FAQ do dodatku Krew i Wino [bez spoilerów]

+
To może inaczej zapytam, uważacie, że lepiej zagrać w KiW przed zakończeniem głównego wątku czy po? Np. w Sercu z Kamienia była różnica, bo akcja działa się w Velen, które sporo się zmieniało wraz z rozwojem fabuły.

Odmiennie do Serc, KiW rozpoznaje koniec gry i nie umiejscawia fabuły przed nim.
A zatem może stanowić coś w rodzaju dodatkowego epilogu. Dlatego imo lepiej grać w dodatek po skończeniu fabuły z podstawki.
 
Last edited:
Super, fajnie, że o tym pomyśleli, bo w SzK trochę mi tego brakowało. Dzięki! :)
 
Last edited:
Odmiennie do Serc, KiW rozpoznaje koniec gry i nie umiejscawia fabuły przed nim.
A zatem może stanowić coś w rodzaju dodatkowego epilogu. Dlatego imo lepiej grać w dodatek po skończeniu fabuły z podstawki.
Trochę dziwnie bo w końcu po zakończeniu podstawki wyświetla się komunikat, że stan świata wraca do tego sprzed finału. Więc w teorii jest to ten sam moment co np. chwila przed wypłynięciem na Undvik. Dodatkowo losy Geralta w większości zakończeń są właściwie definitywne i nie ma tam miejsca na dodatkowe przygody. W ogóle w całej grze nie ma za bardzo miejsca na podróż do Toussaint, ale co zrobić.
Może źle to zrozumiałem bo jeszcze nie ukończyłem KiW, no nic... Najwyżej zabiorę się za do dodatek jeszcze raz, tym razem po ukończeniu głównej fabuły.
 
Trochę dziwnie bo w końcu po zakończeniu podstawki wyświetla się komunikat, że stan świata wraca do tego sprzed finału. Więc w teorii jest to ten sam moment co np. chwila przed wypłynięciem na Undvik. Dodatkowo losy Geralta w większości zakończeń są właściwie definitywne i nie ma tam miejsca na dodatkowe przygody. W ogóle w całej grze nie ma za bardzo miejsca na podróż do Toussaint, ale co zrobić.
Może źle to zrozumiałem bo jeszcze nie ukończyłem KiW, no nic... Najwyżej zabiorę się za do dodatek jeszcze raz, tym razem po ukończeniu głównej fabuły.
Możesz założyć, że całość odbywa się po pokonaniu Dzikiego Gonu, o czym Geralt w dodatku wspomina, i przed wydarzeniami w slajdach zakończeń.
 
Cześć

Ktoś może wie jak trafić te 4 kamienie aby otworzyć przejście, w zadaniu przemiana? Nie wiem trzeba je trafić kuszą w jakiejś określonej kolejności czy co, bo strzelam w nie już dobrą godzinę i nic się nie dzieje?
 
Czy w dodatku Krew i Wino jest zapowiadana przed premierą możliwość zmiany koloru rynsztunku? Jeżeli jest, to gdzie mogę to znaleźć?
 
Czy w dodatku Krew i Wino jest zapowiadana przed premierą możliwość zmiany koloru rynsztunku? Jeżeli jest, to gdzie mogę to znaleźć?

Jest.
W porcie w Beuclair jest farbiarz, u którego możesz kupić część barwników.
Znajdziesz je także w rzeczach pozostowionch przez zabitych przeciwników, i stworzysz z rozsianych po mapie receptur.
 
Cześć

Ktoś może wie jak trafić te 4 kamienie aby otworzyć przejście, w zadaniu przemiana? Nie wiem trzeba je trafić kuszą w jakiejś określonej kolejności czy co, bo strzelam w nie już dobrą godzinę i nic się nie dzieje?

Spróbuj ardem lub petardami, kolejność niema znaczenia.
 
Witam
Czy spotkał się ktoś z problem brakujących kart do gwinta? Po zainstalowaniu dodatku zniknęła mi cała frakcja Królestw Północy i mimo ukończenia zadania wygrania wszystkich kart z Skellige nie mam żadnej.
 
Czy jest możliwość farbowania wszystkich poziomów wiedźmińskiego rynsztunku czy tylko Arcymistrzowskie da się przefarbować?
 
Takie pytanko, bo gralem w KiW na NG+ wiec nie bylo problemu, ale za jakis czas bede chcial zagrac od nowa. Czy bez NG+ da sie jakos w miare ulokowac punkty umiejetnosci w mutacjach ? Cos mi sie nie widzi bo duzo punktow na to potrzeba..
 
Czy komuś jeszcze przestało działać wyostrzanie postprocesowe w Krwi i winie? Dodatkowo gra się zawiesza po wciśnięciu print screena :]
 
Last edited:
wiecie co? niektórzy(Na przykład ja) to mają Na****e we łbie wiecie na czym spędziłem półtora tygodnia w krwi i winie? Na zwiedzaniu? Nie! Na Side-Questach? gdzie tam! NA GWINCIE!

Edit: Mam problem z zadaniem "Przemiana"

Dotarłem już do momentu w którym Geralt musi trafić z kuszy wystające kostki kamienia no i te kostki nie chcą zaskoczyć mimo iż je trafiam strzelam w niewłaściwe czy to błąd w grze?
 
Last edited:
Hejka,
Miałbym trzy pytanka do dodatku:
1 Wiadomo może, czemu zbroja Żmii z Serc z Kamienia nie ma bonusu, gdy wykorzystujemy cały set? Jest to jakieś niedopatrzenie, które zostanie skorygowane?
2. Można gdzieś w nowej krainie znaleźć recepturę na najwyższą wersję Północnego Wiatru? Niestety nigdzie indziej tego nie ma oprócz kanałów w Oxenfurcie, które są zamknięte obecnie. :/
3. Czy jest jakiś sposób, żeby w nowe sloty wstawić złotą zdolność (tą z czwartej zakładki)?
 
Edit: Mam problem z zadaniem "Przemiana"

Dotarłem już do momentu w którym Geralt musi trafić z kuszy wystające kostki kamienia no i te kostki nie chcą zaskoczyć mimo iż je trafiam strzelam w niewłaściwe czy to błąd w grze?
To chyba jakiś bug. Też sie z tym męczyłem. Dopiero użycie Kartacza pomogło :)
 
Top Bottom