FAQ do dodatku Krew i Wino [bez spoilerów]

+
Takie pytania mam a propos dodatków i nowych slotów oraz mutacji.

1. Czy jeśli przejdę dodatki postacią, która skończyłam już grę, a potem zacznę NG+ po dodatkach, to nowe cechy - sloty, mutacje itd. będą dostępne w trybie NG+ od początku gry-podstawki?
2. Czy jeśli już gram NG+ to czy mogę np. zacząć dodatek Krew i Wino, by odblokować nowe sloty, a potem wrócić znowu do podstawki już z nowymi umiejętnościami Wiedźmina? Przy czym potem bym chciała skończyć podstawkę i już na spokojnie wrócić do dodatku.

W tym zamiszeniu chodzi o to, by się nacieszyć nowym systemem rozwoju jak najdłużej, a nie tylko w samym dodatku. :)
 
Last edited:
1.TAK i Nie. Sloty z dodatków będą dostępne po graniu dodatkami w NG+
2.Nie możesz, brak kolejności spowoduję level scalling + blok pas/activ nowych umiejętności. Przykładowo: zaczniesz grać na NG+ od dodatku KIW, pomijając podstawkę, przejdziesz go dobijając przykładowo do 80 lvl. i nagle stwierdzisz ze zagrasz w podstawkę? Gra ci zblokuje lvl, bo po primo nie ma ciągłości,a po secundo byłoby za łatwo ;-)
Rób NG+ po kolei- podstawka+ Serce z kamienia+ krew i wino. Rób wszystkie poboczne questy, badaj wszystkie jaskinie, odfajkuj wszystkie znaki zapytania, wbijaj na każdy cmentarz, przetrzep wszystkie tablice, schodź często ze ścieżki, nawet w zamkniętych lokacjach.
Z mojego doświadczenia wynika ze najlepiej rozbudowywać znak Yrden (potwory), Aard (ludzie), Quen (walki z wysoko lvl. postaciami jako osłona przed dużym dmg/s.)
 
Last edited:
Ad. 1 Czyli nie ma sensu się cofać, zrobić raz jeszcze w trybie normalnym podstawki, potem SzK i KiW, bo i tak w NG+ nie będę mieć od początku odblokowanych slotów i mutacji? Dobrze rozumiem? Trzeba pewnie zrobić misję odpowiednią w dodatku, by się odblokowały?

Ad. 2. Jestem obecnie dość daleko w NG+, na 55 lvl, ale nie ruszyłam dodatków jeszcze. Chciałam jedynie zaliczyć KiW do momentu, gdy dostanę możliwość stosowania mutacji i nowe sloty, by sprawdzić, jak się gra tym również w podstawce. Ale może rzeczywiście byłoby za łatwo. I nie mam pojęcia, czy odblokowuje się to wcześnie czy późno w grze.

Do każdej jaskini zaglądam, zbieram nawet kontrabandę, co nieco jest nudne, ale bardzo dochodowe. Pociągnę NG+ w takim razie do konca podstawki, a potem zaliczę dodatki na najwyższym lewelu chyba, bo Pot, krew i łzy mi już idą zbyt prosto. Mam rozwinięty szybki atak, ze znaków odkryłam Aard (szybkie dobicie przeciwnika), Igni (czasem się przydaje) no i alternatywny Quen. Dodałam sobie nieco alchemii, ale głównie by zwiększyć możliwości znaków i nieco wspomóc pasek życia mojego wiedźmina.
 
1. Dokładnie.
2.Sama sobie odpowiedziałaś ;-)
3. Inwestuj w zielarstwo (oleje, wywary, eliksiry )- to podstawa do walk z wysoko lvl. postaciami, jak ci brakuje czasem jakiegoś składnika przejdź się na cmentarz i poszukaj, większość tam jest, reszta z reguły trudno dostępnych znajduję się pod wodą. Z czerwonych umiejętności (walka) inwestuj jak najwięcej punktów nie tyle co w ataki szybki/silny ale UWAGA!! w PUNKTY ADRENALINY- to one ci mogą nie raz uratować życie i jeśli spadnie ci pasek zdrowia do zera a nabiłaś trochę punktów w walce to pasek się odnowi i kontynujesz walkę bez zgonu (tak jakbyś zażyła turbo potiona ;-) , czasami w walce może się wygenerować kilka razy, zależy od twojego stylu wręcz/znaki. Igni mało użyteczny, co nie znaczy że się nie przydaję- najważniejszy Yrden. Po rozwinięciu na maxa, sam znak zabiję dla przykładu 3 utopce naraz bez ani jednego ciosu mieczem. Kolekcjonuj miecze i rynsztunek- NIE SPRZEDAWAJ, za każdą sztukę więcej w schowku jest dodatkowy mnożnik XP. Pozdrawiam, miłej zabawy :threaten:

---------- Zaktualizowano 14:44 ----------
 
Kolekcjonuj miecze i rynsztunek- NIE SPRZEDAWAJ, za każdą sztukę więcej w schowku jest dodatkowy mnożnik XP.

A, to ciekawe. Ponad 220 godz. na liczniku (plus jedno całe przejście na wersji z GoG, bez licznika), a o tym nie miałem pojęcia. Skąd to wiesz? Ktoś może to potwierdzić? Wprawdzie całego złomu do skrzynki nie znoszę, ale odkładam w niej wszystkie znalezione unikaty.
 
Wiedzmina 3 podstawkę wpierw ogrywałem na kompie, pózniej kupiłem ps4 i ogrywałem drugi raz. Zauważyłem lekki progress. Podczas znajdowania nowych mieczy szczególnie Unikat/ Relic ,mając w ekwipunku przy sobie/schowku- łącznie dużą liczbę żelastwa gra dobijała dodatkowe punkty XP po bazowych. Przykład: Na PC miałem za pospolitego side quest 300 xp na normalu przy low lvl. (bodajże 17), na ps4 lvl podobny ( ''plus,minus 1), 300 bazowe + 50. Ciekawe? W KIW przy 1 z zakończeń zdobywamy miecz KANTANA, przy drugim GESHEFT i znowu XP ale więcej bo do bazy+ 200. Czyli albo wersja na ps4 inaczej punktuje (na korzyść grającego) albo mała ciekawostka dla kolekcjonerów. Oczywiście XP nabijane tylko przy broni znalezionej w trakcie robienia questa, gołe znalezisko nie jest wogóle punktowane, a oto przykład gołego bez punktów, ale za to best gear ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=3-SKzWHpjsY
 
Last edited:
Czy ktoś mi może rzec gdzie w Toussaint dostanę nalewkę z mandragory? Nigdzie się na nią nie napatoczyłem, a chciałbym stworzyć kilka barwników...
I jeszcze 1 rzecz: zastosowałem czarny barwnik na arcymistrzowski rynsztunek kota i część na torsie Geralta pozostała granatowa... Tak ma być?
 
1.TAK i Nie. Sloty z dodatków będą dostępne po graniu dodatkami w NG+
2.Nie możesz, brak kolejności spowoduję level scalling + blok pas/activ nowych umiejętności. Przykładowo: zaczniesz grać na NG+ od dodatku KIW, pomijając podstawkę, przejdziesz go dobijając przykładowo do 80 lvl. i nagle stwierdzisz ze zagrasz w podstawkę? Gra ci zblokuje lvl, bo po primo nie ma ciągłości,a po secundo byłoby za łatwo ;-)
Rób NG+ po kolei- podstawka+ Serce z kamienia+ krew i wino. Rób wszystkie poboczne questy, badaj wszystkie jaskinie, odfajkuj wszystkie znaki zapytania, wbijaj na każdy cmentarz, przetrzep wszystkie tablice, schodź często ze ścieżki, nawet w zamkniętych lokacjach.
Z mojego doświadczenia wynika ze najlepiej rozbudowywać znak Yrden (potwory), Aard (ludzie), Quen (walki z wysoko lvl. postaciami jako osłona przed dużym dmg/s.)

Hmm, ale czytam w wątku o NG+, że sloty i odkryte mutacje przechodzą do nowej gry. To pewne, że nie są one dostępne od samego początku? Choć logiczne byłoby ich odblokowanie dopiero po misji Przemiana.
 
Top Bottom