[FAQ] Gwint: błędy, pytania, porady - "gracze pytają, Lexor odpowiada"

+
Ale taka seria już jest na YT o ile się nie mylę KondzioPlayer ma "Gwint poradnik od 0 do 0", w sumie nie tylko on zagraniczne tez są , ciężko się przebić z gwintem na YT.
 
Ale taka seria już jest na YT o ile się nie mylę KondzioPlayer ma "Gwint poradnik od 0 do 0", w sumie nie tylko on zagraniczne tez są , ciężko się przebić z gwintem na YT.
Z całym szacunkiem do KondzioPlayera, ale gdzie mu tam do Lexora.
 
A nie myślałes może Lexor o prowadzniu kanału na YT?
Po co? Prowadzenie kanału wymaga czasu, którego ja nie mam za dużo. Poza tym porady łatwiej jest przekazywać w formie pisanej, bo wtedy każdy może szybko znaleźć to co go interesuje (wystarczy ctrl-f) . Do tego dochodzi kwestia tego, że bardzo mi się nie podoba co też twórcy robią z taką fajną grą - nie widzę sensu wchodzić na dłuższą metę w projekt, który na dzień dzisiejszy absolutnie nie ma klarownej przyszłości (a w/g mnie to nawet starcza się w dół z imponującą prędkością). Wolę większość mojego czasu spędzić miło na czymś, w czym taką przyszłość widzę, Gwinta traktować jako jedynie przerywnik w codzienności, a że pomaganie innym "mam we krwi", to przy okazji coś tam wychodzi mi na boku takiego, jak ten temat.

Wszystko co opisałeś w tym temacie nadaje się do zebrania w jakis biuletyn, z którym powinien zapoznać się kazdy poczatkujący albo i nawet średniozaawansowany gracz. Z tego to by mógł powstac nawet jakiś e-zin z czasem ;)
Ponownie zapytam: po co? Temat na forum nie wystarczy? Na co komu powstająca kupka z czasem nieaktualnych periodyków? Ja tej gry nie tworzę, nie mam nic wspólnego z jej twórcami, nie siedzę im w głowach, oni też ze mną nie rozmawiają. Staram się punktować to co jest najbardziej aktualne, podstawowe i powoduje najwięcej problemów (lub trudności ze zrozumieniem) żeby ułatwić choć trochę innym graczom zrozumienie tego, z czym twórcy sobie absolutnie nie radzą. Nie ma sensu robić czegoś więcej (np. spędzać czas na graficznym dopracowywaniu jakiegoś fanowskiego periodyku) bo to wszystko lada moment może nadawać się jedynie do wyrzucenia na śmietnik.
 
Last edited:
Po co? Prowadzenie kanału wymaga czasu, którego ja nie mam za dużo.
Plaga naszych czasów. Skądś to znam ;)

a że pomaganie innym "mam we krwi", to przy okazji coś tam wychodzi mi na boku takiego, jak ten temat.
Oby więcej takich jak Ty ;)

Ja tej gry nie tworzę, nie mam nic wspólnego z jej twórcami, nie siedzę im w głowach, oni też ze mną nie rozmawiają.
No właśnie oni za zbytnio się nie przejmują topniejąca społecznością. Myślą, że przejście na Steam załatwi sprawę.

Temat na forum nie wystarczy? Na co komu powstająca kupka z czasem nieaktualnych periodyków?
Tak sobie pomyślałem, że gdyby zebrać wszystkie te mądrości w jedno miejsce to taki periodyk ułatwiłby wejście w Gwinta nowym graczom. To prawda, że mają już to forum, ale uroda forów, które są stare, które mają 1500 wątków po 200 stron każdy (no może przesadzam, ale torchę tak jest) raczej odpycha niż przyciąga.

Nie ma sensu robić czegoś więcej (np. spędzać czas na graficznym dopracowywaniu jakiegoś fanowskiego periodyku) bo to wszystko lada moment może nadawać się jedynie do wyrzucenia na śmietnik.
Ja mam za małe doświadczenie w Gwincie, żeby się merytorycznie mądrzyć, ale gdybym miał gotowe teksty i kilka obrazków na krzyż to bym to ubrał w całość ;)
Aczkolwiek masz rację, że to się deaktualizuje w tempie zabójczym.

Ok, dajmy z tym spokój ;) to był taki tam luźny pomysł.
 
Ja mam za małe doświadczenie w Gwincie, żeby się merytorycznie mądrzyć, ale gdybym miał gotowe teksty i kilka obrazków na krzyż to bym to ubrał w całość ;)
Wiesz, ja zawodowo miedzy innymi zajmuję się też DTP, więc... to nie jest kwestia np. mojego braku doświadczenia.
 
Ponieważ sam ukończyłem podróż, to dodałem do FAQ informację "z pierwszej ręki" o tym, co się wtedy dzieje. Póki co nie ma o to za wiele pytań, ale z czasem ilość osób w podobnej sytuacji będzie rosła, więc traktuję to jako informację "na przyszłość".

W związku z premierą Gwinta na platformie Steam w grze pojawili się gracze, którzy zaczęli grę po wprowadzeniu podróży, więc nigdy nie widzieli poprzedniego systemu zdobywania koron. Starałem się go opisać w dość prosty sposób, ale jeśli ktoś "nowy" wciąż miałby kłopoty ze zrozumieniem sposobu działania starego systemu (do którego wracamy po ukończeniu podróży), to proszę o taką informację.
 
Last edited:

Gyg

Forum regular
@Lexor w poście o talii bym dodał, że wersje premium kart startowych robi się poprzez ich wytworzenie że skrawków i pyłu, a nie transmutację.
 
No chyba, że transmutujesz kartę, która już masz i nie musisz jej tworzyć ze skrawków :)
FAQ Lexora, póki co jest najlepszym FAQiem :)
Dobry FAQ też był na Gwint 24 pl, ale coś ostatnio strona nie jest aktualizowana, a szkoda bo ja lubiłem bardzo.
Tak się zastanawiam czy ewentualnie nie poszerzyć tego FAQ o znaczenie "słów-kluczy", bo wielu graczy nie czuje różnicy (ja sam zresztą do niedawna nie czułem) pomiędzy "stwórz", a "utwórz". Jakby co to pomógłbym przy notatkach z takiego wpisu ;)
 
@Lexor w poście o talii bym dodał, że wersje premium kart startowych robi się poprzez ich wytworzenie że skrawków i pyłu, a nie transmutację.
Faktycznie zapomniałem o tym przypadku, a też były takie pytania. Dzięki, dopisane.

No chyba, że transmutujesz kartę, która już masz i nie musisz jej tworzyć ze skrawków :)
Kart startowych premium nie da się się samemu zrobić w inny sposób jak "od zera", bo transmutując kartę niszczysz jej wersję normalną, a kart startowych normalnych nie można niszczyć.
 
Kawał dobrej roboty! Szacun.
Muszę przyznać Lexor, że na początku Homecoming Twoje posty trochę mnie wkurzały, bo sprawiałeś na mnie wrażenie "przemądrzałego Smerfa Marudy". Teraz rzadziej zaglądam na forum, ale widzę, że jesteś cały czas aktywny i Twoje posty naprawdę często są wartościowe. Mało jest graczy, którym "się po prostu chce" pomóc innym w dzisiejszych czasach. Piszesz, że nie masz wiele czasu na grę i forum - tym większy szacunek, że jednak Ci "się chciało"
 
Muszę przyznać Lexor, że na początku Homecoming Twoje posty trochę mnie wkurzały, bo sprawiałeś na mnie wrażenie "przemądrzałego Smerfa Marudy".
Na początku HC to ja dopiero zaczynałem swoją przygodę z Gwintem, więc raczej nie miałem w czym się wymądrzać. xD
Odstawiając żarty na bok: cieszę się, że w pewnym sensie przekonałem do siebie kolejną osobę. Niestety "rozmowy z twórcami gry" coraz częściej przypominają mi walkę z wiatrakami i stąd wynika moje "znudzone podejście". Cóż zrobić - lubię Gwinta, więc "tracę" na niego czas, dopóki jeszcze on istnieje.
 
Last edited:
Kiedy w przybliżeniu ma się pojawić jakieś nowe rozszerzenie? Coś kiedyś twórcy wspominali, ale nie kojarzę.
 
Kiedy w przybliżeniu ma się pojawić jakieś nowe rozszerzenie? Coś kiedyś twórcy wspominali, ale nie kojarzę.
Temat kolejnego dodatku raczej mnie aż tak nie pasjonuje, więc przykładam do niego nieco mniej wagi, Tym samym informacje na ten temat aż tak mi się nie utwierdzają w pamięci, ale (o ile dobrze pamiętam) to padał jakiś "letni" termin.
 

Gyg

Forum regular
W weekend jest Gwent Open więc może będą jakieś "pory". Bodajże podczas Challengera ogłosili Żelazną Wolę, więc nie byłoby precedensu. Twórcy gry zapowiedzieli dwa duże dodatki na ten rok, więc pewnie zechcą budować hype przed premierami. Zapewne pójdzie metoda na tweety influencerow. Trzeba znów będzie na reddicie się czaić.
 
Twórcy gry zapowiedzieli dwa duże dodatki na ten rok
Tu myślę napisałbym małe sprostowanie / wyjaśnienie. Pod słowem "duże" kryją się tu jedynie "większe zmiany niż przy zwykłych aktualizacjach" (np. przy tej, która dodawała nowe zdolności dowódców), bo pod względem ilości nowych kart to (z tego co pamiętam) kolejny dodatek ma być pokroju ostatniego, dotychczas najmniejszego - zapowiadali około 70 kart.
 

Gyg

Forum regular
A to przepraszam za dezinformację. Z drugiej strony Ofir dodał sporo grywalnych kart do każdej ze frakcji.
 
A to przepraszam za dezinformację. Z drugiej strony Ofir dodał sporo grywalnych kart do każdej ze frakcji.
Nie masz za co przepraszać. I zgadzam się z Twoją "druga stroną", choć zwykle tak to powinno marketingowo/biznesowo działać, że nowy dodatek w dużej mierze zrzuca z piedestału poprzednie.

Chodziło mi tylko o to, żeby ktoś, kto przeczyta Twoją wypowiedź, nie wyobrażał sobie czegoś w stylu "skoro poprzednio były trzy dodatki, a teraz tylko dwa, napisał 'duże', więc pewnie każdy z nich będzie miał po 150 kart".
 
Teraz błąd chyba bo ja już nie wiem co działa dobrze co nie:
Przecinki ma statek ten co zadaje 1 obr przy zagraniu karty, wychodzę DUDU (1pkt sily) statek zadaje obrażenia nic się nie dzieje ja zamieniam DUDU w statek i ma 4pkt zamiast 3. Nie zlicza uderzenia statku w DUDU przy przemianie...
Statek powinien zadać obrażenia dopiero po zakończeniu akcji rozmieszczenia Dudu. Ale Twój Dudu po zamianie w statek powinien mieć raczej całe 4 siły (bo statek ma bazowy pancerz który powinien pochłonąć jedno obrażenie od statku przeciwnika).
 
Top Bottom