[FAQ] Gwint: błędy, pytania, porady - "gracze pytają, Lexor odpowiada"

+
No tak, pancerz teraz mają statki, wcześniej jak grałem tą frakcją nie miały...
 
P: Jak działa dzienny system zdobywania koron, ten który wchodzi po zdobyciu setnego poziomu podróży?
O:
Gracz dziennie może zdobywać dodatkowe punkty nagród za wygrywanie rund:
- za pierwsze 6: +2 RP
- za kolejne 12: +2 RP
- za kolejne 24: +1 RP
- za kolejne 24: +1 RP
Po zdobyciu łącznie +6 RP zdobywanie dziennych punktów nagród się kończy i trzeba czekać na reset.
Uwaga: w odróżnieniu od poprzedniego systemu zdobywania dziennych koron (tego, który istniał przed wprowadzeniem wydarzenia podróży), ten oferowany teraz po ukończeniu podróży nie oferuje tzw. "pomniejszych nagród" (w postaci np. dodatkowych surowców czy też kart), które kiedyś wpadały nam dodatkowo co każde wygrane 2-4 rundy.
Chciałem zadac pytanie wzgledem tego systemu. Czyli jeśli dobrze kalkuluję musze stoczyć 3 walki i je wygrać, żeby dostać 2 "kluczyki"? Żeby zdobyc kolejne 2 "kluczyki" musze wygrac 6 walk. Jeśli stoczę walkę, w której wygram tylko 1 rundę to musiałbym takich walk stoczyć 6, żeby zebrac 2 "kluczyki"? Czy RP to są własnie te "kluczyki" którymi odblokowuje się drzewka czy RP to korony, które dopiero w liczbie 24 pozwola na otrzymanie 1 "kluczyka". Sorki za takie uwikłane pytanie, ale ten system zbytnio przejrzysty to nie jest :/
 
@Falavandrel: Jak napisałem liczy się ilość wygranych rund.
Możesz remisować i przegrywać walki (byle nie 0:2), a licznik i tak będzie rósł.

RP - (ang.) reward point - (pol.) punkt nagród - PN
 
Ok. To pojąłem.

A za co zdobywa się korony? Jest na to jakiś wzór/algorytm? Bo z oficjalnych informacji z CDPR nic nie wynika. Suche zdania w stylu walcz i zdobywaj korony brzmią mniej więcej jak "tylko raz przetarłam i wszystko takie czyste" :)

EDIT: wiem, że 20 koron z zadań tygodniowych, ale te jak na razie wszystkie już zrobiłem :p
 
W starym systemie jedna wygrana runda to jedna połówka korony. Liczy się wygrane rundy / połówki koron.
Napisałem też, że nagrody (korony) z zadań tygodniowych z podróży nie mają już wartości jak przejdziemy na stary system.
 
Oh mighty Lexor
Znów urodziło mi się pytanie do Ciebie
Czy znasz sposoby na zdobycie wszystkich achievementów w gwincie
Zostało mi do zrobienia 6, ale niektóre są jakby odrealnione
Czy da się wygrać pojedynek rzagrywając, aż 15 kart specjalnych?
Czy da się wygrac pojedynek samymi brązami?
Jak wskrzesić aż 5 jednostek z cmentarza w jednej rozgrywce?
Czy da się wejść do następnej rundy z 10 punktami na stole?
Pewnie się da, skoro wielu graczy zrobiło już te 100%, ale mam wrażenie, że niektórych tych achievementów nie zrobię bez użycia jakiejś konkretnej karty z konkretnej talii, albo w ogóle konkretną talią, innych zaś nie zrobię, bo reguły gry się pozmieniały zabardzo (kiedyś można było mieć same karty specjalne i np. 1 jednostkę)
 
Jak wskrzesić aż 5 jednostek z cmentarza w jednej rozgrywce?
1 ofiara dla freyi
2 ofiara dla freyi
3 nekromancja
4 uzdrowienie
5 umiejaka - nowe siły

Ps. Jak udało ci się zrobić 10 jednostek o sile 10?
Post automatically merged:

Czy da się wejść do następnej rundy z 10 punktami na stole?
4 punkty - zoltan chivay
5 punktów - gabor zigrin
6 punktów - muzykanci z blaviken
4 punkty - sklep: łowca
 
Da się zagrać 15 specjali, 13 z talii + triss + aguara + np. umiejka scoia. Na same brązy polecam potwory + gernichora. Generalnie żeby zrobić niektóre trzeba czekać na odpowiedni tryb sezonowy.
 
Czy znasz sposoby na zdobycie wszystkich achievementów w gwincie
Achievementy nie interesują mnie jako takie, mam je nawet wyłączone w opcjach GOG Galaxy.
Te z samej gry u mnie zwykle robią się "same" / "przy okazji".

Czy da się wygrać pojedynek rzagrywając, aż 15 kart specjalnych?
Czy da się wejść do następnej rundy z 10 punktami na stole?
Te dwa "zrobiły się same" gdy grałem tryby sezonowe: "karty specjalne zagrywają swoje kopie" oraz "zagrywane jednostki dostają wytrzymałość".

Czy da się wygrac pojedynek samymi brązami?
Złóż talię NG z samych brązów z Blokadą i zaczynaj gry np. sezonowe - za którymś razem przeciwnik sam się podda.

Jak wskrzesić aż 5 jednostek z cmentarza w jednej rozgrywce?
Kolega wyżej napisał przykład.

Ps. Jak udało ci się zrobić 10 jednostek o sile 10?
Da się to w miarę prosto zrobić talią potworów z pokrzepieniem.
 
Last edited:
heja Lexor, pomoz prosze :)
jak wypelnic ponizsze zadania:

1. zagraj karty z losowym efektem
2. wzmonij jednostki szpiegujace

z gory wielkie dzieki
 
Witam. Byłem w trakcie grania Areny miałem 3 zwycięstwa żadnej porażki do końca areny specjalnej miałem trochę czasu aby rozegrać parę parti, nagle zostałem wyrzucony i już mniejsza o to ale za te 3 zwycięstwa nie dostałem żadnych nagród. Proszę o pomoc i odpowiedź na moje pytanie jestem dość początkujący dlatego możliwe, że coś przegapiłem. Pozdrawiam
 
Ambros, po pierwsze w takie, sytuacji, jeśli nie była o twoja 3-cia porażka powinieneś móc po ponownym wejściu na Arenę kontynuować ten przerwany przebieg Areny. Jeśli nie, to znaczy Arena chce żebyś znowu wykupywał wejściówkę, to zostaje ci tylko pisanie do supportu ale nie wiem czy pomogą.
 
Ma ktoś może jakieś porady względem kontaktu biedagwint (wygraj talią z 25 kart o prowizji 4) ? Jak ktoś już zrobił to mógłby podzielić się talią...
 

Lexor

Forum veteran
Witam. Byłem w trakcie grania Areny miałem 3 zwycięstwa żadnej porażki do końca areny specjalnej miałem trochę czasu aby rozegrać parę parti, nagle zostałem wyrzucony i już mniejsza o to ale za te 3 zwycięstwa nie dostałem żadnych nagród. Proszę o pomoc i odpowiedź na moje pytanie jestem dość początkujący dlatego możliwe, że coś przegapiłem. Pozdrawiam
Ambros, po pierwsze w takie, sytuacji, jeśli nie była o twoja 3-cia porażka powinieneś móc po ponownym wejściu na Arenę kontynuować ten przerwany przebieg Areny. Jeśli nie, to znaczy Arena chce żebyś znowu wykupywał wejściówkę, to zostaje ci tylko pisanie do supportu ale nie wiem czy pomogą.
@Ambros1908: Czy nie było przypadkiem tak, ze wchodząc na Arenę wybrałeś jej tryb specjalny, sezonowy? Ten tryb trwa tylko przez jakiś czas i należy w trakcie jego trwania ukończyć cały przebieg inaczej jest on tracony.

Ma ktoś może jakieś porady względem kontaktu biedagwint (wygraj talią z 25 kart o prowizji 4) ? Jak ktoś już zrobił to mógłby podzielić się talią...
Złóż talię NG ze zdolnoscią Blokada - niektórzy przeciwnicy od razu na starcie się poddadzą, a Tobie powinno zaliczyć wygraną.
 
Czy da się wygrać pojedynek rzagrywając, aż 15 kart specjalnych?
Niektóre kontrakty bardzo łatwo wbić na trybach sezonowych, np 15 kart specjalnych można wbić o ile nic nie zmienią na jutrzejszej sezonówce gdzie "za każdym razem, gdy zagrywasz kartę specjalną, bezpośrednio po tym tworzysz i zagrywasz jej drugi egzemplarz".
Kontrakt 10 jednostek o sile 10 łatwo wbić na lipcowej sezonówce gdzie "na początku partii siła każdej jednostki zostaje zmieniona na jej koszt werbunku"
Oczywiście zakładając że te 2 przytoczone sezonówki z tamtego roku bedą również w tym.
 
A teraz mam taki problem ,że wogole nie mogę wejść na Arenę a na wszystko inne tak
 

Attachments

  • Screenshot_20200602-203731_Gwent.jpg
    Screenshot_20200602-203731_Gwent.jpg
    1.4 MB · Views: 70
  • Screenshot_20200602-203742_Gwent.jpg
    Screenshot_20200602-203742_Gwent.jpg
    876.6 KB · Views: 61

Lexor

Forum veteran
A teraz mam taki problem ,że wogole nie mogę wejść na Arenę a na wszystko inne tak
Wydaje mi się że problem dotyczy waluty zapłaty (której już możesz nie mieć, a gra myśli że wciąż ją masz). Z tego co pamiętam, ten kryształ zwyczajowo dostaje się w ilości jednej sztuki na początku gry - kolejne wejścia na Arenę finansowane są już ze złota. Wiesz skąd dostałeś kolejny kryształ?
 
Zmieniłem hasło do logowania i tylko tyle przed tym normalnie mogłem wejść... Co mogę z tym zrobić?
 
Top Bottom