[FAQ] Gwint: błędy, pytania, porady - "gracze pytają, Lexor odpowiada"

+
Co do 2 to mi się tylko trafiło z Psem. W trybie treningowym bot miał Vincenta ja grałem Syndykatem i mi zdjął choć jedyne co zrobiłem to mu dodałem punkt pancerza. A specjalnie to testowałem tak długo aż mi się to trafiło. Tyle że w rozgrywce normalnej czy sezonowej takie coś już miałem 5 razy

Co do 3 - to czemu zasmuciłem? Widzę Twoją odp na 1 stronie. Tylko po prostu dla mnie to trochę dziwne bo tu zachodzi jednoczene wzmacnianie po 1 Rębacza i zdjęcie od razu Lugosa . Dla mnie to takie trochę nielogiczne inne traktowanie rzucającego. Bo jeśli zdejmuje na raz to tak samo powinno dać efekt Rębaczowi tj dać 1 wzmocnienie. Miałem sytuację ,ze Lugos miał 11 pkt siły a i tak oddał tylko jeden raz 2 pkt zamiast oddać 6 razy

Co do 4 - chodzi mi o to ,że moim zdaniem Mróz tworzysz od momentu rzucenia karty a nie ,że dodajesz kolejne tury do tych już istniejących. Czyli jak rzucasz kartę tworzącą Mróz a już Mróz istnieje to niestety tworzysz podwójny Mróz ale na okres ktory masz zapisany w karcie. Bo jakie inne karty działają nie od momentu rzucenia. Czy mogę rzucić Ragnarok na rząd w którym już panuje inny efekt i z automatu zaistnieje on od razu po skończeniu się poprzedniego?
 
Ad 2. Trzeba więc sprawdzić też inne karty.

Ad 3. Bo jak mam się czuć jeśli włożyłem trochę pracy w przygotowanie FAQ, a teraz idzie ona na marne?

Ad 4. Kiedyś efekty pogodowe rzucone na ten sam rząd zawsze się nadpisywały, ale ostatnio CDPR to zmienił i w przypadku rzucenia na rząd tego samego efektu to on się przedłuży (uwaga: jesli rzucisz inny efekt pogodowy to w dalszym ciągu on nadpisze ten już istniejący).
 
Last edited:
No właśnie nadpisywanie jest mi bliższe

Co do 3 to powinien napisać chyba od razu bardziej szczegółowe pytanie bo nie chciałem Ciebie urazić . Nic z tych rzeczy. Po prostu ja rozumiem to co napisałeś i co do zasady sie zgadzam ale nie miałbym problemu gdyby w przypadku kiedy Lugos ma więcej pkt niż 6 to jednak oddawał 6 razy zadane obrażenia a nie tylko raz jak sie to dzieje obecnie.

Co do barykady to nie wiem - gram niewiele kart obecnie z barykadą
 
Ad 3. Nie chodzi mi o "szczegółowość pytania". "Dlaczego tak się dzieje" zostało wyjaśnione w FAQ na identycznym przykładzie.
 
Witam mam pytanie - ile pyłu powinna kosztować plansza "gospoda". Gram na telefonie i raz widnieje za 400 innym razem za 1600 a czasem w ogóle w sklepie nie występuje. Pozdrawiam
 
W dniu wejścia przygody była po 400 potem jej w ogole nie było a od soboty 15 sierpnia jak wszedłem do sklepu pojawiła się za 1600.
To 400 to musiał być jakiś błąd - pewnie dlatego ją wycofali ze sklepu jak się zorientowali, a po "fixie" wróciła w "normalnej" cenie.
 
Wydaje mi się, że na reddit gdzieś czytałem, że była promocja na planszę gospody, bo kilka osób się wypowiadało.
 
Wydaje mi się, że na reddit gdzieś czytałem, że była promocja na planszę gospody, bo kilka osób się wypowiadało.
Pierwsze co zrobiłem po przeczytaniu posta kolegi, to przeszukałem reddita, ale nic nie znalazłem.
 
Hej - Może ktoś mi powiedzieć czemu od dziś na Arenie nei ma znaczenia zasada lojalnościtzn wszystkie karty się zmieniają jakby ta lojalność i była choć karty to mieszaniny wszystkich i nagle Skojrdall rośnie do 5 i zadaje 5 obrażeń. Uzurpator ma zasłone w 3 turze a Viraxas dodaje +1

Nigdy wcześniej tak nie było. To oficjalna zmiana na Arenie czy objaw bałaganu?
 
Hej - Może ktoś mi powiedzieć czemu od dziś na Arenie nei ma znaczenia zasada lojalnościtzn wszystkie karty się zmieniają jakby ta lojalność i była choć karty to mieszaniny wszystkich i nagle Skojrdall rośnie do 5 i zadaje 5 obrażeń. Uzurpator ma zasłone w 3 turze a Viraxas dodaje +1
Wydaje mi się, że coś mylisz, więc na wszelki wypadek napiszę, że lojalność wymaga żeby w talii nie było jedynie kart neutralnych, a pozostałe karty mogą być z różnych frakcji.
 
Wydaje mi się, że coś mylisz, więc na wszelki wypadek napiszę, że lojalność wymaga żeby w talii nie było jedynie kart neutralnych, a pozostałe karty mogą być z różnych frakcji.
Dokładnie. Na rankedach funkcjonuje to tak samo dla przykładu grasz NG a twój przeciwnik MO (obie talie mają lojalność brak kart neutralnych) zagrywa on Najeźdżce Aen Elle (karta wymaga lojalności w przeciwnym razie po zagraniu jest niszczona) następnie ty grasz Agentkę Księżnej i tworzysz sobie najeźdźce po zagraniu (jeśli grasz na lojalność) nie jest on niszczony. Gdyby na rankedach można było tworzyć taliie z kart różnych frakcji działało by to tak samo jak na arenie.
Zresztą sam opis o tym mówi "Lojalność: Aktywój tę umiejętność, jeśli w twojej talii startowej nie ma kart neutralnych"
 
Zresztą sam opis o tym mówi "Lojalność: Aktywój tę umiejętność, jeśli w twojej talii startowej nie ma kart neutralnych"
Swoją drogą nazwa tej zdolności brzmi w/g mnie absurdalnie - niby jesteśmy "lojalni" ale jednostki "obcych" frakcji można zagrywać bez przeszkód.
 
Top Bottom