[FAQ] Gwint: błędy, pytania, porady - "gracze pytają, Lexor odpowiada"

+
Idarran nie ma w opisie zaznaczone, że działa tylko w jakimś określonym przypadku (i nie ma tu znaczenia, że ten "działający przypadek" to 90%+ zaistniałych) - nie ma też nigdzie żadnej oficjalnej wzmianki dotyczącej tworzenia jednostek oraz tej karty. Gwent, ogólnie, nie ma żadnego oficjalnego "kartowego" FAQ, co często jest powszechnie przyjętą normą w tego typu grach.
 
Część. Szukam stron z dobrymi deckami. Kojarzę snapshots ale nie wiem czy jest dobra i czy jest aktualizowana. Czy znasz jakieś dobre strony z deckami. Widziałem że są jakieś decki na playgwent ale z tego co zauważyłem nie są one aktualizowane. Czy jest sens tam w ogóle zaglądać w tym celu?
 
Czy znasz jakieś dobre strony z deckami.
Przecież są w FAQ, w dziale z linkami.

Widziałem że są jakieś decki na playgwent ale z tego co zauważyłem nie są one aktualizowane. Czy jest sens tam w ogóle zaglądać w tym celu?
Na playgwent codziennie pojawia się coś nowego (widzę 40+ nowych talii w ostatnich 24h), więc nie rozumiem Twojego zarzutu.
 
Last edited:
Na playgwent codziennie pojawia się coś nowego (widzę 40+ nowych talii w ostatnich 24h), więc nie rozumiem Twojego zarzutu.

To że są nowe nie oznacza że są dobre. Kiedy wybiorę filtr "najlepsze" pokazują mi się decki sprzed dobrych kilku miesięcy a to zdecydowanie robi różnicę w przypadku takiej gry jak gwint
 
To że są nowe nie oznacza że są dobre. Kiedy wybiorę filtr "najlepsze" pokazują mi się decki sprzed dobrych kilku miesięcy a to zdecydowanie robi różnicę w przypadku takiej gry jak gwint
Filtr "najlepsze" na playgwent nie działa zbyt dobrze, bo "jakość" poszczególnych talii często nie ma nic wspólnego z punktacją jaką mają i ja osobiście wcale się nią nie kieruję - jeśli "szukam inspiracji" to po prostu przeglądam talie danego typu (a nie tylko "najlepsze") i oceniam je samodzielnie.

Poza tym pisałeś o braku aktualizacji, a nie o braku talii.
 
Czasem da się wyhaczyć ciekawą talię, jednak wyszukiwanie potrafi się przedłużyć (jeśli nie szuka się czegoś sztampowego).
Snapshoty są świeże, powinny Ci zapewnić ładnych kilka sesji testowania.
Co do samej podstrony z taliami na playgwent marzeniem ściętej głowy jest chęć, by uzyskała ona funkcjonalności nieodżałowanego gwentdb, który oferował wyszukiwanie talii z konkretnymi kartami (szczególnie pomocne w szukaniu "obudowania" dla memowych kombinacji x kart) oraz możliwość prowadzenia dyskusji w komentarzach; szczególnie to drugie znacznie zwiększyłoby ruch w interesie.
 
Pamiętajcie panowie że jestem początkujący i narazie trudno mi samemu określać co jest dobre i wolę sie kierować taliami kogoś kto się zna na rzeczy dlatego właśnie pytałem o zaufane i pewne źródła talii.
Jeśli chodzi o linki w FAQ to popełniłem błąd i nie przejrzałem tego dokładnie.

Poza tym pisałeś o braku aktualizacji, a nie o braku talii.
Pisałem przede wszystkim, że szukam dobrego źródła dobrych talii.
 
Tutaj masz linki odonśnie mety z Gwinta:
Tier 1 to najlepsze talie, Tier 2 to dobre talie, a Tier 3 może coś ugrają jak dobrze dobiorą a przeciwnik dobierze sam szajs.
 
Część. Szukam stron z dobrymi deckami. Kojarzę snapshots ale nie wiem czy jest dobra i czy jest aktualizowana. Czy znasz jakieś dobre strony z deckami. Widziałem że są jakieś decki na playgwent ale z tego co zauważyłem nie są one aktualizowane. Czy jest sens tam w ogóle zaglądać w tym celu?
Możesz np. zapoznać się z twórczością Pawloexa na Youtubie, nagrywa dużo talii i tłumaczy jak nimi grać. Osobiście polecam i sam korzystam... https://www.youtube.com/c/pawloex/videos
 
Taka sytuacja: gość rzuca gudmunda i po zamianie wylatują na stół dwa morkvargi. Jeden normalny, drugi z fatum. Ten z fatum to ok, ale skąd ten drugi?
 
Sytuacja na rankedach czy drafcie? NIe mogło być takiej sytuacji na rankedach. Goldy zawsze są po 1 sztuce. Wyjątkiem jest draft tyle że nigdy nie widziałem tam do wyboru Gudmunda.
 
@Iorweth15: Podczas gry można uzyskać dwa goldy, bo Gwint umożliwia duplikowanie/tworzenie kart. Nie wyjaśnia to jednak braku fatum - chyba że to był błąd graficzny? Sam widziałem kilka takich sytuacji, że status na karcie nie był widoczny, a był.
 
Jedyne karty co tworzą Goldy lub je duplikują to Uma, Letho, Dudu. Musiałby zagrać Umę w Morkvarga + mieć jeszcze 1 w talii. Wtedy przy zagraniu Gudmunda może by to zadziałało. Nie wiem bo nigdy się z takim czymś nie spotkałem.
 
@Iorweth15: Brązowy wiedźmin NG też może przeciwnikowi zduplikować złotą kartę.
W każdym razie: kolega nie załączył screena, nie podał czym sam grał - trudno jest wróżyć z fusów.
 
Fakt - nie podałem szczegółów. Chyba byłem w szoku jeszcze :p Trochę już zaskakujących rzeczy widziałem, ale wynikały one z mojej niewiedzy, a tego za chiny nie umiem wyjaśnić. Ja grałem Królestwami, a jemu w jednej kolejce wypadły 2 morkvargi, dlatego zdębiałem. Brak grafiki fatum jest możliwy, ale to nadal nie wyjaśnia skąd drugi.
Mój błąd, że screena nie zrobiłem, ale z drugiej strony co on by dał - przecież to nie dowód, że to w jednej kolejce było.
edit: Acha no i gra rankingowa.
 
Jeszcze jedno. Błędy grafiki mogą też dotyczyć artów - sprawdziłeś na podglądzie ze to na pewno był Morkvarg a nie np. Płotka z błędnym artem Morkvarga na planszy? Czy Płotka / Hajdawer też byli osobno na planszy?
 
Jeszcze jedno. Błędy grafiki mogą też dotyczyć artów - sprawdziłeś na podglądzie ze to na pewno był Morkvarg a nie np. Płotka z błędnym artem Morkvarga na planszy? Czy Płotka / Hajdawer też byli osobno na planszy?
Nie na 100%, bo pamięć zawodna, ale wydaje mi się, że były na planszy, poza tym te karty są za 3pkt., a oba morkvargi były z piątką. Natomiast hipoteza, że się karta źle wyświetliła jest mocno prawdopodbna tylko co w skellige wylatuje za 5pkt. oprócz morvarga tuż po zagraniu gudmunda :shrug:
 
Jeszcze jedno wytłumaczenie może być takie że grałeś NG. Skopiowałeś 2 razy Morkvarga, którego przeciwnik odrzucił np skaldem lub rzucił pustego na stół za pomocą tego nowego wiedźmina.
Z tego co pisałem w poprzednich postach to odrzucanie działa tak że discardujesz kartę z talii lub z ręki i przenosisz na cmentarz. Czyli przeniesienie Morkvarga z cmentarza do talii nie jest traktowane jako odrzucanie, a przynajmniej nie powinno.
 
Top Bottom