[FAQ] Gwint: błędy, pytania, porady - "gracze pytają, Lexor odpowiada"

+
Dodałem do FAQ wpis związany z dość poważnym błędem:
BŁĘDY W DZIAŁANIU GRY
X Zakup premium passa Podróży może powodować, że nie dostaniemy wszystkich należnych nam punktów nagród.
Błąd potwierdzony we wszystkich do tej pory znanych mi przypadkach: po zakupie premium Podróży nie wpadają punkty nagród należne za każdy poziom powyżej 100 (+2 PN za każdy poziom), który uzyskaliśmy za korony z zaliczanych przy zakupie cotygodniowych zadań premium, które już zdążyliśmy zrobić, co w skrajnym przypadku moze oznaczać brak 60 PN. Wsparcie gry przyznaje brakujące punkty, ale dobrze jest mieć zaobserwowane konkretne dowodowe wartości punktów nagród ze swojego konta przed i po zakupie premium passa.
 
Last edited:
Dobrze widzę że REDzi wprowadzają graczy w błąd? Potężna Paka Startowa jest obecnie na promocji tylko na 2 platformach, mimo to w wersji na PC również jest pokazane -30%, z tym że cena pozostała pierwotna (bez zmian).
Ktoś może z rozpędu kupić myśląc, że oszczędza prawie 1/3 z kwoty, a tu zonk.
Paki Wiedźmina nie ma w pecetowej wersji, więc nikt się nie nadzieje.
 
Jest chyba tak jak napisałeś, bo przy pace widnieje "-30%", ale nie widzę jednej ceny przekreślonej i drugiej ceny obniżonej, tak jak to zwykle bywa przy tego typu promocjach. Zakładam więc, że cena za jaką teraz kupuje się pakę, to cena "zwykła", bez obniżki.
 
Czy Wam też nie aktualizuje się licznik na pasku w menu gry dotyczący ilości rozegranych pojedynków daną frakcją w R0?
 
Last edited:
Też nam się nie aktualizuje.
Czy któs kto oglądał roadmapę może mi powiedzieć czy są planowane nowe karty w tym roku i jak tak to ile?
 
Zauważyłem kolejną rzecz: teraz w przypadku utracenia połączenia w trakcie meczu wyrzuca mnie na ekran startowy Gwinta, podczas gdy wcześniej było tak, że po utraceniu połączenia gra zawsze czekała ("do skutku" albo do kliknięcia na "anuluj czekanie") na odnowienie połączenia - nawet jeśli już mieliśmy komunikat o przegranym meczu (po odnowieniu połączenia przykładowo można było dać przeciwnikowi GG, a teraz już nie ma takiej możliwości, bo w takiej sytuacji nie ma ekranu końcowego pojedynku). Też to zauważyliście, czy tylko u mnie się coś zmieniło?
 
Póki co nigdy tak nie miałem, albo po utraconym połączeniu gra zostawała w pomeczowym menu, albo był całkowity crash Gwinta i wtedy gra wychodziła do Windowsa (wtedy to raczej nie był problem połączenia tylko samej gry). Oczywiście gra zawsze "czekała" czy połączenie nie "powróci".

Ale może coś się zmieniło... ostatnio na szczęście mnie nie rozłączało, choć paru przeciwników miało utracone połączenie i po niedługim czasie wracali do rozgrywki (wczoraj i dzisiaj jednak jeszcze nie grałem).
 
Ale może coś się zmieniło...
Gdy połączenie w miarę szybko powróci to wszystko działa tak jak działało - dla mnie zmieniła się tylko kwestia przy całkowitym utraceniu połaczenia. Kiedy ostatnio trwale utraciłeś połaczenie? Ja zauważyłem ten fakt od chyba ostatniej aktualizacji.
 
@arthy2704: Ja nie oglądam streamów CDPR, bo dla mnie to strata czasu - potem i tak często robią coś innego niż było zapowiadane, bo nagle "zmienia im się koncepcja", albo "coś nie zostało ostatecznie zaakceptowane".
 
@arthy2704 z tego co pamiętam na każdą pulę nowych kart mają przypadać po 4 karty frakcyjne i 2 neutralne. Daje to łącznie 26 kart, pomnożywszy przez 4 "rzuty" kart (według roadmapy) daje nam to 104 karty. Dodając karty dowódców, które już weszły do gry wychodzi 116.
W zeszłym roku dostaliśmy coś około 140 kart, więc ilościowo zaliczymy regres.
 
@arthy2704 z tego co pamiętam na każdą pulę nowych kart mają przypadać po 4 karty frakcyjne i 2 neutralne. Daje to łącznie 26 kart, pomnożywszy przez 4 "rzuty" kart (według roadmapy) daje nam to 104 karty. Dodając karty dowódców, które już weszły do gry wychodzi 116.
W zeszłym roku dostaliśmy coś około 140 kart, więc ilościowo zaliczymy regres.
Czy najbliższy rzut będzie wraz z początkiem nowego sezonu?
 
Kiedy ostatnio trwale utraciłeś połaczenie? Ja zauważyłem ten fakt od chyba ostatniej aktualizacji.

A, jeśli mówisz o całkowitej utracie połączenia, to na pewno tak nie miałem przez ostatni miesiąc lub dwa. W takim razie może faktycznie jest z tym teraz jakiś problem (tak jak mówisz, po ostatniej aktualizacji).
 
Przecież korzystasz z tego samego konta tylko na innym urządzeniu. Nie duplikujesz kont. Nie rozumiem na jakiej podstawie miałbyś dostać bana.
 
Jak niby liczony jest MMR? Dlaczego mając 90 wygranych, 60 przegranych i 3 remisy jestem kilka tysięcy niżej od gościa, który ma 100 wygranych i prawie 200 porażek? Czego ja tutaj nie kumam? No i druga sprawa, jakim sposobem taki gracz ma o wiele wyższe MMR, gdzie ja Skellige na 25 meczów potrafiłem wygrać 10 z rzędu? Jak jest liczony MMR frakcji? Czy liczba gier też jest brana pod uwagę? Dla mnie jest to jakieś dziwne... Na stronie Gwinta nie znalazłem dokładnych statystyk tego sezonu, jest taka możliwość? Tak jak mówię, grając Skellige wygrałem jakieś 80% meczów, skąd więc tak niskie MMR? Jestem przyzwyczajony do rankingów z bety, gdzie bywałem nawet wysoko, później przestałem grać w ogóle i nie rozumiem tego systemu.
 
Musisz zagrać wszystkimi 4 frakcjami co najmniej po 25 meczy. Dopiero wtedy masz pełne rozstawienie z MMR. Fakt czy zagrasz 100 czy 25 meczy Skellige nie ma znaczenia. Już po 25 meczach masz pełne MMR Skellige. Im więcej wygrywasz meczy daną frakcją tym masz większe MMR frakcji. Oczywiście jak przegrywasz to spada ci MMR.
Potem możesz tylko podbijać MMR frakcyjny np. do 2500. Osiągnięcie 2500 czterema frakcjami daje ci wynik 10 000 i miejsce na świecie. Możesz je sprawdzić w tabeli Pro Rank. Jednak są ludzie, którzy nie grają na Pro Ranku najsilniejszą talią bo np. są frakcje które są Tier 2 i wbicie takiego samego wyniku 2500 MR np. Królestwami Północy zajmuje więcej czasu i wymaga większej ilości rozegranych meczy.
 
Top Bottom