[FAQ] Gwint: błędy, pytania, porady - "gracze pytają, Lexor odpowiada"

+
Heja Lexor, nie orientujesz się może ile wynosi plus/minus okres odpowiedzi od supportu?
 
@Gomola: Z tego co doświadczam support CDPR nie nadaje się do niczego - ktoś powinien tam wszystkich powywalać i zrobić reorganizację od podstaw. Niestety z odpowiedziami bywa bardzo różnie - najkrócej czekałem chyba z tydzień, najdłużej - czekam już kilka miesiący, od grudnia (a moje "zapytaniowe popędzania" są chyba ignorowane / trafiają do kosza ze spamem).

Chyba najlepszy rezultat osiąga się zaczynając zapytanie na GOGu - oni przekazują nasze zawiadomienie do CDPR (bo sami nic nie mogą z tym zrobić) i wtedy pierwsza odpowiedź od CDPR jest "w miarę szybko". Niestety kolejne odpowiedzi są już w trybie takim jak opisałem wcześniej.
 
Czy Wam też w tym sezonie notorycznie nie zalicza i/lub nie pokazuje progresu w zadaniach dziennych i tych z podróży?
 
Ja tym wcale nie jestem zdziwiony, a wręcz się nawet przyzwyczaiłem, że CDPR już nie potrafi nic zrobić porządnie.
 
Czy Wam też w tym sezonie notorycznie nie zalicza i/lub nie pokazuje progresu w zadaniach dziennych i tych z podróży?
Często nie ale dziś był jakiś bajzel i w sumie to miałem drugi raz coś takiego
 
Mi również nie zalicza zadań z podróży Triss w tym tygodniu. Pierwszy i drugi tydzień w podróży Triss wszystko działało sprawienie. Nie rozumiem, dlaczego tak się dzieje, przecież nie było żadnej aktualizacji w tym tygodniu?
 
Nie rozumiem, dlaczego tak się dzieje, przecież nie było żadnej aktualizacji w tym tygodniu?
Dzieje się tak, bo w grze pojawiają się nowe rzeczy, które były wcześniej zaprogramowane - a że były zaprogramowane słabo i/lub nikt nie miał odpowiednich kwalifikacji aby to pojawienie się dobrze przetestować, to kod gry i/lub serwerów wariuje.

EDIT 1:
Grając w nowym, "cierpliwym" trybie sezonowym zauważyłem dość "niecodzienną" interakcję karty Rico Meiersdorf - miałem ją w ręku, a na stole był mój Wilczy Dół. Karta zagrana przez przeciwnika została całkowicie zniszczona przez Dół, a Rico po tej akcji dostał siłę 0 (zero) świecącą się na czerwono. Od tej pory już zawsze miałem go w ręku: w kolejnych turach nie zamienił na inną, droższą prowizyjnie kartę, a jego zerowa siła pozostawała cały czas bez zmian mimo iż przeciwnik zagrywał kolejne jednostki.

Nie wiem czy ta interakcja faktycznie powinna tak zadziałać? Zagrana karta nie miała oryginalnie zerowej siły. Spotkał się ktoś z czymś takim? Kolejny opisany przeze mnie fakt to już na pewno jest błąd - karta w tym trybie powinna się zmienić na inną, ale coś ją przed tym powstrzymywało.
Okazuje się, że zauważony przeze mnie błąd powiązany z Rico nie był tylko jakimś przypadkiem - jest powtarzalny.

EDIT 2: Czy ktoś inny zaobserwował, że jednostki wracane na stół przez Eista nie tracą statusów?
 
Last edited:
Bez tytułu.png

Na drafcie plansze dostają dodatkowe efekty; trzeba jakoś zachęcić graczy do grania w ten tryb.
 
Chyba nie rozumiem Cahira :/
Jeśli ja i przecwinik mamy Cahira to czy nie powinno być tak, że jak ja wzmacniam jednostki u siebie to jego Cahir rośnie, a skoro u niego coś rośnie to mój Cahir też powinien urosnąć?
Druga rzecz to dlaczego jak przeciwnik wzmacnia się Joachimem to mój Cahir tego nie widzi?
 
Świetna i wielce pomocna odpowiedź - o takiej marzyłem. I się potem społeczność dziwi, że się niektórzy czepiają :/
Nie na to liczyłeś ale @Lexor ma rację. Przed zadaniem pytania wypada przeczytać FAQ. Nie po to nad tym "czuwa" i aktualizuje by sobie to po prostu było.
Mniemam że chodzi o to: "Zły opis: Joachim de Wett (karta najpierw wzmacnia jednostkę, a dopiero potem ją zagrywa)" i ewentualnie opisaną w FAQ kolejność wykonywania akcji.
Znalezienie tego nie zajęło mi nawet 5 minut...
 
Forma. Ważna jest forma, bo ona pokazuje stosunek - szacunek, bądź jego brak w stosunku do innych współforumowiczów. Jest różnica między, parafrazując "oj ti ti niedobry nie poczytałeś faka" od "zerknij na pierwszą stronę tego wątku", czyż nie? Ja zostałem potraktowany jak szczeniak, który nie odrobił zadania domowego więc nie dziw się, że mi się to nie spodobało. Abstrahując od tego odpowiadający chyba nie doczytał mojego pierwotnego pytania, bo "fak" odpowiada tylko na pół mojego posta.
Czemu mam wrażenie, że zamiast rozmawiać o gwincie częściej mamy rozmowy o relacjach i poszczególnych ludziach? Nie daje Wam to do myślenia?
Zamiast pomagać i udzielać trafnych odpowiedzi zaczynamy mieć elektrodę - naucz się korzystać z wyszukiwarki, doczytaj, naucz się, to już było itd. Aż strach zadawać jakiekolwiek pytania.
Poza tym skoro zadałem te pytania to logiczne, że nie zerknąłem do faka więc co - jestem zło, mam sobie iść? Może to w sumie dobry pomysł...
 
To nie jest temat do zadawania pytań "bo mi samemu nie chce się szukać, a ktoś szybko odpowie", ale to temat do zadawania pytań "po przeczytaniu FAQ i nie znalezieniu tam odpowiedzi". Oczekujesz od innych "dobrego traktowania", podczas gdy sam nie szanujesz czasu oraz pracy włożonej przez tych innych.

PS. Nieźle pojechałeś z tym porównaniem do elektrody - tam się szukało wśród mnóstwa postów, tu wystarczy przejrzeć kilka.
 
OK, ale wystarczy już tych osobistych przepychanek. Proszę albo pisać normalnie, albo zaczniemy nakładać kary.
 
Dlaczego Pani Jeziora nie ma żadnej kategorii? Jest chyba jedyną kartą, która jej nie posiada. Jako nimfa/bogini nie powinno jej podpiąć pod relikt?
 
Najwyraźniej mamy problem z Mentorem szkoły Kota - na rozmieszczeniu nie reaguje na zakryte pułapki, na odkryte już tak.
Od razu dodam, że na adrenalinie wzmacnia się za zagrywane.
Dodatkowa informacja - reaguje zarówno na artefakty-nie-będące-pułapkami będące w rzędzie, jak i te zagrywane, więc problem jest tylko z zakrytymi pułapkami, których nie raczy zauważać.
 
Mam pytanie karta Jakub Cudowne Dziecko nie ulega przemianie w trzeciej rundzie, jak również inne karty z innych frakcji z podobną umiejętnością, np. Uzurpator itd. Dziś grałem przeciwko innemu graczowi, i nie ma tego błędu.
 
Mam pytanie karta Jakub Cudowne Dziecko nie ulega przemianie w trzeciej rundzie, jak również inne karty z innych frakcji z podobną umiejętnością, np. Uzurpator itd. Dziś grałem przeciwko innemu graczowi, i nie ma tego błędu.
Czy jesteś pewien że nie miałeś kart neutralnych w talii?
 
Top Bottom