[FAQ] Gwint: błędy, pytania, porady - "gracze pytają, Lexor odpowiada"

+
Z tego co piszecie to by się zgadzało to co dzieje się w grze.
I Peter i Mandragora mają "zresetuj jednostkę", a okazuje się, że Peter działa jak Zarodniki, które mają poprawny opis: "zresetuj siłę jednostki", zgadza się?
 
Czym się różni zresetuj jednostkę Mandragory, a Petera Saar Gwynlewa?
Mandragora przywraca stan karty jaki był w chwili jej zagrywania. Np. zagrywasz Dettlaffa Wampira Wyższego, konsumujesz go 2 razy następnie zużywasz mandragorę i możesz znowu go skonsumować 2 krotnie.
Post automatically merged:

Z tego co piszecie to by się zgadzało to co dzieje się w grze.
I Peter i Mandragora mają "zresetuj jednostkę", a okazuje się, że Peter działa jak Zarodniki, które mają poprawny opis: "zresetuj siłę jednostki", zgadza się?
Zgadza się. Peter to takie zarodniki z trójką siły lub słabszy Krwawy baron z KP.
 
Nie odpowiedziałeś mi na drugie pytanie dotyczące Cahira. Dla porządku przypomnę: Jeśli ja i przecwinik mamy Cahira to czy nie powinno być tak, że jak ja wzmacniam jednostki u siebie to jego Cahir rośnie, a skoro u niego coś rośnie to mój Cahir też powinien urosnąć?
Dodam tylko, że pytam o to, bo mój Cahir nie urósł i pewnie tak ma być tylko nie za bardzo wiem dlaczego. Czy chodzi może o kolejność akcji? Pisałeś o tym w faku, ale z drugiej strony na Cahirze jest, że się wzmacnia "za każdym razem" więc kolejność nie powinna mieć znaczenia. Chociaż tak na to parząc to oba Cahiry by się wzmacniały w nieskończoność. Sam już nie wiem.
 
Last edited:
Dla porządku przypomnę: Jeśli ja i przecwinik mamy Cahira to czy nie powinno być tak, że jak ja wzmacniam jednostki u siebie to jego Cahir rośnie, a skoro u niego coś rośnie to mój Cahir też powinien urosnąć?
Teorytycznie tak powinno być wg opisu ( i nawet przez chwilę było) ale żeby uniknąć takich pętli programiści wykluczyli wzajemne bufowanie się Cahirów i one nie reagują na siebie.

Tutaj masz filmik z wczesnego HC tłumaczący dlaczego już tak nie jest.
 
To jak bardzo popaprany jest obecny kod gry ukazuje niniejszy przykład: z menu głównego przejdźcie do menu gry i stamtąd wejdźcie do podróży - po powrocie do menu gry słychać dźwięki przesuwających się "reklam" z menu głównego...
 
Dzisiaj podczas rankeda miałem dziwny przypadek. Grałem NG na harmonię. Usunąłem wstrząsem 14 pkt Danę a potem zagrałem ją z Joachima. Co w tym dziwnego? Dana ma fatum: jednostka jest usuwana jeżeli opuści pole bitwy a Dana opuściła. Czy fatum liczy się tylko gdy jednostka zostanie przeniesiona na cmentarz. Na moje rozumowanie nie powinienem zagrać jej z Joachima.
 
Fatum z tego co wiem działa tylko gdy jednostka trafi na cmentarz. Wstrząs przenosi kartę do talii więc warunki fatum są nie spełnione.
 
Nie do końca. Jak jeszcze była umiejętność dowódcy "Strategiczny odwrót" - cofa kartę do ręki i zagrywa kartę z ręki, to w Dandelion Show był przypadek gdzie ktoś zagrał strategiczny odwrót na jednostkę z fatum i rozpadła mu się w ręce - lider za minus 3 punkty :). Na tym przykładzie można wnioskować że nie tylko gdy trafi na cmentarz. Jest po prostu nieprecyzyjny opis fatum. Jak zabrałem wstrząsem to też ta karta powinna rozpaść się w talii.
 
Chciałbym rozpocząć, po dłuuugiej przerwie, grę w Gwinta. Gra posiada jakiś tryb gdzie można wypróbować mechaniki i karty?
 
Jest niby tryb treningowy, ale sztuczna inteligencja nie jest doskonała, lepiej grać przeciwko komuś.
 
Jest niby tryb treningowy, ale sztuczna inteligencja nie jest doskonała, lepiej grać przeciwko komuś.
Czyli od razu na głęboką wodę? . Oglądałem trochę jak grają zawodowcy i nic nie kumam. To jednak inna gra niż "stary" gwint z trzema rzędami. Gra sprawia wrażenie skomplikowanej. Mógłbyś polecić jakieś poradniki do gry?
 
Jedyne poradniki jakie mi przychodzą do głowy to te na stronach TA i TLG (linki w FAQ).
CDPR nie zadbał o własny oficjalny poradnik, słownik znaczeń i wytłumaczenie zasad gry.
 
Od dawna już zauważyłem, że choć w teorii można mieć zaznaczonych/obserwowanych do 5 kontraktów, z jakiegoś powodu mogę mieć bieżąco zaznaczony jedynie jeden. Każdy kolejny gra automatycznie 'odtickowuje' Próbowałem wymieniać na inny, zawsze bywa podobnie, gra pozwala zaznaczyć jeden, a kolejne automatycznie po zaznaczeniu, odznacza. Spotkałeś się może z tym problemem, lub wiesz co może być tego przyczyną?
 
Top Bottom