[FAQ] Gwint: błędy, pytania, porady - "gracze pytają, Lexor odpowiada"

+
Wie ktoś o co chodzi w działaniu karty "żniwa" że Scoiatel? Nie kumam mechaniki wzmacniania 🙄
 
Wie ktoś o co chodzi w działaniu karty "żniwa" że Scoiatel? Nie kumam mechaniki wzmacniania 🙄
Jeśli nową kartę kładziesz z lewej strony rzędu, wzmacniasz lewą kartę w ręce. jeśli z prawej strony rzędu - wzmacniasz prawą w ręce. Jeśli nową kartę kładziesz w środku rzędu, pomiędzy dwoma innymi kartami, to wzmaniasz losową kartę ze środka swojej ręki.
 
Jeśli nową kartę kładziesz z lewej strony rzędu, wzmacniasz lewą kartę w ręce. jeśli z prawej strony rzędu - wzmacniasz prawą w ręce. Jeśli nową kartę kładziesz w środku rzędu, pomiędzy dwoma innymi kartami, to wzmaniasz losową kartę ze środka swojej ręki.
Nie neguję tego co napisałeś, ale zapytam (bo sam tej karty jeszcze nie zagrywałem): czy sprawdziłeś, że właśnie tak to działa?
"Pozycja" w opisie karty równie dobrze może być powiązana z tym, którą kartę wybrałeś z trzech Tobie pokazanych - lewą, środkową, czy też prawą.

Bo trzymając się Twojego opisu: jak to interpretować, gdy kładziesz wybraną kartę na pusty rząd? Jaka ona wtedy będzie? Lewa? Środkowa? Prawa?
 
Last edited:
Jeśli nową kartę kładziesz z lewej strony rzędu, wzmacniasz lewą kartę w ręce. jeśli z prawej strony rzędu - wzmacniasz prawą w ręce. Jeśli nową kartę kładziesz w środku rzędu, pomiędzy dwoma innymi kartami, to wzmaniasz losową kartę ze środka swojej ręki.
Absolutnie nie tak to działa.

Zagrywając Żniwa dostajesz 3 karty do wyboru.
Wybierając kartę z lewej, wzmacniasz jednostkę najbardziej na lewo w swojej ręce.
Wybierając kartę środkową, wzmacniasz losową jednostkę w swojej ręce.
Wybierając kartę z prawej, wzmacniasz jednostkę najbardziej na prawo w swojej ręce.
 
Absolutnie nie tak to działa.

Zagrywając Żniwa dostajesz 3 karty do wyboru.
Wybierając kartę z lewej, wzmacniasz jednostkę najbardziej na lewo w swojej ręce.
Wybierając kartę środkową, wzmacniasz losową jednostkę w swojej ręce.
Wybierając kartę z prawej, wzmacniasz jednostkę najbardziej na prawo w swojej ręce.
Zaskoczyłeś mnie tym. Bo ja parę razy kładłem nową kartę z jednej strony rzędu i wzmacniało mi właśnie kartę z tej strony ręki. Ale nie patrzyłem, którą kartę wybieram do zagrania. Dzięki. I przepraszam za błędną odpowiedź.
W takiej sytuacji użyteczność tej karty jest dużo niższa niż zakładałem. Bo jeśli chcemy dzięki niej wzmocnić konkretną kartę w ręce, to w praktyce nie mamy wyboru, jaką kartę zagramy.
 
Hej czy ktoś też tak ma,że skasowało mu wszystkie talie i nie może stworzyć nowej?
 
Nie ale na androida to muszę zatwierdzać aktualizację ale przez 20 minut miałem skasowane talię i nie mogłem tworzyć nowych
Post automatically merged:

No dobra. Teraz mam info ta wersja gry jest przestarzałe ale na Google Play brak aktualizacji i nie można grać
 
Last edited:
No dobra ściągnąłem aktualizacje . O dziwo miała tylko 70 MB i jeszcze otrzymałem klucze których nie dostałem na koniec ostatniego sezonu. więc chyba po prostu to było wyrównanie tamtego błędu.. Teraz wszystko działa
 
@Ely74: Klucze za poprzedni sezon dostałem "od razu". U mnie (PC) aktualizacja miała tyle, ile @Gomola napisał, 576MB.

Zwykle tak mam, że nie uruchamiam gry od razu po ściągnięciu aktualizacji. Uruchomiłem dopiero po pewnym czasie i nie miałem wyczyszczonych talii, za to wciąż pojawia mi się banner z komunikatem "możesz już otworzyć swój pakiet", nie poprawili tego.
 
@Lexor
Mi skasowało najpierw talie. Potem mi dało 15 kluczy. Potem poprosiło o aktualizacje. A po aktualizacji dostałem resztę kluczy za sezon i aktualizacja miała 70 mega. Inna kolejność

I jestem ciekaw kiedy w końcu poprawią ten błąd Lemmensa ,że jak sie wejdzie w cmentarz ale zrezygnuje się z wyboru lub nie zdązy ( wiwat Szał Bojowy) to go blokuje choć nie powinno i nie rozumiem tej autoblokady.
kiedyś jak pewnie byłem nielicznym co nim grał to nie było widoczne ale teraz to masowa karta i ten błąd jest irytujący.
 
wciąż pojawia mi się banner z komunikatem "możesz już otworzyć swój pakiet", nie poprawili tego
Okazuje się, że ten baner szczelnie przykrywa mi widoczność na inne banery służące odbieraniu nagród za wykonane kontrakty.
Teraz w moim przypadku odbieranie nagród (i sprawdzanie czy pojawiło się coś nowego) jest możliwe jedynie z poziomu profilu.

Za baner całkowitą winę ponoszą beczki z nowego dodatku, bo gdy otworzyłem te, co chciałem sobie zachować, to baner zniknął, a gdy kupiłem w ich miejsce kolejne, to po restarcie gry pojawił się na nowo.
 
Last edited:
Okazuje się, że ten baner szczelnie przykrywa mi widoczność na inne banery służące odbieraniu nagród za wykonane kontrakty.
Teraz w moim przypadku odbieranie nagród (i sprawdzanie czy pojawiło się coś nowego) jest możliwe jedynie z poziomu profilu.

Za baner całkowitą winę ponoszą beczki z nowego dodatku, bo gdy otworzyłem te, co chciałem sobie zachować, to baner zniknął, a gdy kupiłem w ich miejsce kolejne, to po restarcie gry pojawił się na nowo.
Potwierdzam, że również mam ten sam problem z tym banerem, który nie chce zniknąć. W celach kolekcjonerskich mam po beczce z każdego rodzaju, ale dopiero najnowszy dodatek wprowadził ten komunikat. Gdyby znikał po paru sekundach, nie byłoby problemu, ale zamontowanie go 'na stałe' jest irytujące. Wiem, że tu nie zaglądacie, ale Redzi, ogarnijcie się. Naprawa tego naprawdę nie powinna zająć więcej niż kilka minut, bo to minimalna modyfikacja kodu.
 
Szukałem i nie znalazłem więc pytam. No ale kto wie może źle szukałem.

Dlaczego Coup de grace zagrane w Ygherna który posiada 2 pkt pancerza nie aktywuje śmiertelnego ciosu?
Wiem że ma wrażliwość lecz fakt faktem ginie. Jest to więc dla mnie nie logiczne.
 
Szukałem i nie znalazłem więc pytam. No ale kto wie może źle szukałem.

Dlaczego Coup de grace zagrane w Ygherna który posiada 2 pkt pancerza nie aktywuje śmiertelnego ciosu?
Wiem że ma wrażliwość lecz fakt faktem ginie. Jest to więc dla mnie nie logiczne.
No nie jest logiczne - zadajesz 3 pkt rany karcie która ma siły 13... Więc gra rozpatruje to tak... Karta po ciosie ma nadal 12 pkt - więc warunek śmiertelnego ciosu nie jest spełniony. Potem sprawdza warunek wrażliwości i usuwa Ygrhena... Podobnie się zadzieje jesli w Ygrhena lub Kikimorę Robotniće z pancerzem 3 uderzysz północnym wiatrem... Jednostkę zabijasz ale czysto formalnie nie zadałeś śmiertelnego ciosu tylko zmusiłeś do odpalenia warunku wrażliwości. Ale to się rozpatruje w drugiej kolejnosci. A śmiertelny cios w pierwszej

Dla mnie nielogiczne jest to ,że Sabat Czarownic wzywa karty z obu cmentarzy ale tylko karty wezwane z własnego cmentarza dostają fatum. Przeciez dotychczas prawie zawsze jednostka zagrana z cmentarza dostawała fatum. Czemu przy tej karcie tylko własne karty dostaja a przeciwnika nie?
 
Szukałem i nie znalazłem więc pytam. No ale kto wie może źle szukałem.

Dlaczego Coup de grace zagrane w Ygherna który posiada 2 pkt pancerza nie aktywuje śmiertelnego ciosu?
Wiem że ma wrażliwość lecz fakt faktem ginie. Jest to więc dla mnie nie logiczne.
Śmiertelny cios aktywuje się tylko wtedy jeżeli dana karta zabiła jednostkę. W przypadku Ygherna nie zadajesz śmiertelnego ciosu, tylko zdejmujesz mu pancerz co przedkłada się na zniszczenie jednostki (ale to już jest umiejętność Ygherna a nie aktywacja śmiertelnego ciosu). Przynajmniej tak sądzę. Wygląda to chyba tak że najpierw gra sprawdza czy zadałeś śmiertelny cios - nie zadałeś bo zostaje 13 pkt a następnie jest aktywowana umiejętność karty czyli skolopendromorf sam się zniszczy.
 
Top Bottom