[FAQ] Gwint: błędy, pytania, porady - "gracze pytają, Lexor odpowiada"

+
Czy ktoś inny też ostatnio zaczął mieć kłopoty z pasowaniem tury przy użyciu klawisza spacji? Wcześniej działało mi to bezproblemowo i "od razu", a obecnie spacja zaczęła mi "łapać" inne elementy gry i np. podświetla mi karty w ręku lub na cmentarzu... Teraz czasem muszę wcisnąć spację kilka razy albo najpierw podświetlić monetę kursorem myszki.
 
Może się powtórzę, ale trudno. Zadania dziennie, czasami się trafi np. zagraj 20 kart artefaktów, no fajnie będzie co robić, tylko aktualnie nie gram talia która posiada choćby jeden artefakt. Luzik, zrobi się później, gram meczyk, meczyk wygrany i podsumowanie, okazuje się, że zagrałem już 10 artefaktów... Gram kolejny meczyk, podsumowanie, zadanie dzienne wykonano. Ręce załamać.
W podróży jest jeszcze lepiej. Przykładowo, tydzień 6 daj witalność 20 razy, dobra udało się w jednym meczu, wygrana i komunikat, że zaliczyłem po czym kolejne okienko że już zagrałem 7 brązowych kart z 30. Wydaje mi się że licznik na brązowe karty powinien nabijać się po zrobieniu zadania z witalnością, ale od następnego meczu a nie zaraz w tym samym? Przynajmniej tak było podczas pierwszej podróży a może nawet i drugiej. Czy u kogoś takie sytuacje też występują?
Kiedyś zarówno z zadań dziennych jak i podróży licznik działał prawidłowo a teraz jak nie mam ani jednego artefaktu w talii to on i tak się aktywuje i zalicza mi jakąś tam ich część że zagrałem czy w przypadku podróży, że w jednym meczu potrafi zrobić przeskocz z pierwszego zadania danego tygodnia nawet na trzecie zadanie tylko w ciągu jednego meczu. Jak dobrze pamiętam kiedyś tak nie było.
 
Zadania są zbugowane od paru miesięcy (?). Nie kojarzę żadnego komunikatu REDów w tej sprawie.
Plus dla tych, co nie chcą być do tyłu w zasobach grając mniej i czekając na "lepsze czasy".
Odnośnie zadań z podróży - wydaje mi się, że gra na bieżąco uwzględnia nasz postęp danego zadania i po jego osiągnięciu (jeszcze podczas gry) następuje przeskoczenie do kolejnego, dzięki czemu np. nabijesz w następnym zadaniu x brązów.
 
Zadania są zbugowane od paru miesięcy (?). Nie kojarzę żadnego komunikatu REDów w tej sprawie.
Plus dla tych, co nie chcą być do tyłu w zasobach grając mniej i czekając na "lepsze czasy".
Odnośnie zadań z podróży - wydaje mi się, że gra na bieżąco uwzględnia nasz postęp danego zadania i po jego osiągnięciu (jeszcze podczas gry) następuje przeskoczenie do kolejnego, dzięki czemu np. nabijesz w następnym zadaniu x brązów.
Muszą być ponieważ dam sobie rękę uciąć, że wcześniej zaliczało wszystko tak jak powinno być, między innymi artefakty.
Jeśli chodzi o podróż to tak, nie wydaje Ci się i faktycznie tak jest teraz lecz przy pierwszych podróżach było zawsze tak, że gdy kończyłeś dane zadanie to gra nie uwzględniała od razu następnego jeszcze podczas tego samego meczu. Dlatego przynajmniej dla mnie kiedyś działało to prawidłowo do czego zresztą się przyzwyczaiłem że tak musi być, a teraz mam odczucie zbugowanych zadań.
 
Zadania dzienne zauważyłem wyraźnie, co do przechodzenia zadań z podróży już niekoniecznie, bo ich wymogi są tak proste, że nie zwracałem na nie uwagi (na zasadzie "same się zrobią") stąd nie wiem kiedy zaczęło to tak działać.
 
Cześć, odnośnie podróży to czy jest jakaś informacja o ich ew. powtarzaniu w przyszłych latach? (zdobycie nagród z nieukonczonych/niekupionych przepustek bądź możliwość ukończenia misji typu "ukończ 100 poziom przepustki X") Ew. o przyszłej możliwości zdobycia części nagród z przepustek premium poprzez np. sklep?
 
Myślę, że to technologicznie przerasta ekipę Gwinta. Poza tym mają za mały przerób ludzki. Ledwo wyrabiają na bieżąco z podróżami i dodatkami. Nie wynika to z ich złej woli, ale raczej z zaniedbania projektu przez zarząd/szefostwo. Czasami mam wrażenie, że poprawienie nawet najmniejszego duperela to dla nich orka na ugorze.
 
Dodawanie tych nagród z przepustki do oferty sklepa faktycznie mogłoby być czasochłonne (biorąc pod uwagę, że trzeba byłoby przerobić sklep by był bardziej przejrzysty przy dużej ilości pozycji) natomiast ciekawym i być może dającym możliwość przerzucenia większej ilości sił na poprawę gry moim zdaniem jest pomysł, by co jakiś czas poprzednie podróże powtórzyły się. Wydaje się, że nie byłoby to zbyt czasochłonne dla twórców (brak potrzeby tworzenia nowych nagród), daje sposobność zarobku poprzez zakup przepustki przez osoby, które na zakup się nie zdecydowały/miały przerwę od gry, a osoby które zakupu dokonały mogłyby dokończyć poprzednio zaczęto podróż, natomiast gracze którzy ją ukończyli mogliby zdobywać pył/klucze/losowe przedmioty kosmetyczne dostępne z innych źródeł np. avatary. Pomysł oczywiście zainspirowany sezonowymi drzewkami nagród, które powtarzały się.
 
Pomysł oczywiście zainspirowany sezonowymi drzewkami nagród, które powtarzały się.
Na początku CDPR obiecywał powroty drzewek sezonowych, by potem złamać te obietnice. Wtedy gwintowa społeczność trochę się zbuntowała, co zmusiło CDPR do takiej "jednorazowej akcji" - "jednorazowej", bo z tego co czytałem wynika, że nie ma żadnych gwarancji na kolejne powroty drzewek sezonowych.
 
Haha, okej. Czyli tak to było :ROFLMAO: Teraz przejrzałem forum dokładniej to zobaczyłem, że temat podróży był poruszany pół roku temu :/ Szkoda, z punktu widzenia osoby, która pogrywa więcej w gwinta co kilka miesięcy wyglądało na to, że gra idzie w dobrym kierunku. Ciekawe jak wyglądają obecnie statystyki aktywności użytkowników gwinta, niezależnie od tego, mam nadzieję że CDP nie zachowa się w tym wypadku jak Sony niespełna dekadę temu ze swoim dzieckiem. (brak zadowalającej sprzedaży spowodowany brakiem dostatecznego wsparcia, w następstwie czego brak zainteresowania produktem i udawanie, że nigdy go nie było)
 
CDP nie zachowa się w tym wypadku jak Sony niespełna dekadę temu ze swoim dzieckiem.
CDPR obecnie traktuje Gwinta jako pole treningowe trybu multiplayer oraz pod kątem różnych platform dystrybucyjnych.
Nie liczyłbym na dalszy rozwój gry w stylu "zwiększenia finansowania" - gra będzie raczej po prostu "utrzymywana przy życiu".
Ewentualne zamknięcie projektu według mnie nastąpi z dnia na dzień, bez większego uprzedzenia.
 
Dziś miałem dziwną historię
Zadanie dzienne - Wygraj 5 razy Skellige
Zadanie z drzewka sezonowego - Zalicz 3 razy zadania dzienne

Skończyłem popołudniu dzienne

Wchodze przed chwilą i.... Zadanie dzienne mam znowy aktywne ale już mam 1 zwycięstwo zaliczone ale w sezonowym mam 1/3 czyli to co zrobiłem ok 15-16 mi zaliczyło po czym wieczortem jeszcze raz każe mi ukończyć zadanie dzienne

Miał ktoś taki przypadek

PS Z ciekawości ile razy trzeba pisać do wsparcia techniczego bo od początku sezonu mam zabloowane drzewko Percivala bo zadanie wygraj 15 rund mam nieaktywne. Klucze pobrało . Pucharek podświetlony ale nigdzie się to zadanie nie pojawiło. No i nie mogę ruszyć dalej z tym drzewkiem
 
Dziś miałem dziwną historię
Obecnie działanie zadań jest ogólnie zbugowane (i to na wiele sposobów), więc osobiście nie dziwią mnie już tego typu kwiatki.

PS Z ciekawości ile razy trzeba pisać do wsparcia techniczego bo od początku sezonu mam zabloowane drzewko Percivala bo zadanie wygraj 15 rund mam nieaktywne. Klucze pobrało . Pucharek podświetlony ale nigdzie się to zadanie nie pojawiło. No i nie mogę ruszyć dalej z tym drzewkiem
Niestety, ale wsparcie Gwinta "nie działa" - ludzie często czekają tygodniami / miesiącami na jakiekolwiek odpowiedzi (albo nie otrzymują ich wcale). Mój własny nierozwiązany problem (zgłoszony w grudniu 2020 roku, wielokrotnie przypominany, niedługo pierwsza rocznica) jest bardzo dobrym tego przykładem.
 
Last edited:
Mam pytanie odnośnie tego czy w grudniu wyjdą nowe karty w gwincie ? Bo czytałem gdzieś, że ponoć ma pojawić się 12 nowych kart ale nie wiem czy to prawda.
 
Mam pytanie odnośnie tego czy w grudniu wyjdą nowe karty w gwincie ? Bo czytałem gdzieś, że ponoć ma pojawić się 12 nowych kart ale nie wiem czy to prawda.
Na to pytanie może odpowiedzieć tylko ktoś z CDP.
W road mapie chyba zamieszczali taką informację jednak czy dojdzie to do skutku nie wiadomo. Być może na mastersach czegoś się dowiemy.
 
Widzę ze chyba naprawili działanie zadań dziennych i z drzewek, bo nabija normalnie czyli powoli tak jak to było kiedyś.
 
Mam pytanie odnośnie tego czy w grudniu wyjdą nowe karty w gwincie ? Bo czytałem gdzieś, że ponoć ma pojawić się 12 nowych kart ale nie wiem czy to prawda.

Zapewne na turnieju Masters coś o tym powiedzą, bo zazwyczaj wykorzystują takie okazje do prezentowania jakichś 'przecieków'. A nic tak nie przyciągnie publiki jak zapowiedź wydania nowych kart.
 
Odkąd wszedł Sezon Dzikeigo Gonu mam dziwny problem z beczkami. Otóż obecnie mam tak ,ze mam gwarantowaną premium 2 razy. Raz z 4 obowiązkowych i jedna z 3 do wyboru. Problem polega na tym ,że musze wybierać na ślepo bo żadna karta się nie rusza i dopiero po wybraniu się okazuje czy karta jest premium czy nie.
A że ja generalnie by mieć frajde to nowe karty dobieram z beczek ( choć mógłbym mieć wszystkie ze skrawków) i premium też z beczek to trochę jest irytujące
 
Top Bottom