[FAQ] Gwint: błędy, pytania, porady - "gracze pytają, Lexor odpowiada"

+
Byłem dosłownie przez moment na relacji z kwalifikacji gdy dana interakcja zaistniała i zaważyła na wygranej.
Z kwalifikacji? Jeśli to był jakiś poważniejszy turniej to w takim razie może przegrany powinien napisać odwołanie?
 
Co?! No to chyba odwołanie jest konieczne w takim przypadku skoro teoretyczny błąd gry zadecydował o przegranej?
 
Karpeten wygrał dlatego że przejął Filippą 9 punktową jednostkę, normalnie bez tego buga miałby 8 coinów i przegrałby. Jak chcesz to możesz sobie to zobaczyć 1:33:00 - 1:37:00
 
@Iorweth15: Ja przecież nie kwestionuję tego faktu, że ktoś wygrał dzięki temu incydentowi. Normalnie pewnie byłoby to do pominięcia, ale skoro zdarzyło się na oficjalnym turnieju to w/g mnie jest to poważna sprawa do rozpatrzenia (choć zakładam, że CDPR i tak się wszystkiego wyprze, bo nigdzie przecież nie ma spisanych oficjalnych i szczegółowych zasad, gracze sami muszą się domyślać wszystkich interakcji między kartami, więc łatwo im będzie powiedzieć "tak miało być").
 
@Lexor Oficjalna tabela z wynikami. Karpeten ma 5-1-0 a Vrihedd jest 41 z wynikiem 2-3-0. W takich sytuacjach bierze się też pod uwagę czy wygrana Vrihedda lub przegrana Karpetena zmieniłaby coś. Bo do 2 dnia kwalifikacji przechodzą tylko zawodnicy z top 16.
 
Teoretycznie skoro i tak ma pozytywny bilans to może nie być o co kruszyć kopii.
Ale nie wiem też czy posiadany przez zawodnika bilans w szczegółach nie wpływa na jego rozstawienie w drugiej rundzie?
 
Last edited:
Czy zabrana Magicznym Wstrząsem Starucha, która na rozmieszczeniu zadała 4 punkty obrażeń (wcześniej była grana Kuchta u przeciwnika) powinna zachować owe 4 punkty? Po trafieniu do talii Nilfgaardu miała bazowe "zadaj 2 punkty obrażeń".
 
Wydaje mi się że tak. To ciągle ta sama karta której statystyki w danej grze ulegają trwałemu wzmocnieniu. Jeśli zabierzesz szczurołapkę czy gan cean siła bazowa tych kart również nie spada do podstawowego poziomu. Staruchy grane z cmentarza przeciwnika za pomocą karty "niebieski sen" również zachowują wzmocnienie, obrażenia lub ładunki.
 
Nigdy nie widziałem, żeby którakolwiek zabrana przeze mnie Starucha zachowała jej graną wartość punktową, bo zdolność odnosi się do tego co *ja* zrobiłem. To samo tyczy się też powiększonych obrażeń z Rejz zagrywanych z cmentarza przecinika (co jest bardzo mylące, bo na cmentarzu widzę inną wartość obrażeń i muszę pamiętać lub wiedzieć jaką mają podstawową).
Przypadek Szczurołapki jest nieco inny, bo nie dotyczy jej zdolności tylko siły bazowej.
 
Last edited:
Wychodzi na to, że ulepszenie danej karty nie jest przypisane do niej autonomicznie tylko w relacji do gracza, który spełnił warunki i uzyskał owe ulepszenie.
 
Skoro w takiej sytuacji z kart na polu gry nie znikają statusy, więc z kart w ręce też nie powinny.
 
Przeciwnik odblokowuje karty zagrywając jedną z zablokowanych jednostek. Prorok jest dobry tylko jeżeli przeciwnik ma tylko 1 kartę, która jest jednostką. Jesteś pewny że nie zagrał jednostki która miała blok, bo wtedy pozostałe się odblokowują.
 
Jeżeli przeciwnik zagrał jedną z jednostek, która jest zablokowana to pozostałe się odblokowują. Prorok to nie jest instant blok na wszystkie jednostki przeciwnika. Wystarczy zagrać 1 zablokowaną, która jest najsłabsza.
 
@Iorwerth: Ja to wiem i myślę, że @DeckCard_Cain też to wie.
On pyta o to, czy locki powinny zostać zdjęte przez fakt przejścia do kolejnej rundy - najwyraźniej spotkał się z taką sytuacją.

EDYTA: @Iorweth15: Przewidując, że @DeckCard_Cain widział to gdzieś na jakimś streamie poszukałem i znalazłem:


Gracz nie zagrywa żadnej jednoski, a mimo to blokady na jego kartach zostają zdjęte poprzez przejście do kolejnej rundy.
 
Last edited:
Jeżeli przeciwnik nie zagrał żadnej z zablokowanej jednostki to nie, ale wątpię żeby tego nie zrobił.
 
Top Bottom