FAQ - Pytania związane z uruchomieniem przygód i modyfikacji.

+
Status
Not open for further replies.
FAQ - Pytania związane z uruchomieniem przygód i modyfikacji.

Wszystkie dodatkowe przygody i mody są tworzone i testowane pod Edycję Rozszerzoną Wiedźmina. Żaden autor przygody nie daje gwarancji, że jego przygoda/mod zadziała z Wiedźminem nie zaktualizowanym do wersji 1.4. Wszystkie pliki związane z ER, w tym oficjalne przygody, można pobrać z TEJ STRONY.

* * *

PYTANIE: Ściągnąłem sobie dodatkowe przygody... i co dalej? Gdzie mam umieścić te pliki?
ODPOWIEDŹ: Skopiuj plik z przygodą (rozszerzenie ADV) do Dokumenty udostępnione\The Witcher\. Najłatwiej znaleźć go klikając na Mój Komputer. Możesz spróbować użyć ścieżki C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\The Witcher.

* * *

PYTANIE: Ściągnąłem sobie dodatkowe mody... i co dalej? Gdzie mam umieścić te pliki?
ODPOWIEDŹ: Jeśli autor nie zaznaczy inaczej lub nie udostępni modyfikacji w postaci automatycznego instalatora, wszystkie pliki składające się na modyfikację należy umieścić w katalogu Wiedźmin\DATA\override. Jeśli katalog override nie istnieje należy go stworzyć ręcznie.

* * *

PYTANIE: Gdy chcę włączyć jedną z przygód, gra pokazuje mi komunikat - brak zapisu stanu gry. Co z tym zrobić?
ODPOWIEDŹ: Niektóre przygody nie zostały jeszcze przetłumaczone na język polski i w tym języku nie będą działać. Aby uruchomić przygodę ściągnij angielską paczkę językową, uruchom instalację patcha 1.4 (TWEE_Upgrade) i zaznacz, że chcesz zainstalować język angielski. Później w opcjach gry należy ustawić język angielski.

* * *

PYTANIE: Przy włączaniu przygód Cena neutralności i Efekt uboczny, w obydwu przypadkach pojawiają się błędy uniemożliwiające przejście przygody. Dodam, że Cenę neutralności przeszedłem już kiedyś z patchem 1.3 i wszystko było OK.
ODPOWIEDŹ: Oficjalne przygody ściągnięte razem z patchem 1.3 nie będą działały z patchem 1.4. Po aktualizacji gry do Edycji Rozszerzonej należy zainstalować przygody zgodne z wersją 1.4.

* * *

PYTANIE: Zainstalowałem ER i w menu NOWE PRZYGODY nie ma opcji wyboru. Lista przygód jest pusta.
ODPOWIEDŹ: Oficjalne przygody będące częścią Edycji Rozszerzonej dostępne są jako osobne pliki do zainstalowania. Przygody należy ściągnąć i zainstalować osobno.

* * *

PYTANIE: Czy w oficjalnych i dodatkowych przygodach są dialogi mówione, czy tylko napisy?
ODPOWIEDŹ: W oficjalnych przygodach pod dialogi jest podłożony głos. W przygodach tworzonych przez fanów, jeśli autor nie zaznaczy inaczej w opisie, dialogi będą tylko w formie tekstu.
 
Last edited by a moderator:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom