[FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

+

Guest

Guest
Jest też problem z kartami o działaniu takim, jak Krasnolud Harcownik z talii Scoia'Tael.

Nie wiem za bardzo od czego to zależy, ale miałem już kilka takich sytuacji, że efekt karty +X do HP nie zadziałał, jeżeli nie zadała wrogowi dokładnie tylu obrażeń, ile jest podane w opisie. Jednak zdarzało się też tak, że niektóre karty działają pomimo niespełnienia tego warunku. Niestety teraz nie wiem które dokładnie to były karty.

Przykładowo, karta przeciwnika ma 1 HP. Zagrywam Krasnoluda Harcownika i wskazuję tę kartę jako cel. Karta zostaje zniszczona, ale Krasnolud Harcownik nie uzyskuje +2 za zabicie wroga.
Ale zdaje mi się, że w talii Potworów karta Wojownik Dzikiego Gonu działa już pomimo niespełnienia tego warunku. Czyli tak jak w przykładzie powyżej, tylko że uzyskuje +2, jeśli wróg został zniszczony, nawet jeżeli nie miał 3 HP.
 
Popieluch;n8645080 said:
Czy karta Nawigator Dzikiego Gonu wzywa z talii wybrany egzemplarz karty? Jeśli tak, to chyba nie działa prawidłowo.
Już dwa razy zdarzyła mi się sytuacja, kiedy nie zadziałała jej zdolność i po jej położeniu tura się od razu zakończyła, bez możliwości wybrania celu do skopiowania. Na stole leżał Lodowy Gigant, i jestem pewien, że druga taka karta była w mojej talii.

Ta karta wzywa tylko inną kartę należącą do Dzikiego Gonu. Lodowy Gigant do niej nie należy. Możesz wezwać np. Ogara Dzikiego Gonu.
 
"Jeźdźcy Dzikiego Gonu"
Od czego zależy czy ta jednostka/i zostaje/ą do następnej rundy? Raz miałem 2-óch Jeźdźców na stole obok siebie i zostali do następnej rundy, innym razem poszli na cmentarz po skończonej rundzie. Raz przeciwnik wskrzesił mojego Jeźdźce i został do następnej rundy.
 
Last edited:
Mam kilka pytań dotyczących paru kart
1. Czy zabójstwo (karta nilfgaardu) działa też na złote karty? (1.1) Czy na złote karty działają jakiekolwiek karty? (oprócz tej która zamienia złotą kartę w srebrną)
2. Jak rozpoznać na które karty działa pogoda? Należą do konkretnych grup czy muszą mieć to napisane?
 

Guest

Guest
Miałem taką sytuację, że przy wyniku 1:0 w rundach dla mnie, w następnej rundzie przeciwnik zagrywał jako pierwszy i rzucił na pusty stół Geralta, który uruchomił swoją zdolność. Albo jest to błąd (nie wiem czy zawsze tak się dzieje), albo trzeba doprecyzować opis na karcie.
 
RosomakMat Jest wyjaśnione wyżej w wątku.

Alvadan Zabójstwo nie działa na złoto, jeśli karta działa na złoto, musi mieć w opisie napisane, że działa na złoto/ze złotem. Pogoda działa na wszystko oprócz złota.

Popieluch Możesz podać więcej informacji? Jaki był stan pola gry przed zagraniem Geralta?
 

Guest

Guest
Przecież podałem wszystkie informacje.

Miałem taką sytuację, że przy wyniku 1:0 w rundach dla mnie, w następnej rundzie przeciwnik zagrywał jako pierwszy i rzucił na pusty stół Geralta, który uruchomił swoją zdolność. Albo jest to błąd (nie wiem czy zawsze tak się dzieje), albo trzeba doprecyzować opis na karcie.

Wygrałem pierwszą rundę, dostałem za to punkt (pół korony). Po zakończeniu rundy wszystkie karty zostały ze stołu usunięte. W następnej rundzie przeciwnik zagrywał jako pierwszy. Rzucił na pusty stół Geralta (czyli zagrał Geralta jako pierwszą kartę w pierwszej turze drugiej rundy), a jego zdolność specjalna uruchomiła się przy wyniku 0:0 w punktach (1:0 w rundach dla mnie).
 
Jak mógł zagrać na pusty stół, skoro po wygranej rundzie to ty powinieneś zacząć? Coś mi tu śmierdzi.
 

Guest

Guest
@Akuumo

Nie wiem, ale zagrywał. Jednak nawet jeśli przyjąć, że było 1:1 czy 1:0 dla niego, to i tak Geralt nie powinien zadziałać przy pustym stole? W zasadzie nie powinien zadziałać jeżeli ilość naszych punktów (po jego zagraniu) jest większa lub równa sumie punktów przeciwnika?
 
Czy w opisie chorążego z brygady nauzica jest błąd? pisze tam o wzmocnieniu dwóch sojuszników, ale ja mogę dodać te trzy punkty tylko jednej karcie
 
Nenneke

Jak właściwie powinna działać karta Nenneke?
Wg opisu "przenieś do 3 kart z twojego cmentarza do talii"
No więc wybrane karty nie pojawiają się w mojej talii. Wyglada wręcz, że w następnej turze pojawiają się w talii przeciwnika...
W każdym razie raz gość grający Nilfgaardem zagrał przeciw mnie kartę premium Rębaczy, jadną z tych które, w poprzedniej turze, wybrałem do przywrócenia.
Czy to jakiś bug? Bo jeśli karta Nenneke ma tak działać, to zagrywanie jej jest zupełnie bez sensu.
 
ruuuis;n8667990 said:
Grałeś operatora?

Nie mam karty operatora, jeśli o to chodzi.

Mi normalnie Nenneke działa.

Dziwne. Właśnie testowałem tą kartę w trybie wyzwań. Po jej wybraniu pojawia się lista kart na cmentarzu oraz komunikat "wybierz karty które zostaną wtasowane do talii przeciwnika" - poprzednio tego nie zauważyłem.


Więc Nenneke tak ma działać? W jakich okolicznościach może to być użyteczne??
 
Nenneke to super karta jeśli się zrobi deck na przewijanie. Potrafię dzięki niej bardzo często zagrać w 2 rundach trio Rębaczy z Crinfrid czy 2xRE + Bura. Nieźle też się sprawdza zagranie w 2 rundach Scheale+Przełom (choć to prościej zrobić z Shani).
 
Może gość grający NG użył Sweersa na twoim rębaczu i posłał wszystkie kopie na cmentarz. Bo nie rozumiem o co dokładnie chodzi. Nenneke działa tak jak opisana jest karta.
 
Gomola;n8669800 said:
Nenneke działa tak jak opisana jest karta.
No to ja nie rozumiem opisu... Te trzy karty, które wybieram do wtasowania, powinny pojawić się w talii którą mam w ręku, czy w tali z której losowane są dodatkowo wybierane karty?
 
No przecież to oczywiste, że w talii która leży z prawej strony. Ręka to nie talia... Jakby ci dodała 3 karty na rękę ( i to wybrane z cmentarza ), to byłaby to najbardziej OP karta w historii Gwinta.

A tak btw, przeciwnik nie zagrał tej karty, która daje pozwala mu rzucić ostatnią brązową kartę oponenta? Ew. Janka?

EDIT: Sprawdziłem, karta Krąg Przywołań tworzy na ręku kopie ostatniej karty zagranej przez przeciwnika
 
Last edited:
Marat87;n8670720 said:
A tak btw, przeciwnik nie zagrał tej karty, która daje pozwala mu rzucić ostatnią brązową kartę oponenta? Ew. Janka?

Nie mam pojęcia, nie zwróciłem uwagi.
W tą osobną grę Gwint bawię się od 3 dni, pewne rzeczy nie są dla mnie jasne. Czytając opis, wydawało mi się oczywiste, że karty wrócą do ręki.
Jeśli wracają do puli, z której się losuja... Znaczy mozna użyć np. Talara i liczyc że wylosuje się raz jeszcze, ale szanse są na to raczej niewielkie.
 
Top Bottom