[FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

+
Witam witam,
Ostatnio zobaczyłem promocje na "wojne krwi" stwierdziłem, że kupie zagram i wrócę do gwinta. Te same karty się różnią pomiędzy opowieściami a gwintem, ale to rozumiem, bo byłem świadkiem zmian od zamkniętej bety ;).

Nie wiem jak działa tworzenie kart ze skrawów. Wcześniej każdą kartę można było stworzyć a teraz mogę jedynie mogę stworzyć kopie tych kart, które wypadły z beczek.


Pytanie jak tworzyć karty ze skrawków, jak to działa teraz ?
 
@ssid21: Nie ma większych ograniczeń - można tworzyć każdą kartę. Jedynie ograniczenie to animowane wersje kart z WK, które trzeba samemu odnaleźć grając w WK.
 
Witam! Mam szybkie pytanko. Wróciłem do Gwinta po paru miesiącach przerwy i nie widzę (i nie mogę nigdzie znaleźć) przycisku do "grupowego" mielenia nadmiaru kart. Był przy wyszukiwarce kart w zakładce "tworzenie tali". Nie chce mi się pojedynczo usuwać niepotrzebnych pozycji. Został ten przycisk gdzieś przeniesiony? Pozdrawiam
 
Został usunięty 🙂 Ma być automill od nowego patcha, wyłączony został na razie bo źle działał...
 
Czy opancerzony robal powinien oddawać Seltkirkowi jeśli ten chwilę wcześniej zbił mu pancerz?
Też już kiedyś to przerabiałem. Z logicznego punktu widzenia - nie, powinien robal zginąć i nie oddać uszkodzeń, ale tu wchodzi mechanika w Gwincie, że najpierw liczony jest pojedynek a dopiero potem sprawdzany jest pancerz. Dlatego póki co to misja samobójcza. Może kiedyś to zmienią.
 
@DeckCard_Cain: W Gwincie jedna akcja zwykle musi się zakończyć żeby zaczęła rozpatrywać się kolejna.
Jak Morkvarg zadaje obrażenia to Dagur nie wzmacnia się w trakcie tego ataku tylko po tym jak Morkvarg zakończy swoją akcję.
 
Last edited:
Witam, gram w gwenta od 2 dni. Wyświetliło mi się w Google we wiadomościach, że gra jest na androida. To zainstalowałem. Grałem w gwenta tylko w Wiedźminie 3. Tu gra trochę się różni i mam pytanie. Dlaczego wiele tali robionych jest na 166 prowizji, a ja mam max 165. Chciałem sobie zdobyć karty i pograć trochę zanim zacznę robić własne talie. Na starcie trzeba coś pobrać z gotowca by iść dalej. Dlatego mam pytanie jak zdobyć ten 1 pkt prowizji więcej?
 
Witam, gram w gwenta od 2 dni. Wyświetliło mi się w Google we wiadomościach, że gra jest na androida. To zainstalowałem. Grałem w gwenta tylko w Wiedźminie 3. Tu gra trochę się różni i mam pytanie. Dlaczego wiele tali robionych jest na 166 prowizji, a ja mam max 165. Chciałem sobie zdobyć karty i pograć trochę zanim zacznę robić własne talie. Na starcie trzeba coś pobrać z gotowca by iść dalej. Dlatego mam pytanie jak zdobyć ten 1 pkt prowizji więcej?
Dostępne pkt prowizji są zależne od umiejętności dowódcy, którą wybierzesz.
Jeśli bierzesz gotową talię to zwróć uwagę na jej datę bo jeśli importujesz starą/nieaktualną to może się to wiązać z tym, że ilość prowizji się nie zgadza (zaszły zmiany w kartach od tamtego czasu)
 
Aha to gra była szybciej niż 2 dni temu? Teraz właśnie się zorientowałem. Nie wiedziałem że gra istniała wtedy miałem newsa "Od dziś gwint na androida". To może polecicie jakąś talie na potwory? Mam ponad 100 (różnych) kart z tej klasy i 17lvl więc nie stać mnie na zmianę frakcji.
 
Aha to gra była szybciej niż 2 dni temu? Teraz właśnie się zorientowałem. Nie wiedziałem że gra istniała wtedy miałem newsa "Od dziś gwint na androida". To może polecicie jakąś talie na potwory? Mam ponad 100 (różnych) kart z tej klasy i 17lvl więc nie stać mnie na zmianę frakcji.
Na początku skup się na graniu taliami startowymi (nie są aż takie złe jak ktoś zaczyna grać) i poznawianiu mechanik gry - nie musisz mieć od razu najlepszej talii. Graj też rankedy, bo tylko tam spotkasz jedynie graczy na podobnym do Twojego poziomie.

Poradnik do talii startowej potworów:

 
Ok tylko że w rankedach talia ulega zniszczeniu cały czas spotykam się z taliami które są potężne i ingeruja w moja talie wykorzystując jej brak. Taktyka zupełnie inna niż w zwykłej grze. Co do filmiku to dziewczyna przepiękna ale nieznam anglika... Dlatego szukam informacji i jakiejś tali.
 
Ok tylko że w rankedach talia ulega zniszczeniu cały czas spotykam się z taliami które są potężne i ingeruja w moja talie wykorzystując jej brak. Taktyka zupełnie inna niż w zwykłej grze.
Z tego co piszesz wnioskuję, że grasz tryb sezonowy (wybierasz tryb po lewej), a nie rankedy (na środku).
 
Gram i jeden i drugi tryb ale ten sezonowy po lewej zawsze przegram. Mówię że tam trafiam zawsze na talie które ingerują w talie a te karty są za potężne na mój startowy deck. Dlatego szukam jakiejś talli na rankedy i sezon.
 
Gram i jeden i drugi tryb ale ten sezonowy po lewej zawsze przegram. Mówię że tam trafiam zawsze na talie które ingerują w talie a te karty są za potężne na mój startowy deck. Dlatego szukam jakiejś talli na rankedy i sezon.




 
Jeśli jesteś początkującym graczem to najlepiej na razie odpuść sobie grę sezonową. Nawet gdyby ktoś Ci podał najlepszą talię na ten sezon (na stronie Gwint24 była jakaś) to nie będziesz miał dość skrawków kart żeby ją stworzyć karty potrzebne do tej talii. Poza tym ten sezon kończy się już w przyszłym tygodniu i będzie inny tryb sezonowy z innymi zasadami które będą wymagały innych talii.
 
Dzień dobry, przepraszam państwa ale mam pytanie, a nie mogę stworzyć jeszcze nowego tematu. Co jest nie tak z matchmakingiem w tej grze?. Jestem kompletnym świeżakiem, mam wygranych 60 gier potworami, przegranych około 70+, uczę się kart, zbieram je dopiero, a dostaję co drugą grę przeciwnika który ma 500-2000 zwycięstw, nie ważne w jakim trybie, to jakiś żart? Chłopy mi walą takie karty, że nie wiem co się dzieję to jest chore... A chciałem im zapłacić i kupić sobie jakiś pakiet, albo teraz przepustkę sezonową... Takiego wała.
 
Top Bottom