[FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

+
Ja w grze spotkałem się z sytuacją, że na karcie Ciri widniała mała cyfra (chyba 4?), ale w rzędzie widniała duża cyfra (28?). Była to jedyna karta w tym rzędzie. Jeśli ktoś miał podobny błąd (wizualny?), to może myśleć że karta nie zadziałała, mimo iż zadziałała.
 
alpakazkosmosu13;n10070301 said:
Jeszcze raz, bo widocznie nie rozumiesz o co mi chodzi. Francesca działa bez zarzutu. Problem jest z Ciri, która po wyciągnięciu przez Franceskę ma 4 punkty, a nie 29. Rozumiesz? Spełniam warunek 2 brązowych kart, Ciri grana z ręki daje 25, grana z Franceski daje 4. Dalej uważasz, że wszystko jest ok, a ja jestem opóźniony?

Zluzuj gościu, nie pisałem że jesteś opóźniony. Rzeczywiście nie zrozumiałem o co Ci chodzi. Jeśli jest jak mówisz i Francesca blokuje (jakby) prawidłowe działanie Ciri to jest to bug gry.
 
Przydała by się rozpiska "Przygody Sklepa" bo nie wiadomo co robi konkretna przygoda i jakie są korzyści z niej. Szukałem w internecie ale nigdzie nie ma pełniej informacji, są tylko 3 opisy przygód ale 9 opisów co robi i jakie możliwości daje poszczególna nie ma.

Więc jakby ktoś miał to poprosił bym o link czy cóś.
 
stoper12 immune oznacza tylko tyle, że karta nie może być namierzona. Nie możesz w nią trafić piorunem, ani innym czarem lub jednostką celującą w jeden cel.
Każdy inny efekt, który nie wymaga namierzenia pojedynczej jednostki będzie w stanie ją zniszczyć np. Pożoga, igni, rozwarcie itp.
 
Hekwit;n10120482 said:
stoper12 immune oznacza tylko tyle, że karta nie może być namierzona. Nie możesz w nią trafić piorunem, ani innym czarem lub jednostką celującą w jeden cel.
Każdy inny efekt, który nie wymaga namierzenia pojedynczej jednostki będzie w stanie ją zniszczyć np. Pożoga, igni, rozwarcie itp.

Dzięki za odpowiedź
 
Jak niektóre karty mają warunek że coś tam w talii początkowej, to oznacza tylko talię z jaką się zaczyna 1 rundę?
Jak użyję karty z tym warunkiem w 2 rundzie to nie zadziała?
 
Last edited:
Facet gra Brouverem i w pewnym momencie wyciąga Keirę, ale jak? Janka żadnego nie miał.
 
5ander5;n10122782 said:
Jak niektóre karty mają warunek że coś tam w talii początkowej, to oznacza tylko talię z jaką się zaczyna 1 rundę?
Jak użyję karty z tym warunkiem w 2 rundzie to nie zadziała?

Chodzi o to żeby twoja talia na czysto spełniała warunek np Ciri nova wymaga dokładnie 2 kopi każdej brązowej karty więc będzie działała tylko jeśli twoja talia została w ten sposób zrobiona to co dzieje się już w samej grze nie ma znaczenia.Ciri zadziała nawet gdybyś wtasował do tali 3 kopie tej samej karty zrobionej w inny sposób

5ander5;n10123842 said:
Facet gra Brouverem i w pewnym momencie wyciąga Keirę, ale jak? Janka żadnego nie miał.

Zapewne zagrał klątwę brzydoty niestety gwint słabo to pokazuje i dużo osób się na to łapie
 
areq21;n10123902 said:
Chodzi o to żeby twoja talia na czysto spełniała warunek np Ciri nova wymaga dokładnie 2 kopi każdej brązowej karty więc będzie działała tylko jeśli twoja talia została w ten sposób zrobiona to co dzieje się już w samej grze nie ma znaczenia.Ciri zadziała nawet gdybyś wtasował do tali 3 kopie tej samej karty zrobionej w inny sposób



Zapewne zagrał klątwę brzydoty niestety gwint słabo to pokazuje i dużo osób się na to łapie

No na przykład Avallach: wiedzący, tworzy srebro lub złoto z talii początkowej wroga, ale co to dokładnie znaczy "Z TALII POCZĄTKOWEJ"?
Jak użyję go w 2 lub 3 rundzie to i tak karta zadziała, nie?

Jakiejkolwiek karty nie użył by zrobić Keirę, nie było jej na cmentarzu, więc nie jestem w stanie stwierdzić. No bo raczej srebrna runa Scoia tego nie zrobiła.
 
Last edited:
5ander5 Hmm nawet nie wiedziałem ze avallachowi zmienili efekt na "talie początkową" dobrze wiedzieć ale zakładając ze to nie jest błąd w opisie (obecnie jest ich sporo) to tak zadziała nawet jeśli przeciwnik nie będzie miał już nic w decku

A co do tego ze nie było nic na cmentarzu to klątwa brzydoty zmienia się w wybraną legendę dla tego nie widać jej ani na logu (to cos po prawej) ani na cmentarzu jedyna opcja żeby to zobaczyć to gdy ktoś jej używa i mruga na pół sekundy (mówiłem że gwint słabo to pokazuje)
 
Niestety muszę powiedzieć ze liczba błędu i niedowiedzeń w opisach po świątecznej aktualizacji jest ogromne. Chciałbym tu wskazać na błędy takie że smok który pali najsilniejsze jednostki nie ma napisane "poza sobą", jednostka Nilfgardu, która zamienia swoja siłę z siła innej odkrytej jednostki nie ma informacji, ze daje swoja siłę bazową, gdy został zagrany wzmocniony to odkryta karta dostałą siłę 1, a nie 11 jaka miała ta jednostka. Ostatnia karta na którą chce zwrócić uwagę jest złota karta przygody sklep. Nie ma absolutnie żadnej informacji, co robią poszczególne przywoływane przez niego karty. Mam nadzieje ze gwint w swojej ostatecznej wersji będzie wolny od takich błędów, bo nic tak nie zniechęca do grania jak przegranie rankeda z powodu niedokładanego opisu
 
Fechtmistrz Po przejściu z close na open bete też było od groma błędów w opisach które ogarneli po pierwszym większym patchu miejmy nadzieje że i tu tak będzie bo nieraz zdarza mi się zfailować przez zly opis szczególnie jak zrobię jakiś nowy deck
 
Mam pytanie odnośnie tej nowej Ciri: czy karty specjalne też muszą być co najmniej 2 w talii, czy tylko jednostki?
 
5ander5;n10127712 said:
Mam pytanie odnośnie tej nowej Ciri: czy karty specjalne też muszą być co najmniej 2 w talii, czy tylko jednostki?

Każda brązowa karta musi mieć swoją jedną kopię.
 

Gość

Guest
Tarcza z łusek i Nilfgard to jakaś parodia

Miałem całką fajną gre w której przeciwnik zaczął zagrywając 'Glorious Hunt' czym przywołał Mantikorę z 13 punktami po czym jakoś magicznie zbufował ją na 27 wróciwszy ją do ręki i mają ją odkrytą w ręce rzucał tego krzywego elfa z lunetą który każdorazowo ustawiał się na 27 punktów biorąc siłę odkrytej jednostki z ręki.

I w pięciu ruchach pierwszej rundy miał 3 jednostki po 27 na planszy - dziwnie się grało, tak teraz wygląda meta?
 
K_4-far;n10128102 said:
Miałem całką fajną gre w której przeciwnik zaczął zagrywając 'Glorious Hunt' czym przywołał Mantikorę z 13 punktami po czym jakoś magicznie zbufował ją na 27 wróciwszy ją do ręki i mają ją odkrytą w ręce rzucał tego krzywego elfa z lunetą który każdorazowo ustawiał się na 27 punktów biorąc siłę odkrytej jednostki z ręki.

I w pięciu ruchach pierwszej rundy miał 3 jednostki po 27 na planszy - dziwnie się grało, tak teraz wygląda meta?


Nie mma w tym żadnej magii. Deck ten jest niezwykle wrażliwy na Morvrana i jego deck pod odkrywanie.
 

Gość

Guest
Przecież to jest broken skoro nie mogę atakować jego karty w ręce ani na nią działać a on używa jej jako podstawy dla pozostałych kart. To nie jest skorpion który zrani mnie za 5 obrażeń. I gość wygrał bo nie miałem ani jednej złotej karty, ale nie chciałbym widzieć więcej takich talii bo to jest liczenie na szczęście że będzie miał to srebro które potem tak przez resztę gry będzie doił - talia okazyjna.

Pokuszę się o stwierdzenie że to jest problem w tym patch'u.
 
Top Bottom