[FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

+
AngryBubble 5ander5 WTF musiałem sprawdzić o czym wy w ogóle mówicie z tym obsadzeniem i załogą okazało się że nie ma już amunicji i przeładowania ok xd


W każdym razie odpowiedzią to: żeby zprocować efekt "obsadzenia" trzeba położyć karte z "obsadzeniem" obok takiej z "załogą"

Przykład jeśli położysz baliste mającą obsadzenie strzel jeszcze raz obok Ronvida mającego załoge to strzelisz jeszcze raz
 
Wiecie jak działają karty "organiczne"? Nie mogę znaleźć nigdzie opisu, a jedyne, co przychodzi mi do głowy to "żywa" lub "istota biologiczna". W tym drugim sensie upiory też się łapią...
 
AngryBubble;n10153472 said:
Wiecie jak działają karty "organiczne"? Nie mogę znaleźć nigdzie opisu, a jedyne, co przychodzi mi do głowy to "żywa" lub "istota biologiczna". W tym drugim sensie upiory też się łapią...

Karty organiczne to te które mają tag: Organiczne np rozdarcie (w wyszukiwarce wpisz "organiczne" to znajdzie ci wszystkie)

Ale z drugiej strony pytałeś jak działają a nie czym są więc sprecyzuj to postaram się pomóc bardziej ;d
 
Jak to jest że ktoś sobie rzuca nową Ciri i ma 27 punktów? Nie powinna się resetować do 25, po tym jak zostanie rzucona?
Nie mówiąc o tym że nie wiem jak koleś tego dokonał, bo najpierw rzucił Cranmera, potem edyktem królewskim ją, i miała 27.
 
5ander5;n10153702 said:
Jak to jest że ktoś sobie rzuca nową Ciri i ma 27 punktów? Nie powinna się resetować do 25, po tym jak zostanie rzucona?
Nie mówiąc o tym że nie wiem jak koleś tego dokonał, bo najpierw rzucił Cranmera, potem edyktem królewskim ją, i miała 27.

Ona nie ustawia siły na 25 tylko buffuje się o 24 więc standardowo zły opis ewentualnie źle działa
 
areq21;n10153722 said:
Ona nie ustawia siły na 25 tylko buffuje się o 24 więc standardowo zły opis ewentualnie źle działa

No ale jakim cudem z karty która jak jest zagrana i robi 25, kolo rzuca i ma 27?
Przed chwilą miałem identyczną sytuację.
 
5ander5;n10153752 said:
No ale jakim cudem z karty która jak jest zagrana i robi 25, kolo rzuca i ma 27?
Przed chwilą miałem identyczną sytuację.

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie w poprzednim poście. Gość użył Dekretu Królewskiego, który buffuje o 2 punkty.
 
Marat87;n10153842 said:
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie w poprzednim poście. Gość użył Dekretu Królewskiego, który buffuje o 2 punkty.

A przypomnij mi, bo ja tej karty nie używam. Masz wybór jaką złotą chcesz zagrać czy idzie random?
I bonusowe pytanie jak dokładnie działa Hubert Rejk? Wczoraj wypadł mi z beczki i go wybrałem.
Widziałem jak raz go ktoś zagrał na końcu i dostał ok 30pkt. Czy to znaczy że on kradnie te ulepszenia nawet jak zagrasz wszystkie karty na stole? Czy najlepiej opłaca się go właśnie grać na końcu, jak taką Ciri?
 
Last edited:
5ander5;n10155312 said:
A przypomnij mi, bo ja tej karty nie używam. Masz wybór jaką złotą chcesz zagrać czy idzie random?
I bonusowe pytanie jak dokładnie działa Hubert Rejk? Wczoraj wypadł mi z beczki i go wybrałem.
Widziałem jak raz go ktoś zagrał na końcu i dostał ok 30pkt. Czy to znaczy że on kradnie te ulepszenia nawet jak zagrasz wszystkie karty na stole? Czy najlepiej opłaca się go właśnie grać na końcu, jak taką Ciri?

Masz wybór. Co do Rejka, nie mam pojecia.
 
areq21;n10153722 said:
Ona nie ustawia siły na 25 tylko buffuje się o 24 więc standardowo zły opis ewentualnie źle działa
Nie tyle buffuje co ulepsza i warto o tym pamiętać bo już mi parę osób chciało "zgasić" Ciri Mandragorą czy resetem innego pokroju :smile:
Tak swoją drogą to jest exploit, który ludzie wykorzystują i nie trzeba 26 kart do niej ale nie napiszę o co dokładnie chodzi. ;)
 
luk757;n10155702 said:
Tak swoją drogą to jest exploit, który ludzie wykorzystują i nie trzeba 26 kart do niej ale nie napiszę o co dokładnie chodzi.

Ale oczywiście napiszesz do CDP Red aby to poprawili, prawda? (o ile jest to faktycznie exploit a nie coś w stylu rezygnacja z jednej srebrnej karty na rzecz brązowej)
 
Keymaker7;n10155872 said:
Ale oczywiście napiszesz do CDP Red aby to poprawili, prawda? (o ile jest to faktycznie exploit a nie coś w stylu rezygnacja z jednej srebrnej karty na rzecz brązowej)

Nie napiszę bo nawet na reddicie o tym piszą więc jak CDR nie jest leniwe to sobie znajdzie tą informację albo już o tym wiedzą i nie chodzi o rezygnację ze srebra.
 
Last edited:
areq21;n10153512 said:
Karty organiczne to te które mają tag: Organiczne np rozdarcie (w wyszukiwarce wpisz "organiczne" to znajdzie ci wszystkie)

Ale z drugiej strony pytałeś jak działają a nie czym są więc sprecyzuj to postaram się pomóc bardziej ;d

Np. karta Szepczące Wzgórza tworzy kartę Organiczną, czyli po prostu kartę z tej kategorii? Sądziłem, że mają jakieś specjalne właściwości.
 
AngryBubble;n10156112 said:
Np. karta Szepczące Wzgórza tworzy kartę Organiczną, czyli po prostu kartę z tej kategorii? Sądziłem, że mają jakieś specjalne właściwości.

Tak tworzy po prostu kartę tej kategorii nic więcej :)


5ander5;n10155312 said:
A przypomnij mi, bo ja tej karty nie używam. Masz wybór jaką złotą chcesz zagrać czy idzie random?
I bonusowe pytanie jak dokładnie działa Hubert Rejk? Wczoraj wypadł mi z beczki i go wybrałem.
Widziałem jak raz go ktoś zagrał na końcu i dostał ok 30pkt. Czy to znaczy że on kradnie te ulepszenia nawet jak zagrasz wszystkie karty na stole? Czy najlepiej opłaca się go właśnie grać na końcu, jak taką Ciri?


Tak dekret ma wybór którego golda chcesz użyć u zboostować o 2

A Rejk ściąga buffy z kart które zostały w tali niestety nie jest jakoś wybitnie dobry dla kp bo oni często przewijają się do końca a co do tego że widziałeś jak ktoś go zagrał za 30 pod koniec to nie wiem jaka była sytuacja ale zakładam że zostało mu w decku parę kart które były nabuffowane ale to zwykły strzał
 
luk757;n10155992 said:
Nie napiszę bo nawet na reddicie o tym piszą więc jak CDR nie jest leniwe to sobie znajdzie tą informację albo już o tym wiedzą i nie chodzi o rezygnację ze srebra.

Może wiedzą, może nie. Zaraportować każdy expolit trzeba. Wiele czasu to nie zabiera, ale niestety ludzie z niego korzystający raczej nie będą się palić do raportowania.
 
Kurde, nawet nie wiedziałem że można nową Ciri częstować wytrzymałością, to pewnie ten exploit o którym wyżej mowa.
Coś czuję że nerfik się szykuje.
 
Last edited:
witajcie mam duzy problem poniewaz uzywam tarczy z lusek wywerny prosze pomozcie juz pisalem wszedzie jak cofnac karte z nabostowana przez ta tarcze poprzez enhyra do talli zeby mi sie nie zresetowala kombinowlaem i za chiny nie wychodzi pomozcie chce zeby ta karta pozostala naboostowana cofnbieta pomocy .Zrobilem taka talie i do niczego bez cofniecia naboostowanej pozdrawiam
 
W gwincie są dwa rodzaje premii dla jednostek: wzmocnienia i ulepszenia. Wzmocnienia zwiększają jedynie aktualną wartość jednostki i bardzo łatwo je utracić, np. resetując jednostkę, albo zabijając ją. Ulepszenia z kolei wzmacniają bazową siłę jednostki, co oznacza, że premia pozostanie nawet jeśli jednostka zostanie zresetowana/zniszczona/cofnięta itd.
 
Dipowiadając - tarcza z łusek zwiększa siłę karty o siłę bazową innej, ale nie zwieksza siły bazowej tej bufowanej. Czyli boostuje "na zielono", a takie ulepszenie nie jest stałe i "spada" z karty przy jej podniesieniu ze stolu. Jeśli chcesz wrócić na rękę kartę po zwiększeniu siły bazowej powinieneś użyć np mandrygory.
 

Gość

Guest
Ciri: Nova nie jest resetowana do 1 punktu przez Korzeń Mandragory

Reset w opisie mi się kojarzy z przywróceniem wartości bazowej. 6 obrażeń za kartę Silver to tragicznie mało.

Nie wiem czy to jest kwestia opisu na wielu innych kartach działa to normalnie karta 6 pkt. ma dodatkowe drugie tyle rzucasz to na nią i leci 12. Czasami, gdy wybierzemy okalecz jednostka przeciwnika zostaje uleczona co jest zapewnę działaniem resetu czyli powinno to przywracać do wartości podstawowej.

Takie moje uwagi. A jak tam u was?
 
Top Bottom