[FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

+
To przeoczenie, które powinno zostać naprawione w następnym patchu.... z drugiej strony kto gra Avallacha ?

W sumie nawet byłbym gotów zgodzić się na taką formę tworzenia przewagi karty bo ryzyko z nią jest ogromne. :)

 
Nie uważam, żeby było to coś złego. Avallach Wiedzący nie tworzy losowej karty ze zbioru wszystkich kart w ogóle, tylko z tych, które posiada przeciwnik. Takie 1 z 10. Może się wylosować srebro, może złoto, może nawet szpieg, który niekoniecznie nam będzie na rękę, bo np. dociągnięta karta nie będzie w stanie zrekompensować straty 13 punktów. Poza tym Avallach Wiedzący nie tworzy karty, ale kopiuje jedną z istniejących w decku przeciwnika :) Swego czasu dużo nim grałam, ale akurat szpiega nigdy nie udało mi się wylosować. Może nie byli tak powszechni.
 
Czy może ktoś wyjaśnić jak działa karta "Kambi", albo jak się ją poprawnie zagrywa?

Zagrałem na rząd przeciwnika z godnie z opisem kart - Kambi jest szpiegiem. Po zniszczeniu jej zostały usunięte wszystkie inne karty i Hemdall z siła 20 pojawił się w rzędzie przeciwnika. Czy tak powinno być? [h=1][/h]
 
RosomakMat tak powinno byc.
kambi jest bardzo sytuacyjna i ciezko dobrze ja zagrac, poszukaj na yt filmikow jak to ma wygladac. Najczesciej gra sie to gdy przeciwnik gra swarmem z duza przewaga punktow i duza iloscia jednostek. Powinienes miec do tego przewage kart albo np krowe po swojej stronie, wtedy rzucarz kambi ktora np schodzi automatycznie od misia, czyscisz cala plansze i niwelujesz przewage do 20 pkt (+ pkt za krowe z zemsty), potem dorzucasz np ciri:nova albo pozoge i cos jeszcze itp. gdzie przeciwnik najczesciej zostaje z bezuzytecznymi kartami bo caly stol zniknal.

kiedys grano tez kombinacje kambi z przeciaganiem na wlasna strone ale nie wiem czy to jeszcze dziala.

kambi jest bardzo sytuacyjna - wyjdzie raz na 100 gier ale wtedy masz akcje do play of the month ;)
 
kloni;n10492332 said:
RosomakMat tak powinno byc.
kambi jest bardzo sytuacyjna i ciezko dobrze ja zagrac, poszukaj na yt filmikow jak to ma wygladac. Najczesciej gra sie to gdy przeciwnik gra swarmem z duza przewaga punktow i duza iloscia jednostek. Powinienes miec do tego przewage kart albo np krowe po swojej stronie, wtedy rzucarz kambi ktora np schodzi automatycznie od misia, czyscisz cala plansze i niwelujesz przewage do 20 pkt (+ pkt za krowe z zemsty), potem dorzucasz np ciri:nova albo pozoge i cos jeszcze itp. gdzie przeciwnik najczesciej zostaje z bezuzytecznymi kartami bo caly stol zniknal.

kiedys grano tez kombinacje kambi z przeciaganiem na wlasna strone ale nie wiem czy to jeszcze dziala.

kambi jest bardzo sytuacyjna - wyjdzie raz na 100 gier ale wtedy masz akcje do play of the month ;)


Dzięki
 
Witam, mam problem ze zrozumieniem pewnej mechaniki dotyczącej cmentarza (Gram na PS4). Czy jest jakiś sposób, żeby zagrywając np. Assire, czy jakąkolwiek inną kartę która "miesza" nam nasze jednostki na cmentarzu z wrogimi, na odróżnienie naszych jednostek od wrogich? Kilka razy nadziałem się na wtasowanie wrogiej Płotki czy alchemii do wrogiego cmentarza co było w sumie zakończeniem gry.
 
SgtSquare;n10492922 said:
Witam, mam problem ze zrozumieniem pewnej mechaniki dotyczącej cmentarza (Gram na PS4). Czy jest jakiś sposób, żeby zagrywając np. Assire, czy jakąkolwiek inną kartę która "miesza" nam nasze jednostki na cmentarzu z wrogimi, na odróżnienie naszych jednostek od wrogich? Kilka razy nadziałem się na wtasowanie wrogiej Płotki czy alchemii do wrogiego cmentarza co było w sumie zakończeniem gry.

Nie jestem na 100% pewien czy na PS4 też tak jest ale karty powinny mieć niebieskie i czerwone poświaty niebieska to twoja czerwona przeciwnika
 
Zadam to pytanie tutaj; w jaki sposób można wyświetlić posty od ostatniej wizyty na forum? Nie widzę stosownej opcji i za każdym razem muszę "ręcznie" sprawdzać wątki.
 
No Title

Jak działa kolekcja w podsumowaniu gracza? Przykład Skellige, 91/138 oznacza że mam 91/138 kart nie licząc powtórek a zielony pasek pod spodem to pi razy oko ile wśród nich jest premium?
 

Attachments

  • photo197732.jpg
    photo197732.jpg
    37.5 KB · Views: 25
Cyfra pokazuje wyłącznie ilość kart zwykłych do maksymalnej ilości kopi jaką możesz mieć w decku . Czyli że masz 91/138 kart zwykłych z brązowymi powtórkami (max 3). Zielony pasek pokazuje ile masz w danej frakcji kart premium. Czyli twój licznik przy danej frakcji może wynosić 0 ale masz cały zielony pasek.
 
Zdziczały niedźwiedź został zraniony za 3 punkty, a następnie osłabiony Mandragorą. Niedźwiedź zniknął a powinien z 3 punktami trafić na cmentarz. Tak chyba powinno działać osłabienie?
 
Jeśli najpierw został zraniony a następnie zresetowany i osłabiony to powinien zostać z 3 siły na stole. Chyba, że wcześniej został osłabiony o 3, bo inaczej niedźwiedź nie powinien zejść z pola bitwy.
 
blejders;n10501782 said:
Zdziczały niedźwiedź został zraniony za 3 punkty, a następnie osłabiony Mandragorą. Niedźwiedź zniknął a powinien z 3 punktami trafić na cmentarz. Tak chyba powinno działać osłabienie?

Jeśli karta zostanie osłabiona do 0 to zostaje usunięta z rozgrywki, nie trafia na cmentarz i nie aktywuje się jej Zemsta.
 
Olaf i Bestie

Zastanawiam się, dlaczego po zagraniu Płotki z ręki, Olafowi zmniejsza te obrażenia, a po zagraniu z jakąś inną złotą kartą, obrażeń nie zmniejsza. Tak powinno być, czy jest błąd w opisie Olafa? I jeszcze jedna sprawa, Krowa Czempionka. W opisie karty jest napisane, że Czart pojawia się w rzędzie, w którym znajdowała się Krowa. W grze wygląda to tak, że pojawia się w losowym rzędzie. Znów błąd w opisie?
 
Last edited:
Lecz jeśli osłabimy kartę np. Zwiadowcę Niebieskich pasów, który ma 4 siły zielonej Cyprianem, to jak go cofniemy atrapą to zostanie nam na ręku z siłą 0 bazowej :comeatmebro:
 
Radzim2309;n10510832 said:
Zastanawiam się, dlaczego po zagraniu Płotki z ręki, Olafowi zmniejsza te obrażenia, a po zagraniu z jakąś inną złotą kartą, obrażeń nie zmniejsza. Tak powinno być, czy jest błąd w opisie Olafa?

Olaf zmniejsza swoje obrażenia za każdą zagraną Bestię, czyli taką, którą wykładasz z ręki na planszę - Płotka, która wyskakuje z talii nie została zagrana ;)

Radzim2309;n10510832 said:
I jeszcze jedna sprawa, Krowa Czempionka. W opisie karty jest napisane, że Czart pojawia się w rzędzie, w którym znajdowała się Krowa. W grze wygląda to tak, że pojawia się w losowym rzędzie. Znów błąd w opisie?

Tak, błąd w opisie. Naprawimy.

ruuuis;n10511512 said:
Lecz jeśli osłabimy kartę np. Zwiadowcę Niebieskich pasów, który ma 4 siły zielonej Cyprianem, to jak go cofniemy atrapą to zostanie nam na ręku z siłą 0 bazowej :comeatmebro:

Cyprian osłabia jednostkę o siłę bazową, wciąż pozostaje wzmocnienie. Możliwość wrócenia jednostki z 0 pkt. siły bazowej do ręki dzięki Atrapie lub Emhyrowi to błąd, nad którym pracujemy.
 
Zauważyłem, że Savage Bear nie zabija kapłanki przed akcją wskrzeszenia, natomiast zabija Trollicę przed zjedzeniem jednostki. Czy tak powinno być?
 
McBobek;n10514562 said:
Zauważyłem, że Savage Bear nie zabija kapłanki przed akcją wskrzeszenia, natomiast zabija Trollicę przed zjedzeniem jednostki. Czy tak powinno być?

Tak, to jest dosyć zdradliwe - Kapłanka zostaje umieszczona na planszy po wykonaniu swojej umiejętności. Tak samo dzieje się z Trollicą, ale ona ma dwie umiejętności. Przyzywa jednostkę zanim pojawi się na planszy, natomiast zjada ją już po tym jak zostanie umieszczona na planszy. To jest okienko, w którym Misiek może ją zestrzelić.
 
Cześć! Zastanawia mnie interakcja Dragonów Vrihedd i Wyroczni. Sytuacje z trzech gier: 1. Mając pierwszy ruch zagrałem Dragonów poprzedzających Wyrocznię. Nie wzmacniała się. 2. Zagrałem Dragonów mając drugi ruch - Wyrocznia się wzmacniała. 3. Pierwszy ruch, Dragoni, Wyrocznia, Dragoni w trzech kolejnych turach. Wzmacniała się tylko na drugim.
Wiem, że opis wskazuje, że Wyrocznia wzmacnia się na koniec twojej tury, a Dragoni wzmacniają na koniec tury (dwóch graczy mieli swoje tury), stąd raz działa, a raz nie. Ale przykłady, które przytoczyłem, zdają się temu przeczyć. Jak to jest?
 
Top Bottom