[FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

+
Czyli jeśli zgadnę to wybiera losową kartę z daną siłą wybierając z talii mojej i przeciwnika czy tworzy w ogóle kartę bez oglądania się na nasze talie?
 
HuntMocy;n10687001 said:
Czyli jeśli zgadnę to wybiera losową kartę z daną siłą wybierając z talii mojej i przeciwnika czy tworzy w ogóle kartę bez oglądania się na nasze talie?

Tworzy kartę bez oglądania się na talię, więc równie dobrze może stworzyć np. dowódcę innej frakcji.
 
Witajcie. Może nie dotyczy to tematu ale mam pytanie do doświadczonych graczy. Posiadam 400 tego proszku do tworzenia kart premium i zastanawiam się na zrobieniem premium Filippy lub Imleritha: Sabat. Może mi pomożecie w podjęciu decyzji? Wiem, że to nie zmieni rozgrywki ale chciałbym wybrać kartę która jest grana częściej.
 
HuntMocy;n10687001 said:
Czyli jeśli zgadnę to wybiera losową kartę z daną siłą wybierając z talii mojej i przeciwnika czy tworzy w ogóle kartę bez oglądania się na nasze talie?

Czyli w większości przypadków rzucisz złotko na 6 pkt, a jeżeli uda się zgadnąć to wtedy złotko za 6pkt plus jakaś dodatkowa karta, podsumowując - kupa.
 
Nie rozumiem działania kręgu przywołań.
Dziś w grze na arenie miała miejsce sytuacja o takiej kolejności zagrań:

Ja: Kaedweński Upiór
P: Lugo Szalony
J: Atrapa w tego wielobryka co mi go wysłał :p
P: On Krąg Przywołań i stworzył drugiego wielorybka do mnie.
J: Ruda Darzbóg -->> Zdrada.
P: Aguara-->> Krąg przywołań -->> Stworzył kadweński upiór.

Wiem że krąg tworzył kopie przedostatniej karty zamiast ostatniej nie będącej agentem, ale przecież został naprawiony więc wykluczam bug, tylko podejrzewam że nie rozumiem jej działania.
 
Zastanawiam sie, czy w opisie karty Dijkstra nie ma bledu. Na arenie mialem taka sytuacje. Zagrywam dowodce Jana Calveita i widze swoje 3 karty na szczycie decku. Powiedzmy, ze pierwsza to Triss Telekineza, druga to Jaskolka, a trzecia karta jest Seltkirk. Wybieram Tris i na szczycie tali znajduje sie Jakolka i Seltkirk. Nastepna karte jaka rzucam do Dijkstra i ku mojemu zdziwieniu wyciaga mi Jaskolke i Seltkirka, dwie karty na szczycie. Blad w opisie Dijkstry? Czy tez akurat w tym przypadku DJ za losowe karty wybral pierwsze dwie na szczycie :)
 
Podam przykład by było łatwiej zrozumieć:
Nilfgaard vs Scoia
W pierwszej rundzie każdy z graczy rzuca swego szpiega, Cantarella zastaje zamieniona w figurkę. W rundzie drugiej, po rzuceniu Assiry, przy próbie wtasowania kart zarówno figurka jak i szpieg Scoia (Yevin?) są pokazywane na niebiesko, czyli będą wtasowane do talii Nilgaardu. Mógłby mi ktoś wyjaśnić jakim cudem figurka jest rozliczana jako karta cesarskich? Po próbnym wtasowaniu oczywiście znika z cmentarza wiewiórek i ląduje w nilfgardzkiej talli, więc nie jest to błąd wyświetlania.
Ktoś coś jakieś pomysły?
 
BloodthirstyRacoon;n10759911 said:
Podam przykład by było łatwiej zrozumieć:
Nilfgaard vs Scoia
W pierwszej rundzie każdy z graczy rzuca swego szpiega, Cantarella zastaje zamieniona w figurkę. W rundzie drugiej, po rzuceniu Assiry, przy próbie wtasowania kart zarówno figurka jak i szpieg Scoia (Yevin?) są pokazywane na niebiesko, czyli będą wtasowane do talii Nilgaardu. Mógłby mi ktoś wyjaśnić jakim cudem figurka jest rozliczana jako karta cesarskich? Po próbnym wtasowaniu oczywiście znika z cmentarza wiewiórek i ląduje w nilfgardzkiej talli, więc nie jest to błąd wyświetlania.
Ktoś coś jakieś pomysły?

Zapewne wtasowałeś karte specjalna "zaklęcie kompresji" gdyż figurka jako jednostka nie trafia na cmentarz ponieważ ma tag sługa więc po zejściu z pola znika

BloodthirstyRacoon;n10759911 said:
Podam przykład by było łatwiej zrozumieć:
Nilfgaard vs Scoia
W pierwszej rundzie każdy z graczy rzuca swego szpiega, Cantarella zastaje zamieniona w figurkę. W rundzie drugiej, po rzuceniu Assiry, przy próbie wtasowania kart zarówno figurka jak i szpieg Scoia (Yevin?) są pokazywane na niebiesko, czyli będą wtasowane do talii Nilgaardu. Mógłby mi ktoś wyjaśnić jakim cudem figurka jest rozliczana jako karta cesarskich? Po próbnym wtasowaniu oczywiście znika z cmentarza wiewiórek i ląduje w nilfgardzkiej talli, więc nie jest to błąd wyświetlania.
Ktoś coś jakieś pomysły?


Błąd w opisie djikstra zawsze bierze karty z top decku albo mam takiego farta ze powinienem wygrać w lotto
 
Last edited:
Dijkstra na 100% bierze dwie pierwsze (nie losowe jak w opisie) karty. Przekonałem się o tym kilkukrotnie na arenie (miałem wcześniejszą możliwość podglądu kart, np wrzucałem na górę wzmocnionego Sabata, by użyć go w rundzie kolejnej a tu zonk),
 
No Title

Nie daje mi to spokoju. Uzbierałem w końcu wszystkie karty, dlaczego w profilu/kolekcji pokazuje mi, że nie mam wszystkich? Przykład Królestwa Północy: 135/137 - czyli niby brakuje mi dwóch zwykłych kart. Przeglądam ręcznie - mam wszystkie. Filtruję, zaznaczam KP, karty zwykłe, nie posiadane - filtr pokazuje, że brakuje mi 4 zwykłych goldów - reszte mam. Skąd te 135 ze 137 i o co chodzi. Tak samo jest z innymi frakcjami, tam jeszcze większe braki, a karty zwykłe mam wszystkie. Wrzucam zrzuty profilu i KP po przefiltrowaniu. Ktoś wie dlaczego tak jest? Bug, czy czegoś nie rozumiem?
 

Attachments

  • photo205171.jpg
    photo205171.jpg
    51.1 KB · Views: 27
  • photo205181.jpg
    photo205181.jpg
    48.5 KB · Views: 23
cpt_one prawdopodbnie część kart masz tylko w wersji premium, ewentualnie jakiegoś brąza masz w 2 egzemplarzach zamiast w 3.
 
Wikli - no właśnie nie - przeglądałem to ręcznie - wszystkie zwykłe x3, drugi screen też masz filtr - wyfiltrowane zwykłe, nieposiadane - w KP są tylko 4 brakujące zwykłe goldy - więc to też ma się nijak do tych 2 co niby mi brakuje w kolekcji. Brązy mam wszystkie zwykłe x3 - przeglądałem to kilka razy i w żaden sposób się nie zgadza. Podobnie na innych frakcjach. Jeszcze jedno przyszło mi do głowy - były jakieś karty, które zostały całkiem wycofane z gry? Może one są brane pod uwagę w profilu ? Nie gram od samego początku - może coś było, czego nie miałem i wycofali, a ten licznik je uwzględnia ?
 
W którymś watku na forum (trzebaby poszukac) była dokładna rozkmina tych liczb i ich niezgodności. Jakiś czas temu licznik się mylił z uwagi na karty "trio" ktore usunieto - ale nie wiem czy tego juz nie poprawiano.
 
Mam dokładnie ten sam problem, za nic nie moge się doliczyć ile faktycznie brakuje mi kart i jakich.
 
kloni;n10763511 said:
W którymś watku na forum (trzebaby poszukac) była dokładna rozkmina tych liczb i ich niezgodności. Jakiś czas temu licznik się mylił z uwagi na karty "trio" ktore usunieto - ale nie wiem czy tego juz nie poprawiano.

Szukam tego wątku na forum ale bezskutecznie. Pytanie moje, jeśli pojawia mi się brąz w wersji premium i na jej miejsce kasuję "zwykły" brąz którego już de facto nie potrzebuję to licznik zgromadzonych kart mam wtedy na minus? Licznik dotyczy tylko kart "zwykłych"?
 
Cilof;n10771641 said:
Szukam tego wątku na forum ale bezskutecznie. Pytanie moje, jeśli pojawia mi się brąz w wersji premium i na jej miejsce kasuję "zwykły" brąz którego już de facto nie potrzebuję to licznik zgromadzonych kart mam wtedy na minus? Licznik dotyczy tylko kart "zwykłych"?

Tak, licznik zlicza tylko karty zwykłe, bez premium. Jeśli masz w kolekcji jeden egzemplarz zwykły i dwa premium danej karty, to licznik pokaże, że posiadasz 1 kartę.

Przy okazji profilu - orientuje się ktoś czym są małe zielone paski, poniżej liczby kart przy każdej frakcji ?
 
Od jakiegoś czasu męczy mnie problem, może ktoś mi pomoże:
Wskrzeszam kapłanką tresera niedźwiedzi, treser jest wybrany z cmentarza ale przed rzuceniem go na stół chcę jeszcze raz zerknąć na cmentarz. Klikam PPM, oglądam to co chciałem i po wyjściu na stół gry nie mogę rzucić karty. Treser wisi w powietrzu i za nic w świecie nie dam rady położyć go na stół. Trzeba czekać aż skończy mi się czas, wtedy jest grany w losowym rzędzie. To tylko przykład, mam tak od czasu do czas gdy się zapomnę i zaglądam na cmentarz w takim właśnie momencie, gdy karta jest wybrana ale jeszcze nie zagrana. Próbowałem wszystkiego na klawiaturze, nic nie pomaga.
Jeśli to będzie jakaś wskazówka, przed wprowadzeniem trybu Areny, w takich sytuacjach po skończeniu mojego czasu na ruch, karta nie była zagrywana, tylko wyrzucało ją na cmentarz, jak przy normalnej utracie czasu.
Nie jest to może jakiś duży problem, ale strasznie irytuje.
Dzieki za pomoc
 
Tak zdarza się też gdy podczas wystawianiu kilku maszyn u Henselta wybiorę się na podgląd cmentarza. Jest to jakiś ogólny bug.
 
wojtek1111;n10777191 said:
Tak zdarza się też gdy podczas wystawianiu kilku maszyn u Henselta wybiorę się na podgląd cmentarza. Jest to jakiś ogólny bug.


Tak się zdarza zawsze gdy naciśniemy ppm podczas przywoływania karty :) Bug powstał kilka miesięcy temu, ciągle naprawiają. Widoczne są postępy, bo w lutym kartę po takim zawiasie wywalało na cmentarz teraz jedynie celuje na oślep. Zawsze można wyłączyć ppm w ustawieniach myszki :)
 
Top Bottom