[FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

+
Piszesz o Damienie że działa przeciwko Uzurpatorowi czy też o tym że nie działa na zdoność Uzurpatora?

Piszę o Damienie w kwestii zdejmowania blokady. Umknęło mi, że jego zdolność ściąga również blokadę. Teraz przeczytałem opis jego zdolności i rzeczywiście jest napisane, że ją ściąga. W tej sytuacji poprawnie działa ściągając blokadę. Moim zdaniem powinien też odświeżać zdolność Uzurpatora.
Post automatically merged:

No oczywiście, że tak, jak byk jest napisane: Order: Refresh your Leader's ability. If it's disabled, enable it instead. Więc w jaki sposób może być zdolność dowódcy wyłączona? Chyba tylko poprzez Uzurpatora.

Wszystko racja. Zapomniałem o tym drugim zapisie i byłem pewny, że tylko odświeża zdolność dowódcy. Swoją drogą dziwi mnie wprowadzanie kontry na Uzurpatora w tej samej frakcji gdzie Uzurpator i tak ma niewielkie szanse na zwycięstwo z racji dużo mniejszej prowizji (przekładającą się na różnicę 1-2 złotych kart). Ja Uzurpatorem praktycznie nie gram od czasu zmiany zasad działania dowódców bo uważam go za najsłabszego dowódcę w całej grze (wcześniej był jednym z najsilniejszych moim zdaniem). O ile zmniejszenie mulliganów nawet do 0 nie było dużą stratą dla niego ze względu na obecność Nowicjusza to już różnica nawet w 5 punktach prowizji to już bardzo duża strata względem przeciwnika.
 
Last edited:
Moim zdaniem powinien też odświeżać zdolność Uzurpatora.
Nie powinien, bo wg opisu zdolność Uzurpatora uruchamia się na samym początku gry. Damien odpala więc po raz kolejny zdolność Uzurpatora, a skoro w tej chwili nie jest to początek gry, nie następuje blokada dowódcy przeciwnika.
 
Damien ma w opisie "Odśwież umiejętność swojego dowódcy" - to na logikę powinno zadziałać w każdej chwili.
No to możesz sobie odpowiedzieć w ten sposób, że Damien odświeżył umiejętność Uzurpatora, ale nie zostały spełnione warunki, żeby ta umiejętność została aktywowana, ponieważ w danym momencie nie był to początek gry. Tak samo jakbyś grał Emhyrem, odświeżył jego umiejętność (faktycznie by się odświeżyła) ale nie miał na stole żadnej jednostki Nilfgaardu do cofnięcia do ręki, więc nie zostały spełnione warunki, żeby móc go aktywować. Po wyjaśnieniu sprawy przez @kotwica407 jednak zmieniam zdanie skoro tak jest napisane o_O
P.S. Tak potem się zastanowiłem, że mogłeś tę jednostkę np. stworzyć ;)
 
@Lexor No i być może odświeża, ale skoro umiejętność brzmi "Na początku gry..." to Uzurpator nie jest w stanie zablokować dowódcy, bo to już nie jest początek gry.
 
@Lexor No i być może odświeża, ale skoro umiejętność brzmi "Na początku gry..." to Uzurpator nie jest w stanie zablokować dowódcy, bo to już nie jest początek gry.

To w takim przypadku trzeba zrobić test np. z Branem albo Ukrytym - oni mają podobnie napisane "na początku rundy" - co też nie powinno zadziałać. Ktoś chętny do przeprowadzenia testu? :D
 
Nie powinien, bo wg opisu zdolność Uzurpatora uruchamia się na samym początku gry. Damien odpala więc po raz kolejny zdolność Uzurpatora, a skoro w tej chwili nie jest to początek gry, nie następuje blokada dowódcy przeciwnika.

Jasne można to tak interpretować, ale nadal uważam, że skoro wprowadzono możliwość odblokowania zdolności dowódcy to powinno się wprowadzić możliwość ponownego zablokowania zdolności dowódcy. Tak jak napisałem Uzurpator i tak już jest bardzo słabym dowódcą i osłabianie go jeszcze bardziej moim zdaniem sprawia, że w mecie nigdy nie zagości. Ale może taki też jest cel CDPR bo na obecność w grze Uzurpatora wielu graczy narzekało gdy był grywalny.
 
Ja póki co Uzurpatorem gram tylko i wyłącznie w obecnym trybie sezonowym i sprawdza się on bardzo fajnie, żeby zablokować Francę, która łącznie waliłaby jakiś ognisty deszcz w dwóch rundach na dwa rzędy. Aż smutno patrzeć na jej szmaragdowe oczy, gdy przy jej mordzie wisi ogromna kłódka. :ROFLMAO:
 
Ja póki co Uzurpatorem gram tylko i wyłącznie w obecnym trybie sezonowym i sprawdza się on bardzo fajnie, żeby zablokować Francę, która łącznie waliłaby jakiś ognisty deszcz w dwóch rundach na dwa rzędy. Aż smutno patrzeć na jej szmaragdowe oczy, gdy przy jej mordzie wisi ogromna kłódka. :ROFLMAO:

Ja gram Ardalem i zupełnie mi nie przeszkadza RnR rzucone w dwóch rundach na oba rzędy. Asymilacji i tak nie jest wstanie powstrzymać, a jako finisher trzymam zazwyczaj Menno do wyciągnięcia Garnizonu bo 22 punkty w ostatnim zagraniu w zupełności starcza do pokonania każdego innego buildu. Tyle tylko, ze to tryb sezonowy i nie ma co porównywać go z rankingowym. W rankinowym niepodzielnie rządzi Skellige które nie ma szans w trybie sezonowym. W drugą stronę Francesca świetnie sobie radzi w obecnym trybie sezonowym, ale w rankingowym nie ma obecnie większych szans.
Post automatically merged:

@Duckingman nie ma tu żadnego pola do interpretacji. Umiejętności kart muszą działać zgodnie z opisem a nie tak jak się wydaje. Koniec

Nie zrozumieliśmy się. Zgadam się z Twoją interpretacją. Tu nie ma pola do dyskusji bo słusznie zwróciłeś uwagę na kluczową część w opisie zdolności Uzurpatora. Natomiast nie zmienia to tego, że uważam, że powinna istnieć możliwość ponownego zablokowania zdolności dowódcy skoro istnieje możliwość odblokowania. Wiązałoby się to oczywiście, że zmianą opisu zdolności Uzurpatora tak by Damien mógł zadziałać.
 
Zagrałem przed chwilą Atrapę na jednostkę z Fatum (wskrzeszoną Nekromancją). Pomimo chwilowego zwiększenia się liczby kart w talii z 1 na 2 koniec końców wyparowała (z animacją na polu cmentarza, czyli tak jakby fatum zadziałało) i dobrałem tę, która była ostała się jako ostatnia. Chyba nie powinno to tak działać.
 
Witam. Od jakiegoś czasu w Księdze Nagród pulsują mi podświetleniem dowódcy frakcji Potworów (na zakładce głównej ikonki ich głów). Tyczy się to zarówno podstawki, jak i Krwawej Klątwy i Wojny Krwi. Do kilku z nich mam odblokowane całe drzewko, innnych nie ruszyłem. Pulsują wszyscy i tylko tej frakcji. Wytłumaczy mi ktoś o co tu chodzi?
 
@ChrisBgnr: To błąd, który pojawił się w grze wraz z "usprawnieniami dla nowych graczy". Wynika ze źle napisanego kodu gry i raczej nie sądzę, żeby został szybko naprawiony. Gra "koniecznie chce sprawić abyś kliknął" by wyświetlić jakieś "kolejne instrukcje" dla początkującego.

Aby się tego pozbyć ja (w kolejności) najpierw odwiedzałem drzewko frakcyjne, a potem drzewka z dodatkowymi skinami dla dowódców tej frakcji (i tu powinien pojawić się kolejny komunikat, tekst w okienku na czarnym tle, który zakończy owo pulsowanie). Rzecz w tym, że nie do końca wyczaiłem o które drzewko i dowódcę może chodzić (spróbuj na poczatku właśnie z drzewkiem frakcyjnym Potworów, po czym objedź ich dowódców), bo chyba jest to dość losowe i zależy od konkretnego konta gracza.

Daj znać czy mój post coś Ci pomógł.
 
Last edited:
Łał. Faktycznie pomogło. Dziękuję :beer:
A ja dziekuję za potwierdzenie, że działa. Nie byłem tego rozwiązania tak do końca pewny - mi pomogło, ale do tej pory nie było okazji, żeby ktoś inny też to przetestował. Teraz mam już pewność, że mój tok rozumowania był prawidłowy. :)
 
Mi nieraz w menu początkowym lub na początku rozgrywki pokazuje się mój proporzec jakbym miał dwa prestiże w dół. Level się zgadza ale proporzec nie.
 
Mi nieraz w menu początkowym lub na początku rozgrywki pokazuje się mój proporzec jakbym miał dwa prestiże w dół. Level się zgadza ale proporzec nie.

To nie "nieraz" tylko "zawsze" od czasu aktualizacji - mi na każdym ekranie po walce pokazuje flagę z prestiżu 0.
 
Hmm.. no trudno może uda się na początku listopada to naprawić. A teraz drugie pytanko bo nie miałem jeszcze okazji nawet tego sprawdzić a na rankingówce taka informacja jest kluczowa, jak jednostka ma załóżmy 3pkt siły i 2 pancerza to zadając jej 5pkt obrażeń ją zniszczę? Czy najpierw wszystko uderzy i zniszczy pancerz a siła zostanie jak w przypadku tarczy?
 
Chciałem spytać o kartę Savolla z Syndykatu - ja nie wiem czy to jest jakiś błąd czy tak to ma działać, ale ja rozumiem, że on ta przeraze powinien tworzyć jedynie w sytuacji, kiedy wyda się na to 9 pieniążków. A tymczasem ile razy nie grałem z Syndykatem to nawet jak już mieli 0 pieniążków i grali to w ostatniej karcie to ta przeraza się jednak tworzyła. Czy tak powinno być?
 
Top Bottom