[FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

+

Gyg

Forum regular
I wtedy mamy 26 pkt z dwóch kart za 9 prowizji... Żadnej filozofii tylko kolejność kart musi być ok. Kontr w zasadzie nie poza Wilczym Dołem i high removal na Przerazę.
 
I tak to ma działać? To w takim razie ta madame Luiza to karta pewne 15 punktów za 9 prowizji i do tego się pokrzepia - i jest bez wątpienia zbyt silna
 
Last edited:

Gyg

Forum regular
A z Savollą i ostatnim nzagraniem robi takie tempo, że ho ho.
Post automatically merged:

o_O Jakie 9 prowizji? Sama Luiza tyle kosztuje.
9 prowizji każda, nieprecyzyjnie napisałem. Nadal 26 za 18 bez żadnych trudnych warunków do spełnienia jest moim zdani er OP.
 
Absurdalne jest ze madame działa nawet kiedy jej już nie ma na polu bitwy
Post automatically merged:

Ona jest warta 15 punktów za 9 prowizji ponieważ tyle są warte pieniążki których nie trzeba wydać- dlatego to, że działa kiedy już jej nie ma na polu bitwy, jest absurdem
 
Last edited:
9 prowizji każda, nieprecyzyjnie napisałem. Nadal 26 za 18 bez żadnych trudnych warunków do spełnienia jest moim zdani er OP.
Warunek jest taki, ze obie karty musza być na ręku a można wokół tego grać. Ja jestem zwolennikiem delikatnych zmian i obserwacji więc najwyżej bym dła na początek prowizję o 1 w gorę albo siłę zmniejszył.
 
Warunek jest taki, ze obie karty musza być na ręku a można wokół tego grać.

No nie do końca - jest dużo innych kart syndykatu z bardzo mocnymi i drogimi haraczami - śliski Adriano na przykład. Więc jeśli nie masz nawet losowo raz na kilka gier tego sivioli, to masz inne haracze w zamian do wyboru. Co czyni madame kartą bardzo uniwersalną i o wiele zbyt potężną do swojej prowizji - nie mówiąc już o tym że jeszcze się pokrzepia co kartę zbrodni z tego co pamiętam. Podsumowując: powinna ja obowiązywać ta sama zasada co inne potężne karty rozkazowe, czyli aby zadzialala musi przetrwać na polu bitwy jedna turę a nie działać z rozmieszczenia
 
No nie do końca - jest dużo innych kart syndykatu z bardzo mocnymi i drogimi haraczami - śliski Adriano na przykład. Więc jeśli nie masz nawet losowo raz na kilka gier tego sivioli, to masz inne haracze w zamian do wyboru. Co czyni madame kartą bardzo uniwersalną i o wiele zbyt potężną do swojej prowizji - nie mówiąc już o tym że jeszcze się pokrzepia co kartę zbrodni z tego co pamiętam. Podsumowując: powinna ja obowiązywać ta sama zasada co inne potężne karty rozkazowe, czyli aby zadzialala musi przetrwać na polu bitwy jedna turę a nie działać z rozmieszczenia
Skoro jest tak potężna i uniwersalna to dlaczego w poprzednich miesiącach była widywana rzadko? He? Teraz się nagle obudzili :p
 

Gyg

Forum regular
Bo teraz jest Savola - wcześniej mało było kart, co wymagają trybutu 9 i robiły takie punkty. Sam warunek dwóch kart na ręce nie jest dużym ograniczeniem - w R3 jak masz dekret w talii to raczej masz duże szanse na zagranie obu. Złote karty są bardzo silne jak robią punkty równe prowizji +1,+2. Jak robią średnio +4 to jest szał. Zwłaszcza, że nie ma jak za bardzo powstrzymać tego komba.
 
Czy gdyby bliski rząd był wypełniony 9cioma jednostkami to Vattier przechwyciłby zablokowaną jednostkę do rzędu dalekiego starcia? On w ogóle zawsze przechwyca do bliskiego, czy losowo czy jak?
 
Czy gdyby bliski rząd był wypełniony 9cioma jednostkami to Vattier przechwyciłby zablokowaną jednostkę do rzędu dalekiego starcia? On w ogóle zawsze przechwyca do bliskiego, czy losowo czy jak?
Jak masz zablokowany jeden rząd i chcesz do niego przechwycić jednostkę czy to kagańcem czy ardalem czy Vattierem to nie przechwycisz. Przechwycana jednostka przeskakuje do przeciwnego rzędu (bliskie starcie -> bliskie starcie, dalekie -> dalekie). Z zapełnionym całym rzędem jednostka pozostanie po stronie przeciwnika.
 
Hej. Gram na ios i potrzebuję podpowiedzi odnośnie karty Barbegazi: jak mogę pochłonąć jednostkę z cmentarza? Udaje mi się kliknąć tylko jednostkę wcześniej zagraną. Jak klikam to zielone kółeczko to podświetlają się tylko karty wyłożone, próbuję przeciągać na talię z kartami na cmentarzu, ale nic się nie dzieje... z talii też nie potrafię pochłonąć (na tablecie)
BA7C1503-CF9C-4519-8974-232E17576FED.jpeg
 
Top Bottom