[FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

+
Jesteś pewien, że grasz w trybie rankingowym? Tylko tam są dobierani przeciwnicy o podobnej randze. Oczywiście w trybie rankingowym też możesz trafić na jakiegoś weterana, który kilka miesięcy nie grał meczy rankingowych, ale jest dużo większe prawdopodobieństwo trafienia na świeżych graczy.
 
Witam

Mam pytanie odnośnie Gwinta na androida, nie wiem jak w czasie walki zobaczyć szczegóły karty, poza walką wystarczy ją dużej przytrzymać natomiat w czasie walki już się tak nieda, jak klikam na kartę to pojawia się na dole ikonka palca naciskającego przycisk ale nie mam pomysłu jak rozwinąć szczegóły karty, proszę o pomoc
 
no nic się nie zmieniło w tek kwestii, przytrzymaj dłużej palcem na interesującej Cię karcie i ci włączy podgląd
 
jak już mówiłem nie działa to podczas walki, może na innych platwormach ale nie android
Działało na Androidzie w czasie walkiteż, ale wyrzuciłem na tę chwilę grę z komórki, więc obecnie nie wiem =]

Co to graczy, to od niedawna jest zmiana spadku w rankingach, teraz w końcu spada się o jedną rangę, więc ci z góry aktywni gracze powinni się już dłużej utrzymywać na górze.

Wcześniej było tak, że jak się wspinało w drabince, to można było spadać, a na koniec sezonu spadało się o 4 czy nawet 5 rang. Jak ktoś 2 miesiące, czy 3 tak średnio grał albo w ogóle, to zaczyna od najgorszej rangi =] Gra nie jest jednak szybko dynamicznie i jednak jedna rozgrywka trochę czasu zajmuje, obecnie jest najbardziej odpowiadający mi sposób spadkowy przez 5 meisiecy moge obie nabijac po 1 randze bez stresu, że za miesiąc znowu będę odrabiał więcej rang. Dlatego też wiekowość graczy, pogrywała sobie dla przyjemności farmiąc zapasy na niskich rangach =]
 
Wczoraj po kilku latach nie obecności znowu zacząłem grać w gwinta z racji wyjścia na Androida. I teraz zasadnicze pytanie jak działa prowizja? Budować talie tak by wykorzystać możliwie jak najwięcej czy pozostawienie pewnej części daje jakieś bonusy ? Talie budować do minimum 25 kart czy można pokusić się o więcej ?
 
Wczoraj po kilku latach nie obecności znowu zacząłem grać w gwinta z racji wyjścia na Androida. I teraz zasadnicze pytanie jak działa prowizja? Budować talie tak by wykorzystać możliwie jak najwięcej czy pozostawienie pewnej części daje jakieś bonusy ? Talie budować do minimum 25 kart czy można pokusić się o więcej ?
Nie ma głupich pytań.

Prowizję ZAWSZE maksujesz - obecnie nie ma żadnych bonusów za zostawienie sobie jakichś wolnych jej punktów, więc im więcej prowizji wykorzystasz tym będziesz miał mocniejsze karty w talii.

PRAWIE ZAWSZE wstawiasz do talii tylko 25 kart (jest kilka wyjątków ale na początku grania one raczej Ciebie nie będą dotyczyły) - im większa ilość kart tym mniejsza szansa na dociągnięcie tych "właściwych" najmocniejszych.
 
Nie ma głupich pytań.

Prowizję ZAWSZE maksujesz - obecnie nie ma żadnych bonusów za zostawienie sobie jakichś wolnych jej punktów, więc im więcej prowizji wykorzystasz tym będziesz miał mocniejsze karty w talii.

PRAWIE ZAWSZE wstawiasz do talii tylko 25 kart (jest kilka wyjątków ale na początku grania one raczej Ciebie nie będą dotyczyły) - im większa ilość kart tym mniejsza szansa na dociągnięcie tych "właściwych" najmocniejszych.
No i wszystko jasne dzięki :)
to teraz miałby jeszcze jedno jak często obecnie zachodzą jakieś drastyczne zmiany zmieniające rozgrywkę nerfy bufy jakieś nowe mechaniki, karty bywają po jakimś czasie usuwane na stałe na ich miejsce wchodzą nowe czy jak to działa ?
 
No i wszystko jasne dzięki :)
to teraz miałby jeszcze jedno jak często obecnie zachodzą jakieś drastyczne zmiany zmieniające rozgrywkę nerfy bufy jakieś nowe mechaniki, karty bywają po jakimś czasie usuwane na stałe na ich miejsce wchodzą nowe czy jak to działa ?
Sezony w Gwincie przypisane są mniej więcej do miesięcy. Na początku każdego zwykle jest jakiś balans, więc im bliżej końca miesiąca tym bardziej nowi gracze nie powinni wydawać swoich surowców na nowe, mocne karty bo "za chwilę" mogą zostać znerfione. Weterani gry po prostu zagrają sobie innymi, nowi gracze będą musieli znaleźć nowe surowce na kolejne.
 
to teraz miałby jeszcze jedno jak często obecnie zachodzą jakieś drastyczne zmiany zmieniające rozgrywkę nerfy bufy jakieś nowe mechaniki, karty bywają po jakimś czasie usuwane na stałe na ich miejsce wchodzą nowe czy jak to działa ?

Na ten moment CDPR nie przedstawił planów dotyczących rotacji kart tak, że na razie gra się wszystkim tym co zostało wydane od finalnej premiery gry. Jednakowoż czasami niektóre karty (głównie te mniej popularne) dostają kompletny rework swojej zdolności. Jest to zatem jakaś tam forma rotacji kart :D

Natomiast jeśli chodzi o nerfy i bufy to tak jak napisał wyżej @Lexor te zdarzają się ze startem każdego sezonu który mniej więcej trwa jeden miesiąc. W bardzo rzadkich sytuacjach (właściwie chyba takie sytuacje były wyłącznie tuż po premierze kolejnych dodatków) jeśli jakaś karta kompletnie demoluje metę CDPR potrafi ją znerfić nawet kilka dni po starcie sezonu.
 
Takie zagranie powinno zadziałać ? Bo po takim zagraniu na obrońcy nie mogłem uderzyć sąsiedniej jednostki, czyli miałem "PUSTY RUCH" karta poszła na cmentarz tylko i przegrałem grę :/

Zamiast 16 do 7 zostało 22 do 7 i po 5 kart...

Bez tytułu.jpg


Na ten moment CDPR nie przedstawił planów dotyczących rotacji kart tak, że na razie gra się wszystkim tym co zostało wydane od finalnej premiery gry. Jednakowoż czasami niektóre karty (głównie te mniej popularne) dostają kompletny rework swojej zdolności. Jest to zatem jakaś tam forma rotacji kart :D

Natomiast jeśli chodzi o nerfy i bufy to tak jak napisał wyżej @Lexor te zdarzają się ze startem każdego sezonu który mniej więcej trwa jeden miesiąc. W bardzo rzadkich sytuacjach (właściwie chyba takie sytuacje były wyłącznie tuż po premierze kolejnych dodatków) jeśli jakaś karta kompletnie demoluje metę CDPR potrafi ją znerfić nawet kilka dni po starcie sezonu.
Mam nadzieję, że nie będzie rotacji kart, czy pakietów, bo nie po to zbierałem animowane wersje :p
 
Last edited:
Dawno nie używałem tej karty ale z tego co pamiętam po wskazaniu pierwszej karty musisz ręcznie wskazać która z sąsiednich ma zostać uderzona, nie zadziała to losowo ani automatycznie nawet jeśli jest tylko jedna karta sąsiednia. Czyli w tym przypadku tak to zadziałało, że miałeś pusty ruch dlatego, że ta karta tak działa chociaż nie ma tego dodanego w opisie.
 
Dla mnie to jest błąd. Jeżeli umiejętność karty mogę użyć tylko na obrońcy, bo o to chodzi w karcie obrońcy, że innej nie mogę wziąć na cel, to ten obrońca powinien zadać obrażenie sąsiedniej karcie, czyli ja sam powinienem pokierować nim. Ja nie biorę za cel innej karty, tylko obrońca wpływem pod wpływem mojej karty specjalnej. Widać w kodzie karty nie wzięli tego pod uwagę.
 
Obrońca jest jedyną targetowalną jednostką w rzędzie, więc jeśli umiejętność tej karty wymaga od Ciebie wyboru celu innego niż Obrońca to nie zadziała.
 
Obrońca jest jedyną targetowalną jednostką w rzędzie, więc jeśli umiejętność tej karty wymaga od Ciebie wyboru celu innego niż Obrońca to nie zadziała.
No przecież target zrobiłem na obrońce i on powinien uderzyć jednostkę obok. Moja karta poszła na cmentarz, bo użyłem jej na obrońcy, umiejętność karty nie zadziałała. Obrońca powinien zadać obrażenia karcie obok, a z nie zadał.

Może tak napisze, to zagranie powinno mi dać 6pkt, a nic mi nie dało. Bo z targetowany obrońca nie zadał 11pkt obrażeń karcie co ma 6pkt po jego prawej stronie. Przecież steruje obrońcą w co ma uderzyć nie inną kartę.

Teraz ta karta jest martwa, bo wszędzie są obrońcy.
 
Last edited:
Niedokładny opis, bo ta karta działa na zasadzie podwójnego wyboru. Więc nie zadziałała prawidłowo. Jakby to był zdrada, to by weszło. Obrońca chroni przed wskazaniem celu.
Powinien być opis w stylu - następnie zadaj obrażenia wskazanej, sąsiadującej jednostce.
 
Obrońca ochrania przed targetowaniem kart specjalnych itd. na inne jednostki w rzędzie, ale jeżeli sam został aktywowany przez kartę specjalną powinien zadziałać.
 
Obrońca ochrania przed targetowaniem kart specjalnych itd. na inne jednostki w rzędzie, ale jeżeli sam został aktywowany przez kartę specjalną powinien zadziałać.
Kwestia jest taka, że ta karta wymaga wyboru dwóch celów - po wybraniu pierwszego, wybierasz drugi, którego już nie możesz bo jest obrońca, więc karta nie działa. Jedyne co powinno byc tu zmienione to nie sposób działania tej karty (w Twoim przypadku z obrońcą) a jej opis (na dokładniejszy).
 
Top Bottom