[FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

+
Karta jest dobrze opisana. Talia to talia, ona leży obok i z niej dobieramy kolejne karty. Ręka to ręka ( mimo, że była częścią talii przed losowaniem kart ). Koledzy już napisali wyżej, ale powtórzę. Nenneke jest dobra w taliach przewijających, czyli takich, gdzie dociągasz dużo kart z talii szpieg, Avallach, Dijkstra, Ostatnie Życzenie i wiele, wiele innych brązowych. Jeżeli nie masz takiej talii, to radzę wyrzucić Nenneke, bo głównie będzie wchodzić ci za czyste 8 punktów, nie dając nic w zamian w przyszłości ( a raczej dając bardzo losowo, bo raz dostaniesz kartę którą chcesz zagrać ponownie, a innym razem przeszkodzi ci w dociagnięcia złota ).
 
"Jeździec Dzikiego Gonu" - od czego zależy czy karta ta przechodzi do następnej tury?
"Ogar Dzikiego Gonu" - rozmieszczenie: wezwij trzaskający mróz...ale gdy wykładam tę kartę nie zawsze mam możliwość rzucenia mrozu. Dlaczego?
"Nawigator Dzikiego Gonu" - gdzie zostaje wezwany brązowy sojusznik dzikiego gonu? Gdy wykładam Nawigatora i klikam na sojuszniczą jednostkę nic się nie dzieje.
 
KrwawyMotyl;n8688130 said:
"Jeździec Dzikiego Gonu" - od czego zależy czy karta ta przechodzi do następnej tury?

Jeżeli przegrasz to przejdzie.

KrwawyMotyl;n8688130 said:
"Ogar Dzikiego Gonu" - rozmieszczenie: wezwij trzaskający mróz...ale gdy wykładam tę kartę nie zawsze mam możliwość rzucenia mrozu. Dlaczego?

Karta mrozu musi być w decku aby móc ją "wezwać".

KrwawyMotyl;n8688130 said:
"Nawigator Dzikiego Gonu" - gdzie zostaje wezwany brązowy sojusznik dzikiego gonu? Gdy wykładam Nawigatora i klikam na sojuszniczą jednostkę nic się nie dzieje.

Nawigator przywołuje (o ile jeszcze są) karty z decku, które mają taga "Dziki Gon".
 
No Title

Wydaje mi się że opis Cahira jest błędny. Z tego co zauważyłem u przeciwników, karta nie może przenosić ŻADNEGO dowódcy, a działa jak zwykła Atrapa.
Samo "jeśli jest z talii Nilfgaardu" brzmi dziwacznie, bo Cahir nie jest neutralny, i nie można go użyć w innej talii, z innymi dowódcami.

Byłoby fajnie jakby ktoś rozjaśnił to dla mnie.
 

Attachments

  • photo140730.jpg
    photo140730.jpg
    39.1 KB · Views: 25
Skellige Tarczowniczka Klanu Drummond i Drakkar

W opisie karty widnieje informacja okaleczenie\zranieniu przeciwnika o 3 pkt. W grze zabiera 2 pkt


Drakkar po okaleczeniu zyskuje 2 pkt dla siebie. Zostaje to oznaczone jako punkty bazowe. Czyli na poczatku posiada 5 pkt powiedzmy ze przetrwal 2 tury 5+2+2 = 9 pkt bazowych,
Kiedy wyladuje na cmetarzu jego wartosc bazowa wraca do 5 pkt.

Pytanie czy te wartosci dodatkowe nie mialy zostac przydzielone na dana ture ( czyli kolor zielony) a nie jak teraz bez koloru.
 
5ander5;n8696460 said:
Wydaje mi się że opis Cahira jest błędny. Z tego co zauważyłem u przeciwników, karta nie może przenosić ŻADNEGO dowódcy, a działa jak zwykła Atrapa.
Samo "jeśli jest z talii Nilfgaardu" brzmi dziwacznie, bo Cahir nie jest neutralny, i nie można go użyć w innej talii, z innymi dowódcami.

Byłoby fajnie jakby ktoś rozjaśnił to dla mnie.

Cahir nie "przenosi" Dowódcy, tylko przywołuje jego efekt (pozwala odsłonić karty, zagrać jedną z trzech kart lub cofnąć jednostkę do ręki - w zależności od tego, kto dowodzi - gdy Dowódcą jest Emhyr, faktycznie może działać jak Atrapa).

Owszem, nie jest neutralny, ale istnieją karty - Janek i Uzdrowienie - które pozwalają mieć "nieswoją" kartę. Stąd to zastrzeżenie.
 
Last edited:
Ankalime;n8699630 said:
Cahir nie "przenosi" Dowódcy, tylko przywołuje jego efekt (pozwala odsłonić karty, zagrać jedną z trzech kart lub cofnąć jednostkę do ręki - w zależności od tego, kto dowodzi - gdy Dowódcą jest Emhyr, faktycznie może działać jak Atrapa).

Owszem, nie jest neutralny, ale istnieją karty - Janek i Uzdrowienie - które pozwalają mieć "nieswoją" kartę. Stąd to zastrzeżenie.

Huh, nie patrzyłem na to w ten sposób... Dzięki za wyjaśnienie :smiling2:
 
Czym skontrować kartę Ragh Nar Roog? Dopiero zaczynam grać i dwa razy została przeciwko mnie użyta. Wydaje się być trochę OP, czy to tylko moje odczucia?
 
Ingen0000;n8706490 said:
Czym skontrować kartę Ragh Nar Roog? Dopiero zaczynam grać i dwa razy została przeciwko mnie użyta. Wydaje się być trochę OP, czy to tylko moje odczucia?

Brązowym czystym niebem.
 
Witam. Nie wiedziałem gdzie umieścić moje zapytanie, nie mam 10 postów więc i tematu nie założę. Gram od kilku dni, kupiłem 60 beczek i mam dylemat co zrobić. Czytałem poradnik w którym rzekomo należy wybrać sobie podstawową i poboczną talie/frakcje i je rozwijać. Niestety lubię informacje potwierdzoną kilkoma opiniami dlatego napisałem tego posta. Mam kilka złotych kart które mógłbym przetopić ale czy jest to opłacalne tego nie wiem. Styl który mnie urzekł to Skelige Queens'Guard i tutaj rozwijam póki co deck. Prosiłbym o waszą pomoc :) Pozdrawiam
 
BlazeTM zawsze znajdziesz mnóstwo osób, gdzie każda będzie radziła ci coś innego :)

​​​​Zazwyczaj gra się talią, do której wyleciało nam najwięcej ciekawych kart (zlote/srebrne), a później rozwija się tę talię dorabiajac w miarę grania kolejne karty. Ale trzeba też brać pod uwagę własne preferencje - nie każdemu będzie odpowiadał styl grania każdej frakcji.

Nie polecam natomiast "mielenia" kart złotych innych frakcji, gdyż po pierwsze dostajemy za to stosunkowo małą rekompensate w skrawkach; po drugie w późniejszym czasie często okazuje się że ta karta by nam się przydała, kiedy nagle (a dzieje się to właśnie z nienacka) przychodzi nam ochota na zmianę talii.
 
Mam pytanie odnośnie karty "Unseen Elder", czy może mi ktoś wyjaśnić jak działa naliczanie punktów HP? Czy tu dodaje się po prostu życie zjadanych jednostek czy za każdą kartę dostaje x HP? Czy ta karta ma minimalną wartość do której dojdzie?

Grałam kilka razy przeciwko temu dowódcy i a każdym razem inaczej się naliczało np. Po zjedzeniu 3 jaj po 1HP Elder zyskiwał 22HP, natomiast po zjedzeniu jednostek 7, 10, 11 miał 32HP.
 
Mam pytanie odnośnie kart w tzw. wersji premium. Te karty możemy transmutować tylko za pomocą magicznego pyłu, który w samej grze jest najtrudniejszym surowcem do zdobycia.
Pytanie czy da się je w jakiś sposób jeszcze ulepszyć (np. transmutować już wersję premium karty podbijając jej statystyki), czy wersja premium sprowadza się w praktyce tylko do animowanego obrazka, a siła karty pozostaje zawsze taka sama jak wersji podstawowej?
Odnośnie błędów w opisach kart, to krasnoludzki harcownik odbierający punkty karcie przeciwnika, sam się zbuffuje tylko jeśli nie zniszczy przeciwnika. Z opisu wynika, że ten buff nastąpi, kiedy przeciwnika zniszczy, co jest nieprawdą.
 
kowan69;n8714500 said:
Mam pytanie odnośnie kart w tzw. wersji premium. Te karty możemy transmutować tylko za pomocą magicznego pyłu, który w samej grze jest najtrudniejszym surowcem do zdobycia.
Pytanie czy da się je w jakiś sposób jeszcze ulepszyć (np. transmutować już wersję premium karty podbijając jej statystyki), czy wersja premium sprowadza się w praktyce tylko do animowanego obrazka, a siła karty pozostaje zawsze taka sama jak wersji podstawowej?

Z tego co się orientuję to transmutować da się tylko raz, zmieniając wygląd. Opcja transmutacji nadal występuje ale jest na szaro i to chyba babol.

Pyłek jest rzadki, żebyś za niego płacił PLNami ;D Ja tam mam ponad 200, i na razie nie używam.

 
Hmm czyli karty premium przynajmniej na tą chwilę to tylko zmiana czystko kosmetyczna w stosunku do tych zwykłych.
Pyłek w praktyce możemy nazwać walutą premium, więc to dosyć istotne, że nie boostuje wartości samych kart.
 
Nemeii;n8713990 said:
Mam pytanie odnośnie karty "Unseen Elder", czy może mi ktoś wyjaśnić jak działa naliczanie punktów HP? Czy tu dodaje się po prostu życie zjadanych jednostek czy za każdą kartę dostaje x HP? Czy ta karta ma minimalną wartość do której dojdzie?

Grałam kilka razy przeciwko temu dowódcy i a każdym razem inaczej się naliczało np. Po zjedzeniu 3 jaj po 1HP Elder zyskiwał 22HP, natomiast po zjedzeniu jednostek 7, 10, 11 miał 32HP.

Ukryty zwiększa swoją siłę bazową o siłę pochłoniętych jednostek. W przypadku Jaj Harpii, ich umiejętność to wzmacnianie jednostki, które je pochłonie o 5 punktów – stąd różnica. :)

kowan69;n8714500 said:
Mam pytanie odnośnie kart w tzw. wersji premium. Te karty możemy transmutować tylko za pomocą magicznego pyłu, który w samej grze jest najtrudniejszym surowcem do zdobycia.
Pytanie czy da się je w jakiś sposób jeszcze ulepszyć (np. transmutować już wersję premium karty podbijając jej statystyki), czy wersja premium sprowadza się w praktyce tylko do animowanego obrazka, a siła karty pozostaje zawsze taka sama jak wersji podstawowej?

Karty Premium nie różnią się statystykami od wersji standardowych, tylko animacją. :) Nie ma możliwości ulepszenia kart w żaden inny sposób.
 
Dlaczego karta"Bomba dwimerytowa" nie degraduje kart srebrnych a tylko złote, pomimo iż takiego zastrzeżenia nie ma w jej opisie.
 
Innail;n8727620 said:
Dlaczego karta"Bomba dwimerytowa" nie degraduje kart srebrnych a tylko złote, pomimo iż takiego zastrzeżenia nie ma w jej opisie.

Bo z punktu widzenia removalu nie ma żadnej różnicy pomiędzy kartą srebrną a brązową.
 
Chodzi o: Łowca klanu Brokvar,
w opisie: Rozmieszczenie: zrań wybraną jednostkę o 3.
Ulepsz o 1 za każdym razem, gdy sąsiadująca jednostka zostanie zraniona.

o co chodzi z ulepszeniem ? stawiam obok zranionej jednostki i wartość numeryczna karty znika
 
Top Bottom