[FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

+
To ja też z krótkim pytaniem o kartę. Relacja Dijskra-Filippa. Odnoszę wrażenie (zdarzyło się to po raz drugi, za pierwszym razem sprawę zignorowałem), że w momencie, kiedy pierwszą z kart zagranych za pomocą Dijskry jest Filippa, nie wyciąga już drugiej, choć ewidentnie powinno. Ktoś zaobserwował podobny błąd?
 
Akuumo Dzięki. Na to akurat nie zwróciłem uwagi, a opcja jak najbardziej wchodzi w grę. Będę obserwował, czy rzeczywiście Filippa trafia Sigiego. Raz jeszcze dzięki.
 
Witajcie Nie rozumiem działania karty Kapitana Piratów Klanu Dimun .Proszę pomózcie tam trzeba ja zresetować i wzmocnić ale jak ,nie rozumiem.
 
S44ba;n9582111 said:
Witajcie Nie rozumiem działania karty Kapitana Piratów Klanu Dimun .Proszę pomózcie tam trzeba ja zresetować i wzmocnić ale jak ,nie rozumiem.

W momencie odrzucenia karty na cmentarz, Kapitan Piratów aktywuje swoją umiejętność (jeśli jest w talii lub na ręce) i buffuje się o tyle ile wynosi siła bazowa odrzuconej karty. Jak odrzucisz kartę na cmentarz z siłą 8 to każdy Kapitan Piratów dostanie +8 punktów. I taka procedura jest przeprowadzana za każdym razem, gdy odrzucisz kartę na cmentarz. Jeśli kolejna odrzucona karta będzie miała 5 punktów siły, to Kapitan Piratów zresetuje się do siły bazowej i dostanie +5 puntów.
 
dzieki wielkie ale jeszcze zapytam;czyli przy odrzuceniu jej na cmentarz ona sama sie buffuje nie trzeba jej wzmacniac czy resetowac?
 
S44ba;n9582301 said:
sorry ale trenuje tym kapitanem i gdy odrezucony jest harcownik np kapitanowi na rece nic nie wzrasta kurcze

Jeśli masz coś do napisania i za chwilę przypomni ci się coś jeszcze to radzę raczej edytować jeden post, niż pisać 3 pod rząd.

Co do pytania o kartę to wytłumaczę jeszcze raz.

Opis karty:
Co 1 turę, na koniec twojej tury, jeśli ta jednostka znajduje się w twojej ręce lub talii, zresetuj ją i wzmocnij o tyle, ile wynosi siła bazowa najsilniejszej brązowej jednostki odrzuconej na twój cmentarz w trakcie twojej tury.

Gra sprawdza w każdej turze, jaka karta była ostatnio odrzucona na twój cmentarz. Jeśli odrzuciłeś kilka kart w jednej turze, to gra przy sprawdzaniu jakie karty zostały odrzucone wybierze tę najsilniejszą i ją zapamięta. I teraz Kapitan Piratów co turę będzie się sam resetował i wzmacniał o tę siłę bazową karty, którą gra zapamiętała jako ostatnią odrzuconą.

Jeśli w pierwszej turze odrzucisz kartę z siłą 8 to Kapitan Piratów (każdy, który jest na twojej ręce lub w talii) doda sam sobie te 8 punktów siły. I jeśli w następnej turze nic nie odrzucisz na cmentarz, to Kapitan Piratów znów zresetuje się do siły bazowej i doda sobie 8 punktów siły. W praktyce ty nie zauważysz żadnej zmiany, bo końcowa wartość punktowa Kapitana Piratów nie ulegnie zmianie. Jeśli natomiast w którejś z kolejnych tur odrzucisz inną kartę z siłą większą lub mniejszą niż te przykładowe 8 to Kapitan Piratów tak jak w poprzednio opisywanym przypadku zresetuje się do siły bazowej i doda sobie odpowiednią wartość punktową, a ty zauważysz efekt końcowy w postaci zmiany siły na karcie Kapitana Piratów.
 
Witajcie mam pytanie jak to mozliwe ze gracz mistrz mial kapitana piratow klanu dimun w 3 rundzie z sila 36 jak to mozliwe tez chcialbym zblizyc sie do tego wyniku pmozcie
 
Całość skupia się wokół harcownikow Z klanu turseach (czy jakoś tak) ogólnie mają siłę 7 do tego mają umiejętność weteran czyli z automatu w 3 rundzie jest to 9. Do tego używamy 3 razy weteranów z klanu turseach więc już mają 12. I teraz w pierwszej turze odrzucamy harcownika a następnie go wskrzeszamy i dostaje plus 3. Jest 15. W drugiej rundzie znów go wskrzeszamy jest 18. W miedzy czasie zbrojmistrzem dodajemy 2(łącznie 6) czyli mamy 24. Możemy użyć jeszcze barda oraz tej srebrnej karty ktora zadaje 5 dmg i jesli cel zginie bufujemy najsilniejsza kartę z cmentarza o 3. Więc mamy już 30 pkt.
najwazniejsze w 3 rundzie używamy odnowy wkrzeszajac harcownika a np w nastepnej rundzie odrzucamy go.
mamy kapitanow którzy wchodzą za 34 pkt. Oczywiście do bufowania możemy użyć również mutagenow, sigrifa wkrzeszajac np barda czy opowiednio użytymi manekinami.

pewnie kapitan mógłby wejść nawet za 50pkt... tak z ciekawości widział ktoś jakiegoś niezwykle silnego kapitana albo próbował takiego stworzyć ?

ogólnie jak grałem tą talia to kapitan wchodził za +24 to już całkiem niezły wynik.

 
Pisze na telefonie więc nie mogę edytować.
w wyżej wymienionym przykładzie zapomniałem dodać bufa za wskrzeszenie w 3 rundzie plus bufa z odnowy. Zdaje się łącznie 5 pkt więc w takim wypadku kapitanowie wchodzą za 39.
 
Witajcie bardzo ale to bardzo bym prosil o link do decka boostowania kapitana piratow klanu dimun mecze sie juz miesiac nie moge tego boostowania zalapac help
 
witam potrzebuje pomocy sa mistrzowie w skelliege ktorzy osiagaja nawet do 30 kapitana piratow klanu dimun i tu pytanie moje;Jkaie karty odrzucac zeby osiagnac podobny wynik na odrzucanie help
 
S44ba Taka talia osiągające takie wyniki przestała istnieć z dzisiejszym patchem ;) Wszystko ze względu na zmiany Odnowy, srebrnej karty Skellige.
 
S44ba Akumo ma rację, bo talia na boostowaniu piratów na 30+ punktów opierała się na tym odnowie. Dzięki niej można było powrócić na rękę kartę z siłą około 30 a następnie ją odrzucić.
 
Top Bottom