Far Cry

+
Już się nie mogę doczekać kiedy zagram. Oby tylko były tak wyraziste postacie jak w 3.
 
W przedsprzedaży u Tomka Orrenta? :whistle:

A co do samego Far Crya 4, mam obawy czy gra nie okaże się kopiuj-wklej z trójki. Poprzednia część była świetna, ale grać drugi raz to samo tylko w innej lokacji to już nie będzie to. Motyw przewodni jest podobny, główny zły strasznie przypomina Vaasa itd.
 
Słyszałem że da się grę ukończyć (całkowicie legalnie i zgodnie z dizajnem) w ciągu bodajże 15 min, za to jedno już tę grę kocham :D

Nie napiszę jak żeby było spoiler free ;)
 
Widziałem filmik, bardzo zabawny pomysł :p W pierwszym Golden Sunie było coś podobnego (leciutki spoiler):

Po wykonaniu pierwszych misji dostajemy pytanie czy chcemy wyruszyć ratować świat. Jeśli wybierzemy 'nie' to gra się kończy :D
 
Widziałem filmik, bardzo zabawny pomysł :p W pierwszym Golden Sunie było coś podobnego (leciutki spoiler):

Po wykonaniu pierwszych misji dostajemy pytanie czy chcemy wyruszyć ratować świat. Jeśli wybierzemy 'nie' to gra się kończy :D
I to jest to całe przejście w 15 min. ? W sumie, to żaden spoiler.
 
Nie, nie, w Far Cryu jest inaczej, chodziło mi o to że w Golden Sun też da się ukończyć grę bardzo szybko w zabawny sposób ;)
 
Czytając forum steam, to gra cierpi na stuttering najbardziej podczas jazdy autem, co bardzo wpienia, i ludzie najbardziej się na to żalą.

Tutaj tabelka Nvidii sugerowane ustawienia

Wydajność jest dziwna bo podobno nie jest stabilnie i full płynnie nawet na mocnych kartach, dziwne FC3 smigała bez problemów w trakcie premiery na mocnych kartach.
 
SLI z 760 już wystarcza do ultra? Abstrahując od tego, kto robi SLI z takich kart, to jest to dość ciekawe :p
 
Wydajność jest dziwna bo podobno nie jest stabilnie i full płynnie nawet na mocnych kartach, dziwne FC3 smigała bez problemów w trakcie premiery na mocnych kartach.

Gdybym był złośliwy powiedziałbym, że po części może tak być dlatego, że FC3 był objęty patronatem AMD, a nie Nvidii jak czwórka, ale że nie jestem wtedy nie powiem. ;)
Tak w ogóle pamiętajmy, że to Ubi toteż gra nie może działać poprawnie na PC. Tak u nich w regulaminie stoi.

SLI z 760 już wystarcza do ultra? Abstrahując od tego, kto robi SLI z takich kart, to jest to dość ciekawe

Z testów wynika, że karty te w tandemie potrafią być równie szybkie co pojedynczy GTX780Ti, który jest odpowiednikiem GTX'a 980.
Nie ma w tym więc nic dziwnego.
 
Z testów wynika, że karty te w tandemie potrafią być równie szybkie co pojedynczy GTX780Ti, który jest odpowiednikiem GTX'a 980.
Nie ma w tym więc nic dziwnego.

Jeśli tak, to jak najbardziej ok, ale wydawało mi się, że nawet zwykły 780 przeganiał je w testach.
 
Last edited:
I jak tu nie mieć obaw o Wiedźmina, stuttering widać poważny

[video=youtube;VB4zNQ-j3DA]http://www.youtube.com/watch?v=VB4zNQ-j3DA[/video]

http://www.gamersnexus.net/game-bench/1701-far-cry-4-gpu-benchmark-amd-is-broken-again

Wyniki benchmarka w filmie mocno rozczarowują, widać spory rozrzut klatek coś jak w Black Flag ..
Niby 980 sobie radzi, ale to nie taki next-gen, z wyglądu a tu 22fps minimum, brak słów, tylko na kogo się wkurzać, czy na Ubi czy na Nvidie i Gameworks.
Niezłe porównanie do FC3 który był w konkurencyjnym programie partnerskim jakoś gorzej specjalnie nie wyglądał, a zasoby żarł znacznie mniej, szczególnie Vram, parodia, widać promocja 970 / 980 pełna gębą, bo tekstury i sama grafika nie prezentuje jakiejś przepaści w porównaniu do FC3, ale znacznie wzrósł..

Chociaż w testach na gamegpu nie jest tak aż słabo


http://gamegpu.ru/action-/-fps-/-tps/far-cry-4-test-gpu.html
 
Last edited:
http://www.filmweb.pl/reviews/Najpierw+strzelaj,+potem+zwiedzaj-16680
Far Cry 4" jest grą przepiękną, ale to już wiecie. Jest również grą RE-WE-LA-CYJ-NIE udźwiękowioną, w której wychwytywanie świstu Łowców spośród całej magmy odgłosów (budzącej się do życia fauny w dżungli, dzwoneczków wędrownego sprzedawcy i jednoczesnej strzelaniny w oddali) jest nie tylko możliwe, ale i wskazane. Wreszcie – jest grą rozbudowaną i świetnie zoptymalizowaną. Najpoważniejszy zarzut, który można wobec niej wystosować – że trudno powiedzieć o "Far Cry 4" coś więcej niż o poprzedniku – w zasadzie rozbraja się sam. Podobnie jak w kinie, również w grach wideo dewiza "więcej, lepiej, mocniej" nie musi być ani oznaką lenistwa, ani świadectwem artystycznej impotencji. I podobnie jak "swoboda" jest dla magików z Ubisoft Montreal niczym innym jak dokładnie przemyślaną i bezbłędnie wcieloną w życie koncepcją, tak sequel jednej z najlepszych gier poprzedniej generacji jest wszystkim tym, o co jeszcze dwa lata temu baliśmy się poprosić. ''
Hmmmm, nieźle.... a tak w ogóle, jakoś dziwnie mi się czyta recenzję, czy artykuły nt. gier na filmwebie ;)

ED:
@frog67 Minimalnie 72 klatki na 970, jak dla mnie, to jest wynik jak najbardziej zadowalający.
 
Last edited:
Chociaż w testach na gamegpu nie jest tak aż słabo

Zaraz, zaraz, dlaczego w grze z programu partnerskiego Nvidii to karty zielonych wypadają o wiele słabiej?
Żeby GTX 780 byl mniej więcej na poziomie HD7970, a GTX770 dostawał bęcki od HD7950?
Jasne, to nawet obecnie całkiem mocne, fajne karty, a i ramu mają o połowę więcej niż GTX770, ale to są jakieś jaja.
Że o żenującej sprawności GTX'a 760 i 670 nie wspomnę (wspomniałem).
Co tak zabija wydajność? A może to sterowniki, bo wierzyć się nie chce aby tak dali ciała.
Chociaż to Ubi, więc kto ich tam wie?
 
View attachment 7601
View attachment 7602

Jestem na wczesnym etapie, dopiero 4% gry, która klimatem i psychozą przypomina FC3, szczególnie Pagan (właśnie :p). Na GTX 780TI i i7 gra utrzymuje 44 klatki wzwyż.
 

Attachments

  • FarCry4 2014-11-18 20-45-04-27.jpg
    FarCry4 2014-11-18 20-45-04-27.jpg
    188.9 KB · Views: 98
  • FarCry4 2014-11-18 20-45-49-06.jpg
    FarCry4 2014-11-18 20-45-49-06.jpg
    286.8 KB · Views: 86
Last edited:
Top Bottom