Faroe, Żelazna Dziewica i Szmrane Interesy

+
Faroe, Żelazna Dziewica i Szmrane Interesy

Witam wszystkich.
Drugi raz przechodzę grę i staram się pilnować detali. Mam dwa gwoździe :) na Faroe.
1. Żelazna Dziewica i zadanie otrzymywane od Jutty to zmierzenie się z Gundarem. A co z drugim wariantem, poszukiwanie miecza? Zanim trafiłem na Faroe już widziałem, że nie ma tej lokacji na mapie. Czy kolejne patche usunęły ten wariant poszukiwania miecza? Czy przebieg wcześniejszej gry ma na to wpływ czy może to sprawa losowa co dostaniemy od Jutty do wykonania?
Miecz Hoskulda Rogatego z zadania znalazłem przeszukując Faroe w ramach eksploracji, ale był w innym miejscu niż widziałem to w dostępnych popularnych internetowych solucjach.
2. Szemrane Interesy. Kilka razy starałem się podejść do bram (zachodniej i wschodniej) wioski Trottheim i za każdym razem przerzuca do części fabularnej, która ma taki sam przebieg czyli pytanie "czego chcesz" - "interesy" - "jak chcesz kupić niewolników to czekaj na Hammonda, teraz nie ma czasu modli się w kapliczce na wzgórzu" . I tu pojawiają się dwie opcje: "wrócę później" lub "nie wiedziałem że Hammond jest taki bogobojny". Pierwsza, ile razy i z jaką przerwą czasowa bym nie podchodził, to zawsze powtórzenie dialogu jak wyżej czyli pętla. Drugi wybór, to walka z piratami ze wsi, pokonanie ich i znalezienie rozkazów od Hammonda, ale brak przy tym zadania Szemrane Interesy (klatki w których powinni być przetrzymywani niewolnicy są puste). Odejście od bramy i przejście do Hammonda w ramach Po Nitce do Kłębka czyli walka z nim na wzgórzu powoduje, że po powrocie już nie ma możliwości rozmowy przy bramie, pozostaje sama walka i dalej brak zadania Szemrane Interesy.
Pozdrawiam
 
Last edited:
Strzezymir;n7677220 said:
Witam wszystkich.
Drugi raz przechodzę grę i staram się pilnować detali. Mam dwa gwoździe :) na Faroe.

Ad 1. Zadanie od Jutty jest losowe.
Ad 2. Strażnik, który powinien cię zagadać, żeby rozpoczęło się to zadanie jest przy zachodniej bramie. Powinien cię wziąć za Nilfgardzczyka i poprowadzić do szefa. Nie pamiętam już tego dobrze, ale chyba strażników jest dwóch i tylko z jednym z nich da się tak porozmawiać.

 
Dzięki za odpowiedź. Przy zachodniej bramie w Trottheim nie ma możliwości wyboru strażników do rozmowy, scenka fabularna startuje przy zbliżaniu się do nich. Bug jest też przy wschodniej bramie, Geralt podchodzi i kiedy odpala się fabuła, to gra przenosi go do bramy zachodniej nakładając przy tym częściowo strażników na siebie. Imho, jest problem z tym zadaniem, stąd tak mało info o nim albo też całkowite pomijanie przy poradnikach i solucjach.
 
Top Bottom