Fatalne opisy działania kart lub działania niezgodne z opisami

+
Dla tej gry opisy działania i działanie zgodne z opisami jest KLUCZOWE. CDPRR robicie e-gaming z fajnymi nagrodaami, ktoś chce coś w grze zrobić więcej, a tu takie kwiatki jak poniżej to po co grać... jak się gra więcej w Gwinta to tylko rangi spadają. Karacie takimi "kwiatkami" gorliwych graczy. Obecnie tylko ci co w becie weszli do pro rangi mogą rywalizować, ci co dołączają po prostu po jednym/drugim żenującym działaniu karty wciska alt+f4 i uninstall bo taka rywalizacja gdzie zasady nie są znane nie ma sensu.

Hrabia Caldwell - raz przechodzi na początku tury, raz przzechodzi na końcu - rozwalam przeciwnikowi na końcu walki najmocniejszą jednostkę żeby zabrać caldwella, koniec tury - caldwell nie przechodzi, przegrywam 4 punktami. Przeciwnik w innej walce robi całkiem to samo - caldwell przechodzi WTF!?

Cahirr - rzucam cahira + letho - mam dwóch cahirów, przeciwnik nie gra żadnego dmgu, "dzwinym" działaniem karty oba cahiry wyrównują się punktowo w trakcie walki Pożoga i do widzenia WTF?!?!?

Takich żenujących kwiatków jest mnóstwo, przez co zamykacie dostęp do gry nowym graczom, bo z opisów i działania nie można stwierdzić co jak będize działać, a żeby teraz wejść do pro rank dla nowego gracza to jest pewne wyzwanie, przy tak zrobionych tłumaczeniach jakby tłumacz nigdy nie zagrywał danej karty w grze ta gra nie ma sensu. Jeśli jest podobny temat to sorry, nie znalazłem w wyszukiwarce pod "działania niezgodne z opisami" niczego. Jeśli nie, będę dopisywał tutaj na bieżąco co mi się przypomni.

Towarzysze Iris - mają jakieś 50% na zniszczenie dobranej karty, przez co ta karta nie ma żadnego sensu (to jest karta za 10 oczek!). Rzucam na początku tury mam w łapie 9 kart niszczy mi dobraną kartę. To powtarzało się u mnie wielokrotnie.

Bugi związane z podglądaaniem talii - korzystając z kart wyciągających z cmentarza, dobierajacych i kopiujących miałem wielokrotnie sytuację, kiedy jedną kartę widziałem na cmentarzu i w talii jednocześnie. Chcę dobrać ją dekretem i co? Nie ma jej tam :D To gracz ma zgadywać gdzie ona jest w danym momencie? Jak kopiuję jakąś kartę to nie zawsze idzie się połapać gdzie ona powinna być
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
Hrabia Caldwell - raz przechodzi na początku tury, raz przzechodzi na końcu - rozwalam przeciwnikowi na końcu walki najmocniejszą jednostkę żeby zabrać caldwella, koniec tury - caldwell nie przechodzi, przegrywam 4 punktami. Przeciwnik w innej walce robi całkiem to samo - caldwell przechodzi WTF!?

Było już raz na forum pisane, ażeby Hrabia przeszedł to przeciwnik chyba musi mieć jeszcze rundę - po pasie przeciwnika, jesli Hrabia jest po jego stronie to tam zostanie (musiałbym poszukać ten post, bo dokładnie juz nie pamiętam jak to działało).

Cahirr - rzucam cahira + letho - mam dwóch cahirów, przeciwnik nie gra żadnego dmgu, "dzwinym" działaniem karty oba cahiry wyrównują się punktowo w trakcie walki Pożoga i do widzenia WTF?!?!?

Może gra "zapomniała" że jeden ma startowe 4 a drugi 6 i przy Pożodze przyjęła dla obu 4? Trochę trudno mi to inaczej wytłumaczyć - jeśli tak było to jest to faktycznie błąd do poprawy. Jak to "wyrównanie" wygladało? Przy rzucaniu Pożogi? Wczesniej? Którym przywódcą grał przeciwnik? Pamiętasz jakie karty miał na stole?

Towarzysze Iris - mają jakieś 50% na zniszczenie dobranej karty, przez co ta karta nie ma żadnego sensu (to jest karta za 10 oczek!). Rzucam na początku tury mam w łapie 9 kart niszczy mi dobraną kartę. To powtarzało się u mnie wielokrotnie.

Z opisu karty wynika zypełnie co innego (50% tylko wtedy jesli masz dwie karty w ręku) - może miałeś po prostu pecha?

Bugi związane z podglądaaniem talii - korzystając z kart wyciągających z cmentarza, dobierajacych i kopiujących miałem wielokrotnie sytuację, kiedy jedną kartę widziałem na cmentarzu i w talii jednocześnie. Chcę dobrać ją dekretem i co? Nie ma jej tam :D To gracz ma zgadywać gdzie ona jest w danym momencie? Jak kopiuję jakąś kartę to nie zawsze idzie się połapać gdzie ona powinna być

Nie miałem jeszcze takiego przypadku - należy pamiętać ze podgląd talii to nowa opcja, więc jeśli jest jak napisałeś to powinni to poprawić.
 

bTrait

Forum regular
Może gra "zapomniała"
Wtf.jpg
 
Właśnie o to mi chodzi z tego co piszzesz wynika że caldwell przeskakuje na początku tury. Z opisu wynika że na końcu. TO nie jest jedyny błąd w opisach kart, jak z opisu nie idzie dojść jak dokładnie działa karta to jak ułożyć jakiś sensowny deck którym można zrobić kilka winów pod rząd przez jedną niewypaloną kartę jest loose i tylko się cofasz przecież to tylko uninstall i zapomnieć że taki gwint istnieje
 
Nie caldwell przeskakuje na koniec tury. Tylko należy pamiętać, że jak jest po twojej stronie to na twój koniec tury a jak u przeciwnika to na jego koniec tury. Umiejętności kart odpalaja się w zależności u kogo się znajdują(po twojej stronie lub przeciwnika) a nie od osoby przez którą zostały zagrane
 
Ja np. wczoraj miałem przypadek błędu, przez który zremisowałem wygraną grę rankingową (na szczęście nie było aż tak źle, bo chociaż remis).

Chciałem zagrać Ogar Gonu aby zadać przeciwnikowi 3 pkt obrażeń w Kaedweńskiego Upiora, on miał najsilniejszą jednostkę o sile 4, ja po wzmocnieniu Ogara o 8 dzięki Leszemu miałem siłę 11, a zadałem tylko 1 pkt obrażeń zamiast 3.

W innych grach jeśli przeciwnik miał jednostkę o sile 3, a ja zagrałem Ogara o sile 3 to prawidłowo zadawałem 3 pkt obrażeń, widocznie gra "nie widziała" tego wzmocnienia od Leszego co było bardzo kosztowne, bo Kaedweński Upiór przeżył i się mnożył...
 
Last edited:
Nie caldwell przeskakuje na koniec tury. Tylko należy pamiętać, że jak jest po twojej stronie to na twój koniec tury a jak u przeciwnika to na jego koniec tury. Umiejętności kart odpalaja się w zależności u kogo się znajdują(po twojej stronie lub przeciwnika) a nie od osoby przez którą zostały zagrane

gdzie to znajdę w opisie mam zgadywać jak karta działa?!?!? to w gwinta można grać dopiero jak się przebije przez kilka tysięcy postów na forum? Inaczej będę łojony przez bugi. To taki kierunek ma sens tak?
 
Ogar dzikiego gonu działa poprawnie, nie ma tu buga.

Jeśli masz najsilniejszą jednostkę na stole zadajesz 3 obrażenia inaczej jedno.

Jeśli dokonałeś bosta duchem lasu na ogarze to nie ma to znaczenia gdyż liczą się jednostki obecne na stole.

Inny test, przeciwnik rzucił kartę za 3 hp - u nas pusty stół rzucamy rzucamy ogara i zadajemy 1 obrażenie.
Tak działa ta karta.
 
Jeśli tak, tzn. że wcześniej był bug, bo na pewno nie raz zadawałem 3 pkt obrażeń, gdy na stole była tylko jednostka przeciwnika za 3 hp, a ja od razu zagrywałem Ogara. Gdyby tak nie było, to nie grałbym teraz tak tej karty (dla przykładu powiem, że zboostowany Nawigator Dzikiego Gonu wzmacnia jednostkę o 3, jeśli to on był tą najsilniejszą kartą na stole).

I tu się kłania to co napisał Michael_Paluch, opisy kart często nie są precyzyjne...
 
Nie caldwell przeskakuje na koniec tury. Tylko należy pamiętać, że jak jest po twojej stronie to na twój koniec tury a jak u przeciwnika to na jego koniec tury. Umiejętności kart odpalaja się w zależności u kogo się znajdują(po twojej stronie lub przeciwnika) a nie od osoby przez którą zostały zagrane
Właśnie zrobiłem przed chwilą to tak jak piszesz - zbiłem na przedostatniej karcie najmocniejszą przeciwnika, przeciwnik nie rzucił nic mocniejszego niż moja, caldwell jak stał tak stał. Śmieszna fartowna karta, programista płakał chyba ze śmiechu jak programował a tłumacz jak opis tłumaczył

Co jest najbardziej żałosne? Wygrałbym to jakbym shirru nie bił najmocniejszej 9 tylko bym bił 4x 5 taka gra na opisy tych kart śmiech na sali
 
Czy miałeś mocniejszą kartę niż on sam?
Tak wiem już że on tak działa to żeby się tego dowiedzieć musiałem przegrać pięć razy bo trzeba zgadywać jak dana karta działa jak można tak karciankę na poważnie grać
Post automatically merged:

to za każdym razem jak wypuszczają nową kartę może być taka sama historia będziesz w nieskończoność zgadywać co autor miał na myśli wtf
 
Te wszystkie karty w stylu "jeśli kontrolujesz silniejszą jednostkę *to coś tam*" dziwnie działają.
Czasem odpala się przy zagraniu tej karty np jeźdźcy Gonu wchodząc na pusty stół przywołują z decku drugi egzemplarz. Czasem odpala się nawet jeśli remisujemy a czasem nic się nie dzieje. Dzisiaj grałem właśnie z Duchem Lasu i gościu się zdziwił bo zagrał wzmocnioną przez Ducha Lasu jednostkę i nic się nie wydarzyło - w sumie też byłem zdziwiony.
To że opisy wielu kart można sobie ekhm... wsadzić to niestety wiadomo nie od dziś, ale chyba nie ma parcia na zmianę tego stanu rzeczy przez REDów.
 
zew lasu - wtasowuję złotą kartę do talii, mimo że mam w talii inną złotą na którą to grałem gra mi pokazuje tylko srebrne do zagrania. Zanim odezwą się eksperci którzy wiedzą jak ta karta działa, przeczytajcie sobie jej opis. Karta działa niezgodnie z opisem.
Post automatically merged:

Wydaje mi się, że prościej by było przeczytać opis grudniowej aktualizacji.
Caldwell przeskakuje jak chce, raz ja i przeciwnik mamy obaj karty 18 pkt. i przeskakuje do niego, ra mamy obaj równe i nic się nie dzieje, nie widzę tutaj żadnej konsekwencji.
 
raz ja i przeciwnik mamy obaj karty 18 pkt. i przeskakuje do niego, ra mamy obaj równe i nic się nie dzieje, nie widzę tutaj żadnej konsekwencji.
W sytuacji gdy zarówno Ty jak i przeciwnik macie karty o tej samej sile jest po prostu 50 % szans, że Caldwell "przeskoczy".
 
zew lasu - wtasowuję złotą kartę do talii, mimo że mam w talii inną złotą na którą to grałem gra mi pokazuje tylko srebrne do zagrania. Zanim odezwą się eksperci którzy wiedzą jak ta karta działa, przeczytajcie sobie jej opis. Karta działa niezgodnie z opisem.

z tego co pamiętam to Zew Lasu pozwala zagrać z talii kartę tej samej KATEGORII GŁÓWNEJ - to że nie jest sprecyzowane co to oznacza to inna kwestia ale było chyba tu na forum tłumaczone że chodzi o pierwszy tzw. TRAIT, czyli to co jednostka ma napisane pod swoją nazwą (więc nie chodzi o kolor karty, btw sreber już nie ma;))
 
z tego co pamiętam to Zew Lasu pozwala zagrać z talii kartę tej samej KATEGORII GŁÓWNEJ - to że nie jest sprecyzowane co to oznacza to inna kwestia ale było chyba tu na forum tłumaczone że chodzi o pierwszy tzw. TRAIT, czyli to co jednostka ma napisane pod swoją nazwą (więc nie chodzi o kolor karty, btw sreber już nie ma;))
nie ma tego w przypisie pod spodem a mogłoby być. -800 skrawków i cofka na randze dla mnie za bugi gry
 
Letho z Gulety: Jeśli masz w ręku Auckes, zablokuj wrogą jednostkę. Chodzi o Egana? Bo osobnej karty Auckes nie znalazłem. Myślę, że wypadałoby to zmienić bo wiele osób może szukać auckes w wyszukiwarce, żeby dobrać do letho kartę przy tworzeniu talii i nie wiedzieć o co chodzi.
 
Last edited:
Letho z Gulety: Jeśli masz w ręku Auckes, zablokuj wrogą jednostkę. Chodzi o Egana? Bo osobnej karty Auckes nie znalazłem. Myślę, że wypadałoby to zmienić bo wiele osób może szukać auckes w wyszukiwarce, żeby dobrać do letho kartę przy tworzeniu talii i nie wiedzieć o co chodzi.

Tak o Egana, niestety ten błąd z opisem był zgłaszany REDom wielokrotnie na forum i na razie czekamy na naprawienie tego.
 
Top Bottom