Filavandrel vs Brouver jako przywódca talii na krasnoludach

+

Gyg

Forum regular
Chciałbym pociągnąć temat który dowódca jest lepszy dla talii krasnoludów.
Fila jest we wszystkich metach dowódcą krasnoludów bo wzmocnienie ręki daje synergię z wieloma kartami krasnoludzkimi (traper, obrońca, Sheldon Skaggs). Tylko, że strategia gry jest bardzo ograniczona - gramy trzy karty w pierwszej rundzie (najlepiej handbuff) i pasujemy. W rundzie drugiej wzmacniamy całą rękę i ciśniemy R2 i R3. Trochę to restrykcyjne i sztywne. Jak nas przeciwnik przyciśnie w rundzie drugiej to w R3 może nas tempem pokonać - wiele krasnoludów wymaga długiej rundy by być efektywnych. Oddając pierwszą rundę oddajemy też inicjatywę w R3.
Brouver z drugiej strony ma tylko synergię z dwoma kartami (Obrońca i Harcownik) ale jest bardziej elastyczny jeśli chodzi o granie rund. Ruch ze zdolności można użyć pod Zoltana Szelmę (ale to droga karta), a także destrukcyjnie u przeciwnika bijąc w karty przywiązane do rzędu.
Sam Traperów niezbyt lubię - sama karta ma niskie tempo, a kontrola przeciwnika może zmniejszyć wartość karty (bo obrażenia przechodzą do następnej rundy). Dla Filavandrela można ich zagrać tylko w drugiej rundzie (martwa karta w R3). Na spasowanie przeciwnika w R2 lepszy jest już Gabor Zigrin.
Brouver może także wrzucić karty specjalne nie tracąc punktów ze zdolności jak w przypadku Filavandrela, dając większą fleksyjność talii.
Jaka jest wasza opinia?
 
W buildzie z Filem Traperzy są dobrzy jeśli zagramy ich jako ostatnie zagranie w 1 rundzie, albo do wygrania 2 rundy. Niestety cała reszta kart krasnoludzkich jest na tyle słaba, że i tak dobry deck nawet z kartą w plecy jest w stanie ich pojechać w 3 rundzie. Jednakowoż nowe karty do tego archetypu jakie wyjdą w najnowszym dodatku mogą pozwolić krasnoludzkiemu archetypowi na zaistnienie.

Co do Brouvera to jaką Ty synergię widzisz z Harcownikami? Poza Obrońcami ma jeszcze synergię z Xavierem, ale nie jest to żaden szał. Poza tym jest w miarę kontrolnym dowódcą jak sam zauważyłeś i bardziej wszechstronnym od Fila. W buidzlie krasnali bez traperów ma rację bytu. Tyle tylko, że to nadal bardzo słaby build :)
 

Gyg

Forum regular
No Brouver pchnie wroga w rząd bliskiego zasięgu i harcownik zada wtedy 3 obrażenia. Jest sporo jednostek z siłą 5 i poteznym rozkazem/ zdolnością.
 
No Brouver pchnie wroga w rząd bliskiego zasięgu i harcownik zada wtedy 3 obrażenia. Jest sporo jednostek z siłą 5 i poteznym rozkazem/ zdolnością.

Fakt jest to jakaś synergia. Dzięki za pomysł bo dotąd na to nie wpadłem :) Jak widać nawet takie stare wiarusy jak ja mogą się jeszcze wielu fajnych zagrań nauczyć :D Od razu Harcownik zyskał w moich oczach :)
 
Jak dla mnie to powinna być zamiana ich zdolności. Od samego początku Fila powinien mieć umiejętność brouvera i na odwrót. Od początku jak grałem krasnoludami to głównie fila ich pięknie wspomagał. Tak jak pisałeś to zależy co mamy na ręce w pierwszej rundzie i jaki coin. Masz na ręce w 1 rundzie 2 traperów i 2 mahakamskich obrońców. Nawet jak zużyjesz w 1 buff filavandrela to masz na 4 jednostkach w ręce realny profit za to. A doszukiwanie się synergii brouvera z krasnoludami jest trochę takie na siłę.
Od początku rzeczą oczywsitą było dla mnie, że z kolejnym patchem ich zdolności czeka swap jednak tak się nie dzieje co jest dla mnie żenujące.
Fila bez dwóch zdań jest lepszy dla krasnali- testowałem niejedną talię z krasnoludami z brouverem i nawet najbardziej efektywny pomysł z tym zestawieniem bladł przy standardowym filavandrelu z krasnalami.
 
Top Bottom