Film na podstawie gier z serii "Wiedźmin"

+
Film na podstawie gier z serii "Wiedźmin"

Ostatnio wpadłam na pomysł, aby stworzyć film na podstawie gier z serii "Wiedźmin". Wybory moralne miałyby być podejmowane na podstawie charakteru "książkowego" Geralta, a niepotrzebne fragmenty takie jak wybór opcji dialogowych zostałyby usunięte. Przy czym nie chodzi mi o nagrywanie samej fabuły, ale mam pomysł żeby wyglądało to jak najbardziej filmowo. Na początku zabieram się za pierwszą część wiedźmina. Poniżej zamieszczam zwiastun filmu na podstawie gry Wiedźmin : Powrót Białego Wilka.

 
Nie bardzo widzę głębszy sens tego "projektu". Jednak po kolei...

Nagrywanie gry bez komentarza (czyli tak zwane z angielskiego "walkthrough" ), pozbawione menu ekwipunku i wyboru dialogów, wydaje się nie być niczym nazbyt ekscytującym - ale może się mylę. Jeśli owa "filmowość" będzie się opierać o przesadzone oraz nienaturalne przyciemnienie obrazu, jak również jego spłaszczenie do "formatu filmowego" to nie wróżę dobrze odbiorowi materiału.

Może zrobienie jakiegoś fajnego skrótu (typu: przerywnik jakiś fragment walki - z najciekawszymi momentami, a następnie dialogi) fabuły jedynki mogłoby coś dać interesującego (chociaż mocno odtwórczego). I na miłość boską, niech się obejdzie bez tej "filmowości" (przynajmniej w wydaniu pokazanym w zwiastunie).

Wszystko powyższe stanowi moją indywidualną opinię, z którą masz prawo się nie zgadzać. Jednak rozumiem, że pokazując swój pomysł/dzieło na forum liczyłeś się z ewentualnymi słowami krytyki.

Odnośnie samego zwiastuna (taka pigułka) :
- za ciemno
- dysproporcje obrazu zniekształcające wszystko co widzimy
- za ciche głosy w stosunku do muzyki
- muzyka (oraz audio) zdaje się być kiepskiej próby (nawet jak na standardy YT)
- ostatnia scena nie wyciemniona (brak konsekwencji w obranej wizji)
 
Last edited:
Nie bardzo widzę głębszy sens tego "projektu". Jednak po kolei...

Nagrywanie gry bez komentarza (czyli tak zwane z angielskiego "walkthrough" ), pozbawione menu ekwipunku i wyboru dialogów, wydaje się nie być niczym nazbyt ekscytującym - ale może się mylę. Jeśli owa "filmowość" będzie się opierać o przesadzone oraz nienaturalne przyciemnienie obrazu, jak również jego spłaszczenie do "formatu filmowego" to nie wróżę dobrze odbiorowi materiału.

Może zrobienie jakiegoś fajnego skrótu (typu: przerywnik jakiś fragment walki - z najciekawszymi momentami, a następnie dialogi) fabuły jedynki mogłoby coś dać interesującego (chociaż mocno odtwórczego). I na miłość boską, niech się obejdzie bez tej "filmowości" (przynajmniej w wydaniu pokazanym w zwiastunie).

Wszystko powyższe stanowi moją indywidualną opinię, z którą masz prawo się nie zgadzać. Jednak rozumiem, że pokazując swój pomysł/dzieło na forum liczyłeś się z ewentualnymi słowami krytyki.

Odnośnie samego zwiastuna (taka pigułka) :
- za ciemno
- dysproporcje obrazu zniekształcające wszystko co widzimy
- za ciche głosy w stosunku do muzyki
- muzyka (oraz audio) zdaje się być kiepskiej próby (nawet jak na standardy YT)
- ostatnia scena nie wyciemniona (brak konsekwencji w obranej wizji)

Uzasadniona krytyka jest u mnie zawsze mile widziana. Jednak nie napisałam tego wątku żeby się w jakiś sposób reklamować tylko otrzymać opinię czy taki pomysł byłby dobry/ciekawy. Cóż jeżeli chodzi o zwiastun to ostatnia scena nie miała zostać "wyciemniona". Tak prawdę powiedziawszy to zauważyłam, że jeżeli ogląda się na pełnym ekranie wówczas zwiastun jest nieco rozjaśniony. Efekt miał być taki bo taki był mój "kaprys". Pod żadnym pozorem nie mam zamiaru w serii nakładać efektu "wyciemniania". Dzięki za opinię :D
 
Top Bottom