Film o Wiedźminie, czyli dlaczego okazał się klapą...

+

nowy

Forum veteran
Co do stroju Geralta w filmie ja mialem raczej skojarzenia jakby skrzyzowano straznika teksasu z samurajem
 

colly

Forum veteran
Film nie musi mieć bardzo dużego budżetu, by być filmem dobrym. Według mnie przesadzono z aktorami. Pomimo tego, że Żebrowski i Jaskier mi się podobali, to nie mam pojęcia np. po kiego grzyba wzięli Olbrychskiego.Stary dziad wziął mnóstwo kasy i zagrał jak... dziad. Inni znani aktorzy, a kompletnie niepotrzebni to wg mnie m.in. Łukaszewicz, Dymna, Kozłowski, Buzek (geez jaka szkarada...), Królikowski, Walczewski... itp. Mnóstwo pieniędzy na nich poszło, a nie wnieśli kompletnie nic!O "diabole" nie wspominam, bo poczułem się, jakbym oglądał bajkę z mojego wczesnego dzieciństwa, za czasów zaciężnej komuny... efekty prawie jakbym oglądał przygody "
 

matej

Forum veteran
Film rzeczywiście był kiepski, ale lepiej Geralta i Jaskra wyobrazić sobie nie mogłem.
 

tibor

Forum veteran
A ja Jaskra wyobrazić sobie lepiej mógłbym i mogę nadal, w ogóle nie zgadza się z wizerunkiem wykreowanym w książce. Jaskier miał mieć elfią urodę, nie pamiętam czy już w opowiadaniach, ale mówiąc ogólnie, Jaskier miał długie włosy, do ramion... No i w ogóle Zamachowski nie pasował mi na postrach dziewic
 
Tibor said:
A ja Jaskra wyobrazić sobie lepiej mógłbym i mogę nadal, w ogóle nie zgadza się z wizerunkiem wykreowanym w książce. Jaskier miał mieć elfią urodę, nie pamiętam czy już w opowiadaniach, ale mówiąc ogólnie, Jaskier miał długie włosy, do ramion... No i w ogóle Zamachowski nie pasował mi na postrach dziewic
...i był blondynem
 

tibor

Forum veteran
Otóż to... może to głupio zabrzmi, ale ja wyobrażałem go sobie jako Brada Pitta z długimi blond włosami. I takiego zawadiakę, który cały czas coś bezsensu nawijał.
 

tibor

Forum veteran
Avallac'h-> Nie moge teraz znaleźć tego cytatu, ale padło takie zdanie z ust Geralta, które brzmiał mnie więcej tak "Tak, Jaskier może być mylony z elfem, szczególnie od czasu, gdy zaczął nosić włosy do ramion". Było tak powiedziane, na pewno...
 
Jednak nie,"- Elf!, Elf!- rozdarł się dziko ktoś z tłuszczy. - Zabić elfa!Przesada, pomyślał, Jaskier może, ale ja elfa nie przypominam z żadnej strony." PJ str. 501Był jeszcze jeden cytat"Geralt - wyjęczał poeta - Ja jestem trochę podobny do elfa...- Nie bądź głupi."PJ str. 500 Chyba, że w innym tomie.
 

tibor

Forum veteran
To było w innym tomie, i na pewno było coś takiego, bo własnie kończę czytać drugi raz całą sagę, więc mam to świeżo w pamięci... Nie jestem pewien, ale chyba w Chrzcie Ognia... sprawdzę i wieczorem napiszę...
 
Rzeczywiście, zwracam honor "Co do gładysza Jaskra, ten już wcześniej brany był za elfa lub półelfa, zwłaszcza od czasu, gdy zaczął nosić włosy do ramion i zwykł okazjonalnie fryzować je na żelazkach."ChO 52Pozostaje sprawa koloru włosów.
 

matej

Forum veteran
Chrzest Ognia to jeden z moich ulubionych tomów. A co do włosów to też sobie nie przypominam aby miał blond kolor.
 
Avallach said:
Rzeczywiście, zwracam honor "Co do gładysza Jaskra, ten już wcześniej brany był za elfa lub półelfa, zwłaszcza od czasu, gdy zaczął nosić włosy do ramion i zwykł okazjonalnie fryzować je na żelazkach."ChO 52Pozostaje sprawa koloru włosów.
Mógłbym przysiąc ,że było takie sformułowanie o Jaskrze"jasny,miękki zarost" więc dalej idąc - trudno oczekiwać od bruneta aby miał zarost "jasny" stąd droga do określenia koloru włosów Jaskra jak blond/szatyn niedaleka - w tej chwili niestety to nie mam czasu na grzebanie w książkach w poszukiwaniu cytatu - ztrszą nie za bardzo pamiętam w którym to miejscu było.....
 
Geno said:
Avallach said:
Rzeczywiście, zwracam honor "Co do gładysza Jaskra, ten już wcześniej brany był za elfa lub półelfa, zwłaszcza od czasu, gdy zaczął nosić włosy do ramion i zwykł okazjonalnie fryzować je na żelazkach."ChO 52Pozostaje sprawa koloru włosów.
Mógłbym przysiąc ,że było takie sformułowanie o Jaskrze"jasny,miękki zarost" więc dalej idąc - trudno oczekiwać od bruneta aby miał zarost "jasny" stąd droga do określenia koloru włosów Jaskra jak blond/szatyn niedaleka - w tej chwili niestety to nie mam czasu na grzebanie w książkach w poszukiwaniu cytatu - ztrszą nie za bardzo pamiętam w którym to miejscu było.....
"jasny, miękki zarost"Miecz przeznaczenia, opowiadanie Trochę poświęcenia.Idąc tym tropem, skoro miał jasny zarost to dla mnie jasne wydaje się, że był blondynem...
 
18 milionów złotych...to na zachodzie robi się filmy dokumentalne o pingwinach za 8 milionów dolarów (ponad 32 miliony złotych)....
 
Okszim said:
18 milionów złotych...to na zachodzie robi się filmy dokumentalne o pingwinach za 8 milionów dolarów (ponad 32 miliony złotych)....
Na zachodzie.... - zauważ ,że w owym czasie siła nabywcza pieniądza to około 4 krotna różnica czyli nasze 18 mln to równowartość 72 mln na zachodzie - właśnie ta "taniośC" czyni nas jeszcze atrakcyjnymi tylko niestety w tym przypadku nie szło to w parze z jakością - z tą sumą gdyby wziął się za to ktoś z pasją i nie wydał 77% budżetu na twarze z okładek można by nakręcić całkiem niezły film....
 

nowy

Forum veteran
Mógłbym przysiąc ,że było takie sformułowanie o Jaskrze"jasny,miękki zarost" więc dalej idąc - trudno oczekiwać od bruneta aby miał zarost "jasny" "jasny, miękki zarost"Miecz przeznaczenia, opowiadanie Trochę poświęcenia.Idąc tym tropem, skoro miał jasny zarost to dla mnie jasne wydaje się, że był blondynem...[/QUOTE] Eee ja jestem blondynem i mam ciemny zarost, moj brat jest szatynem i ma jasny zarost , to tez zalezy o co chodzilo autorowi, bo jezeli dopiero co zaczela ci rosnac broda, albo z natury jestes pozbawiony owlosienia to zarost bardzo dlugo bedzie jasny, ale z drugiej strony to moze byc dowod bo mi tez sie wydawalo ze on byl blondynem
 
Czy był Blondynem czy niebyłł.Mnie to nieobchodzi dręczy mnie tylko że zniszczyli potencjałtego scenariusza.Gdyby to niebył Wiedźmin to trgo by nikt nieobejżał.
 
To nie film to jedna wielka kpina i parodia Jedynie co tambyło dobre to Żebrowski w roli Geralta i Zamachowski jako Jaskier, a tak to klapa starszna
 

nowy

Forum veteran
Mnie jakoś Zamachowski nie przekonal jako Jaskier, jakos mi nie pasowal, ale to tylko moja skromna opinia
 
Top Bottom