Filmiki fanowskie

+
http://www.youtube.com/watch?v=5_wLj09JW2sTestowałem sobie frapsa i postanowiłem zrobić krótki filmik o modzie Muzykantów - Entrapped. W sumie, to powstał on z dwa miesiące temu, kiedy testowałem W potrzasku . Niestety, fraps nie współpracuje dobrze z Wieśkiem - przynajmniej u mnie. Widać kursor wjeżdżający na ekran, chociaż zaznaczyłem opcję, żeby znikał, są liczne zacięcia i robocze napisy końcowe. Camtasia Studio (w którym montowałem całość) jest beznadziejnym programem (nie mam innego, a windows movie maker zacina mi komputer, nie wiem co z nim nie tak), nie umiała skonwertować filmu bez zacięć. Może w przyszłości to poprawię, ale raczej wątpię, że będzie mi się chciało.Co ciekawe, zgrane do formatu avi filmiki (świeżo z frapsa) nie miały widocznych kursorów, ani huda (który pojawia się niestety w jednym z ujęć). Natomiast po montażu całości i skonwertowaniu do formatu *.mov wszystko się popsuło. Nie wiem, na jakiej zasadzie fraps ukrywa kursory, etc, ale wydaje mi się to niemożliwe, żeby nagle zostały "odkryte" w nagranym filmiku. Nie wiem, jak ta Camtasia to zrobiła. Może ktoś ma jakiś pomysł?
 
Fraps Unregistered? :hmmm:Nie wiem co to z tym kursorem. W każdym bądź razie konwersja filmu z zacięciami najprawdopodobniej spowodowana jest tym, że ustawienia kompresji/program były za mocne dla twojego kompa. Lub materiał wejściowy zbyt mocno skompresowany. Do edycji używam Adobe CS4, eksportuję zupełnie nieskompresowany materiał w 720p lub Full HD (w przypadku animacji Aftera), a dopiero potem kompresuję przy użyciu RAD Video Tools - do bika albo avika Xvidem. Formatowi MOV nie ufam ;)
 
Czy ja wiem, komputer mam raczej mocny na takie pierdółki ^^Kiedy działał mi jeszcze windows movie maker nic się nie nigdy nie zacinało. Co do mova... zaufanie, zaufaniem, ale łatwiej wrzucić na YT 40 mb, niż 400 ^^
 
Chciałbym troszkę odświeżyć temat i pokazać wam filmik stworzony przeze mnie z Cinematików oraz Trailerów Wieśka :) Filmik zrobiłem już dość dawno, bo w marcu :D ale nie zaszkodzi go pokazać. Mówcie co sądzicie...http://www.youtube.com/watch?v=dq7o0CVQ2Ew
 
E.S. Posthumus - Pompeii. Klasyk :beer:Ogólnie ok. Ale mocne punkty video i muzyki są nie do końca zgrane. Moim zdaniem muzyka zawsze wchodzi ciut za wcześnie. w 1:45 akurat ładnie się zgrało :pDla osoby, które widziała te cinematici wiele razy nieco rażąca jest dłużyzna w pierwszej części filmu :p Końcówka wypada znacznie ciekawiej - wykorzystuje potencjał kawałka ;]Zejście muzyki do logosa na końcu chyba mogłoby być lepsze.Zrobienie czegoś twórczego z tymi filmami to już mocno niewdzięczna robota - napracujesz się, a powiedzą, że to odgrzewany kotlet :p I jeszcze trudno jest zrobić coś naprawdę świeżego. No ale w sporej części udało ci się :beer:Bawisz się w montaż częściej? 8)
 
Tak Bawię się...dziękuje też za słowa krytyki bo to wiele dla mnie znaczy...muszę jednak zwalić po części winę na SV bo kiedy filmik się skończył renderować to się zorientowałem, że SV obsunął mi muzykę...
 
MarcedOne said:
Tak Bawię się...dziękuje też za słowa krytyki bo to wiele dla mnie znaczy...muszę jednak zwalić po części winę na SV bo kiedy filmik się skończył renderować to się zorientowałem, że SV obsunął mi muzykę...
I tak przy każdym renderze? eee....Przecież programy edycyjne renderują na bieżąco 8)
 
Nie przy każdym tylko w tym filmiku...no chyba, że ja coś obsunąłem przypadkiem...Ogólnie jestem zadowolony z Vegasa...
 
Odkurzę trochę temat, zwiastun Wieska Drugiego robiony miedzy przygotowaniami do matury ;) Starałem się, zeby było klimatycznie... ale nie mnie to już oceniac :D EDIT: W poprzednim linku nie załadowało muzyki...http://www.youtube.com/watch?v=tSCdJo6qA2Q
 
Top Bottom