Filmy fantasy

+
Dzisiaj miałem przyjemność być na konwencie RPG. Jednym z tematów dysputy były babole w "Wieśminie" by Szczerbic-Brodzki. Jak powiedział jeden z obecnych- nic nie przebije parzącego okruchu lodu
 
Walu de Rive said:
Dzisiaj miałem przyjemność być na konwencie RPG. Jednym z tematów dysputy były babole w "Wieśminie" by Szczerbic-Brodzki. Jak powiedział jeden z obecnych- nic nie przebije parzącego okruchu lodu
A możesz podać przykłady? Bo ja nie przeczytałem tylko ostatniego tomu (właśnie zbieram sie do lektury), ale w poprzednich nie zauwazyłem żadnych baboli. Może byłem nieuważnym czytelnikiem
 
Oczywiśćie chodziło mo o film (dla pewności dodałem tfu, tfu tfucuf ). Przy okazji- najlepszą polską superprodukcją jest "Superprodukcja" Machulskiego. Polecam
 
Ostatnio po raz ktorys ogladalem Ostatniego Smoka. Mimo ze jest filmem dla dzieci i powstal w '96 jest calkiem niezly . W szczegolnosci w porownaniu do takiego jednego polskiego filmu fantasy
 
To on fantasy był ? Ja zawsze myślałem, że Wiedźmin to parodia... I to wcale niezła - można się było przy niej nieźle uśmiać ...
 
Lord Koniu said:
Ostatnio po raz ktorys ogladalem Ostatniego Smoka. Mimo ze jest filmem dla dzieci i powstal w '96 jest calkiem niezly . W szczegolnosci w porownaniu do takiego jednego polskiego filmu fantasy
Obejrzałem i uważam "OS" za świetny film. Sporo tam humoru, a jednocześnie moralizowania (i to w sposób różny od banalnych tekstów z np. LotRa - tam widać emocje bohaterów i konflikt wyznawanych przez nich wartości).I mało się nie popłakałem przy scenie "wniebowzięcia" smoka (ale potem te emocje nieco przyćmiły moje wrażenia po obejrzeniu "W księżycową jasną noc").
 
film jest dosyć fajny tylko uważam że popełnioną malutki błąd w średniowieczu nie było puddningu (chyba )
 
Ja ostatnio jak byłem w Szkocji kupiłem black pudding bo myślałem że będzie dobrą odmianą od normalnego żarcia. Okazało się że jest to zmielona drobniuteńko kaszanka. Precz z puddingiem :pA Ostatniego Smoka oglądałem tak dawno że pamiętam tylko smoka z całego filmu :)
 
Ostatni smok to ten film, w którym głos podkładał Shean Connery?Przy okazji Szkocji- najgorszym żarciem jest haggis (czy jakoś tak). Żołądek barana. Bleh
 
Eee, tam lepszy był gumiak w Wieśminie (nie mylić z prozą Sapka ). Choć fajne smoki były też w filmie "Władcy ognia", czy jakoś tak (ze Scorupco).
 
bardzo fajny film, nie powiem. kilka razy go widziałem. ale zawsze najbardziej lubiłem pojedynek ze smokiem:) i ta ręka księcia...
 
Chcialbym zobaczyc smoka by Peter Jackson - Smauga z Hobbita Czyli jak dobrze wydac XXX milonow dolarow, tak, zeby ludzie uwierzyli w jego prawdziwosc. Probke takiego smoka mielismy chocby w 1. czesci LoTR - na urodzinach Bilba
 
n ale tamten to było nic w porównaniu z tym co by musiano zrobić przy prawdziwym... Tak mi sie wydaje ze zrobienie takiego czegos jest znacznie pprostsze
 
Czy ja wiem czy takie nic? Wrazenie tamten smok robil ogromne za kazdym razem jak ogladalem - przynajmniej na mnie, a widzialem "Druzyne..." 3 razy w kinie Zrobienie takiego obrazu "widma smoka" do prostych tez nie nalezy (nie mowie, ze smok "prawdziwy jest latwiejszy do zrobienia - oba rodzaje smoka sa trudne do przedstawienia i nie wiem czy mozna je porownywac)
 
Dla mnie wzór filmu stanowi (emitowany już dość dawno - nie mylić z różnymi emitowanymi współcześnie ) serial "Robin Hood". Nie pamiętam dokładnie kto w nim grał itp.Każdy napewno rozpozanaje muzykę z tego filmu. Ciekawe o ilu innych podkładach dźwiękowych do filmów fantasy mozna to samo powiedzieć.Jest to dla mnie wzór, jak za małe pieniądze i bez "drogich" i często psujących efekt (patrz "Wiedźmin") komputerowych wodotrysków można zrobić naprawdę fajny film.----------------------------
Walu de Rive said:
Oczywiśćie chodziło mo o film (dla pewności dodałem tfu, tfu tfucuf ). Przy okazji- najlepszą polską superprodukcją jest "Superprodukcja" Machulskiego. Polecam
... przy okazji to "Seksmisja" Draghmar: Przy okazji to popelniles dwa wykroczenia . Dwa posty pod rzad i pisanie o filmie nie zwiazanym z tematem (fantasy)
 
mi tak na logikę pełny model, w dodatku jeden z bohaterów hobbita wygląda na trudniejszego. w koncu to nie jedna scena.
 
Top Bottom