Folklor celtycki

+
Folklor celtycki

Wydaje mi się, że to temat związany z grą, dlatego umieszczam go tutaj ;)Jakie jest wasze nastawienie do tego typu muzyki ?Czy słuchacie jej na codzień, jakie są wasze odczucia w związku z nią ?I co moglibyście o niej powiedzieć ?Potrzebuję nieco informacji na jej temat.Nie chodzi mi o suche dane, tylko o zdanie różnych ludzi, może znacie jakieś strony poświęcone folklorowi celtyckiemu, może jakieś fora ?**(błagam o brak odpowiedzi "google nie gryzie", bo już z niego korzystałem ;p)
 
Może popodawaj parę zespołów jak znasz, bo możliwe, że coś mi się o uszy obiło, ale pamięć już nie ta sama. ;)A sam klimat celtycki (ogólnie, dawne tradycje północnej Europy) jest świetną odskocznią od współczesnych. Swego czasu miałam niemałą fazę na Islandię no i jakoś się tak samo z siebie na tradycje pokierowało, w tym na mitologię nordycką http://pl.wikipedia.org/wiki/Mitologia_nordycka
 
Ja bardzo często słucham tego typu muzyki. Polecam przesłuchanie wykonawców takich jak: Loreena McKennittCarrantuohillBeltaineShannona może nawet dla niektórcyh połączenie punka i celtyckich klimatów ;) :Dropkick MurphysThe MahonesOgólnie muzyka celtycka to jeden z moich ulubuinych typów, i bardzo często słucham choćby Lorenny.... a na co dzień jestem raczej grungeowcem / punkiem / metalem :DO kulturze celtyckiej wiem w sumie mało, ograniczam się do muzyki :pps. Firnomir:Bogactwo i treść twoich niezwykle rozbudowanych postów wnoszących jakże wiele do dyskusji mnie po prostu powala.....ps. Może ktoś zna jakichś ciekawych wykonawców muzyki indyjskiej? ;)
 
Jeśli zaczynasz się interesować tego rodzaju muzyką to proponuję tobie tą stronkę:http://www.folkowa.art.pl/Tu prędzej niż na stronie wiedźmina dowiesz się czegoś więcej. Po prostu większość słucha innych gatunków muzycznych i raczej nie nie licz na to, że temat przetrwa.
 
W samej Polsce jest mnóstwo celtyckich wykonawców, którzy są jednak mało znani... przejrzy stronke podaną wyżej oraz wykonawców co ci podałem a na pewno znajdziesz coś ciekawego ;)Pozatym nawet sie nie zdaje, ale niektóre te zespoł grające na weselach zachodzą pod muzyke celtycką xDPolecam takze soundtracki z gier RPG itp. np. w Wiedźminie jest dużo celtycyzmu ;)U mnie w ogóle zaczęło się od soundtracku z gry Gothic, gdy ktoś mi powiedział ze czasem słuchać tam elementy celtyckie :D więc postanowiłem sprawdzić o co tak naprawde chodzi ]:->Firnomir:Ależ nic mi nie pasuje.... Masz w końcu tyle do powiedzenia w tym temacie....Podobnie jak 80 tys. innych użytkowników nie słuchających muzyki celtyckiej...OMG :eek:
 
Oktoffel, co do muzyki indyjskiej to chodzi Ci o klimaty bollywood ;D czy coś innego? (nic do kina indyjskiego nie mam, a szczerze mówiąc czasem sobie dobrze takie cuś obejrzeć)Już się żrecie, może powinien zostać założony temat na dziale OT w stylu 'pojedynki słowne'. Nabiło by się postów, oj nabiło :beer:
 
Ja jeszcze proponuje zaznajomić się z zespołem Żywiołak - określają swoją muzykę dość dziwnie, jako bio-metal, ale to nie jest istotne. Niektóre z ich piosenek są na prawdę ciekawe :)
 
http://www.wrzuta.pl/audio/j1EXC41L5i/the_witcher_theme_tolhajeCeltycki folklor to to nie jest, ale zespół z Podhala. Fajna muza.
 
A ja polecam Clannad. 20 lipca mieli koncert w Sopocie, przyjeżdżają na jeszcze jeden koncert we wrześniu do Sosnowca. To od nich się wszystko zaczęło ...
 
No jak sobie człowiek przypomnie muzykę z "Robina z Sherwood" to aż ciarki przechodzą. A jeśli chodzi o innych wykonawców to warto posłuchać Beltaine. ;D
 
Top Bottom