"Forgotten Land" zespołu Riverside będzie promował Wiedźmina 2

+
dani1234 said:
Moim zdaniem PR dał plamę na wielu frontach a to jest tak jakby wisienka na torcie... 1. Triss w Playboyu2. Idiotyczna nachalna w Polsce promocja, gdzie praktycznie każdy szanujący się gracz wie o Wiedźminie. Jakieś standy, bramy wiedźmińskie i inne ******ły a podobno to dopiero początek ofensywy. Będzie tak samo jaj z Pudzianem, ludzie go kochali gdy nie był celebrytą. Mam wrażenie, że PRowcy chcą zrobić z Wiedźmina celebrytę... Oglądając prezentację na żywo czułem lekkie zażenowanie tym co ci PRowcy wyprawiają3. materiał z Polskim dubbingiem przygotowany z myślą o gówniarzach jarających się bluzgami z grach video4. Okładka gry...+ "cytat" z "Przekroju" na zagranicznej jest Gamespot może trzeba by dać NY Times?? Wczoraj szef CDP w TVNCNBC powiedział, że to jednak oni są odpowiedzialni za kampanię marketingową na świecie... to ja się pytam po jaką cholerę zalewać Polskę Wiedźminem? lepiej zacząć promować grę za granicą i nie chodzi mi tu o reviewsy i ekskluzywne materiały na stronach ale o reklamy, eventy itd. To co robi City Interactive. Ostatnio na kilku portalach widziałem reklamy snipera i banery. A CDP co?? nastawiają się zdecydowanie na Polskę gdzie więcej jak 200 tys. nie sprzedadzą. A reszta świata?? Podsumowując Riverside może być ale jak na wcześniejsze kompozycje tego zespołu to ten utwór wypada średnio. Natomiast Pan Balcar i jego "biały wilk" wypada słabo...
+1
dani1234 said:
@WhiteClaw308Bo tu nie chodzi o EK tylko o zwykłą edycję, to że EK się rozejdzie jest pewne, Wiedźmin ma potężne zaplecze fanów z poprzedniej części. Chodzi pewniej o rozreklamowanie Premium wśród zwykłych ludzi. Niewliczający mniej zamożnych fanów czy takich którym EK nie jest potrzebna.
Z tym, że Wiedźmin w założeniu jest hardcorowym cRPG, czyli jego głównym targetem są gracze PC, którzy minimalnie chociaż interesują się branżą.Zwykli ludzie którzy są targetem masowych reklam ( nie mówię o spotach tv bo to akurat najprostsza i najlepsza metoda ), tylko arty w Playboyu, Logo, Przekroju, czy Pani domu, najprawdopodobniej: a) jeśli w ogóle są graczami, to raczej konsolowymi ( i gdyby gra wychodziła na konsole tego typu marketing byłby jak najbardziej na miejscu)b) posiadają komputer, który nie był konfigurowany z myślą o grach, bądź tez laptopa, który j.w., a więc Wiedźmin im nie pójdzie.@topic, Forgotten Land, dobre, bez *********ięcia, ale dobre. Natomiast co do Białego Wilka, stylówa dobra ale wykonanie przy każdym odsłuchaniu coraz gorsze, "Cenaaaa niee liczyy sięęę" - WTFeel?
 
Mi się nie podoba ani ,,Biały Wilk" ani ten ,,Forgotten Land". Jak dla mnie to mała porażka. No ale to tylko moje zdanie, bo każdy gustuje w czymś innym.
 
Odnoszac sie do postu @Mlyneck, uwazam to za bledne myslenie. Wiedzmin 2 jest reklamowany jako gra dojzala dla doroslych ludzi, wiec analogicznie CDP chce trafic w grupe, ktora bedzie w stanie upgradowac komputer, lub skorzystac z komputera swojej np pociechy, zeby zagrac w Wiedzmina. Moim zdaniem CDP chce stworzyc atmosfere, gdzie ludzie nie interesujacy sie na codzien graniem, zrobia wyjatek specjalnie dla, 'nowego wielkiego polskiego hitu' W2. Cos jak "Must have". Wedlug mnie to dobra strategia, bo stymuluje zwyklych ludzi do grania, nawet jesli tego nie robia na codzien. To moze przyniesc bardzo wymierne korzysci, jesli wszystko bedzie inteligentnie zaplanowane.Ps. dla mnie piosenka Balcara nie rozni sie zbytnio od tego: http://youtu.be/j_orF1C5VRI Czyli taki bezbarwny rytm, nasladujacy cos tam, co wyszlo kiedys komus lepiej, ale to bylo dawno temu. "Biały wilkuuu, spójrz na misiaa - aaa"
 
Z drugiej strony gdzieś na konferencji padło zdanie „Wiedźmin 2 na pierwszą komunię”… Więc wiesz ;) Sama kwestia takiej czy innej formy reklamy ani mnie ziębi, ani grzeje - Pijar ma swoje prawa, czy tego chcemy czy nie.
 
Rybomir said:
Z drugiej strony gdzieś na konferencji padło zdanie „Wiedźmin 2 na pierwszą komunię”… Więc wiesz ;) Sama kwestia takiej czy innej formy reklamy ani mnie ziębi, ani grzeje - Pijar ma swoje prawa, czy tego chcemy czy nie.
Poza tym nie chodzi tylko o zareklamowanie się graczom, ale o ogólne trafienie Wiesia2 do świadomości ludzi, nawet tych którzy nie grają. Chodzi o to, żeby o wiedźminie dużo się słyszało, bo na podstawie plot i ogólnego szumu jakiś tam procent gry kupi ją dla pociechy, siostrzeńca, czy innego kuzyna syna ciotki od strony matki. Bo ograniczenie wiekowe, nie oszukujmy się, jest dla picu.
 
@WilkWilk zdaję sobie sprawę, że targetem tych reklam są właśnie Yuppies, ale też nie wyobrażam sobie za bardzo gościa, który może poświęcić na granie 2h dziennie, kupującego grę w którą trzeba,a przynajmniej powinno się "wsiąknąć", bądź tez kupującego nowego kompa dla jednej gry. (Jeśli dla kilku, to pewnie jest już graczem, więc pewnie już o wiedźminie wie).Ale masz rację, i pewnie do tego dąży PR CDP, natomiast nie sądzę, żeby jakaś kolosalna liczba byznesmenów, czy matek dzieciom rzuciła się na wiedźmina.
 
NabuchodonozorI said:
@up. Szufladkować? A dlaczego tak uważasz? Akurat miałem na myśli coś innego. Chyba nawet największemu ignorantowi w sprawach muzyki obiły się o uszy te dwa nazwiska (jak z większością promowanych wszędzie gwiazd mainstreamu), czego nie można powiedzieć o zespole Riverside. A szkoda. Zgadzam się i z tobą i z Aglutem, że śmiało mogą rywalizować z Porcupine Tree, Anathemą czy Opeth. Fajnie, że zespół z taką renomą promuje Wiedźmina.
Ignorantowi powiadasz.. śmieszny jesteś bo akurat tego podobnego klimatu muzyki słucham, od Acid Drinkers, Vader i Behemoth po powiedzmy Korn czy też Tenacious D, więc proszę zachowaj swoje przemyślenia o ignorantach muzycznych dla siebie, i co z tego, że nie znam Riverside? Dużo zespołów jest dobrych ale wielu nie znanym.Pozdro.
 
smolan said:
(...)Ignorantowi powiadasz.. śmieszny jesteś bo akurat tego podobnego klimatu muzyki słucham, od Acid Drinkers, Vader i Behemoth po powiedzmy Korn czy też Tenacious D, więc proszę zachowaj swoje przemyślenia o ignorantach muzycznych dla siebie, i co z tego, że nie znam Riverside? Dużo zespołów jest dobrych ale wielu nie znanym.Pozdro.
Nie wydaje mi się, żeby określenie "ignorant" odnosiło się do Ciebie ;) Z kontekstu wynika, że chodzi raczej o nazwiska "gwiazd muzyki", które obiły się o uszy przysłowiowym "wszystkim". I nawet inkryminowany "największy ignorant" o nich słyszał. Taki, wiesz, everyman ignorantów. Więc nie ma się co spinać :)
 
Osobiście jak dla mnie muzyka Vader bardziej pasuje do klimatu powieści, ukazuje dźwiękową brutalność świata. Ale jeśli miałbym wybierać pomiędzy Riverside, a Balcarem to Balcar za chociaż zalążek ciężaru, utwór Riverside jak dla mnie nie pasuje do gry. Pozdrawiam
 
Klimat wojny klimatem, ale zauważ na jakie czasy stylizowany jest świat Sapkowskiego. Ostre brzmienie nie pasuje do średniowiecza... Riverside jak najbardziej.
 
WhiteClaw308 said:
Klimat wojny klimatem, ale zauważ na jakie czasy stylizowany jest świat Sapkowskiego. Ostre brzmienie nie pasuje do średniowiecza... Riverside jak najbardziej.
Jesli juz jestesmy tacy drobiazgowi, to "Forgotten Land" zespołu Riverside tym bardziej nie ma nic wspolnego ze sredniowieczem....
 
Forgotten Land jeszcze ujdzie, ale moim skromnym zdaniem utwór Macieja Balcara - "Biały Wilk" promujący grę w polsce jest totalną porażką ;(((http://w929.wrzuta.pl/audio/26QdwR3vneK/maciej_balcar_-_bialy_wilkponadto uważam, że zarówno "Forgotten Land" jak i "Biały Wilk" nie utrzymują wysokiego poziomu z W1: "Running away - Skowyt", "Vader - Sword of the Witcher" czy "Rootwater - Born again" to były utwory z klimatem.A te dwa obecne są moim skromnym zdaniem mdłe, i bez wyrazu. Forgotten Land się jeszcze jakoś broni ale "Biały Wilk" wydaje się być napisany od niechcenia, jakby na kolanie zaraz przed studiem nagraniowym, po prostu na odpi****l. Słowa mi nie pasują, melodia... strasznie monotonna, bez życia, piosenka nie opowiada nic co mogłoby zaintrygować...Dla mnie jest odpychająca i wolałbym jej już nie usłyszeć.Do tej pory byłem ze wszystkiego zadowolony, ale Balcar schrzanił sprawę, zawiodłem się ;(Pociesza mnie fakt, że ścieżka dźwiękowa wydaje się być utrzymana na tym samym poziomie co w W1.Zresztą jak na razie poza Balcarem wszystko co dotyczy Wiedźmina 2 jest świetne ;)
 
dobre połączenie - piękne widoki i klimatyczny, powolny utwórchociaż czuję pewien niedosyt jeśli chodzi o Riverside, oczekiwałem raczej czegoś w stylu Schizophrenic Prayer, ale cóż :)moja propozycja do pokazu slajdów Antimatter -The immaculate misconceptionhttp://www.youtube.com/watch?v=4esMz0ngpLA&feature=related
 
rybojaszczur said:
dobre połączenie - piękne widoki i klimatyczny, powolny utwórchociaż czuję pewien niedosyt jeśli chodzi o Riverside, oczekiwałem raczej czegoś w stylu Schizophrenic Prayer, ale cóż :)moja propozycja do pokazu slajdów Antimatter -The immaculate misconceptionhttp://www.youtube.com/watch?v=4esMz0ngpLA&feature=related
Świetna propozycja :) Słucham, słucham i nasłuchać się nie mogę :D Genialny utwór. Co do Riverside - cieszę się, że jest to utwór naszych rodaków :) Nie jest taki zły, chociaż mistrzowski też nie jest ;)
 
Bardzo dobrze! Moim zdaniem taka muzyka nadaje dużo klimatu samej grze. Jest smutna i nostalgiczna. O wiele bardziej pasuje niż Vaderowskie podśpiewajki. Lubię metal ale drażni mnie przygłupawy tekst piosenki "witcher is my name" no kurde nie bardzo, bo Geralt, to był dopiero utwór zrobiony od niechcenia, bo takie teksty piosenek to ja im mogę wyklepać setkami.Forgotten Land to bardzo miły dla ucha kawałek, który poniekąd, aż zachęca do zagrania. :)
 
thaumare said:
Forgotten Land to bardzo miły dla ucha kawałek, który poniekąd, aż zachęca do zagrania. :)
Sama gra zachęca do grania ; ) . Ale swoją drogą masz rację, coś jest w tym kawałku. PS. Witamy na forum.
 
dziękuję :)jeśli spodobał Wam się kawałek ten kawałek Antimatter to proponuje bliżej przyjrzeć się temu zespołowi - niesamowicie nastrojowy, melancholijny, czasem wręcz przygnębiający. założył ją Duncan Patterson, który wcześniej grał z Anathemą (jeśli ktoś nie zna zespołu polecam również :) ).oficjalnie Antimatter już nie istnieje (muzycy zajęli się innymi projektami) jednak nadal czasem koncertują pod tym szyldem.ps. katatonia - departerhttp://www.youtube.com/watch?v=g02DNyBLJo4&feature=relatednie mogłem się powstrzymać, kolejna propozycja ;)
 

asag

Forum regular
Początkowo kawałek nie zachwycał, jednak z każdym przesłuchaniem jest lepiej. Taki już urok progresywnego grania. Z drugiej strony Riverside znam od "Out of Myself" i wiem, że stać ich na więcej. Niektórzy narzekają na niepasujący do Wiedźmina klimat utworu. Po części mają rację, ale jednoznacznie będzie można to stwierdzić po "wsiąknieciu" w nowe przygody Geralta. Sama piosenka, nie wiedzieć czemu, kojarzy mi się z Zerrikanią.
 
Jakąś godzinę temu można było usłyszeć "Forgotten land" w Trójce. Pewnie niedługo pojawi się na liście przebojów:)
 
Top Bottom