Forum 3.0 - sugestie i propozyzje zmian

+
Status
Not open for further replies.

Keth

Ex-moderator
Forum 3.0 - sugestie i propozyzje zmian

Prosiłbym tutaj o wypisanie tylko i wyłącznie zwięzłych propozycji i sugestii, co Waszym zdaniem zmienić na tym Forum. Typu: godzina przy postach, usunięcie "read more", kolorki dla modów/redów itp. Chciałbym to mieć w jednym temacie :)
 

Jimp

Forum veteran
Skróty na stronie głównej do "Ostatnich nieprzeczytanych postów" Dodanie sygnatur Automatyczne pokazywanie obrazów w postach zamiast "Show Image"
 
Wystarczy wstawić opcje przeglądania odpowiedzi na nowe wątki na głównej stronie, modów pokolorować na niebiesko (cały ten pasek użytkownika po lewej od posta), redów na czerwono, posortować działy jak dawniej, wywalić zawijanie postów, wstawić całe info o użytkowniku od razu, bez konieczności najeżdżania na niego myszą, umożliwić trwałe zapisywanie języku strony, wywalić opcje moderacji zwykłym użytkownikom umożliwić wyświetlanie sygnaturek i obrazków, zamiast linków, dokończyć spolszczenie i będzie świetnie.E: Jeszcze oznaczenie jako przeczytane na górze i dole działu, ulepszenie soft deleteE2: Uważam, że lepsze byłoby podświetlenie całej belki tematu, niż jakaś gwiazdka pojawiająca się na dodatek tylko po przejechaniu myszą. W ogóle to zanikanie to zbędny bajer. A i oczywiście wstawienie BBC
 
jakieś powiadomienie, czy w wątku pojawiły się nowe posty (tak jak na poprzednim był hak na czarno, bordowo albo szaro)
 

Keth

Ex-moderator
Agloval said:
jakieś powiadomienie, czy w wątku pojawiły się nowe posty (tak jak na poprzednim był hak na czarno, bordowo albo szaro)
Gwiazdka po prawej stronie od nazwy wątku symbolizuje nowy post. Chyba, że chodzi Ci o działy - wtedy racja, brakuje takiej informacji.
 
hmm, rzeczywiście, dopiero teraz to zauważyłem ;) Mimo wszystko można by tę gwiazdkę przesunąć bliżej nazwy wątku, albo w ogóle przed nią, coby było czytelniej.No i jeszcze wyświetlenie czy w całym dziale pojawił się nowy post (np. nazwa działu na biało, tak jak teraz, kiedy jest nowy post, a nazwa na jakoś szaro, kiedy nowego postu nie ma).edit: o jedno i o drugie ;)
 
Keth said:
Keth said:
jakieś powiadomienie, czy w wątku pojawiły się nowe posty (tak jak na poprzednim był hak na czarno, bordowo albo szaro)
Gwiazdka po prawej stronie od nazwy wątku symbolizuje nowy post. Chyba, że chodzi Ci o działy - wtedy racja, brakuje takiej informacji.
Domyśliłem się tego nawet sam, hehe, ale warto zrobić coś, na co można kliknąć i pokaże nam wątek od ostatniego nieprzeczytanego posta...Do poprawki zdecydowanie logo - jest za duże, za wysokie...Nie podoba mi się też "Read more"... zdecydowanie mi to przeszkadza w czytaniu każdej wiadomości...na podpisy nie narzekam...
 
No i pamiętajmy o podpisach, które jeśli są dłuższe niż jedna linijka to też zawija, wywalić to i zwiększyć czcionkę.
 

Jimp

Forum veteran
O właśnie :) Zawszę podobała mi się ta lista użytkowników Online , to było fajne rozwiązanie :) A i jeszcze tutaj http://tw2.thewitcher.com/forum/index.php?action=unread Dodać opcję "zaznacz jako przeczytane "
 
Na tej liście on-line najwyraźniej nie pokazuje moderatorów. Gdy patrzyłem, Iwona była aktywna, a na liście jej nie było.
 
pomysł ukrywania części dłuższych postów jest absolutnie idiotyczny. Jak ktoś się wysili i napisze parę zdań więcej to nie po to żeby ludzie przewijali ten post, bo ja jak widzę coś dłuższego to z reguły przeczytam. A tak, wszystkie posty wyglądają tak samo.
 
- dodać do legendy na dole działu co oznaczają symbole po prawej stronie wątków, bo nowi się nie połąpią- dodać linki do postów, np. na dacie ich wysłania- dodać godzinę wysłania posta - i przy poście i przy informacji o ostatnim poście w dziale/temacie- dodać możliwość chodzenia po polskim i angielskim forum jednocześnie- wyróżnić tematy przyklejone/ważne najlepiej tak jak teraz są wyróżnione gorące i bardzo gorące - a dla gorących i bardzo gorących dać inny kolor tej ikonki po lewej(odpowiednio żółty i czerwony)- gdy zmieniam język to wywala mnie z forum na stronę - też wypadałoby poprawić- dać link do forum na górnej belce - bo obecnie można wejść tylko z linka przy newsach- trochę rozjaśnić tło, bo obecnie jest strasznie ciemno- dodać jakieś emotki, najlepiej wiedźmińskie ;)- zmniejszyć wysokość belek działów i tematów- włączyć na stałe informacje o ostatnim poście w temacie/dziale- zwiększyć wysokość okienka odpowiedzi- dać możliwość ignorowania tematów, w których się pisałoI jeśli można to jedna uwaga do strony:- ułożyć bardziej przejrzyście przygody do ściągnięcia, mniej więcej tak jak na poprzedniej stronie, było dobrze
 
Zmniejszyć rozmiary forum- 1 krótkie przesunięcie suwaczkiem na dół/górę przy stronie głównej wystarczy.Dodać kolorki do np. napisu, jak jest coś ważnego_Oddać buźki.Cały panel użytkownika toto małe coś(pasek) na dole wziąść w podobny sposób jak na poprzedniej wersji. Dać zwiększony obraz awatarów,ten jest za mały. Oddać url. 1.Usuń to na górze: Wiedźmin 2 -forum nie od reklam.2.Czemu jak ktoś woli PL a chce pisać na interu niech ma taką możliwość.3.Usuń możliwość dodawania siebie samego do znajomych..4.Niech od razu po zalogowaniu przenosi do forum a nie do tej całej strony głównej.7.Brak widoczności zdjęć np. jest coś tam image8.Nie ma info lvl, ranku, ani klasy w VS-ie9.Read morePo co komu aż 2 skórki?Nie można zakładać wątków w niektórych działach? - nie mogłem założyć, ale nie wiem na którym. Chyba o W2.Pobożne życzenie:
Dajcie możliwość wybierania wersji forum. Np. ktoś chce stare niech sobie będzie mógł ustawić.
ta linia pozioma niech zostanie.
 

Jimp

Forum veteran
Myślę ,że ten "Panel Użytkownika" jest mocno nie praktyczny . Ogranicza pole widzenia , wiadomości słabo widać ... Wszystko to powinno się wwalić jak na starym forum , teraz jest dziwnie . No ale jak nie to już niech te Wiadomości będą bardziej widoczne .
 

jiti

Forum veteran
1. Możliwość przeglądania kto jest na forum (albo zrobić tę informację bardziej dostępną, bo jeszcze tego nie znalazłem - chodzi o taki spis jaki był na starym forum forum na stronie głównej u dołu)2. Zlikwidować zwijanie postów3. Zrobić coś z PW, bo jak na razie nie wiem kto je do mnie wysyła - na górze każdego widnieję ja tj. "jiti" i temat4. Pisałem już o zwijaniu postów?5. Rozdzielczość - zróbcie coś z tymi ogromnymi nazwami wątków i topem 7. Zmienić to że, by zobaczyć kto napisał ostatnią wiadomość w temacie muszę nań najechać (moze się to komuś podobać, ale powinno się to ustawiać w opcjach w najgorszym wypadku)8. No i jeszcze zwijanie postów.
 

SaLi

Forum veteran
Sugeruje wrocic do poprzedniej wersji forum.Przynajmniej dajcie wybor - super duper wystrzalowe forum 3.0, albo normalne, takie dla ludzi.
 
Co prawda, to są błędy, a nie sugestie nowych (starych) ficzerów, ale nie znalazłem lepszego tematu dla nich.1. w Operze, przy powiększonym widoku strony, przewijanie tekstu powoduje jego rozmazanie i rozciągnięcie. 2. w oknie wpisywania wiadomości jest opcja "Powróć do temacie"
 
sugestia : wywalić to w ...propozycja zmian : powrócic do poprzedniej wersji, forum nie jest do oglądaniaRead Moar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!- font powienien być koniecznie czarny- tło ciemniejsze, o tak, wtedy będzie bardzo dark fantasy- sam twitter to za mało, powienien być : facebook, myspace, wykop, nasza klasa, fotka, youtube, redtube- QTE, chcesz napisać posta? nie ma tak łatwo, co to, to nie, znajdz przycisk "odpowiedz" nastepnie wystukaj w odpowiednim czasie daną kombinacje znaków- limit czasowy na napisanie posta, gdy juz uda ci sie przebic przez QTE- ograniczona ilosc znaków jaką moze zawierać wiadmość, chcesz pisać długie posty? kup mandragore i odbolokuj ekscytującą możliwość pisania postów zawierających 100, 200, a nawet 400 znaków!- avatary powinny być jeszcze mniejsze, albo tak jak sygnaturki w ogole należy je wywalić- zawansowany system wyborów, który ma ogromny wpływ na twoją dalszą kariere na forum, wybierasz tylko jeden dział i to w nim bedziesz mogł wysyłać wiadomości
 
'szybka odpowiedź', konieczniemało co było tak useful jak ten prostokącik na dole strony ggdzie się na szybko pisało, mhm
 
Jeszcze jedna sprawa. Nazwy tematów w otwartych wątkach nie pokazują się w całości (nie wiem jak w innych przeglądarkach, ale w operze, nawet po najechaniu nań kursorem nie pojawia się pełna nazwa tematu). Trochę to denerwujące.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom