Forum - bugi, sugestie, opinie

+

Yngh

Forum veteran
Czy są jakieś różnice w podejściu do przekleństw na polskim i międzynarodowym forum? "U nas" przekleństwa są chyba niemile widziane, podobnie jak na forum Wiedźmina. Natomiast na międzynarodowym forum nie pierwszy raz widzę "fuck", "shit", "fucked up", "crap" itp., bez reakcji modów. I nie mówię tutaj o wykropkowanych wyrazach.
 
Ostatnio mam wrażenie, że polityka wobec przekleństw została generalnie złagodzona, u nas też. Choć jak zacznie się używanie na masową skalę, to pewnie zareagujemy.
 

Yngh

Forum veteran
Dobrze wiedzieć.



;)
 
Ogólnie rzecz biorąc, z naszych (moderatorskich) obserwacji wynika, że w porównaniu z forum TW (do którego chyba pośrednio pijesz), tutaj udzielają się ludzie bardziej stonowani, rozsądniejsi w jakimś sensie i - patrząc na ankietę - starsi.
Więc traktujmy się poważnie... wiadomo, że czasem grube słowo pozwala dobitniej coś podkreślić i chyba każdemu z nas zdarza się miotanie w realu; i nic w tym złego, o ile wszyscy mamy tego świadomość. Gorzej, kiedy bluzg zastępuje przecinek albo większość tekstu w ramach ekscytacji czy zacietrzewienia - to już jest raczej niepoważne i tępiliśmy ostro na TW wszystko, żeby nie zachęcać tych mało opanowanych.
Tutaj nie widzimy potrzeby.
 
Ogólnie rzecz biorąc, z naszych (moderatorskich) obserwacji wynika, że w porównaniu z forum TW (do którego chyba pośrednio pijesz), tutaj udzielają się ludzie bardziej stonowani, rozsądniejsi w jakimś sensie i - patrząc na ankietę - starsi.

No to żeś pojechała po komjunity Łiczera. ;P
 
Nie chcę nic mówić, ale ostro bym się zdziwił, gdyby osoby udzielające się tutaj nie były w przeważającej większości osobami udzielającymi się również na forum Wieśka...
 
O, und ujęła to zgrabniej :D

@Nars
E tam, pojechała. Po prostu tam jest więcej młodzieży w wieku gimnazjalnym. Trudno od nich oczekiwać dojrzałości na poziomie dwudziestolatka i wyżej. Stąd większe obostrzenia.
 
No to żeś pojechała po komjunity Łiczera. ;P
Nie, dlaczego zaraz pojechała? Tamta społeczność jest ogromna, więc i zróżnicowanie większe - tu jest kameralnie i w zasadzie najlepsze elementy TW w pigułce.
Jesli to źle zabrzmiało, to przepraszam, w sumie może faktycznie nie do końca przemyślałam treść zdania ;)
 

Yngh

Forum veteran
Nigdy nie używam przekleństw w formie przecinka. Po prostu lubię znać reguły, które panują w społeczności, w której przebywam. Wygląda na to, że nowa doktryna jest bliższa temu, co kojarzę z forum Adamantywowej Wieży z czasów, gdy się tam udzielałem, tj. można używać bluzgów, jeżeli się tego nie nadużywa, jest kontekst itp. Mnie to bardzo odpowiada.
 
Mój ideał to najlepiej nie używać, ale jak już - wiadomo, czasami człowiek musi...., to w kontekście, powiedzmy, popkulturowym, czyli jako cytat, nawiązanie do jakiegoś filmu/książki/komiksu etc. Ma przy okazji wartość dodaną :D
 
Co do gimnazjalistów na TW - to fakt: też mnie do ostatnio zadziwiło. A podobno Łiczer to gra dla dorosłych...:confused:
"Najlepsze elementy TW w pigułce" - o, jakie ładne sformułowanie. :D
 
Nie chcę nic mówić, ale ostro bym się zdziwił, gdyby osoby udzielające się tutaj nie były w przeważającej większości osobami udzielającymi się również na forum Wieśka...

Ale czy ja mówię, że nie? ;>
Tyle, że tu się regularnie wypowiada może ze 30 osób, a tam - ze sto. I nie liczę tych wpadających jak po ogień co jakiś czas.

Nie miałam zamiaru nikogo urazić przecież, tak rozmawiamy o właściwości wieku itp., że się podzieliłam obserwacjami w tym zakresie.
 
Na tym forum jest inna grupa niż na tamtym (węższa, ekstrakt taki), w związku z czym inny klimat i trochę inne zasady - lepiej? ;>
 
Ależ dyskusje zapoczątkowałem.

Żyjemy w strasznym, strasznym świecie.... Czyż ";P" już nic nie oznacza!?
 
Straszny świat, istotnie, trzeba się zabiezpieczać na wszystkich frontach, bo potem będzie.... "lub czasopisma" ;p
 
Z porównania tematów "karczemnych" tutaj i na TW też można wyciągnąć jakieś wnioski ;)
 
Pizza to nie k...obieta lekkich obyczajów! Takie przecinki są dozwolone. A, kto wie, może niedługo będą obowiązkowe ;p
 

Similar threads

Top Bottom