Forum - bugi, sugestie, opinie

+
Przetestowałem listę ignorowanych i donoszę, że strona edycji w panelu nie odświeża się automagicznie, przez co sprawia wrażenie, jakby nie działała. Wybieramy nicka, klikamy dodaj, nick znika, i jakoś tak dziwno. Dopiero odświeżenie strony z palca pokazuje aktualną listę. Nie wiem, czy przy skórowaniu coś się pokiełbasiło z AJAXem, czy co (rzadko używam vB, więc nie wiem jak to *powinno* działać), ale sprawia kiepskie wrażenie.
 
Ok, szybka odpowiedź nie wywala moderacji, ale robi inną, ciekawą rzecz. Jak wyślę post, a potem zdecyduję się odświeżyć stronę, treść mam z powrotem w okienku szybkiej odpowiedzi.
To pewnie coś z auto-savem. Nic strasznego, ale jak zgłaszać, to zgłaszać. :p
(Chyba, że moja przeglądarka, ale wtedy chętnie się dowiem, co próbować robić. :D)
 
Nie wiem czy to błąd, ale sygnatury nie czytają przezroczystości obrazków z rozszerzeniem .png, przez co dokładają czarne tło.
 
Tak w ogóle, to dlaczemu, we moderacji nie ma Szypka i Iwony? Nie lubią SF, czy może nie zgadzali się z ekspansywną polityką iluminatów zarządzających tym forum i nie chcą przykładać ręki do podprogowego sterowania forumowym społeczeństwem?
 
Limit obrazków na post zwiększyliśmy do 15, limit filmów do 5. Tym niemniej proszę nie przesadzać :)
 
Nie wiem czy to błąd, ale sygnatury nie czytają przezroczystości obrazków z rozszerzeniem .png, przez co dokładają czarne tło.
A plik png wczytujesz na serwer forum czy dostarczasz ze źródła zewnętrznego? Miałem kiedyś tak, że jeden hosting plików (nie pomnę który) w ogóle nie radził sobie z przezroczystością .png, wskutek czego na forum wyświetlało się tło jednolitego koloru. Problem został rozwiązany po zmianie hostingu.

Limit obrazków na post zwiększyliśmy do 15, limit filmów do 5. Tym niemniej proszę nie przesadzać :)
Dzięki, o to chodziło. :) Mam nadzieję, że do limitu nie są włączane emotki. A co ze zwiększeniem limitu wagi obrazka dla sygnaturki?
 
A plik png wczytujesz na serwer forum czy dostarczasz ze źródła zewnętrznego? Miałem kiedyś tak, że jeden hosting plików (nie pomnę który) w ogóle nie radził sobie z przezroczystością .png, wskutek czego na forum wyświetlało się tło jednolitego koloru. Problem został rozwiązany po zmianie hostingu.


Dzięki, o to chodziło. :) Mam nadzieję, że do limitu nie są włączane emotki. A co ze zwiększeniem limitu wagi obrazka dla sygnaturki?

Emotki są wliczane, dlatego ustawiliśmy 15;)

Co do wagi sygnaturki, to na razie zostawimy jak jest, ale będziemy się sprawie przyglądać.
 
A plik png wczytujesz na serwer forum czy dostarczasz ze źródła zewnętrznego? Miałem kiedyś tak, że jeden hosting plików (nie pomnę który) w ogóle nie radził sobie z przezroczystością .png, wskutek czego na forum wyświetlało się tło jednolitego koloru. Problem został rozwiązany po zmianie hostingu.

Hosting obsługuje jak najbardziej przezroczystość, sprawdzane na awatarze, który przeźroczystość po wgraniu posiadał. Z resztą, wgrywałem i z komputera - ten sam skutek.
 
Emotki są wliczane, dlatego ustawiliśmy 15;)

Co do wagi sygnaturki, to na razie zostawimy jak jest, ale będziemy się sprawie przyglądać.

Jak już przyglądacie się sygnaturkom, to możecie się przyjrzeć awkom i dać choć te standardowe 120/120 pikseli. xP
 
Co do wagi sygnaturki, to na razie zostawimy jak jest, ale będziemy się sprawie przyglądać.
Jeśli ktoś chce mieć dużą sygnaturkę (czyli maksymalnie 500 x 100), to musi drastycznie zwiększyć kompresję, co bardzo wyraźnie odbija się na jakości obrazka. I niestety wszystkie szczegóły (w jakie obfituje tematyka cyberpunkowa) blakną i pojawiają się okropne artefakty. Oczywiście mówię tu o .jpg, bo gif ma dość ograniczone zastosowanie, a .png w ogóle odpada ze względu na zwiększony rozmiar. Te 60 KB przecież nie zaszkodzi, bo i tak nie wszyscy będą je wykorzystywać. Nie widzę tu możliwości przytkania forum. Może być nawet 50 KB, zawsze to lepiej niż 9,6... :(
 

Similar threads

Top Bottom