Forum - opinie, spostrzeżenia, propozycje i pytania.

+
Status
Not open for further replies.
undomiel9 said:
Jiti *rzekła Undomiel z wyrzutem - a tak dobrze zacząłeś...;)
Przykro mi że sie zawiodłaś ;)
undomiel9 said:
Odpowiadając na Twój naczelny zarzut, niejako między wierszami przemyślnie ukryty:zachowanie tych, jak ich celnie nazwałeś, pseudo-wyjadaczy jest oczywiście nie do przyjęcia. Nie chciałabym tu pozować na wielką obrończynię uciśnionych, ale jeśli będę miała w tej sprawie coś do powiedzenia, to zacznę ostrzej egzekwować punkt regulaminu mówiący o tym, że należy się wzajemnie traktować z szacunkiem. Do tej pory za chamskie komentarze ostrzeżeń nie było. Postaram się, żeby były. Bo masz zupełną rację, że 'moderatorium' skupiało się do tej pory na nieco cięższych przewinieniach. Póki mam jeszcze zapał, to może uda mi sie coś w tym kierunku wywalczyć.
Bardzo sie cieszę ;)
undomiel9 said:
Bo sama Karma faktycznie tego nie załatwi - i nikt nie twierdził, o ile pamiętam, że tylko ona ma spowodować wielki come back starego forum. To jest nowa rzecz, która ma w tym pomóc. A inne elementy zmiany, czy też poprawy atmosfery na forum - swoją drogą. Za wiele się tu zazębia, nie można kategoryzować tylko na zasadzie: Karma robi coś, albo tego czegoś nie robi.
Ja sam też tak nie twierdziłem. Dla mnie sukcesem karmy będzie jeśli utrzyma ona na forum chociaż taki poziom jaki pozostał i jaki wszyscy widzimy :/.
undomiel9 said:
Czy wpłynie destrukcyjnie na forum?Zobaczymy. Czy wpłynie konstruktywnie - to też wyjdzie w praniu. Ja tylko powtarzam: wiecie, po co ten system powstał, wiecie, jakie są nadzieje Redów, wiecie, że macie wolny wybór - kantować albo nie. No to wybierzcie dobrze, bo...inaczej faktycznie na tym stracimy. Wszyscy. Jak to było?... miecz przeznaczenia ma dwa ostrza... ;pKoniec apelu :dead:
Ładnie napisane. Rozumiem waszą wiarę w ludzi - sam taka posiadam, ale czy czasem nie przesadzacie ;). Jacy ludzie są każdy widzi, część nie będzie oszukiwała, część będzie - problem polega na tym jak te proporcje się ułożą.Edit:
undomiel9 said:
Wczoraj prosiłam, by wykazać się cierpliwością. Dzisiaj proszę o to ponownie. :) Uważam, że krytyka na tym etapie jest nieco przesadzona. Jak o karmie pojawi się więcej danych, wówczas można sugerować poprawki, propozycje zmiany, oraz krytykować (byle z argumentami). Cóż, póki co, to tylko krytykujecie. Mam nadzieję, że czynicie to po to, by go ulepszyć. :)
A wiec zaufam i poczekam. Co nie zmienia faktu że nadal sceptycznie spoglądam na ten pomysł ;).
 
Czy mi się wydaje czy grono moderatorów dzisiaj sobie ostro przyjarało? :] Make peace not war, uprawiajcie wolną miłość, rozdać karabiny mieszkańcom domów psychiatrycznych!! Ludzie, kochajcie się i nieście dobrą nowinę, a będzie wam dane. Przekażmy sobie znak pokoju, jak śpiewała Doda. W mym sercu tyle miłości, a tak mało userów, którym mógłbym ją ofiarować
 
Z innej beczki. (takietam biadolenie) Jak to jest z tymi warnami? Ja np. dostałem warna 'pomarańczowego' (o ile kolor ma jakieś znaczenie) za 1 linijkę spamu i wygwiazdkowane przekleństwo i to bez jakiegoś wcześniejszego upomnienia czy choćby najmniejszej przewiny, a zdarza się, że ktoś, kto sprodukował potrójnego posta dostaje tylko sugestię, by tego nie robić! Może choćby skasował 2 zbędne posty? A gdzie tam, niech se będą, to w końcu nie sprawa moderatora... Na pewno?
 
Iwona said:
A co do tej nieszczęsnej granicy 54 postów - zamysł był właśnie taki, by nieuczciwe osoby nie tworzyły dziesiątek kont, tylko po to, by sobie karmę dawać. :)
Przypatrzmy się zatem statystykom (PRowcy lubią widać liczby i słupki)W tej chwili jest 312256 użytkowników. Wiadomości w sumie jest 298781. Co daje nam oszałamiającą liczbę 0,9 posta na osobę.Moim zdaniem ilość karmy osobnika powinna być ukryta dla oczu innych a zastąpiona czymś w stylu tych śmiesznych strzałek. Wiadomo więcej strzałek więcej karmy. A ilość wiadoma tylko dla modów i danego użytkownika.Poza tym zgadzam się z Tobą Iwono że troszkę za szybko wypłynęła informacja o nagrodach. Już zaświeciły się oczka co poniektórym ,że można wykazać swoją fajność.
 
ArwilMolotow said:
zdarza się, że ktoś, kto sprodukował potrójnego posta dostaje tylko sugestię, by tego nie robić! Może choćby skasował 2 zbędne posty?
O Twoim warnie się nie wypowiem, bo nie ja go dałam. Ale powód możesz sobie przeczytać.A podwójne-potrójne posty to mam w zwyczaju sklejać, a usera upominać. Jeśli zrobi to ponownie, to dostaje ostrzeżenie za spam. Swoją drogą, jak takie coś widzisz, to skorzystaj z opcji 'zgłoś do moderatora'. :)Z tymi statystykami, to ostrożnie, bo one są zbiorcze - a tutaj mamy podział na forum polskie i international. :)Co sugestii o ukryciu cyferki - przemyślimy :)
ArwilMolotow said:
Poza tym zgadzam się z Tobą Iwono że troszkę za szybko wypłynęła informacja o nagrodach..
Cóż, następnym razem przemilczę. I tak nie napisałam wszystkiego, ale widać - i tak za dużo. Mleko jest rozlane - trudno.
 
MasPingon said:
Czy mi się wydaje czy grono moderatorów dzisiaj sobie ostro przyjarało? :] Make peace not war, uprawiajcie wolną miłość, rozdać karabiny mieszkańcom domów psychiatrycznych!! Ludzie, kochajcie się i nieście dobrą nowinę, a będzie wam dane. Przekażmy sobie znak pokoju, jak śpiewała Doda. W mym sercu tyle miłości, a tak mało userów, którym mógłbym ją ofiarować
Zapomniałeś jeszcze o Keine Grentzen, ale już śpieszę przypomnieć ;)A poważnie, to: nic nie robią - źle. Za dużo robią: też źle. Chcą dobrze: uuu.Chcę źle: oooo. Za bardzo się angażują: lol. Za mało: owned....iIlu tych userów? Blisko 300 k? I tak wszystkim mamy dogodzić? Ale nas jest tylko czworo, z forumowymi Redami może by sie dociągnęło do 10. Może być spory problem, obawiam się. Troszkę łaskawiej może by tak spojrzeć przy poniedziałku? ;)
 
Znam powód i nawet podałem go w moim poście. Nie żebym się żalił, czy zabiegał o usunięcie warna (1 mi chyba nie zaszkodzi... :p), ale chyba coś jest 'niehalo'.
 
IMO mimo wszystko przydałby się jakiś sposób na usunięcie tej nieszczęsnej granicy 54 postów, stąd moje pytanie:Nie da się wprowadzić takiego bajeru, żeby karma nie mogła wędrować miedzy użytkownikami o tym samym IP? Z tego co wiem nie jest to niewykonalne, a problem z kontami tworzonymi tylko dla karmy byłby rozwiązany...Swoją drogą to prawda jest taka, że jak ktoś już napisał te 54 posty, to na forum już dość troche siedzi i orientuje się w temacie w przeciwieństwie do kogoś, kto jest nowy, zagubiony i dla kogo nawet elementarna pomoc byłaby bardzo wskazana...
 
Gwindor said:
IMO mimo wszystko przydałby się jakiś sposób na usunięcie tej nieszczęsnej granicy 54 postów, stąd moje pytanie:Nie da się wprowadzić takiego bajeru, żeby karma nie mogła wędrować miedzy użytkownikami o tym samym IP? Z tego co wiem nie jest to niewykonalne, a problem z kontami tworzonymi tylko dla karmy byłby rozwiązany...Swoją drogą to prawda jest taka, że jak ktoś już napisał te 54 posty, to na forum już dość troche siedzi i orientuje się w temacie w przeciwieństwie do kogoś, kto jest nowy, zagubiony i dla kogo nawet elementarna pomoc byłaby bardzo wskazana...
Ooo to, to! Własnie o to mi chodziło ;).
 
undomiel9 said:
undomiel9 said:
undomiel9 said:
Poza tym nie rozumiem samej idei. Nagradzanie za udzielanie odpowiedzi na głupie pytania ma podnieść poziom tego forum? jeśli już chcecie zabawiać się w konkursy to mam inną propozycje - na najciekawszy post dnia. Niech każdy użytkownik ma szanse oddania jednego głosu dziennie, jak na dłoni będzie widać kto oszukuje, a kto nie. Skoro ściągamy z youtube to się nie ukrywajmy:]
No ok, czytam tak sobie, co sama piszę i jaki jest na to odzew 'społeczności', i tak mi wychodzi, że Polska to rzeczywiście kraj malkontentów i pesymistów - 'a bo bez sensu', 'a bo nie wyjdzie', 'a bo naiwni jesteście'. No ok, pesymizm też jest potrzebny, żeby była w przyrodzie równowaga; tylko że u nas jakoś tak wszystko przytłacza. Nie marzę wcale, żeby tu była druga Ameryka z jej cokolwiek idiotycznym 'keep smiling', ale, logicznie rzecz biorąc, pesymistyczne podejście ukazuje wszystko w czarnych barwach i smętna atmosfera sama się zapętla.
Usiądźmy wszyscy i zapłaczmy hłe , hłe , hłe. Swoją drogą trochę mnie bawi takie podejście do sprawy. Nikt nikomu nie broni jechać do Anglii i cieszyć się optymizmem i hurraidiotyzmem z tamtejszymi obywatelami. 2 miliony polaków pojechało , może jechać każdy. Ty też !Co do karmy , wątpię żeby ten system sprawdził się na typowym forum dyskusyjnym , inna sprawa jest na forach których racja bytu polega na wrzucaniu powiedzmy gier na komórkę przez użytkowników , za co można wręczyć "Piwo".Czy w Anglii , Ameryce czy Irlandii wszędzie ten pomysł sprowadzałby się do oszustwa i "daj mi to ja dam Tobie k?"Zresztą przykłady szachrajstw już są.Jakim cudem Firnomir, użytkownik który dostaje już drugiego bana i jeździ po każdym nowym userze ma 12 pkt karmy ? W ramach podziękowania od nowo przybyłych ?
 
warto może jednak zaryzykować, uwierzmy w tę, jak to Undomiel obrazowo przedstawia, utopijną ideę, że jednak oszustw nie będzie, a jak będą to chyba nie będzie bardzo trudno się ich dopatrzeć - ktoś nie pomaga, ma 16 postów i 5267 pkt karmy = zachodzi prawdopodobieństwo, że jednak oszust ;)ach i...[size=15pt]Więcej, odpowiedzialnie wybieranych moderatorów![/size]Edit: nie mam na myśli tego, że moderatorzy wykonują źle robotę, ani nic im nie zarzucam, tylko, jeśli ich grono miałoby się powiększyć, to warto uniknąć takiej sytuacji jak choćby z Tiborem i Pono Jr :)
 
Fajne buty Genesis, gdzie można takie dostać?Temat interesujący, ale na priva proszę go przenieść, by tutaj nie spamować :)Iwona.
 
Gwindor said:
Nie da się wprowadzić takiego bajeru, żeby karma nie mogła wędrować miedzy użytkownikami o tym samym IP? Z tego co wiem nie jest to niewykonalne, a problem z kontami tworzonymi tylko dla karmy byłby rozwiązany...
Powstałby za to problem ludzi, którzy mają dostęp do internetu za pomocą np. kablówki... Czyli np. część użytkowników byłaby pokrzywdzona bo korzystają z usług tego samego dostawcy internetu i mają ten sam IP...Swoją drogą jeśli karma ma służyć jako nagroda za pomoc to można by jednak obniżyć pułap postów ze względu na nowych użytkowników, którzy rzeczywiście mogliby takiej pomocy potrzebować a postów mają mało.
 
Otaku said:
Otaku said:
Nie da się wprowadzić takiego bajeru, żeby karma nie mogła wędrować miedzy użytkownikami o tym samym IP? Z tego co wiem nie jest to niewykonalne, a problem z kontami tworzonymi tylko dla karmy byłby rozwiązany...
Powstałby za to problem ludzi, którzy mają dostęp do internetu za pomocą np. kablówki... Czyli np. część użytkowników byłaby pokrzywdzona bo korzystają z usług tego samego dostawcy internetu i mają ten sam IP...
I, kurcze, akurat sobie nawzajem będą chcieli dać karmę? szansa nikła... ;) a jeśli byłaby jakaś taka sytuacja to napisać PW do modów, że jest sytuacja taka i tak, że IP jest współdzielone i IMO po sprawie ;) Mimo wszystko wiele takich sytuacji by przypuszczam nie było...
 
Neuro said:
Haha ( sam się smieje z tego co zaraz napiszę ...:p )Czy karma się kumuluje czy może ta niewykorzystana przepada? Czy jesli się kumuluje to mozna jednemu user-owi do korytka..tfu..talerza..tfu..... do garnka nakłaść tej paszy..tfu..karmy... :p do woli ? i czy to aby nie zaszkodzi nikomu? :p (...)
Być może powinienem gdzieś na PW zapytać ...albo poczekać jeszcze z tydzień...ale .... naprawdę mnie interesuje kumulacja i jej ewentualne następstwa. Dodam tylko ,że przecież nie co tydzień znajdzie się godny "karmy" ..ale czasme i 5 byłoby zbyt mało.... więc ??
 
IMO ta Karma wprowadza tylko niepotrzebnego zamieszania i wyścigu, kto będzie miał więcej, bo później za dużą ilość punktów uzytkownik ma być jakoś nagradzany czymś, jej...Ja bym po prostu proponował przemianować tą Karmę na Respekt, czy tym podobne, albo po prostu usunąć te nagrody za te punkty. Czy to aż takie ważne? Ja mam to gdzieś, dodatek jak dodatek, dość mało przydatny. (jak ktoś się będzie czepiał, że wcześniej pisałem, że to fajne itp - człowiek nie może zmienić zdania?)
 
Saphir said:
IMO ta Karma wprowadza tylko niepotrzebnego zamieszania i wyścigu, kto będzie miał więcej, bo później za dużą ilość punktów uzytkownik ma być jakoś nagradzany czymś, jej...
Rozwiązaniem mogłoby być ogłoszenie, że będzie można ją wymieniać na bony do Biedronki czy ulgowe bilety do zoo... Może ostudziłoby to emocje ;)
Saphir said:
I, kurcze, akurat sobie nawzajem będą chcieli dać karmę? szansa nikła... ;) a jeśli byłaby jakaś taka sytuacja to napisać PW do modów, że jest sytuacja taka i tak, że IP jest współdzielone i IMO po sprawie ;) Mimo wszystko wiele takich sytuacji by przypuszczam nie było...
Moim zdaniem taki wstępny filtr (choć mógłby podziałać tylko na leniwych krętaczy, bo chyba nie byłoby problemem "dokarmić" się w kafejce, szkole czy u kumpla?) to dobre rozwiązanie - jak pisze Gwindor raczej niewiele byłoby sytacji w których stanowiłoby to problem.Ewentualny pomysł aby każde przyznanie karmy wraz z uzasadnieniem przechodziło przez konto moderatorskie do weryfikacji raczej nie spotka się z entuzjazmem z Ich strony... A tak BTW: są jakieś statystyki ile orenków rozdali sobie forumowicze do tej pory? (jeśli to nie top secret oczywiście...)Inwigilacja użytkowników online zlikwidowana?
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom