Forum - opinie, spostrzeżenia, propozycje i pytania.

+
Status
Not open for further replies.
Jej, lekkie zmiany na forum i jaka wrzawa :DMoim zdaniem bardzo fajnie, że tak się stało, ja bym jeszcze z chęcią zobaczył inne oznaczenia jakie były na starym forum, na przykład uzależnienie od forum hehe
 
Radek said:
Moim zdaniem bardzo fajnie, że tak się stało, ja bym jeszcze z chęcią zobaczył inne oznaczenia jakie były na starym forum, na przykład uzależnienie od forum hehe
Też mi ich szkoda....a było ich całkiem sporo. Pomocna dłoń, uzależnienie od forum, Starsza krew i parę innych których niestety nie pamiętam... mam nadzieję, że wrócą. Fajnym urozmaiceniem były także te obrazki zależne od rangi na forum...Sprawiały, że forum miało to coś i było bardziej niezwykłe...Mam jedną propozycję: czy szło by wbudować jakiś słownik ortograficzny który sprawdzałby wszystkie wyrazy w pisanym poście? Coś co ma np Firefoks, którego nie wszyscy używają, co widać zwłaszcza po postach niektórych osób...Tak swoją drogą forum nieźle się rozrosło. Jak było około 4 tysięcy użytkowników jeszcze we wrześniu, tak obecnie liczba to zbliża się pod 100 tysięcy...współczuję moderatorom ;)
 
Tylko nie zapomnijcie o programie pocztowym i odtwarzaczu muzyki :)Ale fakt faktem, jak tak czytam forum, że słownik, podobny jak jest w firefoxie, niektórym by się bardzo przydał ^^
 
Prześmiewcy 8)
Keth said:
Ale fakt faktem, jak tak czytam forum, że słownik, podobny jak jest w firefoxie, niektórym by się bardzo przydał ^^
Nie napisałabym tej propozycji, gdyby była zbędna :p Sam przyznajesz, że coś jednak jest na rzeczy ;)
 
A jakbyśmy go realizowali? Przed wysłaniem obowiązkowe sprawdzenie? Czy też może sprawdza już wysłane, koloruje błędy i dodaje na końcu link do słownika ortograficznego? Osobiście byłbym za tą drugą wersją.
 
Nightmare said:
A jakbyśmy go realizowali? Przed wysłaniem obowiązkowe sprawdzenie? Czy też może sprawdza już wysłane, koloruje błędy i dodaje na końcu link do słownika ortograficznego? Osobiście byłbym za tą drugą wersją.
Nightmare, w Firefoksie w wersji powyżej 2.0 wygląda to tak: piszę sobie posta spokojnie, a jak się pomylę to na bieżąco mi podkreśla na czerwono błędnie zapisany wyraz - i ma nawet po kliknięcia prawym przyciskiem propozycje do poprawy. Działa to na zasadzie Worda/Writera... I to się sprawdza, bo literówek to bym miała, a tak, to większość zauważę i od razu poprawię...
 
co powiecie na zmianę granic "gorących tematów"? W obliczu topików po parę tysięcy postów, 25 brzmi śmiesznie
 
Iwona said:
Iwona said:
A jakbyśmy go realizowali? Przed wysłaniem obowiązkowe sprawdzenie? Czy też może sprawdza już wysłane, koloruje błędy i dodaje na końcu link do słownika ortograficznego? Osobiście byłbym za tą drugą wersją.
Nightmare, w Firefoksie w wersji powyżej 2.0 wygląda to tak: piszę sobie posta spokojnie, a jak się pomylę to na bieżąco mi podkreśla na czerwono błędnie zapisany wyraz - i ma nawet po kliknięcia prawym przyciskiem propozycje do poprawy. Działa to na zasadzie Worda/Writera... I to się sprawdza, bo literówek to bym miała, a tak, to większość zauważę i od razu poprawię...
Cóż mogę powiedzieć, mnie samemu ten słownik tyłek ratuje. Ortografii mimo licznych prób pojąć nie potrafiłem i polubić się z nią zamiaru nie mam. A że stawianie błędów w ojczystym języku nie jest sprawą chwalebną, to wbudowany słownik pozwala mi oszczędzić sporo czasu traconego na wklejaniu i kopiowaniu tekstu.Ale pytałem o implementację czegoś takiego w kod forum, bo Wasze posty odczytałem właśnie jako prośbę o coś takiego.
 
Slaveous said:
Chodzi mi oto by był łatwiej dostępny. Żeby można było w każdej chwili go znaleźć
Popieram. Albo dodajcie go do panelu obok strony głównej, pomocy, szukaj, profilu itd.... będzie widoczny...
 
Propozycja "drzewka " ułatwiajacego poszukiwania, czytanie a także umożliwiającego uniknięcia niepotrzebnie tworzonych wątków: przykład dotyczy głównie działu "Gra" ( może dlatego ,że czytam głównie akurat ten dział?) np : Gra/Akt1/ .. questy-postacie główne-postacie poboczne-potwory-lokacje-inne .... koniec ..zero możliwości zakładania nowych wątków ( rola moderatora ograniczona do ewentualnego przesuwania) Oczywiście drzewko jest przykładowe ..ale jestem raczej zwolennikiem minimalnej ilości .. i tak ...znajdziesz ciekawy tekst - wrzucasz do postaci ; ciekawy przedmiot - do lokacji; masz problem z xxx ..wrzucasz do wątku odpowiedniego ...a nie tworzysz nowego wątku z tytułem" gdzie jest costam"Jednocześnie nie ma watku typu "kobyła" 284strony i ciągle coś nowego - tylko wiesz ...włazisz i czytasz tylko o postaci ....ech..gdyby jeszcze wszyscy chcieli to zrozumiec.....
 
Neuro said:
[...]ech..gdyby jeszcze wszyscy chcieli to zrozumiec.....
...i dostosować trzyletnie forum z tradycjami akurat do Mnie ;).Przepraszam za kpinę, ale mnie to rozczuliło. A na serio - może i by było lepiej, tak jak Ty mówisz. Ale wymagałoby to, przede wszystkim, przekopania się przez te 284 strony każdego z tematów i poprzerzucaniu postów gdzie indziej. Osobiście by mi się nie chciało. Po drugie - zmiany kilkuletnich przyzwyczajeń naprawdę sporej grupy ludzi.A nawiasem mówiąc, mnie tam najbardziej podobały się "dzikie" początki tego forum, z tym jego ciemnym, nieczytelnym ale jakże klimatycznym layoutem i brakiem podziału na kategorie (wszystkie tematy leżały "jeden pod drugim").
 
EEE tam kpinę ...dobrze gadasz.... mam kilka pomysłów , których i tak nie da się już wprowadzić w zycie ... ale podjąłem walkęz wiatrakami ( moderatorami- jak kto woli) bo mam zupełnie inną koncepcję zamykania/przenoszenia wątków. Za karę ( albo ot tak ) nawet ten poruszony temat nakazali/zasugerowali przeniesienie TU własnie. Wiedziałem ,że mogę sobie to w buty wsadzić , albo conajwyżej rozczulić jakiś "nocny koszmar" :p ale nic to . Jako dojrzały uzytkownik podjąłem tzw walkę w 284 stronicowej "kobyle" gdzie większość i tak czyta tylko własne posty :pKurcze..ja naprawdę mam przewodnik do gry i nie szukam tu "pomocy" , "ratunku"...szukam wpisów ciekawych , informacji różnych - bo na 100% nie zauważyłem wszystkich szczególików gry, bo lubię od zawsze Sapka, bo ...duzo mogę wymienic...tymczasem wymaga to ode mnie przekopania się przez tony postów w temacie np " dziwne costam i inne bajery" ....gdzie ponad połowa wpisów to spam. Zmiany kilkuletnich przyzwyczajeń .... jaaaasne - do dzis pacuję pod win3.11 , i uzywam nokii bo sie do menu przyzwyczaiłem ...akurat argument o przyzwyczajeniu do mnie nie przemawia.....gdyby było łatwiej to bardzo szybko kazdy by się przyzwyczaił....ale już i tak za późno ...Pozdrawiam!
 
Neuro, który temat w działach o aktach ma 284 strony ? Żaden. To zdecyduj się, o czym piszesz, czy o poszczególnych aktach czy o temacie o Forum.
 
Keth? Czy to sensowne ...co napisałeś? Moderator a nie czyta? Odwołałem się do poruszonego tematu "drzewka" ...w którym to zostałem odesłany właśnie na 284 stronę wątku w którym pisze te słowa.Zdecyduj się Keth ..czytasz wszystko i dokładnie ..albo tylko swoje posty.fragment wybrany :"....zupełnie inną koncepcję zamykania/przenoszenia wątków.Za karę ( albo ot tak ) nawet ten poruszony temat nakazali/zasugerowali przeniesienie TU własnie..... podjąłem tzw walkę w 284 stronicowej "kobyle" gdzie większość i tak czyta tylko własne posty :p...."te 284 strony w dziale o aktach to tez tylko kwestia czasu ... i przenoszenia wątków do "właściwego" działu ..czyż nie?P.s Co Twój wpis, Keth, wnosi do ewentualnej dyskusji? Nic. Próbujesz wytknąć wyimaginowany błąd w moim poście.
 
Neuro, z czytaniem ze zrozumieniem Ketha wszystko ok. Bo nie wyartykułowałeś tego co chciałeś powiedzieć dostatecznie wyraźnie, ale domyślam się o co Ci chodzi.
Neuro said:
Kurcze..ja naprawdę mam przewodnik do gry i nie szukam tu "pomocy" , "ratunku"...szukam wpisów ciekawych , informacji różnych - bo na 100% nie zauważyłem wszystkich szczególików gry, bo lubię od zawsze Sapka, bo ...duzo mogę wymienic...tymczasem wymaga to ode mnie przekopania się przez tony postów w temacie np " dziwne costam i inne bajery" ....gdzie ponad połowa wpisów to spam.
Tutaj i tutaj masz takie tematy ;).PS. nie wiem jak Ty, ale ja na samozachwyt nie cierpię by czytać WYŁĄCZNIE swoje posty. Skupiam się na innych...
 
Neuro, jesteś na trzyletnim forum raptem parę miesięcy, a już chcesz wprowadzać duże zmiany i naskakujesz na moderatora... Ale co kto lubi.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom