Forum - opinie, spostrzeżenia, propozycje i pytania.

+
Status
Not open for further replies.
Neuro said:
Neuro said:
Ty byś oczywiście zdołał przewidzieć wszystkie możliwe przypadki i umieścić je w regulaminie, prawda?
Nie. Ale też nie umieściłbym w żadnym regulaminie tego typu uwagi.Jednak tym razem nie było w moim poście ironii. "Uderz w stół a nożyce się odezwą" ?? Czyżbyś zauważał jednak niestosowność zapisywania "zasady nadinterpretacji"?
Na pierwszym Forum, w oficjalnym regulaminie, napisanym chyba przez Fallena również był taki zapis. Więc jak widzisz, nie jest to jedynie wymysł "złych moderatorów".Nie, sam umieściłem na nowym Forum ten zapis i nie widzę w nim nic niestosownego.
 
Keth said:
Na pierwszym Forum, w oficjalnym regulaminie, napisanym chyba przez Fallena również był taki zapis. Więc jak widzisz, nie jest to jedynie wymysł "złych moderatorów".Nie, sam umieściłem na nowym Forum ten zapis i nie widzę w nim nic niestosownego.
Już sam fakt istnienia takiego zapisu jest zagrożeniem dla innej zasady zapisanej w regulaminie ( tej o wolności słowa) .Może więc wygodniej odwrócić kolejność zapisu zasad forum i na samym szczycie umieścić " Zasady ustalają moderatorzy" - w końcu skoro mam mieć jako user pełne zaufanie do nieomylności mod-ów ( co wynika z możliwości nadinterpretacji zasad przez nich) to po co tworzyć sztuczny regulamin , który ( ewentualnie) można wrzucić do śmieci jeśli trafimy na gorszy dzień moderatora.Mam ogólnie wstręt do każdej sytuacji w której ustala się jakieś zasady ,żeby chwilę później pozwolić na ich dowolne zmiany określonej grupie.Naprawdę nie widzisz w tym nic złego( niebezpiecznego)??Pod rozwagę to co zawsze wytykałem : "All animals are equal. But some animals are more equal than others"
 
Neuro said:
Już sam fakt istnienia takiego zapisu jest zagrożeniem dla innej zasady zapisanej w regulaminie ( tej o wolności słowa) .Może więc wygodniej odwrócić kolejność zapisu zasad forum i na samym szczycie umieścić " Zasady ustalają moderatorzy" - w końcu skoro mam mieć jako user pełne zaufanie do nieomylności mod-ów ( co wynika z możliwości nadinterpretacji zasad przez nich) to po co tworzyć sztuczny regulamin , który ( ewentualnie) można wrzucić do śmieci jeśli trafimy na gorszy dzień moderatora.Mam ogólnie wstręt do każdej sytuacji w której ustala się jakieś zasady ,żeby chwilę później pozwolić na ich dowolne zmiany określonej grupie.Naprawdę nie widzisz w tym nic złego( niebezpiecznego)??Pod rozwagę to co zawsze wytykałem : "All animals are equal. But some animals are more equal than others"
Chyba przesadzasz. Modz są osobami funkcyjnymi, to oni ustalający ktoś dostanie warna czy nie, czy ktoś dostanie bana czy nie, regulamin jest raczej dla użytkowników by wiedzieli jak się zachowywać na forum, tzn. czym można moda rozgniewać, a co jest jeszcze dopuszczalne (taki kierunkowskaz). Moderatorzy odpowiadają za wygląd tego forum i to oni decydują czy ma coś być karane czy nie, bo nie sposób wszystkiego przewidzieć. Regulamin to nie konstytucja. Przynajmniej tak to jest traktowane na większości forów.
 
Jeśli mod stwierdzi że to co "tworzy" użytkownik przeszkadza w czytaniu forum, jest denerwujące dla innych użytkowników itp. to wydaje mi się że tak.
 
Gwindor said:
Wszystko sprowadza się do tego czy ufamy modom. Ja osobiście im ufam więc problemu nie widze.
Rozumiem. Użytkowników liczymy w tysiącach. Jeden głos zaufania to troszkę za mało.( i nie szukam tu votum zaufania etc..)Jeśli mam ufać to potrzebuje silnych sygnałów,ze warto. Zaczynam od absolutnego przestrzegania wszystkich zapisów regulaminu forum. Jeśli moderator ich nie przestrzega - nie ma najmniejszych szans na zaufanie( przynajmniej moje). Tak sobie przypomniałem właśnie poczatek mojego zacietrzewienia..i wiem juz od czego się zaczęło : od błędnego (w moim odczuciu) rozumienia i wykorzystywania funkcji mod-a ... nieważne juz ..nie chce mi się już tłumaczyć , gdy widzę,że regulamin forum jest traktowany jak coś ponad wszelkimi zwyczajami i zasadami współżycia społecznego.
 
Może nie jestem an forum długo, ale przynajmniej w tym czasie nie było całkowicie niesprawiedliwego warna/bana, który bulwersowałby community, a modowie staliby w zaparte - tak więc nawet jeśli są dziury w regulaminie, to wybaczcie, ale nie wydaje mi się, żeby moderatorzy naginali je na swoją stronę.
 
Socchi said:
Może nie jestem an forum długo
I tak dużo dłużej niż Neuro ;)Genesis: chodzi Ci o warna dla Ciebie? W regulaminie chyba jest napisane, żeby nie robić OT? A właśnie za to dostałeś ostrzeżenie.
 
Keth said:
Keth said:
Może nie jestem an forum długo
I tak dużo dłużej niż Neuro ;)Genesis: chodzi Ci o warna dla Ciebie? W regulaminie chyba jest napisane, żeby nie robić OT? A właśnie za to dostałeś ostrzeżenie.
A czy ja wspominam cokolwiek o mojej sytuacji ?A zauważyłeś, że to było pytanie, a nie stwierdzenie?KethA to była odpowiedźI co z tego ?
 
Socchi said:
Może nie jestem an forum długo, ale przynajmniej w tym czasie nie było całkowicie niesprawiedliwego warna/bana, który bulwersowałby community, a modowie staliby w zaparte - tak więc nawet jeśli są dziury w regulaminie, to wybaczcie, ale nie wydaje mi się, żeby moderatorzy naginali je na swoją stronę.
Niesprawiedliwy warn był, ale został w miarę szybko wyjaśniony i były nawet przeprosiny, więc nie demonizujcie tu moderatorów ;)
 
Kurak said:
Kurak said:
Może nie jestem an forum długo, ale przynajmniej w tym czasie nie było całkowicie niesprawiedliwego warna/bana, który bulwersowałby community, a modowie staliby w zaparte - tak więc nawet jeśli są dziury w regulaminie, to wybaczcie, ale nie wydaje mi się, żeby moderatorzy naginali je na swoją stronę.
Niesprawiedliwy warn był, ale został w miarę szybko wyjaśniony i były nawet przeprosiny, więc nie demonizujcie tu moderatorów ;)
Kto to, że tak z ciekawości spytam?
 
Firnomir said:
Firnomir said:
Firnomir said:
Może nie jestem an forum długo, ale przynajmniej w tym czasie nie było całkowicie niesprawiedliwego warna/bana, który bulwersowałby community, a modowie staliby w zaparte - tak więc nawet jeśli są dziury w regulaminie, to wybaczcie, ale nie wydaje mi się, żeby moderatorzy naginali je na swoją stronę.
Niesprawiedliwy warn był, ale został w miarę szybko wyjaśniony i były nawet przeprosiny, więc nie demonizujcie tu moderatorów ;)
Kto to, że tak z ciekawości spytam?
Nieważne. Było, minęło :)
 
W związku z coraz bardziej panoszącym się SPAMem (mimo wysiłków moderatorów, niestety) proponuję:1. Dodać opcję na górze: "Pokaż nowe wątki od ostatniej wizyty", aby móc obejrzeć sobie nowe tematy i te co ciekawsze wybrać po poczytania.2. Dodać możliwość "wypisania się" z wątku. Jeżeli jakiś temat w którym się wypowiedziałem strasznie sią zaspamował chciałbym aby nie pokazywał się w liście nowych odpowiedzi moich wątków.3. Rozgraniczyć listy na forum polskie i international, tak aby np. nie pokazywałyby się nowe wiadomości z forum angielskiego4. W listach (ostatnie wiadomości, ostatnie wątki, ostatnie moje wątki) powinno się pokazywać czy ktoś z RED się wypowiedział czy nie. W tej chwili tego nie ma.Dziękuję.Edit:5. Przydałaby się również lista najbardizej aktywnych (spamerskich ;) ) wątków w ciągu np. ostatnich 7 dni, tak aby zorientować się co wzbudza największe emocje.
 
dlaczego na oficjalnej stronie, w archiwum aktualnosci nie ma opcji szukaj? to by znacznie ulatwilo poszukiwanie konkretnego tematu. bo w tej chwili trzeba przerzucic wszystkie tematy niemal i cokolwiek ciezko jest dokopac sie do informacji.
 
almauk said:
dlaczego na oficjalnej stronie, w archiwum aktualnosci nie ma opcji szukaj? to by znacznie ulatwilo poszukiwanie konkretnego tematu. bo w tej chwili trzeba przerzucic wszystkie tematy niemal i cokolwiek ciezko jest dokopac sie do informacji.
Zawsze można użyć opcji szukaj na forum. Całkiem nieźle się sprawuje ;)
 
Słyszałem że podobno ma wyjść poprawiona wersja gry bez żadnych błędów.Mam pytanko !Co wtedy z tymi co kupili grę podczas premiery tzn tą z błędami??Z jednej strony są oni pokrzywdzeni.Czy nie można byłoby zrobić tak że Ci co kupili grę ::) ??? ???wcześniej mogliby przynieść ją i wymienić na poprawioną wersje Bezpłatnie bądź za niewielką opłatą:p:p Tak według mnie byłoby lepiej:p ;DA co to ma do tego wątku?Demonek ]:->
 
Po pierwsze nie ten dział :/ O ER możesz poczytać tutajPo drugie, jak zarejestrujesz grę będziesz mógł ze strony Wiedźmina ściągnąć wszystkie dodatki z Edycji Rozszerzonej ...Wallace, z całym szacunkiem i wielką sympatią do Ciebie: Zostaw upominanie użyszkodników nam, stary spamerze.Elwira
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom