Forum - opinie, spostrzeżenia, propozycje i pytania.

+
Status
Not open for further replies.
Sum said:
Niemniej jednak takie przypadki mogą się zdarzać. Jestem przeciwny temu pomysłowi. Niezależnie od tego czy ktoś ma poradnik czy nie powinien mieć prawo do pytań mimo tego że nie zarejestrował gry. To nie jest jakiś serwis pomocy technicznej REDów, tylko forum PUBLICZNE i nie powinno być takich ograniczeń.
I cale forum pozostaje publiczne.Jedyna zmiana bylby fakt, ze do tego jednego dzialu, a raczej pododdzialow wymagana by byla zarejestrowana gra.Zawsze mozemy podawac skrajne przyklady w obie strony.A dlaczego ktos kto ukradl gre ma miec prawo do zadawania pytan?To wszystko jest na zasadzie dowlonosci.Rejestrujac sie na forum akceptujesz pewne warunki.Nie dyskutujesz z nimi.One sa narzucone i sam zgadzasz sie na pewne "ograniczenie swojej wolnosci".Jesli ktos nie chce rejestrowac gry to ok - nic nie traci bo przeciez ma poradnik i poradzi sobie z kazdym problemem, a przynajmniej z 90% klopotow. ;D
 
Pomysł IMO do bani. Jeśli ktoś nie będzie miał dostępu do tej sekcji forum to i tak zada pytanie, tylko w innym dziale - tak to niestety działa. Może i w dziale "Gra" zrobi się mniej syfu, ale pewnie działy "Forum Ogólne" oraz "Sapkowski" albo "Off-Topic" zostaną zalane tematami z pytaniami dotyczącymi gry - moim zdaniem niech lepiej już syfią jeden dział który po to istnieje niż kilka innych. Zgadzam się z Sumem, to forum publiczne i każdy powinien mieć możliwość wypowiedzieć się w każdym dziale - Bo jeśli ktoś nie kupił jeszcze gry a chciałby poczytać sobie o róźnych aktach, albo sprawdzić, jakie są dostępne w grze miecze itd.
 
Bo jeśli ktoś nie kupił jeszcze gry a chciałby poczytać sobie o różnych aktach, albo sprawdzić, jakie są dostępne w grze miecze itd.
To ma do dyspozycji screeny, recenzje, strony fanowskie, itd.
działy "Forum Ogólne" oraz "Sapkowski" albo "Off-Topic" zostaną zalane tematami z pytaniami dotyczącymi gry - moim zdaniem niech lepiej już syfią jeden dział który po to istneije niż parę innych.
Faktycznie, to akurat jest największą wadą propozycji S@LI.
 
Hmm...Szczerze mowiac nie mam zamiaru odgrywac Rejtana...Poczytac o mieczach, grze itp to moze kazdy - recenzji jest ogrom. Ogolnych, szczegolowych, jakich chcecie.Syf na forum?A od czego nasi "niebiescy"?Mysle, ze akurat syfem to sie nie ma co przejmowac bo do tej pory radza sobie doskonale.Oczywiscie, ze jak ktos sie uprze to sie dowie.Moze przeciez pisac np. do Ciebie na PW oczekujac, ze odpowiesz.Czy odpowiesz zalezy juz tylko od Ciebie.Ja nie chce utrudniac ucziwym graczom.Ja poprostu nie widze powodu, zeby ulatwiac tym nieuczciwym...
 
koziek said:
To ma do dyspozycji screeny, recenzje, strony fanowskie, itd.
No niby tak, ale jeśli wchodzi na oficjalną stronę i nie znajduje tam żadnych informacji to szuka ich najpierw na forum - dopiero później się albo zniechęca albo szuka dalej, właśnie po stronach fanowskich itd. - przynajmniej tak u mnie to działa jeśli szukam informacji o jakiejś grze.Edit:
koziek said:
Ja poprostu nie widze powodu, zeby ulatwiac tym nieuczciwym...
Tu chodzi o to by nie utrudniać przeglądania forum uczciwym graczom. A jeśli chcecie utrudnić nieuczciwym graczom to im nie odpowiadajcie i tyle.
 
jiti said:
Tu chodzi o to by nie utrudniać przeglądania forum uczciwym graczom. A jeśli chcecie utrudnić nieuczciwym graczom to im nie odpowiadajcie i tyle.
Hmm...Co przeszkadza uczciwym graczom zarejestrowac gre (oprocz powodzi, pozarow, zarlocznych pupilow itp.)?Moim zdaniem nic.Jesli Tobie to przeszkadza - OK, ma prawo.Jak ze Steam'em - nie chcesz, nie rejestruj sie, ale badz swiadom, ze nie masz dostepu do wszystkich przewidzianych dla graczy udogodnien/dodatkow/bajerow.Moim zdaniem warto przeprowadzic ta zmiane.
 
S@LI, Twój pomysł na pierwszy rzut oka jest dobry, ale wydaje mi się, że lepiej jakby zostało tak jak jest. Dlaczego? M. in. dlatego, że uczciwe osoby (takie o których wspomnieli Jiti i Sum) nie miałyby dostępu do tego działu, a tak nie powinno być... Wiadomo, że przy obecnym "systemie" też nie jest idealnie, ale w końcu nie można przesadzać. Tematów z dublującymi się pytaniami już tak wiele nie powstaje. Nie można z góry zakładać, że każdy kto pyta, a nie ma zarejestrowanej gry jest piratem. Ja sam pamiętam, że jak się tutaj zarejestrowałem i pytałem o to jak przejść jakieś tam zadanie to gry zarejestrowanej nie miałem, bo chciałem po prostu szybko się zarejestrować, spytać i koniec. Uważam, że wiele osób właśnie tak robi, jak ja wtedy. Wiadomo, że w takim wypadku, można również wspomóc jakiegoś złodzieja, ale coś za coś. Nie może być, tak, że uczciwi ludzie (którzy nie mają gry, bądź jej nie zarejestrowali), nie będą mieli dostępu do tego działu, przez piratów (który jest w końcu mniej). Pomysł jest może i dobry, ale musiało by zostać wprowadzone trochę poprawek, bo tak raczej nie może być... No i jest jeszcze ta kwestia... Coś czuje, że tak by to właśnie wyglądało.
Jeśli ktoś nie będzie miał dostępu do tej sekcji forum to i tak zada pytanie, tylko w innym dziale...
No i tu znowu uważam, że Jiti ma rację :beer:.
Tu chodzi o to by nie utrudniać przeglądania forum uczciwym graczom. A jeśli chcecie utrudnić nieuczciwym graczom to im nie odpowiadajcie i tyle.
 
Maxz, Jiti napisał o tym trochę wcześniej. Uważam, że o tych osobach też nie można zapominać...
jiti said:
...Bo jeśli ktoś nie kupił jeszcze gry a chciałby poczytać sobie o róźnych aktach, albo sprawdzić, jakie są dostępne w grze miecze itd.
 
Przeciez ma recenzje...Ma nawet solucje na necie!Jak kogos gra zainteresuje to znajdzie na jej temat info...Tak naprawde dla chcacego nic trudnego i kazdy moze znalezc sposoby przejscia zadan jesli bedzie wystarczajaco uparty...Nie widze jednak powodu by ulatwiac to nieuczciwym wiedzminom... ;D
 
SLI said:
Przeciez ma recenzje...Ma nawet solucje na necie!Jak kogos gra zainteresuje to znajdzie na jej temat info...Tak naprawde dla chcacego nic trudnego i kazdy moze znalezc sposoby przejscia zadan jesli bedzie wystarczajaco uparty...Nie widze jednak powodu by ulatwiac to nieuczciwym wiedzminom... ;D
No niby tak, ale... nie wiem jak Wy, ale ja jakoś zawsze wolę poczytać opinię ludzi na forum, ponieważ są tam wady, zalety, dyskusje, argumenty itp. Recenzje pisze jedna osoba, która może zwracać uwagę na coś zupełnie innego, niż na co byś Ty zwrócił. Na forum, masz wiele opinii, które możesz sobie porównać, wyciągnąć wnioski i zdecydować się czy kupić grę, czy nie kupić.
 
I z zalozenia do tego wszystkiego dany delikwent mialby dostep.Jedyne co proponuje to:
SLI said:
zeby dostep do sekcji "Wiedzmin - gra", a konkretnie do podsekcji zajmujacych sie fabula i questami czyli "Prolog", "Akt I" itd., posiadali jedynie uzytkownicy z zarejestrowana gra.
recenzje, opisy przedmiotow, opinie itp byly bydostepne dla kazdego.
 
SLI said:
I z zalozenia do tego wszystkiego dany delikwent mialby dostep.Jedyne co proponuje to:
SLI said:
zeby dostep do sekcji "Wiedzmin - gra", a konkretnie do podsekcji zajmujacych sie fabula i questami czyli "Prolog", "Akt I" itd., posiadali jedynie uzytkownicy z zarejestrowana gra.
recenzje, opisy przedmiotow, opinie itp byly by dostepne dla kazdego.
Tylko, że wtedy pirat moglby zapytac w ogólnym dziale o grze. Więc ten cały system sensu by nie miał, bo i tak śmietnik by się robił, i na pewno znalazłby się jakiś użytkownik, który by w końcu pomógł. Wg. mnie ten pomysł aby wejść w życie, wymagałby jeszcze wielu poprawek, bo tak to to raczej nie wypali ;).
 
Poprawki mile widziane, ale prosze bys na przyszlosc czytal wszystkie posty zwiazane z danym zagadnieniem, bo akurat o "balaganie" i "smietniku" pisalem nieco wczesniej.
SLI said:
Syf na forum?A od czego nasi "niebiescy"?Mysle, ze akurat syfem to sie nie ma co przejmowac bo do tej pory radza sobie doskonale.
Dodatkowo sadze, ze gdyby jeden z drugim dostali po warnie za offtopowanie (bo do tego sprowadzala by sie taka pomoc osobie nie respektujacej regul forum i zadajacej takie pytania w innych miejscach), skala byla by znikoma.Mamy system, tylko jego zastosowanie i egzekwowanie ustalonych regul musi byc priorytetem.Innymi slowy jak ustalimy, ze pytania piszemy tylko w jednym miejscu i bedziemy karac proby obejscia tej reguly to bedzie spokoj.Zaraz oczywiscie pojawia sie fochy z przytupem i melodyjka, - jak u prezydenta - ze wolnosc i swobode chce ograniczyc, totalitaryzm wprowadzic...Nie nawoluje tu w zadnym przypadku do "zamordyzmu", ale skoro na forum tepione sa wszelkie przejawy piractwa i samo przyznanie sie do posadania nielegalnych aplikacji skutkuje karami, to chyba nie proponuje "drutu kolczastego"? ;DBeda probowali PW?Pewnie tak, ale w tym momencie to juz Twoje sumienie czy odpowiesz czy nie...
 
Pozostanę nieustosunkowany ;)Moja propozycja odnośnie forum - akcja Plenimy Głupotę!Patrząc po postach w temacie DuelMail naszła mnie taka myśl - niech każdy, kto chce się zarejestrować przechodzi dogłębny test IQ i osoby poniżej powiedzmy 120pkt nie mogą się zarejestrować! To jest oczywiście żart, ale chodzi o poruszenie samego problemu, jakim jest POTWORNE obniżanie poziomu forum. Wzorcowym przykładem niech będzie właśnie temat o DM.Ja przepraszam, ale ile jeszcze może powstać nowych propozycji klas? Bo co następna to bardziej idiotyczna (no, powiedzmy, że babcia była jeszcze nawet zabawna ;)), ale BEZ JAJ, przecież tam każdy 11 latek się produkuje wycinając zdjęcie z bestiariusza z gry i wymyślając do tego "nowatorskie" ataki, podczas gdy pozostali 11latkowie mu wyjeżdżają, że to żałosne, że nie zbalansowane itd. Chryste, czy to jest już Tibia?! Co gorsza, Ci kolesie rozzuchwaleni tym, że w dziale DM panuje przyzwolenie na "idiotyzm" panoszą się po całym forum powodując wspomniane już obniżenie poziomu forum...
 
Agloval said:
generalnie agree, ale na szczęście DuelMailowcy (czyli podani przez ciebie 11to latkowie ;]) zazwyczaj nie wychylają się zza swojego subforum. "Całe szczęście", ktoś westchnie.A temat obniżenia poziomu forum to... punkt wyjścia dłuuugiej i drażliwej dyskusji ;]
 
Agloval said:
Ja przepraszam, ale ile jeszcze może powstać nowych propozycji klas? Bo co następna to bardziej idiotyczna (no, powiedzmy, że babcia była jeszcze nawet zabawna ;)), ale BEZ JAJ, przecież tam każdy 11 latek się produkuje wycinając zdjęcie z bestiariusza z gry i wymyślając do tego "nowatorskie" ataki, podczas gdy pozostali 11latkowie mu wyjeżdżają, że to żałosne, że nie zbalansowane itd. Chryste, czy to jest już Tibia?! Co gorsza, Ci kolesie rozzuchwaleni tym, że w dziale DM panuje przyzwolenie na "idiotyzm" panoszą się po całym forum powodując wspomniane już obniżenie poziomu forum...
Trochę przerysowałeś, ale rozumiem w czym rzecz. Arene Duel Mail posprzątałam, i dbam tam o porządek w ostatnim czasie, za co - nawiasem mówiąc - proponowano mi stos ::). Ale mniejsza z tym. Zabronić im tworzenia klas nie mogę, i nie chcę, bo to byłoby IMO ograniczenie wolności wypowiedzi. A to, że niektóre klasy zbyt wysokiego poziomu nie reprezentują, to już nie moja wina. Podobnie, z tym obniżeniem poziomu merytorycznej wypowiedzi. Przyzwolenia na idiotyzm tam nie ma, ale osobiście wszystkich postów tam nie czytam, bo muszę chronić swoją korę mózgową, póki jeszcze mogę. Jednak jak coś idiotycznego, jak to się wyraziłeś - tam widzisz, to opcja zgłoś do moderatora się kłania, w pas. :) Już i tak jest znacznie lepiej niż było w tym dziale, odkąd szczególnie się nim zaopiekowałam. Jednak na resztę - wpływu nie mam. I nie generalizujmy - bo to niezdrowo. Nie każdy, kto tam pisze - z różnych powodów tylko tam - to od razu dziecko itp itd. Dajmy im szansę, tak jak nam kiedyś inni dali ;)
Agloval said:
generalnie agree, ale na szczęście DuelMailowcy (czyli podani przez ciebie 11to latkowie ;]) zazwyczaj nie wychylają się zza swojego subforum.
Także zauważyłam coś takiego. Czy to lepiej, czy gorzej - nie wiem. Jednak pamiętacie swoje początki na forum? Od czegoś zacząć trzeba... :)
Agloval said:
A temat obniżenia poziomu forum to... punkt wyjścia dłuuugiej i drażliwej dyskusji ;]
która już chyba miała miejsce na forum, i to więcej niż raz - jeśli mnie pamięć nie myli. :whistle:
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom