Forumowicze pomagają

+
Forumowicze pomagają

Nie wiem, czy temat się przyjmie, ale na innym forum uzbieraliśmy 8 zł :p I oczywiście klikamy dalej :D

Otóż cała zabawa polega na klikaniu i pisaniu postów :p
Wchodzisz na http://www.pajacyk.pl i http://www.polskieserce.pl (klikasz na pajaca lub na "skarbonkę" - wlatuje 5 gr)

Klikniesz, piszesz posta. Ja kliknąłem 2 razy :p

0,10zł(następna osoba dokłada się do mojej sumy)

Doklejam kopię postu z nowymi linkami.
Vatt


mbwrobel said:
Podbijam, bo cel jest zbożny.

Wiedźmin klika w pajacyka

Kiedyś na shamo (taka strona o falloutach) wyklikaliśmy wspólnie kilka tysięcy złotych. Ale potem strona zdechła, po reanimacji nie było już komu klikać i akcja umarła śmiercią naturalną. Byłoby nieźle, gdyby udało się coś takiego odbudować tutaj.

Czy mogliby moderatorzy podpiąć na górze tematu chociaż linka do pajacyka?

Ed.: Klikaliśmy również w inne linki:
Polskie Serce
Okruszek
(wszystkie powyższe linki po 5 gr za 1 klik dziennie)
Dziecięce Marzenia - nie wiadomo ile za 1 klik
Na shamo liczyliśmy to w ten sposób, że każdy kto klikał - pisał posta, w którym doliczał wyklikane kwoty.

Jak się przyjmie na forum, to dobrze. Jak nie - cóż, ja i tak będę klikał.

Rozpoczynam zabawę:

Razem 15 gr i 1 marzenie :)/>/>/>
 

Lucyf

Forum veteran
A ja jestem zły obrzydliwy mhroczny i nie klikłem. A tak poza tym to nie wierzę w takie akcje.
 
Następny dzień, następne 10 gr. Mam nadzieję, że w ten sposób można faktycznie komuś pomóc.
 
Lucyf said:
A ja jestem zły obrzydliwy mhroczny i nie klikłem. A tak poza tym to nie wierzę w takie akcje.
co znaczy nie wierze? masz podejrzenia ze kasa nie idze tam gdzie powinna? czy uwazasz ze suma jaka mozesz zasilic fundacje klikajac jest zbyt mala?PS ja mam pajacyka jako strone startowa:D
 
no dokladnie, chodzi o to ze firmy chca by ich banery widziala jak najwiesza ilosc osob bo im wiecej osob tym wieksza szansa ze ktos wejdzie na strone takiej firmy i zainteresuje sie jej produktami. Dodatkowo biorac udzial w akcjach wspomagania instytucji charytatywnych poprawiaja swj wizerunek. Nawet jak nie wejdziesz na ich strone ale codziennie widzisz banery to zostaje Ci tak troche w podswiadomosci ze ta firma wspomaga potrzebujacych. Co za tym idzie jak bedziesz mial kiedys wybierac miedzy roznymi produktami to wybierzesz wlasnie te wyprodukowane przez te firmy:DKazdy na tym korzysta:1. Ty bo wspomagasz potrzebujacych2. Jednoczesnie nie placac wprost na dana orgranizacje charytatywna... jakos nikomu sie nie chce wyciagac kasy z portfela.3. Takie akcje sa bardzo popularne wiec przyciagaja mnustwo ludzi o roznorakich zaintersowaniach co jest swietna okazja by sie zareklamowac2.
 

Lucyf

Forum veteran
heath said:
Lucyf said:
A ja jestem zły obrzydliwy mhroczny i nie klikłem. A tak poza tym to nie wierzę w takie akcje.
co znaczy nie wierze? masz podejrzenia ze kasa nie idze tam gdzie powinna? czy uwazasz ze suma jaka mozesz zasilic fundacje klikajac jest zbyt mala?PS ja mam pajacyka jako strone startowa:D
W sumie to nie wierzę żeby te groszowe pieniądze miały jakiekolwiek znaczenie dla potrzebujących. A poza tym dawanie kasy "biednemu" o którym nic nie wiesz jest idiotyzmem z góry na dół, do pracy i ulice zamiatać jak nic innego robić nie umieją , każde miasto czy gmina ma takie etaty, a w ogóle to takie pieprzenie bo praca w polsce jest tylko trzeba chcieć. A jeżeli ktoś jest naprawdę potrzebujący to a) muszę o nim wiedzieć i znać jego sytuacje b) wtedy mogę zadecydować czy/jak mu pomóc. Precz z laniem wody, niech żyje realna pomoc. A w ogóle to sorry że się tak rozpisałem ale denerwują mnie takie akcje.
 
Cos Ci stary powiem bo chyb a jeszcze mlody jestes i tak na dobra sprawe to pewnie jeszcze nikomu nie pomogles finansowo.1. "A poza tym dawanie kasy "biednemu" o którym nic nie wiesz jest idiotyzmem z góry na dół"Co ma piernik do wiatraka?! pierwszy link to pomoc w dozywianiu dzieci, chcesz wyslac dzieci z miotla na ulice albo do kopalni jak 100 lat temu? Takie dzialania to produkowanie kolejnego pokolenia bezrobotnych. Dzieci dozywione lepiej mysla, wiec lepiej sie ucza, sa madrzejsze. JAk sa glodne to rodzi sie w nich agresja i zlosc na swiat. Wystarczy ze rodzicow maja nieudacznikow albo po prostu spotkala ich tragedia zyciowa. Nie nalezy karac dzieci za winy rodzicow!2. Drugi link to akcja budowy polskieg osztucznego serca. Za granica maja duzo kasy i jakos naukowcy nie przejmuja sie kosztami, ma byc zrobione nie wazne za ile. NAtomiast nasz kraj jest biedny, ludzie sa biedni i wola byc biedni niz pracowac. Dodatkowo wyobrazaja sobie ze placac marne grosze na ubezpieczenie rzecza oczywista jest iz musza sie znalesc pieniadze na leczenie calej rodziny, jakaby choroba ich nie dotknela(dzienna dawka chemioterapii to np 800zl na osobe plus szpital, opieka lekarz). Wiec jesli jest inicjatywa zbudowania taniego ale bardzo dobrego sztucznego serca to trzeba pomagac zwlaszcza ze nie kosztuje Cie to wiecej niz 15 sekund dziennie!3. "A jeżeli ktoś jest naprawdę potrzebujący toa) muszę o nim wiedzieć i znać jego sytuacje b) wtedy mogę zadecydować czy/jak mu pomóc."rucasz haslami ktorych jak widac nie do konca rozumiesz i nie umiesz zastosowac.
 

Lucyf

Forum veteran
heath -> a może tak argument, a nie tekst typu "rucasz haslami ktorych jak widac nie do konca rozumiesz i nie umiesz zastosowac"(pisownia oryginalna).1) To ma piernik do wiatraka, że pieniądze które rzekomo dajesz na biednego tak naprawdę obierają się po innych rękach po drodze. A dlatego "A poza tym dawanie kasy "biednemu" o którym nic nie wiesz jest idiotyzmem z góry na dół" bo masz wtedy pełna kontrolę nad pieniędzmi, czy pomocą jaką udzielasz i widzisz jej skutki. .2)"JAk sa glodne to rodzi sie w nich agresja i zlosc na swiat. Wystarczy ze rodzicow maja nieudacznikow albo po prostu spotkala ich tragedia zyciowa. Nie nalezy karac dzieci za winy rodzicow!" A kto tu o karaniu mówi?? Czytać nie umiesz?? 3)"Co ma piernik do wiatraka?! pierwszy link to pomoc w dozywianiu dzieci, chcesz wyslac dzieci z miotla na ulice albo do kopalni jak 100 lat temu? Takie dzialania to produkowanie kolejnego pokolenia bezrobotnych" - > Chodzi Ci o XIX wieczną rewolucję przemysłową tak?? To chciałbym żebyś wiedział, że te 10 i 11 letnie dzieci swoją pracą utrzymywały całą rodzinę która z przeludnionej wsi bez perspektyw przeniosła się do miasta. A w ogóle co TY masz do pracy dzieci, jeżeli nikt ich do niej nie zmusza (pomijam warunki materialne bo to też jakiś rodzaj przymusu).4)"ludzie sa biedni i wola byc biedni niz pracowac" -> Jak się komuś k***a pracować nie chce to jego problem i nie widzę powodu dla którego miałbym takiego żula, łajzę i lenia wspomagać.5) Nie wiem o co chodzi z tym sercem, ale jeżeli jest takie wymyślane, to wielkie koncerny medyczne je wyprodukują bez mojego kliknięcia, bo to dla nich cholerny zysk.A poza tym to strasznie lewicujesz chłopczyku.
 
Co za dyskusja...Właściwie to chciałem napisać coś w rodzaju "nie zastanawiaj się, tylko klikaj", ale się rozmyśliłem, szkoda. Ty nic nie tracisz, ktoś inny zyskuje. Bo ja nie myślę, że pajacyk został wymyślony po to, by zarabiał na tym jakiś np. Onet."W roku szkolnym 2005/2006 PAH dożywia 4 128 dzieci w 97 placówkach w 12 województwach"Jeśli nadal uważasz, że nie ma sensu...no cóż. Osoba mająca 7-18 lat nie ma pracować, jej głównym celem jest nauka, przygotowanie do prawdziwego życia. Oczywiście można dorabiać, ale to trochę niedorzeczne w XXI wieku, by np. 13-latek utrzymywał rodzinę. Dlaczego? Zawala szkołę. Nie uczy się. Dorasta, stopniowo rodzi się w nim frustracja. Kiedyś się porządnie wk!@#$% i zacznie kraść. Może mieć dzieci. Takie jak on. Bez perspektyw. W ten sposób koło się zamyka, a my mamy powiększające się rzesze bezrobotynych. Trzeba wyeliminować przyczynę. Co do serca, to mnie to raczej nie obchodzi, ale klikam, ktoś na pewno coś na tym zyska, a ja nie stracę, czyli...dlaczego nie?Oczywiście, ja !@#$% o tym wiem. tak samo jak Ty czy każda inna osoba wypowiadająca się w tym temacie. Idź na ulicę. Tam dostaniesz odpowiedź. I prawdę.
 
Wlasnie umiem czytac... Oceniles akcje charytatywna, na rzecz DZIECI i sztucznego SERCA ktore ma ratowac zycie niezaleznie od stanu majatku, jako bezmyslne rozdawanie kasy biednym ktora sie i tak zmarnuje.No sory stary ale jesli nie o to Ci chodzilo to przeczytaj jeszcze raz Swojego posta...Twoj drugi post swiadczy wlasnie o tym ze nie umiesz dostosowac swoich hasel:piszesz: "dawanie kasy "biednemu" o którym nic nie wiesz jest idiotyzmem z góry na dół, do pracy i ulice zamiatać jak nic innego robić nie umieją" w kontekscie akcji PAH i sztucznego serca...Z sama idea dawania kasy biednym bez kontroli sie zgadzam i nigdzie nie napisalem ze nie. Chodzi o kontekst w jakim go uzyles ktory nijak sie ma to biednych ludzi marnujacych kase z pomocy!Gdzie piszesz o karaiu dzieci? A czym jest skompienie 15 sekund dziennie na klikniecie w banerek by dorzucic sie do obiadu biednego maluch, a robisz tak bo jak napisales: "dawanie kasy "biednemu" o którym nic nie wiesz jest idiotyzmem z góry na dół, do pracy i ulice zamiatać jak nic innego robić nie umieją"A co jest zlego w pracy dzieci? Radek dobrze napisal z tym ze to ma dalej idace konsekwencje. Te dzieciaki kiedys albo beda zarabialy i podnosily standard zycia swoj i rodziny albo beda sie kisily w tym samym bagnie co ich rodzice. Dlatego trzeba zrobic wszystko zeby im pomoc wyjsc na ludzi! A pelny zoladek jest do tego absolutna podstawa! Te 15 sekund dziennie jest ogromna inwestycja w przyszlosc.Zobacz:bezrobotny: -500 zl zasilek + dodatki rodzinne + inne swiadczenia socjalnepracujacy: +2400 zl (chyba jest teraz taka srednia) ktore sa wydatkowane na podatki, oraz konsumpcje i nwestycjeczyli jeden bezrobotny to nie -500zl dla panstwa tylko -3000 - 3500zl bo nie dos ze nie zarabia to jeszcze dostaje.
 
Panowie, dajcie spokój. Po co się kłucic, ktoś chce to klika, ktoś nie chce to nie klika. Sam tytuł tematu mówi wszystko, nie ma co się na siłę do czegoś przekonywac.
 

Lucyf

Forum veteran
"Zobacz:bezrobotny: -500 zl zasilek + dodatki rodzinne + inne swiadczenia socjalnepracujacy: +2400 zl (chyba jest teraz taka srednia) ktore sa wydatkowane na podatki, oraz konsumpcje i nwestycje:"Metoda prosta nie wypłacasz zasiłku, ani dodatków, ani innych świadczeń socjalnych. Pewnie Ci się to w głowie nie mieści, ja rozumiem 50 lat komuny może zamieszać w głowie i mentalności, ale opanuj się człowieku, myśl!! Jakie zasiłki dla leniwych ludzi??? Socjał precz."A co jest zlego w pracy dzieci? Radek dobrze napisal z tym ze to ma dalej idace konsekwencje. Te dzieciaki kiedys albo beda zarabialy i podnosily standard zycia swoj i rodziny albo beda sie kisily w tym samym bagnie co ich rodzice. Dlatego trzeba zrobic wszystko zeby im pomoc wyjsc na ludzi! A pelny zoladek jest do tego absolutna podstawa! Te 15 sekund dziennie jest ogromna inwestycja w przyszlosc. "Aha czyli że praca demoralizuje??-to do postu Radka, który nie raczył zauważyć, że dzieci swoją pracą karmią młodsze rodzeństwo, bez nich cała rodzina nie miała by co żreć i te młodsze nie miałyby żadnych szans na naukę, bo jak sam stwierdziłeś na głodnego nie da się uczyć."Osoba mająca 7-18 lat nie ma pracować, jej głównym celem jest nauka, przygotowanie do prawdziwego życia." Czyli spryciarzu praca do życia nie przygotowuje?? Chciałem przypomnieć, że ulice też ktoś musi sprzątać i wykształcenie NIE JEST mu do tego potrzebne."Idź na ulicę. Tam dostaniesz odpowiedź. I prawdę. " - Żuli i leni nie nauczonych, że żeby coś mieć to trzeba na to zapracować.Sorry że napisałem do do was razem ale prezentujecie podobny pogląd na tą sprawę.A poza tym nie wiedziałem że chodzi o biedne dzieci bo nie klikłem na tamte stronki ale to w sumie i tak nic nie zmienia.
 
Top Bottom