Forumowy feedback

+
Wklejanie długaśnych i licznych cytatów nie jest najrozsądniejsze. W zupełności wystarczy wrzucić pierwsze dwa, trzy zdania, sygnalizując treść do której się odnosisz. W ten sposób twój post nie będzie zajmował tysiąca znaków.
 

Wikli

Forum regular
Miałem na myśli takie posty, jak na przykład na tej stronie.

Według mnie nie m w tym nic złego :)

Też czasem pomijam takie ściany tekstu, ale jeżeli ktoś piszę ciekawie, to fajnie się to czyta. To też świetna opcja dla osób, które prowadzą ze sobą długie dyskusje.

Wklejanie długaśnych i licznych cytatów nie jest najrozsądniejsze. W zupełności wystarczy wrzucić pierwsze dwa, trzy zdania, sygnalizując treść do której się odnosisz. W ten sposób twój post nie będzie zajmował tysiąca znaków.

Tylko cytaty i tak się "skracają" automatycznie. Natomiast osoba czytająca mój post nie musi dzięki cytowaniu pełnej treści nie musi szukać postu osoby, której wiadomość cytuję.
 
One się chowają częściowo, ale to nie znaczy, że mają wówczas mniej znaków. A to przecież jest rozpatrywanym teraz problemem.
 

Wikli

Forum regular
Tak i oczywiście zwykle można po prostu zacytować fragment wypowiedzi na którą się odpowiada. Jednak według mnie znacznie lepiej zacytować całość - jest to wygodniejsze dla osób, które czytają post, ponieważ mogą od razu zapoznać się z fragmentem, na który odpowiadam ;)
 
Tak i oczywiście zwykle można po prostu zacytować fragment wypowiedzi na którą się odpowiada. Jednak według mnie znacznie lepiej zacytować całość - jest to wygodniejsze dla osób, które czytają post, ponieważ mogą od razu zapoznać się z fragmentem, na który odpowiadam ;)

Nie mogą się zapoznać z fragmentem, bo cytujesz całość. Mogą się zapoznać z fragmentem, gdy... cytujesz fragment. Jeśli chcą poznać cały post wystarczy, że nacisną strzałeczkę w cytacie, forum przeniesie ich do posta.
 

Wikli

Forum regular
Nie mogą się zapoznać z fragmentem, bo cytujesz całość.

Nie cytuję całości. Zerknij na post, o którym wspominam.

Odpowiadam tam na wiadomość, która ma kilka tysięcy znaków. Odpowiedź wygląda tak:

[Cytuję fragment postu]
moja odpowiedź
[Cytuję kolejną część postu]
moja odpowiedź

Według mnie wygodniejsze jest przeczytanie całego fragmentu, do którego się odnoszę, niż skakanie pomiędzy postami ;)
 

Lexor

Forum veteran
Jak można sprawdzić, którzy użytkownicy forum są akurat online? Na wielu forach jest coś takiego, tu jakoś nigdzie tego nie widzę. Nie zauważyłem też listy osób moderujących, których by można było się o coś zapytać w razie potrzeby - czy jest gdzieś taka lista dostępna?
 
Jak można sprawdzić, którzy użytkownicy forum są akurat online? Na wielu forach jest coś takiego, tu jakoś nigdzie tego nie widzę. Nie zauważyłem też listy osób moderujących, których by można było się o coś zapytać w razie potrzeby - czy jest gdzieś taka lista dostępna?
Zwróć uwagę, że awatary zalogowanych użytkowników mają zielony górny lewy narożnik. Jeśli masz jakieś pytanie, to wal na forum. Administratorzy również je przeglądają i czasem odpisują.
 

Lexor

Forum veteran
Zwróć uwagę, że awatary zalogowanych użytkowników mają zielony górny lewy narożnik. Jeśli masz jakieś pytanie, to wal na forum. Administratorzy również je przeglądają i czasem odpisują.

To nie do końca tak ładnie działa jak opisujesz. ;)

Przykład: wczoraj miałem "kłopot" i potrzebowałem zapytać się o coś zespół moderujący. Nie mogłem znaleźć "po trójkącikach" żadnego moderatora który był online (może żaden z tych którzy byli akurat nie pisze postów?), więc założyłem temat z pytaniem, w którym wyraźnie zaznaczyłem że go zakładam bo nie wiem do kogo mam napisać na PM.

Na moje pytanie dostałem odpowiedź przez PM (nie wiem od kogo - zamiast użytkownika miałem "?"), temat został skasowany z prośbą tego typu pytania kierować na PM - takie "koło graniaste" trochę. ;) Stąd moje powyższe pytanie tutaj.
 
Moderatorzy i administratorzy są wyróżnieni kolorami. Możesz do kogoś konkretnego z nich pisać PM-ki nawet, jeśli jest offline. Poza tym na samym dole pod czerwonym "kogutkiem" masz link "kontakt z administracją".
 
Aż się łza w oku kręci, jak sobie przypomnę wcześniejsze odsłony forum i takie właśnie listy ludzi online. Miało to swój urok.

Co do zadawania pytań vs. zakładanie tematów, to trochę tak, jak z tłumaczeniem, że "pilnie potrzebowałem tej książki, ale akurat nie było sprzedawcy, to ją wziąłem i zostawiłem kartkę, że serio chciałem zapłacić, ale skoro nikogo nie było..." ;)
Zmierzam do tego, że nawet palące pytanie to nie jest raczej kwestia życia i śmierci, i że odpowiedź ma być zaraz natychmiast. No nie. Cierpliwości trochę.
Wystarczy rozejrzeć się po ostatnich tematach, żeby pobieżnie choćby ustalić, który z moderatorów jest najczęściej online - i napisać do niego, hm? Odpowiedź może być za kilkanaście minut, a może być i za godzinę albo dwie - to chyba nie jest jakiś duży problem?
Staramy się być obecni i pomocni, ale nie zawsze się to udaje. To nie powinno być pretekstem do naruszania regulaminu na zasadzie "bo ja teraz potrzebuję".
Na spokojnie, damy radę...
 

Lexor

Forum veteran
Aż się łza w oku kręci, jak sobie przypomnę wcześniejsze odsłony forum i takie właśnie listy ludzi online. Miało to swój urok.

Można wiedzieć dlaczego z tego zrezygnowano?

Wystarczy rozejrzeć się po ostatnich tematach, żeby pobieżnie choćby ustalić, który z moderatorów jest najczęściej online - i napisać do niego, hm? Odpowiedź może być za kilkanaście minut, a może być i za godzinę albo dwie - to chyba nie jest jakiś duży problem?

Każdemu moderatorowi zdarza się zapewnie dłuższy "urlop" od forum, więc mogę miec np. pecha i na coś takiego trafić. ;)

Swoją drogą dla mnie to dziwne, że na forum nie ma powszechnie dostepnej listy zespołu moderatorów (nicki zebrane w jednym miejscu) - chyba pierwszy raz z czymś takim się spotykam.
 
Moderatorów nie jest jakoś specjalnie dużo i chyba każdy jak już się chwilę po forum pokręci, to będzie kojarzył nasze nicki :). A PW można zawsze wysłać do dwóch, albo trzech moderatorów :). Brak listy ludzi online, to chyba kwestia zmian kolejnych silników forum. Nie każdy ma takie funkcjonalności.
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
Kręcę się na forum od paru tygodni, ale jeszcze nicków aż tak bardzo nie kojarzę. ;)
Przede wszystkim szkoda, że jak dostaję jakąś prywatną informację od moderatora to nie ma tam jego nicka, jest tylko awatar z "?".

PW można zawsze wysłać do dwóch, albo trzech moderatorów

No właśnie chciałem czegoś takiego uniknąć. ;)
 
Przecież nie trzeba szukać po nickach, tylko wystarczy spojrzeć na pasek ponad postem. Jeśli niebieski - to moderator, jeśli czerwony - to red, a jak czarny to zebra.
 
Przede wszystkim szkoda, że jak dostaję jakąś prywatną informację od moderatora to nie ma tam jego nicka, jest tylko awatar z "?".

Z tym PW to dziwne, powinno być widoczne kto ją wysłał. Wyślę ci PW dla pewności.
 

Lexor

Forum veteran
Przecież nie trzeba szukać po nickach, tylko wystarczy spojrzeć na pasek ponad postem. Jeśli niebieski - to moderator, jeśli czerwony - to red, a jak czarny to zebra.

Chodziło mi bardziej o to, że gdyby ktoś mnie zapytał o jakiś nick moderatora to żadnego bez takiego szukania jak napisałeś bym nie podał. ;)

Z tym PW to dziwne, powinno być widoczne kto ją wysłał. Wyślę ci PW dla pewności.

Odpisałem. :)
 
Czy istnieje jakaś możliwość by tematy z podforum "Społeczność" nie pojawiały mi się w dziale "Najnowsze"?

Chciałbym móc obserwować jedynie tematy związane bezpośrednio z Gwintem.
 
Top Bottom