Forumowy feedback

+
Witaj!

Jeśli napotkałeś jakieś błędy w funkcjonowaniu forum lub masz sugestie to ten temat jest dla ciebie. Zapewniamy, że wszelkie uwagi są czytane i rozpatrywane.
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
Łączenie postów gdy są napisane czasowo blisko siebie, jeden pod drugim, to dobra funkcja forum, ale nie jest do przyjęcia, że:

1) Drugi, połączony post nie "zapala" całego tematu na nowo dla innych użytkowników którzy go już wcześniej przeczytali - mam tak, że czasem coś dopisuję do tematu po paru godzinach i post oczywiście jest łączony ale temat jest w dalszym ciągu "wygaszony", czyli inni nie widzą że coś tam dopisałem.

2) Jeśli w drugim, łączonym do wcześniejszego poście, oznaczę jakiegoś użytkownika, to ten użytkownik nie dostaje żadnego powiadomienia, że został oznaczony - to już jest poważny błąd forum, który powinien zostać szybko naprawiony.

Jesli nie ma mozliwości szybkiej poprawy technicznej (lub byłaby zbyt trudna) to pewnym, tymczasowym, wyjściem z sytuacji byłoby skrócenie czasu łączenia - jeśli kolejny post byłby napisany w ciągu np. 15 minut łaczenie by w dalszym ciągu działało, jesli powyżej to by już nie następowało. Nie wiem na ile obecnie ten czas został ustalony ale automatyczne łączenie postów, z których drugi był napisany po paru godzinach, bez powiadomienia innych użytkowników jest zupełnie bez sensu.
 
Last edited:
To ja proponuję może by ktoś się najpierw odniósł do licznych skarg i zażaleń przedstawianych już na forum w innym temacie. Co jest brane pod uwagę, a co uznawane za 'tak ma być'. Może jakaś lista to do? Wpisywanie po raz kolejny tego samego nie ma sensu, bo i tak zmian żadnych nie widzę.
 

Vattier

CD PROJEKT RED
Łączenie postów gdy są napisane czasowo blisko siebie, jeden pod drugim, to dobra funkcja forum, ale nie jest do przyjęcia, że:

1) Drugi, połączony post nie "zapala" całego tematu na nowo dla innych użytkowników którzy go już wcześniej przeczytali - mam tak, że czasem coś dopisuję do tematu po paru godzinach i post oczywiście jest łączony ale temat jest w dalszym ciągu "wygaszony", czyli inni nie widzą że coś tam dopisałem.

2) Jeśli w drugim, łączonym do wcześniejszego poście, oznaczę jakiegoś użytkownika, to ten użytkownik nie dostaje żadnego powiadomienia, że został oznaczony - to już jest poważny błąd forum, który powinien zostać szybko naprawiony.

Jesli nie ma mozliwości szybkiej poprawy technicznej (lub byłaby zbyt trudna) to pewnym, tymczasowym, wyjściem z sytuacji byłoby skrócenie czasu łączenia - jeśli kolejny post byłby napisany w ciągu np. 15 minut łaczenie by w dalszym ciągu działało, jesli powyżej to by już nie następowało. Nie wiem na ile obecnie ten czas został ustalony ale automatyczne łączenie postów, z których drugi był napisany po paru godzinach, bez powiadomienia innych użytkowników jest zupełnie bez sensu.

Dzięki za zgłoszenie!

Rzeczywiście wzmianki nie działały poprawnie - naprawiliśmy to.

Jeśli chodzi o oznaczanie tematu jako nieprzeczytany - to działa zgodnie z założeniami. Tematy są oznaczone jako nieprzeczytane tylko kiedy pojawia się w nich nowy post. Tematy nie są oznaczane jako nieprzeczytane kiedy jeden z uczestników rozmowy dokonuje edycji swojego postu. Automatyczne łączenie postów to zabezpieczenie przed spamem: częstym podbijaniem tematu i floodowaniem. Gdyby go nie było, to posty i tak zostałyby połączone przez moderatora, z tą różnicą, że automat nigdy nie wystawia za to ostrzeżeń.
 

Lexor

Forum veteran
Automatyczne łączenie postów to zabezpieczenie przed spamem: częstym podbijaniem tematu i floodowaniem.

Rozumiem ideę łaczenia postów oraz zdają sobie sprawę z tego, że pisanie kolejnych postów w odstępach "minutowych" jest "złe", ale nie jestem przekonany czy napisanie kolejnego postu po paru godzinach można uznać za spam?

Staram się nie zakładać kolejnych osobnych tematów z każdą "popierdółką" na jaką się natknę w grze (a jako początkujacy gracz napotykam na wiele "zagadek") i umieszczam je sobie w jednym temacie - nawet zrobiłem podsumowanie owych "popierdółek" w pierwszym poście dla kolejnych osób odwiedzających mój temat. Zawsze gdy ktoś z forumowiczów mi pomoże staram się wyrazić podziękowanie i tym sposobem mój post jest prawie zawsze ostatni w temacie - gdy napotykam na kolejną "popierdółkę" i ja ją opisuję to "pojawia się problem", bo nikt tego nie zauważa bo mój post z prośbą "ginie" połaczony z podziękowaniem za rozwiązanie poprzedniego problemu.

Jak w takim przypadku powiadomić "zainteresowane osoby" że coś się dopisało? Mam zakładać osobne tematy na każde pytanie? Nie wiem czy to jest takie dobre rozwiązanie...
 

Vattier

CD PROJEKT RED
Automatyczne łączenie działa przez okres ustalony przez moderację. W chwili obecnej są to 24 godziny. Są oczywiście możliwe odstępstwa od reguły w uzasadnionych przypadkach (np kiedy ktoś prowadzi temat zbiorczy taki jak ten, który podlinkowałeś) - skontaktuję się przez PW :)
 
To ja proponuję może by ktoś się najpierw odniósł do licznych skarg i zażaleń przedstawianych już na forum w innym temacie. Co jest brane pod uwagę, a co uznawane za 'tak ma być'. Może jakaś lista to do? Wpisywanie po raz kolejny tego samego nie ma sensu, bo i tak zmian żadnych nie widzę.

A mi się wydaje, że nie chcesz widzieć.

Po pierwsze, pojawiały się w temacie oficjalne odpowiedzi na skargi i zgłoszenia użytkowników.

Po drugie, forum dostawało updejty na podstawie w/w feedbacku (poprawki w nazwach przycisków, polskie logo etc.). Błędy te zgłaszane i niezgłaszane zresztą też, są poprawiana tak szybko, jak to możliwe.

Forum, to jest bardzo skomplikowany byt, mnóstwo połączonych "ruchomych" elementów i zależności. Nie wszystkie zmiany mogą zostać wprowadzone od razu, inne mogą nie być wprowadzone wcale. Nie wynika to z opieszałości czy złośliwości, tylko z natury samego forum. Nie wspominając o tym, ze musi być tez jakaś konkretna wizja i pomysł, więc nie można wprowadzać w życie każdego ficzera, czy pomysłu, który zostaje zaproponowany.

Jeśli masz jakiś konkretny problem, to wrzuć posta z opisem co i jak.
 
Wrzucałem Nars, nie raz, bo to nie pierwszy temat przecież, w którym ktoś prosi o odzew ze strony forumowiczów. Pisałem już dawno temu dokładnie o tym, co jest powyżej. Ja jakoś nie widzę tych poprawek, o których wspominasz. Przycisk 'Wstaw cytaty...' jak był nieforemny, tak jest. Pomijając już ten całkowicie zbędny wielokropek na końcu. Oznaczanie wszystkiego jako przeczytane w dziale Najnowsze też przecież nie działa od samego początku, czy raczej działa bardzo wybiórczo, zapewne z powodu technicznej niemocy.
I tak jak pisałem, naprawdę by się przydała jakaś wiadomość, co się robi, co jest ewentualnie w planach itd. Chyba że gdzieś jest na jednej z licznych podstron.
 
Przycisk 'Wstaw cytaty...' jak był nieforemny, tak jest.
I jest w planach do poprawienia w przyszłości, w tym momencie skupiamy się na bardziej palących kwestiach :)

Pomijając już ten całkowicie zbędny wielokropek na końcu.
To już design XenForo.

Oznaczanie wszystkiego jako przeczytane w dziale Najnowsze też przecież nie działa od samego początku, czy raczej działa bardzo wybiórczo, zapewne z powodu technicznej niemocy.
To zostało częściowo poprawione. Przycisk dawniej nie oznaczał tematów zagnieżdżonych dwa poziomy głębiej (czyli kliknięcie na stronie głównej nie oznaczało tematów umieszczonych w podforach, np DZIAŁ TECHNICZNY > PC. Obecnie nie ma tego problemu.
Przycisk obecnie nie jest w stanie odznaczyć tematów znajdujących się w sekcji SPOŁECZNOŚĆ ze względu na strukturę forum - będziemy się temu jeszcze przyglądać w przyszłości.
 
Ok, to czekam na te poprawki w palących kwestiach. Aż ciekaw jestem, cóż to takiego.
Tak jeszcze dodam od siebie, jako że spać przez to po nocach nie mogę, że przydałoby się ujednolicić formę na tych przyciskach pod edycją posta. Obecnie jest takie pół na pół, czyli forma bezosobowa - Odpowiedź i Podgląd, a obok już różne od niej - Załącz pliki i Wstaw cytaty. Wiem, że to zapewne nawet nie stało obok palących kwestii, ale logiczniej by było, gdyby zamienić to przykładowo na Odpowiedz i Podejrzyj. Albo z drugiej strony Załączanie plików oraz Wstawianie cytatów. Chociaż przypuszczam, że problemem jest tutaj wielkość liter i być może brak możliwości stworzenia takiego przycisku z dwiema liniami tekstu, bo tyle by było potrzebne jak sądzę.
 
Sugestia:
Powinna być opcja nie obserwuj danego tematu, albo nie aktywuj nowych postów z danego tematu w dziale Najnowszych. Na przykład wyskakuje mi temat anime, który mnie nie interesuje, ale cały czas dostaje powiadomienia, że jest nowy post. Przy zakładaniu nowego tematu w dziale Społeczność, temat powinien być widoczny w aktualnościach, ale jeżeli nas nie interesuje powinna być opcja dezaktywacji, lub ignoruj, w dziale najnowsze, żeby obserwować teamy społeczności, które nas interesują.

W skrócie widzę nowe tematy zakładane w dziale społeczności, ale jak mnie nie interesują, to chcę mieć możliwość dezaktywacji powiadomienia najnowszych postów z tych działów. =]

Teraz jest to po prostu niechciany spam :p
 
Last edited:
Powinna być opcja nie obserwuj danego tematu

Ja mam taką opcję - na górze nad tematem jest przycisk aby go przestać obserwować.
Poza tym w opcjach użytkownika można wyłączyć obserwację paru tematów za jednym razem.
 
Ja mam taką opcję - na górze nad tematem jest przycisk aby go przestać obserwować.
Poza tym w opcjach użytkownika można wyłączyć obserwację paru tematów za jednym razem.

Mogę wybrać "nie obserwuj", ale dopiero jak zacznę obserwować temat, albo gdy się w nim udzielę. Problem w tym, że nie obserwuję, a mam powiadomienia.
Wejdź na anime na przykład.


Co nowy temat ze Społeczności latać po ustawieniach ? Ale ja chce widzieć nowe tematy, ale nie wszystkie. Chcę obserwować, tylko tematy które mnie interesują :p. Bo może w przyszłości napisze, ktoś temat który jest ciekawy dla mnie albo kogoś innego =]. Jak będzie dużo aktywnych tematów ze społeczności, to będę miał w najnowszych SPAM, który mnie nie obchodzi =]

EDIT: @Lexor Polatałem po opcjach nie mogę wyłączyć anime, bo nie pisałem w tym temacie. Mogę przestać obserwować tematy w których tylko pisałem.
 
Last edited:
EDIT: @Lexor Polatałem po opcjach nie mogę wyłączyć anime, bo nie pisałem w tym temacie. Mogę przestać obserwować tematy w których tylko pisałem.

Dziwne, ja nigdy nie pisałem w Anime i nie dostaję żadnych powiadomień o tym temacie.

PS. Nie dostałem powiadomienia o otagowaniu mnie w edycji posta, tylko o tym, że mnie zacytowałeś.
 
Dziwne, ja nigdy nie pisałem w Anime i nie dostaję żadnych powiadomień o tym temacie.

PS. Nie dostałem powiadomienia o otagowaniu mnie w edycji posta, tylko o tym, że mnie zacytowałeś.
Nie masz w najnowszych?
Post automatically merged:

Jeszcze muzyka, filmówka, seriale.
 

Attachments

  • Screenshot_20181126-010503.png
    Screenshot_20181126-010503.png
    111.3 KB · Views: 151
Nie masz w najnowszych?

W menu "najnowsze" może i są ale na pewno żadnych powiadomień o tych tematach nie mam.

PS. Jeśli ten screen miał posłużyć za jakiś przykład czegoś, to nic z niego nie zrozumiałem. :p
 

Wikli

Forum regular
@Vattier Polecam przemyśleć ogranicznie do 10.000 znaków. Przed chwilą odpowiadałem w tym wątku i używając opcji cytatów zrobiłem ponad 10.000 znaków, przez co musiałem edytować swój post, zwłaszcza, że nie było opcji żeby podzielić swój post na dwa oddzielne, które dodam jeden po drugim.
 
A kto czyta takie ściany tekstu? Ja ogólnie lubię czytać, ale jak widzę ścianę na trzy ekrany, w której połowa to cytaty poprzednich wypowiedzi, to je najzwyczajniej w świecie ignoruję i przechodzę do następnego wpisu.
 

Wikli

Forum regular
Nikt nie każe Ci czytać, jednocześnie odpowiadając na post który jest ściana tekstu jeżeli chce się odpowiedzieć merytorycznie to też zwykle trzeba stworzyć ścianę tekstu.

Długie cytaty się zwijają, więc można je łatwo ominąć i nie zajmują dużo miejsca.
 
Top Bottom