Forumowy RPG

+
oj, krogulec ty bywasz tu czasem czy to twój duch? sesja trwała może nie tydzień, ale dość długo żeby ją zauważyć
 
Dzieki, Skoti. A co z wysyłaniem postaci do MG? Po prostu historia, profesja, wyglad?Yarpen -> Długo mnie tu nie było i narobiło się trochę zaległości
 
REGULAMIN1Podczas trwania sesji nie można się dołączać, informacja o rozpoczęciu nowej przygody będzie umieszczona na forum wcześniej.2Sesja będzie prowadzona w innym pokoju, w którym piszemy tylko posty związane z naszym zachowaniem w świecie gry itd. Wszelkie pytania o funkcjonowaniu gry zadajemy w temacie : Forumowy RPG 3Nie można edytować wiadomości4Każdy gracz ma prawo do napisania 2 postów po poście MG5MG ma dowolną liczbe postów6MG musi nam obwieścić, iż skończył opisywanie danej akcji.7MG może edytować wiadomości (oczywiście swoje)8MG musi poczekać na odpowiedzi drużyny przynajmniej 10 min lub 15 min.9Gra toczy się w świecie Wiedźmina. 10 Nie opieramy się na żadnym systemie (chociaż to też zależeć będzie od MG)11Osoby, które będą naruszać spokój i funkcjonowanie sesji, zostaną należycie potraktowane przez moderatora, MG lub admina12Osoby, które nie są aktualnymi graczami i napiszą coś w pokoju naszej sesji np."ja też chcę grać !!" zostaną grzecznie odprowadzone do regulaminu; może to robić tylko MG, reszta nie zwraca na niego uwagi. W przypaku stałych bywalców forum (powyżej statusu dziecko niespodzianka) takie postępowanie zostanie odpowiednio ukarane13Osoby biorące udział w jednej historii (sesji) nie mogą wziąść udziału w innym scenariuszu, który będzie prowadzony przez innego MG.14MG który porzuci swój scenariusz straci zaufanie wśród forumowiczów, to samo tyczy się graczy, dlatego jak postanawiamy grać to grajmy do samego końca17MG jest zmuszony do powiadomienia o chęci zorganizowania sesji na tym forum 2 lub 3 dni wcześnije18Prosimy aby się nie rozpisywać, to co chcemy napisać (tzn. zrobić) musi trwać, tyle aby zachować jakiś stopień rzeczywistości. Np wyjęcie noża z głębin plecaka zajmie nam z jakąś jedną ture lub nawet 2 (nie piszcie: to ja ide popływać, potem wyjme sobie śniadanie z plecak, w między czasie przebiegne sobie 1000m - wiecie o co mi chodzi???) 19MG może wyrzucić kogoś z drużyny, ale tylko w sytuacji złego zachowania zawodnika. W innych sytuacjach musi podać wyraźny powód na forum: Forumowe RPG20Podczas gry prosimy o stosowne zachowanie, chamstwa i wulgaryzmów nie będziemy tolerować, szanujmy się na wzajem.21Prosimy o rozważne posty w trakcie gry, które są nawiązaniem do rozgrywki. Poza tym, prosimy o dość dokładne opisy waszego zachowania (żeby nie było sytuacji w której MG będzie musiał się domyślać o co wam chodzi)22MG ustala ekwipunek, rodzaj i działanie posiadanych czarów, ilość prowiantu i gotówki a także pieniędzy na koncie w bankach (np. Vivaldich) przed grą, posiłkując się przy tym sugestiami graczy23MG na zakonczenie każdej sesji musi przedstawić obecny stan ekwipunku bohaterów24Piszemy w 1 osobie, oraz w czasie teraźniejszym
 
Krogulec troche chęci a znajdziesz. Wszystko zaczyna sie tak naprawde od 15 strony, na 16 i 17 masz chyba historie nightmera i kogos jeszcze, nie rob balaganu, wystarczy poczytac, a jak chcesz czegos wiecej sie dowiedziec to zapraszam na pw, ale nie tu i teraz bo to wszystko juz bylo napisane duzzzooo wczesniej.Dla leniuchów i zapominalskich przypomne:1. Mamy 2 MG teraz (kogut, nightmare)2. Historie wysyłamy do 31 grudnia do godz 23.59 3 Z tego zo mi wiadomo to 2 stycznia 2005 bedzie wiadome kto gra4. Otwieramy 2 temat do sesji, jedna z nich będzie się toczyć na starym temacie dotyczącym sesji próbneja druga na nowym
 
Sesje do, kórych wysyłamy zgłszenia do jutra będą najprowdopodobniej rozegrane (rozpoczęte) tydzień później (czyli w 2. tyg stycznia).Hmm cięzko mówić o sesjach w kolejnych terminach skoro te jescze nie zostały rozegrane , ale myśle, że wszystko będzie zależało od tego czy ktos bedzie chciał sie podjąć prowadzenia sesji (zostanie MG) no i od liczby zgłoszeń
 
No dobra ja juz napisalem postac oczywiscie nie zabraklo lemonidaki i popiola Moze Nightmare mnie przyjmie a jak nie to wysylam postacie do Koguta
 
Dzisiaj ostatni dzień nadsyłania postaci! Śpieszcie się...a tak apropo regulaminu - czy edytować postów nie można nawet dla literówek? Albo jak ktoś się śpieszył i totalny bełkot mu wyszedł?rozumiem, że to, aby nie poprawiali swoich decyzji, ale co zrobicie jak czynność nie będzie miała sensu? Już to widzę:"Stoisz dalej w miejscu, zastanawiasz się co zrobić. Niestety przez twoją głowę przetacza się tylko bezsensowny bełkot. A ty stoisz dalej i tępo wpatrujesz się w szarżującego jeźdźca."
 
Mroku said:
[...]2. Historie wysyłamy do 31 grudnia do godz 23.59 .3 Z tego, co mi wiadomo to 2 stycznia 2005 będzie wiadomo kto gra.[...]
Ad 2. A tak dokładniej to do 24:00 .Ad 3. Będzie wiadomo 1 stycznia. Ja wyślę na forum swoją listę, ponumerowaną w kolejności i będę tydzień czekał na potwierdzenie (jednocześnie przygotowywując sesję). Do sesji wejdą cztery osoby o najwyższych "numerach", które potwierdzą swoją grę w ustalonym terminie (jak ktoś nie może grać, niech pisze, kiedy będzie mógł). Przypominam, że można potwierdzić grę u TYLKO JEDNEGO MG.Yellow -> Ja będę przyjmował, że postać zaczyna to wykonywać, ale po chwili się reflektuje. Takie rozwiązanie jest (wg mnie) bardziej sprawiedliwe (jak coś robisz, to nie ma odwrotu) i bardziej realistyczne (skutek stresu , ludzie działają czasem trochę bez sensu).
 
Yellow said:
a tak apropo regulaminu - czy edytować postów nie można nawet dla literówek? Albo jak ktoś się śpieszył i totalny bełkot mu wyszedł?
Przeciez nikt nikogo nie pogania. Nie jest to chat gdzie na odp masz pare sekund. Jest wystarczajaco duzo czasu aby post napisac i sie nad nim zastanowic.
 
jeszcze ja coś doskrobie i wyśle mam kilka godzin jeszcze więc owinienem zdążyc z tymi literówkami to nie ma problemu- napisz posta później go przeczytaj
 
Yarpen Zirgin said:
a moze by draghmar z nami zagrał?
Jakby chcial to by zagral...A nie chce mu sie tworzyc postaci i tekie tam. Poza tym nie ma na tyle duzo czasu, zeby w tym uczestniczyc i wystarczy mu czytanie
 
Nightmare said:
Ludzie, sprężcie się! Mam dopiero 4 DOBRE postaci, i jedna osoba ma jeszcze dopisać!
Nightmare - a powiesz które postacie jakie dostałeś są dobre?Bo jeśli moja nie, to mogę wziąść i poprawić.
 
Dostałem piątą dobrą postać, a jeszcze jedna (cały czas ta sama) ma dojść.Yellow - Poprawić nigdy nie zawadzi. Ale tak, Twoja jest dobra. Narazie jest w czołówce.
 
Taka prośba - jak wysyłacie postać to pomyślcie trochę nad nią, bo nie chce mieć więcej postaci sprawiających wrażenie, że ktoś je stworzył po dwóch (albo i więcej) głębszych . Ja rozumiem, że postać może być zwariowana i z chęcią takie przyjme, jeżeli będą dopracowane. Wybaczcie, ale nie będę przyjmował postaci mordujących gitarą (do twórcy - nie obraź się za to, ale takie już ze mnie złośliwe bydle, że jak się na kogoś uwezmę, a mam do tego powód, to nie odpuszczę!). Owszem, gdyby to był morderca grający w wolnych chwilach na gitarze... Ale nie coś takiego! Takie "smaczki" są fajne, ale postać nie może być oparta wyłącznie na takich pomysłach!
 
Top Bottom