FTL Faster Than Light

+
FTL Faster Than Light

Właśnie gram w FTL Advanced Edition i ojej, jaka to jest cudowna gra. Z wielu drobnych powodów gra się lepiej niż w podstawkę, która i tak jest świetna. Odblokowałem sobie savem wszystkie statki i bawię się rożnymi kombinacjami, np.
Kryształowy Okręt bez ani jednej broni - teleportuję się do zbrojowni, blokuję drzwi kryształami i niszczę kontrolę uzbrojenia; przez ten czas cloak chroni mój statek przed namierzeniem, a zanim niewidzialność się skończy uzbrojenia już nie ma. Do tego Klonowanie zamiast Medbaya i (dosłownie) żyć nie umierać :D
Udało mi się też przy pomocy modułu hakerskiego udusić wszystkich ludzi na statku-bossie, niestety potem AI przejęła kontrolę, nie ma tak prosto :p
 
Ach, zapomniałam już o tych kolorkach, machnęłam sobie stylisha i mam na szarym tle :p
No bo to jest właśnie bardziej zbiór wrażeń, niż recenzja, ale mnie bardziej zachęcił, niż recenzje na tru gamingowych portalach.
 
ale mnie bardziej zachęcił, niż recenzje na tru gamingowych portalach.
 
Ależ weszłam, w edycję nawet, ale info, że czegoś nie widać się też przydaje :p
Teraz widać, zresztą.
 
okok ;]

Zapomniałem dodać o jednej ważnej zmianie - można zapisywać ustawienie podkomendnych na okręcie i wysłać ich na nie jednym naciśnięciem Entera - czuje się wtedy jakbym był na Battlestar Galactica i krzyczę w duchu "CODE RED! BATTLE STATIONS! BATTLE STATIONS!"
 
Wczoraj zacząłem grać, gra jest straszna - bo trudna i wciąga. :p Dotychczas tylko raz udało mi się dolecieć do sektora, w którym są wojska Federacji, a i tak szybko tam, w dość głupi sposób, zginąłem. Btw, jak się odblokowuje nowe statki? Zdobyłem jeden w mniej więcej połowie trasy do wspomnianej lokacji, ale nic poza tym. Btw, gra sugeruje, że jeśli jestem nowy, to mam bejry z apdejta wyłączać, póki co słuchałem, robić tak dalej?
 
Wczoraj zacząłem grać, gra jest straszna - bo trudna i wciąga. :p Dotychczas tylko raz udało mi się dolecieć do sektora, w którym są wojska Federacji, a i tak szybko tam, w dość głupi sposób, zginąłem. Btw, jak się odblokowuje nowe statki? Zdobyłem jeden w mniej więcej połowie trasy do wspomnianej lokacji, ale nic poza tym. Btw, gra sugeruje, że jeśli jestem nowy, to mam bejry z apdejta wyłączać, póki co słuchałem, robić tak dalej?

Pocieszę cię że grałem wielokrotnie, różnymi statkami, ale nigdy nie udało mi się załatwić ostatniego bossa ;) Przy każdym statku masz informację jak go zdobyć z tego co pamiętam (możesz też odblokować 2 inne konfiguracje każdego okrętu). Ja odblokowałem ze 2, ale w końcu ściągnąłem sejwa z odblokowanymi wszystkimi statkami, jak się bawić to się bawić ;)
Nie zalecają grania od razu w wersję rozszerzoną pewnie dla tego, żebyś się nie zagubił w możliwościach, tylko w miarę spokojnie nauczył jak działają rzeczy z podstawki.
 

Yngh

Forum veteran
Po raz pierwszy w historii, po wielu próbach, udało mi się pokonać wszystkie trzy fazy końcowego bossa. Na poziomie Easy, co prawda, i tylko jednym z wielu typów statków, więc długa droga przede mną, ale satysfakcja ogromna ;D. FTL to od dłuższego czasu jedyna gra, w którą gram, z racji na to, że można w nią grać równie dobrze 15 minut, jak i parę godzin, i zawsze jest fajnie :). Świetny roguelike przypominający, że bardzo wysoki poziom trudności (w tym perma-death) może, zamiast wywoływać frustrację, dawać frajdę, a przegrywanie jest cool, jeśli tylko gra jest odpowiednio zaprojektowana.
 
Top Bottom