Full Combat Rebalance 2

+
Full Combat Rebalance 2

Jeden z najbardziej zaangażowanych modderów pierwszego Wiedźmina, Andrzej Kwiatkowski (na scenie moderskiej znany jako Flash), aktualnie pracujący w CD Projekt RED jako Gameplay Designer, kończy właśnie pracę nad własnym modem, który urozmaica walkę oraz zmienia różne aspekty grywalności Wiedźmina 2. Oto kilka informacji na temat tego, czego możecie się spodziewać po nadchodzącej modyfikacji:

- Modyfikacja skupia się na zwiększeniu responsywności i mobilności Geralta w walce
- Geralt automatycznie paruje ciosy, również podczas chodzenia i biegania (nowe animacje)
- Geralt szybciej reaguje na komendy z klawiatury/pada
- Aktywny blok został zastąpiony aktywnym Quenem
- Dodatkowa postawa dla Geralta w walce – w wyjątkowo ciężkich starciach Geralt skupia się i stosuje piruety zamiast przewrotów (nowe animacje)
- Geralt nie odbija się od mieczy przeciwników, gdy jego ciosy zostaną sparowane – umożliwia to kontynuowanie sekwencji ataków
Przeciwnicy eksplodują gdy giną od ataków magicznych (jak w intrze)
Negatywne skutki przedawkowania eliksirów

Flash powiedział, że możemy się spodziewać tego moda w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Osobiście nie mogę się doczekać!
 
Last edited by a moderator:
Świetna wiadomość! Brzmi to jak przedsmak mechaniki W3. Ciekawi mnie czy nowe animacje to wynik prywatnej sesji mo-cap czy ręczna robota?

Co do zmian, to proponowałbym jeszcze trochę bardziej radykalne zmiany w systemie alchemii i przygotowania do walki - tak by był on zgodny z kanonem, ale jednocześnie pozwalał na dostosowywanie się do sytuacji podczas starcia, a nie tylko przed nim. Oto co kiedyś wpadło mi do głowy:

- pozwolić na umieszczanie w "kieszeniach" (menu taktyczne) eliksirów i olejów
- podczas walki zablokować dostep do panelu ekwipunku, nic tak nie psuje klimatu, jak możliwość zmiany ekwipunku podczas walki.
- umożliwić picie eliksirów i nakładanie olejów w czasie walki z poziomu menu taktycznego (bez medytacji)
- wypicie eliksiru bez medytacji to odegranie animacji (takiej jak w W1, czyli możemy zginąć w jej trakcie), większa toksyczność eliksiru + na pewien czas rozmazany ekran (jak podczas upojenia alkoholowego).
- nałożenie oleju to również odegranie animacji (takiej jak w W1)
- picie elkisirów podczas medytacji to mniejsza toksyczność + bonusy wynikające z picia kilku eliksirów na raz (eliksiry wzmacniają się nawzajem) i brak rozmazanego ekranu. Pijąc eliksyry podczas medytacji nie można ich przedawkować (nie można wypić zestawu, którego toksyczność przekracza 90%).
- toksyczność do poziomu 90% powinna dawać bonusy do szybkości generowania adrenaliny, ale już powyżej 90% powinna wywoływać negatywne efekty (przedawkowanie), przy 100% Geralt mógłby po prostu dostawać nieustanne dodatkowe obrażenia jak przy zatruciu (nie dające się zablokować przez Quen) Toksyczność powyżej 90% można uzyskać jedynie nieostrożnie pijąc eliksiry bez medytacji.
- takie podejście wymagało by powrotu Białego miodu, by natychmiast znautralizować efekty przedawkowania.

Co sądzisz o takich zmianach, Flash?
 
No pięknie! Wreszcie będą piruety – szkoda, że do użycia wyłącznie podczas ciężkich starć. Ogólnie nieźle się zdziwiłem, że Wiesiek ver. 2 nagle oduczył się piruetów i uników (które przecież były zaimplementowane w cżęści 1wszej): przewroty nijak mają się do "wiedźminowania" (w książkach wiedźmini stosowali pirutety właśnie) ani do fechtunku: do tego podczas starć b. często się ich używa, co odbiera potyczkom powagi i realizmu.
Automatyczne parowanie: o, to, to! Geralt przecież odbić nawet dwa ostrza naraz potrafił!
Ciekawym efektów eksplozji. Dziać się tak będzie po każdym magicznym ataku defensywnym? Np. po Aardzie? To trochę by się gryzło z logiką (w końcu to odepchnięcie), ale co tam, wszystkiego mieć nie można :))
O, a z powyższego – o Flashu – wynieść można naukę: dobry przykład na to, że od czegoś trzeba zacząć, a po pewnym czasie można zajść naprawdę daleko.
May the Force be with you!
 

MuzyQ

Forum regular
Pewnie, wspaniała wiadomość :) Możeee w końńcuu przejdę po raz drugi tą grę, bo za każdym razem jak próbuję, to gdzieś w drugim akcie stanę i dalej mi się nie chce :D
Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie w praktyce. Fajnie, że będą nowe animacje :)
Jednak nie uważam, że obecny styl walki w wiedźminie... odchodzi od... jak to mówią "realizmu i powagi"
To gra jest.
- Fantasy. Gdzie tam szukać realizmu : D
 
Nie "styl walki", a "przewroty". :)

MuzyQ" said:
- Fantasy. Gdzie tam szukać realizmu : D

Każde dzieło – czy to fantastyka, czy to mainstream – musi być w pewnym stopniu realistyczne (i nie chodzi tu o aspekty typu magia, potwory). Zwłaszcza walka, w Wieśku 2 zrealizowana świetnie prócz tych nieszczęsnych przewrotów, których nadużycie mija się z realizmem starć z uzyciem broni białej. No i przede wszystkim z wiedźmińskim kanonem, gdzie Wiesław nie turał się jak M&Msy, tylko robił błyskawiczne uniki: mowa była głównie o piruetach. :)
 

MuzyQ

Forum regular
Luzik.
Zagram na pewno!
Co prawda to prawda - turlał się jak głupi.
Czekamy z niecierpliwością na tegoż moda :D
 
Świetna informacja!
Już nie mogę się doczekać do przetestowania tego ulepszonego systemu walki ;)
 
Ja powiem tak:
- jak najwięcej realizmu i zgodności z książką to byłoby wspaniałe :cool:,
- zostawić medytacje i picie eliksirów tak jak jest plus zabronić nakładania olejów w czasie walki :p,
- osłabić przypakowane znaki i drzewko magii (Gerwant to nie czarodziej rwa jego mać, jego Igni ledwo polutowało garnek ;))
- wzmocnić znaczenie alchemii
- ograniczyć zmianę kos w czasie walki i ich "magicznego" przenoszenia w tej małej torebce na klacie ;P
- walka mieczem, walka mieczem i walka mieczem (realistyczna jeśli można prosić :))

Dobra koncert życzeń skończony ;P, a tak na serio to powodzenia przy tym "dziele", mam nadzieje że nawet lepszym niż FCR1.
Pozdrawiam!
 
Wygląda to bardzo ciekawie. I tak znienacka. Niewiele było słychać a tu nagle za dwa tygodnie. Ale tak szczerze to liczę na to, że lista nie obejmuje wszystkich zmian, że Flash rozłożył W2 na części pierwsze, każdy element odświeżył i złożył zupełnie nową jakość. Ta lista powinna liczyć kilkadziesiąt pozycji. Drzewko talentów, działanie eliksirów, cechy przedmiotów. Tyle do udoskonalenia!
Nie dałem rady przejść Wiedźmina rozszerzonego. Mimo wszystko mnie znudził. Może z FCR2 się uda. Przekonam się za... jakiś tydzień jak sądzę. Blisko moich urodzin :)
 

MuzyQ

Forum regular
Co z tym modem.. miał się pojawić po mniej więcej dwóch tygodniach. Co dzień go wypatruję :/
Jakieś info?
 
Nic z tym nie zrobisz, można po prostu obserwować oba fora, a udzielać się gdzie chcesz proste.
 

MuzyQ

Forum regular
Jasne, nie mam się co dziwić :) Scena - " Anglojęzyczna" bardziej rozbudowana, że tak powiem.
 
Moda od Flash'a możemy spodziewać się w okolicach 20 czerwca ;)
Link do newsa. Znajduje się także w nim lista zmian jakie wprowadzi nadchodzący mod
 
Top Bottom