Full Combat Rebalance 2

+
Witam

Ja mam inne pytanie ponieważ postanowiłem przejść Wiedźmina 2 na FC1.1a, to nie wiem jak zrobić miecz świętokradcy w I Akcie, potrzebna jest magiczna osełka, nie zwykła (do obu mieczy), skąd ją wyczarować ? Moje zwykłe mają oznaczenie pospolita, a do miecza potrzeba z opisem magiczna. Jeśli to jest bug to zgłaszam, a jeśli gdzieś mogę ją znaleźć to proszę o pomoc

Pozdrawiam

EDIT:
Problem został rozwiązany jeszcze raz pobrałem FC1.1 i FC1.1a i tym razem schematy były dobre, sam już nie wiem czemu tak się stało w każdym bądź razie wszystko działa tak jak trzeba i nie ma już wymogu posiadania osełki do craftingu.
 
Last edited:
w zadaniu tajemnice loc muinne nie jest możliwe aktywowanie kryształów za pomocą znaków, oba znaki uderzają nad kryształami, próbowałem przeróżnymi sposobami i nic
 
no ja nadal w Vergen mam problem z solidnym suknem i schematami na skóry jakaś pomoc i czy zmiana składnika na pancerz wiarołomcy z pancerz draugira jest zamierzona czy bug jakić??
 
schemat solidnego sukna i skóry można znaleźć dopiero w 3 akcie w zadaniu tajemnice Loc Muinne, w 2 akcie nie ma w ogóle sukna, ja po prostu wczytałem save z aktu 1 nakupiłem sukna na 3 akty i tyle... nic nie da sie poradzić... a pancerz draugira powinien być słabszy, a jest lepszy o ile pamietam (aha leczenie z mieczy nie działa)
 
no ja odinstalowałem moda na chwile nakupiłem schematów i zainstalowałem moda spowrotem i sobie robię sukno hehe
 
Witam!
Podczas misji "Preludium do wojny: Aedirn" FPS spadają mi płynnie z 43 do 2. Nieważne, czy ultra bez ubera, czy wszystko na minimum, w krótkim czasie mam poniżej 10 FPS. Walcz tu z draugirami i upiorami w takich warunkach :p .

Sprzęt:
-i5 3570K
-MSI GTX 660 TF (2GB DDR5)
-8 GB RAM 1600 MHz
-Win 7 64-bit

Przy takiej konfiguracji wszystko śmigało bez najmniejszego problemu - opisana sytuacja występuje tylko po zainstalowaniu moda (1.1a) i do tej pory tylko w tym konkretnym miejscu.
Ma ktoś jakiś pomysł?

Pozdrawiam!
 
Czy jest możliwe przejście od deski do deski Wiedźmina 2 z modem FCR v1.2? Pytam, bo przymierzam się do ponownej rozgrywki, a mod swego czasu przypadł mi do gustu.
 
Jeżeli przecierpisz w/w problem(chyba, że w 1.2 już to poprawili) i brak twarzy Filippy Eilhart, to nie ma raczej przeszkód.
 
Po zainstalowaniu FCR do steamowej wersji wiedźmina mam problem z uruchomieniem gry, ktoś jeszcze to ma?
 
Ja mam pytanie odnośnie wykonania moda - czy posiada on jakies bugi? FCR do 1 części dzialal bardzo dobrze i jestem ciekawy czy FCR do drugiej części gry dziala dobrze i mozna bezproblemowo przejsc gre na poziomie mrocznym. Z góry bardzo dziekuje za odpowiedz. :)
 
Przeszłam Wiedźmina2 kilka razy, również na mrocznym poziomie bez moda i z modem. Skupię się na modzie i nie chodzi tu o poziom trudności.
1. Kiedy zainstalowałam FCR2 po raz pierwszy, od początku miałam w ekwipunku, obok zbroi Kruka, kurtkę niebieskich pasów, drzewko umiejętności było nowe, system walki również, czyli mod był zainstalowany. Kiedy rozpoczęłam nową grę z innym zapisem z W1 kurtka się nie pojawiła, ponawiałam próby wczytania z innymi zapisami z jedynki, ale bez skutku.
2. Następny problem z runą ysgith, szansa na natychmiastowe zabicie przeciwnika 200%, niby fajnie, ale żadnych problemów z królową endriag, krabopająkiem itp... Po przeinstalowaniu całości runa ysgith ma 2% szans, co bardziej pasuje do poziomu mrocznego, ale co jest prawidłowe? Zesztą ysgith 200% najlepiej działa w I akcie, potem jest różnie...
3. Co do kosztów uzbrojenia.... w modzie nie ma żadnego problemu z zakupem składników i wykonaniem poszczególnych elementów. Pamiętam w edycji rozszerzonej nieźle musiałam się nabiegać, zlikwidować mnóstwo nekkerów, obić wiele mord i wykonać większość zadań, aby zebrać fundusze na Rynsztunek Świętokradcy, w FCR nawet nie muszę wychodzić z Flotsam. W karczmie można grać w kości, także z mnichem i zarobić na walkach... zajmuje to trochę czasu, ale w zupełności wystarczy...
4. Poza tym potwór potworowi nierówny... Krabopająk Iorwetha padł od kilku ciosów, ale już krabopająk koło jeziorka Oczy Sabriny (Akt II ścieżka Rocha), sprawił mi wiele problemów... Przy którymś wczytaniu save'a zniknął, co ułatwiło mi zadanie z "kurą w lesie".
5. Nie ma punktów za potwory, a tylko za same zadania... Tu mam wątpliwości... skończyłam grę na 27 poziomie, a na drzewku były jeszcze wolne miejsca... można by tam coś dołożyć... tylko czy to jeszcze bardziej nie ułatwiło by gry?
Gdyby nie system walki, już dawno bym zrezygnowała z fcr...
Czy można do oryginalnej gry zainstalować tylko sam system walki?
:)
 
Może i jestem archeologiem, ale podbijam powyższy post. Też chciałbym sam system walki z fcr.
 
Last edited:
Witam kolegę - archeologa :ugh: ... Sam doszedłem z w/w modem na poziomie mrocznym do walki ze smokiem i ... dałem sobie spokój . Jak dla mnie to przegięcie - już wyjaśniam: sama walka, jak walka, ale atak specjalny smoka polegający na podpalaniu z miejsca - za każdym razem wykańczał mnie na cacy albo zostawiał 1 hinta .
Po prostu nie dało się przeżyć mimo nadludzkiej zręczności Wiedźmina i kompletu najlepszego setu w grze ... o dopakowaniu najmocniejszymi eliksirami i mieczu posmarowanym jak złoto nawet nie wspominam .
Cała rzecz wyjaśniła się po reinstalce gry i wczytaniu sejwa - mod REDUKUJE maksymalny poziom zdrowia do mniej więcej 1/3 ! Pewnie tylko na mrocznym, ale to zupełne OP .
Inna rzecz, że nawet na vanili i poziomie mrocznym tłuczenie Saskii (ach jak ja nie chciałem tego robić...) zajęło mi 25 minut i ze 3 loady . Jednak czułem, że to sprawiedliwa trudność a nie "o co k ...a chodzi?!" z moda .
Na koniec - jeżeli ktoś chce bawić się w W2 z FCR2 - proszę bardzo - ale NIE na mrocznym poz trudności - zróbcie sobie przyjemność i posłuchajcie mojej rady .
 
http://forums.cdprojektred.com/thre...se-Master-Witcher-Redux?p=1996016#post1996016 Polecam ogarnąć master witcher redux.
Jest oparty na FCRze. Wymaga trochę przystosowania ale warto.

Cześć - opis po angielsku ... sam mod wygląda obiecująco, ale - szybkie pytanko :
Mógłbyś pokrótce opisać swoje wrażenia z gry z tym modem ? Chodzi mi głównie o różnice względem FCR2 . No i jeszcze , czy sam mod dodaje coś specjalnego ?
Pozdrawiam - Wesołych Świąt :geraltthatsgood:
 
Cześć - opis po angielsku ... sam mod wygląda obiecująco, ale - szybkie pytanko :
Mógłbyś pokrótce opisać swoje wrażenia z gry z tym modem ? Chodzi mi głównie o różnice względem FCR2 . No i jeszcze , czy sam mod dodaje coś specjalnego ?
Pozdrawiam - Wesołych Świąt :geraltthatsgood:

Wrażenia pozytywne ale testowałem tylko arenę. Przede wszystkim przeczytaj notaki które autor zamieścił na nexusie. Bo możesz jak ja nie ogarnąć, że blok działa tylko tuż przed atakiem itp.. Możliwe, że mod powoduje wywalenia do pulpitu tyle że grałem w wieśka w okienku windowsa. Najwazniejszym plusem jest to że walka jest bardziej responsywna a jednocześnie nie ma spamu jak w rise of the sword. Kilka odchyleń od kanonu wiedźmińskiego jak III level quena i yrdena można przeżyć.
Jak tak pomyśle to ważne jest też to, że więcej skili ma do siebie więcej niż te śmieszne +1% do statystyk a zamiast tego dają ci więcej możliwości w walce. Tu patrz np. na unik piruetowy.


Ps. ten strafing wogóle się nieprzydaje prawie z niego nie korzystałem.
 
Last edited:
Paranor..603 - dzęki, pozostaje obczaić ...
Tak najchętniej popykałbym w jakieś nowe mody do Wiedźmina 1 - już Nowa Edycja Rozszerzona pokazała jak kreatywni mogą być fani ;-> Ech
 
Top Bottom