[Game breaking BUG] Brak możliwości rzucania zaklęć i wyciągania mieczy

+
[Game breaking BUG] Brak możliwości rzucania zaklęć i wyciągania mieczy

Witam serdecznie, stałem się dziś ofiarą koszmarnego błędu w grze, który nie pozwala mi w jakikolwiek sposób kontynuować rozgrywki. W trakcie misji "Śmiertelne grzechy", po bijatyce z 3 mieszczanami, Geralt nie jest w stanie wyciągać mieczy ani rzucać znaków. Próbowałem restartu, wczytywania po zapisaniu, słownie wszystkiego, co możliwe. O dziwo wszystko działa dobrze poza aspektem walki. Mogę biegać, skakać, ale gdy przycisnę LPM, Geralt atakuje pięścią i wszyscy NPC zaczynają uciekać jakby ich diabeł gonił.
Proszę o rozwiązanie tego problemu, oby jak najrychlej. Szkoda tracić 45 godzin rozrywki ze względu na tak głupi błąd.
A tutaj link do zapisu, niestety forum nie pozwala na dodanie tak dużego pliku.
http://sendfile.pl/pokaz/363142---BhT4.html
 
Niestety u mnie wystąpił ten sam problem, nim się zorientowałem było juz za późno i niestety nie mogłem wczytać gry ;/ Teraz cokolwiek robie to biegam z gołymi pięściami bez znaków bez mieczy. Miecz jest jedynie używany wtedy gdy w filmiku przygotuje go do walki.
Gdyby ktoś miał jakieś rozwiązanie byłbym wzdzieczny.
 
Jakiś odzew od REDów? Mam podobnie tzn nie mogę używać znaków, jest napisane: Nie możesz tego teraz zrobić, a jak walczę to jest napisane, że nie możesz tego zrobić w trakcie walki. Mieczy mogę normalnie za to używać. Stało mi się to podczas walki z żywiołakiem lodu przy poszukiwaniu rynsztunku szkoły niedźwiedzia, ale myślę, że to nie ma nic wspólnego.

Oczywiście restart gry, wczytanie saveów, medytacja 24h nic nie pomagają...
 
Mam ten sam problem. Jak u DrthKwas przestałam mieć możliwość używania znaków po przygodach z żywiołakiem lodu na Skellige. Na szczęście problem jest tylko ze znakami, miecze jeszcze wyciąga... Jest już jakieś rozwiązania tego problemu? Może przeinstalowanie patcha? Zaczynają mnie już drażnić te bugi. Najpierw problem z płytami a teraz to :/.
 
Zablokowanie możliwości używania miecza najczęściej występuje, jeżeli ucieknie się podczas walki na pięści z obszaru potyczki albo wykona się inną nieprzewidzianą akcję. Wtedy blokada potrafi nie zejść i się zawiesić. Trzeba przeładować save'a ewentualnie oberwać od strażników i paść na ziemię, czasem pomaga ;)

W kwestii znaków:
Jeżeli wszystkie są zablokowane: bomba dwimerytowa pod nogi i postać chwilę w chumrze.
Jeżeli jest zablokowane tylko Aksji: pochodzić chwilę z włączoną magiczną lampą Keiry.
Brzmi jak znachorskie zaklęcia, ale czego spodziewać się po świecie pełnym czarnej magii? ;)
 
Miałem identycznie i co zrobiłem:

Cofałem się tak daleko w tył z save gry, aż któryś z wgranych save działał poprawnie i dalej szedłem do przodu z już poprawnie działającą mechaniką walki.

Niestety taki sposób powoduje cofnięcie się w postępie gry i powtórzenie zaliczonych misji.

Całe szczęście, że cofnąłem się "tylko" o kilka godzin :p
 
Podobny problem mam ale odnosi się do nurkowania, że nie działa i wezwanie płotki. Muszę wtedy ponownie grę wczytać.
 
poważnie? to naprawdę jest znachorstwo :}. faktycznie uciekałam gdzie pieprz rośnie przed tym lodowym gigantem, zaraz po tym jak próbowałam go okraść bez walki :p. to kosmiczna kara za grzechy.

niestety wszystkie znaki mi zawiodły, ale spróbuję wszystkiego. jeżeli to naprawdę zadziała to szczęka mi opadnie i będę ją zbierać z podłogi do przyszłego miesiąca :D. dzięki za odpowiedź.
 
Top Bottom