Gamescom 2014

+

Mal

Forum veteran
Takie są konsekwencje zbyt dużej ilości gameplay'ów.
Nie, to są konsekwencje bezjajecznych gejmplejów.
W ogóle w tym gejmpleju te bagna są mniejsze niż bajoro, jakie powstaje na mojej ulicy po ulewie...
 
Dyskutowałbym co do tego. Choćby dlatego, iż Wiedźmin jest grą w której najczęsciej walczy się bronią białą, a nie dystansową.
 
Gdyby to spowolnienie było przy używaniu mieczy (system z "czułymi miejscami") to byś pewnie nie marudził. Może zostało to rozwiązane w ten sposób?
 
Dyskutowałbym co do tego. Choćby dlatego, iż Wiedźmin jest grą w której najczęsciej walczy się bronią białą, a nie dystansową.
Nawet lepiej, gdy się trudniej celuje i nie ma na to czasu. Choćby z tego powodu, który napisałeś. Geralt walczy mieczem, a z kuszą nie jest za pan brat.

@IwaN Jest bardziej rozwinięty ten aspekt, ale tak samo rusza się myszką (w przypadku PC) tam gdzie chcesz wycelować, więc to jedno i to samo biorąc pod uwagę trudność wycelowania przy pierwszym strzale. A Geralt nie strzela z AK, więc wystarczy mu 1 celny strzał. A że nie szkolił się w kuszach to nie powinien mieć łatwo. Dla mnie spowolnienie czasu tutaj całkowicie psuje odbiór walki kuszą.
 
Last edited:
Sam fakt celowania jest taki sam, niezależnie od tego czy to Wiedźmin czy GTA albo CS.

Otóż może Cię zmartwię ale tak nie jest. W grach nastawionych na dany aspekt jest on bardziej rozwinięty, a w innych (stanowiących jedynie dodatek do GŁÓWNEJ ROZGRYWKI) zostaje odpowiednio uproszczony/zmieniony.

Tak samo można by się czepiać, że GTA nie jest realistyczną symulacją samochodu, bo przecież wszędzie jeździ się tak samo ;) ....
 

Attachments

  • 10497180_721191181261494_5125425813940287611_o.jpg
    10497180_721191181261494_5125425813940287611_o.jpg
    44.7 KB · Views: 25
Nawet lepiej, gdy się trudniej celuje i nie ma na to czasu. Choćby z tego powodu, który napisałeś. Geralt walczy mieczem, a z kuszą nie jest za pan brat.

Tyle że każdy trafi z kuszy z takiej odległości, po prostu człowiek robi to automatycznie dzięki zmysłom, w grze ogranicza nas kontroler, więc nie dziwie się że dają nam taką możliwość, tym bardziej że potęguje to uczucie szybkości Geralta...

Nie, to są konsekwencje bezjajecznych gejmplejów.
W ogóle w tym gejmpleju te bagna są mniejsze niż bajoro, jakie powstaje na mojej ulicy po ulewie...

Czyli co? Powinni pokazywać tylko epickie walki z krwiożerczymi potworami, bo inaczej robi się nudno?
 
Last edited:
No to kurcze nie używaj tego slow motion. Na pewno będzie możliwość celowania bez tego. (gameplay z E3) Męczy mnie już marudzenie o rzeczy, których wcale nie musicie w grze używać. Tak jakby ich implementacja wymuszała to na graczu. Na upartego będzie też pewnie można przejść grę, walcząc tylko kuszą. Może od razu napiszmy petycję o usunięcie łatwego poziomu trudności? Bo po co on? Sami hardkorowcy przecież będą w to grać.
 
shasiu said:
tym bardziej że potęguje to uczucie szybkości Geralta
To jest jedyny plus tego spowolnienia. Innych nie widzę.

Crushon said:
Męczy mnie już marudzenie o rzeczy, których wcale nie musicie w grze używać. Tak jakby ich implementacja wymuszała to na graczu.
Jakby to potwierdzili to bym się nie czepiał. Póki co g.. wiemy o tym jak co ma działać w wielu kwestiach dotyczących mechaniki.

Co do wielkości bagien - przecież to nie musi być jedyne bagno w grze.
 
Last edited:
Ktoś marudzi na ten gameplay? Do tej pory to najlepsze co pokazali według mnie, mi już więcej nietrzeba, za każdym razem czułem po tych pokazach niedosyt, pokaz biegania Geralta i walki zaczął mnie nudzić, te elementy będą mnie interesować wtedy kiedy już wezmę w ręce pada i zacznę grać. Po tych 14 minutach jestem wniebowzięty, ahh cóż za klimat!! Kawałek Percivala, dubbing "Panienek z lasu" czysta poezja, mimika twarzy! Sposób prowadzenia rozmów, coś niesamowitego, to właśnie chciałem zobaczyć.
 
Jakby się nie dało to slow motion odpalał by się w momencie wyciągnięcia kuszy. Z tego co zauważyłem na gameplayu, to Geralt najpierw wyciąga kuszę i dopiero po jakimś czasie następuje slowmo. Czyli jest za to odpowiedzialny jakiś przycisk. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
 
Ja jestem podirytowany, bo przed Gamescomem REDzi zarzekali się że mają świadomość jak zależy nam na materiałach w wysokiej jakości poza tym twierdzili że będą je uploadować na youtube, dostaliśmy nie dosyć że w beznadziejnej jakości to jeszcze z odgłosami w tle psującymi całkowicie imersje oraz wyciszające dźwięki z gry oraz dialogi... Nie o takie materiały walczyliśmy :( .
 
Ja jestem podirytowany, bo przed Gamescomem REDzi zarzekali się że mają świadomość jak zależy nam na materiałach w wysokiej jakości poza tym twierdzili że będą je uploadować na youtube, dostaliśmy nie dosyć że w beznadziejnej jakości to jeszcze z odgłosami w tle psującymi całkowicie imersje oraz wyciszające dźwięki z gry oraz dialogi... Nie o takie materiały walczyliśmy :( .

http://tvgry.pl/?ID=4727
Tu jest w dobrej jakości, nie rozumiem o co chodzi, wrzucą jak będą mieli czas...
 
Całkiem fajna ta rozgrywka jest. Zastanawia mnie tylko czy celowo publicznie pokazują wszystko z jednego regionu, a wręcz miejsca. Gniazdo harpii jest tuż obok miejsca walki z gryfem, a reszta rzeczy też jest dość blisko. Jedyna lokalizacja oddalona pokazana wszystkim to Novigrad. Do tego część jednej wyspy była pokazana dla prasy i to tyle. Chyba takie celowe założenie, by za dużo nie pokazać, ale jeżeli gra jest tak ogromna jak zapowiadają to czemu nie pokazać innych regionów?

Mimo wszystko mi się podoba nawet bardzo. Czekam na więcej i w jakości lepszej.
 

Mal

Forum veteran
Czyli co? Powinni pokazywać tylko epickie walki z krwiożerczymi potworami, bo inaczej robi się nudno?

Brawo, perełka logiki: Przeciwieństwem bezjajeczności jest epickość i walki.
Siadaj, pała.

Nie, bardzo chętnie zobaczyłbym system dialogów w pełnej krasie. I w ogóle to, jak są napisane te dialogi. Najchętniej na przykładzie dialogu z pazurem, a nie smęcolenia jak z Dżonym.
 
Top Bottom